Ako sa zbaviť burín na pozemku?

Buriny čelia veľkej väčšine letných domov. Bourjan spôsobuje veľa nepohodlia: zabraňuje plnému rastu a rozvoju záhradkárskych plodín a zhoršuje dizajn krajiny. Zároveň rastú okamžite, v priebehu niekoľkých dní zachytávajúcich veľkých oblastí. Samozrejme, každý chce sa zbaviť tohto problému – pozrime sa na to, čo v tomto pomoci pomôžu.

Ako zničiť?

Bytové bylinky bránia plnému rastu a rozvoju ovocia a dekoratívnych kultúr. Existuje niekoľko techník, ktoré vám umožnia zbaviť sa ich. Každý má svoje výhody a nevýhody.

Mechanické metódy

Sezónne odstrániť Byrian manuálne. Všetky vznikajúce bylinky buriny by mali byť odstránené ručne. Držte bourutu, spolu s koreňom, pretože koreňové fragmenty zostávajú v zemi skôr rýchlo dávajú mladé ošípané. Skúsení hotedovia sa odporúčajú na jeseň a na jar, aby ste pretiahli lôžka, a je vhodnejšie si vybrať pre ihrisko. Ak urobíte túto lopatu, korene burín budú zranený, ako výsledok budú problematické vytiahnuť zo zeme.

Čerpacia pôda by mala byť doplnená periodickými burinami v celom racionálnej sezóne. Majte na pamäti, že pomocou príchytky, nebudete sa môcť zbaviť Rhizoms hlboko v zemi. Avšak, viacnásobné rezanie hornej časti rastlín je výrazne oslabené BUNOAN – s každým spracovaním trávy, je riedená a javí sa menej a menej.

Ak sa chcete zbaviť extra vegetácie na malom pozemku, pôda je opitá a pokrytá akoukoľvek poľnohospodárskou temnou farbou. Takýto materiál nenechajte si ujsť svetlo a nenecháva bianana šance na prežitie.

Odporúčanie: Sledujte otvory v AgrovoleKne, v ktorom môžete následne dať záhradnú jahodovú, zeleninu, rôzne typy kvetov.

Aby ste sa zbavili burín byliny, môžete zasadiť územie siderizátorov. Závažná záhrada je lepšia ako lupina a horčica, pretože majú silný koreňový systém. Pri plánovaní tvorí dosť hrubý trávnik, zadržiava sa vzhľad burín. Okrem toho Siderats prispievajú k obohateniu podkladu užitočných mikro- a makroelementov.

Najlepšie je zasiať ich na jeseň, ihneď po zbere, a na jar, za pár týždňov na siatie, pluh lôžka a odstrániť zámky rastlín. Avšak, lokality rastú veľmi rýchlo, takže je možné zasadiť a na jar. Akonáhle sa spláca prasa dosiahne 10-15 m – produkujú peroxid a pripravia záhradu.

Prečítajte si viac  Viola "Swiss Giants": Charakteristiky a pestovanie semien

Použitie mechanických metód na zničenie burín na záhrade dáva účinok len s integrovaným prístupom. Aby ste prekonali Bournanu, mali by ste kombinovať burinu, perfitárne a manuálne odstránenie vegetácie.

Chemikálie

Dlho je možné identifikovať burinu a škodlivú trávu s herbicídmi. Vyznačujú sa vysokou účinnosťou a rýchlosťou. V praxi sa však tieto prostriedky používajú celkom zriedka, pretože toxické látky sa hromadia v zemi a počas následného poľnohospodárstva môže poškodiť kultúrne vykládky. S príslušným používaním chemikálií však môže byť minimalizované riziko vedľajších účinkov.

Herbicídy sa používajú v boji proti trvalých vážiacich bylinkách so silným koreňovým systémom. Drogy sú tiež dopyt v usporiadaní pôdy, kde neplánujete rásť užitočných kultúr. Prípustné používanie chemikálií pri riešení Borshevik a iných jedovatých inštancií.

Dôležitý! Pri spracovaní pozemku, kde rastú záhradné záhradné rastliny, je dôležité ustúpiť od nich aspoň 50 cm, – to sa zabráni účinku na ne toxické lieky. Niekoľko dní po spracovaní môže byť sekcia nebezpečná pre ľudí a domáce zvieratá, pretože je veľmi dôležité zabezpečiť ich neprítomnosť na tomto mieste a kedykoľvek je to možné.

Zavlažovanie pôdy s herbicídmi je vyrobená s nástupom teplých dní na jarnom záchrane. Pracovné zložky liekov zničia semená a odnože Biana. Snažte sa dokončiť prácu na pár týždňov pred siatím.

Let The Burian môže byť použitý:

 • „Glipid“;
 • „Rolap“;
 • „HONOR“;
 • „Karnaby“;
 • „Legate“;
 • „Pirational“;
 • „Rimarol“;
 • „Tornádo“;
 • „Rankoli-Galysil“.

Tieto prostriedky dávajú výsledok v boji proti všetkým typom burín. Pri práci s toxickými liekmi však by sa však malo zapamätať na bezpečnostné opatrenia.

 • Nie je potrebné spracovať časť s vírkami – to môže spôsobiť, že toxické komponenty vstupujú do priľahlých vykládok.
 • Práca by sa mala vykonávať pri slnečnom počasí. Nie menej ako 2-3 dni pred a po spracovaní by nemal byť žiadny dážď.
 • Postrekovacie herbicídy by sa mali vyrábať v ochrannom oblečení s krytou tvárou, uistite sa, že ste použili respirátor. Bezprostredne po striekaní by ste mali osprchovať a kostým umývanie mydlom.

Požiar

Veľmi efektívny spôsob, ako zničiť Byrian z lokality je trajekt alebo požiarna liečba. Táto technika sa zvyčajne uchýlil okamžite po výsadbe semien kultivovaných rastlín alebo krátko pred týmito manipuláciami. Je dôležité, aby sa už objavil čas spracovania výhonkov burín byliniek a kultúrne rastliny boli na povrchu stále neprítomné.

Ak chcete vykonať takýto postup s maximálnou opatrnosťou, inak môže poškodiť semenný materiál.

Ľudové opravné prostriedky

Až do vzhľadu herbicídov, naši starí rodičia sa zbavili burín byliniek cez priateľku. Niektoré z týchto techník sa dnes úspešne uplatňujú.

Prečítajte si viac  Kefové rezačky Husqvarna: odrody modelov a ich technických špecifikácií

Soli

Lacné, cenovo dostupné a konzistentné efektívne riešenie. Na odstránenie vznikajúceho bournahan je potrebné posypať miesta svojho rastu bežnej soli alebo vrhnúť koncentrovaný roztok z výpočtu 500 g na meter štvorcový. Atmosférické zrazeniny sa čoskoro prinesú všetky pred logickými. Negatívna strana tejto metódy je nevhodnosť spracovaných oblastí pre ďalšie poľnohospodárstvo. Preto sa táto metóda sa uchýlil k príprave územia podľa umelého trávnika, ako aj bojovať proti záhrade.

Sóda

Koncentrovaný roztok sódy poskytuje silnú alkalickú reakciu, v takomto prostredí je vývoj Byriany pozastavený. Na dosiahnutie maximálneho výsledku, pridať strúhané ekonomické mydlo.

Nedostatok toho istého ako pri používaní soli, – zvýšiť niečo užitočné následne na takomto pozemku, je nepravdepodobné, že by to bolo úspešné niekoľko rokov.

Alkohol

Predpokladá sa, že táto metóda prišla s Američanmi. Zahŕňa použitie lekárskeho alkoholu, zriedený vodou v pomere 1 až 10, výsledný roztok je hojne. Samozrejme, že sa zbaviť trávy týmto spôsobom nie je vyhodená, ale technika má dôležitú výhodu počas zvyšku cesty – nezabíjajte siatie a neporušuje zdravú pôdnu mikroflóru. Iba šľahatelia podliehajú spracovaniu, vedierko výsledného riešenia sú dostatočné na 2 akrov grafu. Účinok sa zachová jeden rok.

Ocot

Existuje niekoľko receptov na používanie octu vs. Byrian:

 • 5 okuliarov 6% octu sú chované v 2 litroch vody;
 • 9% ocot sa mieša s citrónovou šťavou rýchlosťou 3: 1;
 • V 1 litre vody, pridajte 2 st. L. Soli a 5 st. L. Tabuľkový ocot, aplikovať horúce.

Najefektívnejší je posledný recept.

Domáce herbicídne mydlo

Ak si želáte doma, môžete si vyrobiť herbicídnu mydlo. K tomu budete potrebovať:

 • 1 l ocot;
 • 150 g hrubej soli;
 • 1 linka mydla pre domácnosť, strúhaný.

Všetky komponenty by mali byť miešané, chovať s vodou a potriasajú sa do homogénny stav. Spracovanie vyrobené v problémových oblastiach. Aby ste dosiahli stabilný účinok, budete potrebovať opakovaný stôl Zeme za 7-10 dní.

Prečítajte si viac  Záhradné brúsky: Popis, Druhy a populárne modely

Vriaca voda

Otočiť húštinu burín trávy v krajine pomôže príslušnej príprave pred siatím územia. Pred výsadbou sadenice by mali byť hojne zbavené substrátu s vriacou vodou. Táto metóda vám umožňuje zničiť nielen semenný materiál Burian, ale tiež čistiť Zem z larvy hmyzu škodcov a patogénnych mikroorganizmov.

Samozrejme, že problém nebude povolený navždy, ale výrazne uľahčuje ďalšiu starostlivosť o pristátie.

Agrotechnika

Burina

Pre plný rast a rozvoj pestovaných rastlín počas celého aktívneho vegetačného obdobia by sa mali burina riešiť. Je dôležité jazdiť a odstrániť mladé výhonky predtým, ako škodlivé kópie budú mať čas na rozvoj plnohodnotného koreňového systému a osiva. Majte na pamäti, že táto metóda je účinná len proti mladému riadku. Proti trvalkam s dlhými koreňmi, ktoré sa vchádzajú hlboko do zeme, nefunguje. V tomto prípade Burina môže poškodiť, pretože zo zostávajúcich fragmentov koreňov na mieste jedného zhonu sa objaví niekoľko.

Keď plačúce trvalky je lepšie znížiť nadzemnú časť na úrovni substrátu. Zvyčajne má niekoľko ošetrení dosť na vyschnutie zvyškov vážiaceho zariadenia a viesť k jeho úplnému zničeniu. Najčastejšie na letnom mieste, motyka.

Multifunkčný

Najefektívnejšia metóda, ktorá umožňuje dlho zbaviť sa vegetácie burín na lôžok alebo v uličke, je mulčovanie. Nedostatok slnečného svetla zbavuje burinu Byelbs príležitosti na klíčenie. Hlavná chyba dachnings pri aplikácii takýchto zariadení je tvorba príliš malej mulčovacej vrstvy s hrúbkou len 2-3 cm. Na ochranu účinku, ktorý má byť účinný, použitý materiál musí byť naplnený hrúbkou 5-10 mm.

Zvyčajne sa ako mulčuje borovica, smrek cheeu, rašelina, piliny alebo ohraničené komposty.

Rezanie pôdnej vrstvy

   Najradikálnejším spôsobom je znížiť vrchnú vrstvu pôdy. Umožňuje vám rýchlo sa zbaviť jedno- a dvojročných burín burín s povrchovým koreňovým systémom. Je to veľmi časovo náročný a drahý spôsob, ale dáva vždy vždy vysoký účinok.

   Mimochodom, vyhodte odstránenú pôdu je úplne voliteľná. Stačí len odstrániť ručne všetky zvyšky rastlín a potom zmiznúť, obrubiť alebo vypočítať substrát. Ale nie je to stojí za to, aby voda jeho chémia – následne bolí kultivované rastliny.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: