Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Potreba vybrať si správne hnojivá pre vnútorné rastliny sa vyskytuje od každého majiteľa vlastného „kvetinových lôžok“ na parapete. O tom, ako kŕmiť kvety doma, ako to urobiť správne, prebiehajú vážne diskusie a spory. Aby sa látky priniesli prínosy, použitie cytokinínovej pasty a iných hnojív by sa malo vyskytnúť špecifickou schéme – presne to stojí za to zvážiť podrobnejšie.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Príznaky nedostatku prospešných látok v rastlinách

Domáce kvety aspoň záhradných rastlín potrebujú pravidelné dopĺňanie živín. Počas jarnej a letnej sezóny potrebujú kŕmenie periodicitu 2 týždňov. Okrem, Vysvetliteľné zavedenie komplexných alebo špecializovaných hnojív možno vykonať, keď sa objavia nasledujúce príznaky.

 • Žiadne známky rastu. Zariadenie sa neobjaví nové obličky, listy, zostáva jednou výškou počas dlhého času.
 • Obnoviť staré listy. Nový zároveň sa nezobrazí.
 • Zvlášť zriedkavý kvet. Týka sa tých exotických druhov, ktoré sú už ťažké, aby sa bud doma.
 • Bežné bolestivé zobrazenie. Porozumeli, stratili jas farby listov, uplynulé stonky hovoria, že rastlina jasne pristane výživy.
 • Žltinová listová doska. Je spojená s dusičnou alebo horčiacom hladovou, môže byť zhoršená zvýšenou kyslosťou pôdy.
 • Sčervenanie, vzhľad na listoch a výhonkoch fialových odtieňov. Preto sa prejavuje nedostatok fosforu.
 • Chloróza, brúsenie zelenej hmotnosti. Zjavuje nedostatok železa.

Takmer každý minerál alebo organická zložka obsiahnutá v pôde ovplyvňuje všeobecný stav izbovej rastliny. Zanedbávanie pravidiel kŕmenia, je ťažké počítať s získaním dobrých výsledkov v oblasti rastu kvetov.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Názory

Všetky existujúce hotové hnojivá môžu byť rozdelené do niekoľkých skupín: prípravky na rýchly rast, minerálne – chelátové železo, dusičné, kyseliny boritej, jódu a organický pôvod. V závislosti od formy uvoľnenia môžu byť oplodnené v kvapalnej alebo suchej forme, trvanie účinku bude tiež odlišné. Mnohí podávače majú v ich zložení zložky lekárenského pôvodu – amoniak alkohol, vitamíny, kyselina jantárová obsahuje cytokinickú pastu.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Minerál

Táto skupina hnojív obsahuje makroelementy, stopové prvky potrebné na normálny rast a rozvoj rastlín. Hlavnou zložkou hotových fondov sú prirodzené minerály. Tieto možnosti čelia lacným, ľahko dávkou, majú hotové obaly. Minerálne hnojivá tvoria významnú časť tohto druhu tovaru, ktorý je k dispozícii v bezplatnom predaji. Vyberú sú typom pôdy, kultúry a fázy súčasného stavu vegetácie.

Pre minerálne hnojivá je veľmi dôležité presné dávkovanie zložiek. Prebytok ich obsahu v pôde môže byť deštruktívny pre farby pestované v hrnciách. Zmiešané monokomponzonenciálne a multiccomponent možnosti spätnej väzby. Hlavné prvky minerálnych hnojív sa považujú za nasledujúce.

 • Fosfor. Minerál v množstve najmenej 20% je súčasťou komplexných hnojív, nemá žiadne obmedzenia na sezónnosť aplikácie, univerzálnych, keď sa používa na pôdach s rôznou kyslosťou. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že fosforečné hnojivá vykazujú svoju účinnosť len vtedy, ak existuje dostatočné množstvo dusíka-draslíka v pôde. Medzi najobľúbenejšie komplexy na tomto základe môžete vybrať „superfosfát“, „fosforitová múka“
 • Dusík. Hnojivá založené na tom, že sa odporúča, aby sa v pôde na jar mohli vyrobiť, pre rýchly a nádherný rast mladých prísností, keď semená, táto zložka poskytuje rýchlejšie klíčenie. Nitrické hnojivá zahŕňajú síru vápenatý, sodík a amónium. Močovina aplikovaná na okyslenie.
 • Draslík. Vysoko účinné hnojivá zamerané na zlepšenie vysoko kvalitných piesočnatých pôd. Na výrobu plodín miestnosti sa používa hlavne tvar síranu (sulfát). Zvlášť reagujte na takéto kŕmenie kultúry s vyvinutým koreňovým systémom.

Pomocný materiál zahŕňa také minerály ako horčík, vápnik, mangán a síru. Kombinácie 2, 3 alebo viac komponentov sa nachádzajú v komplexných hnojivách.

Na základe základného trojnásobného minerálneho komponentov, takéto populárne lieky, ako je „azophoska“ v granule, „Nitroposk“, NPK v jemnom okradnu.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Organický

K tejto skupine, kŕmenie vnútorných rastlín zahŕňajú materiály a komponenty získané v dôsledku obživy živých organizmov. Ako súčasť existujú vždy 3 hlavné zložky: draslík, fosfor, dusík, ako aj pomocné. Medzi najznámejšie druhy používané v produkcii vnútornej plodiny, ako.

 • Rašelina. Vysoké dusíkaté organické hnojivo. Platí len v hrnciách pre rastliny uprednostňovanie okyslených pôd. Rašelina tiež obsahuje síru, kremík, vápnik, fluór, železo a iné stopové prvky. Je to dobrý základ pre prípravu pôdnych sadeníc.
 • Drevený popol. Ukazuje sa, že pri spaľovaní prírodných surovín sa vyznačuje vysokou nutričnou hodnotou, zaisťuje deoxidáciu pôdy. Okrem draslíka, fosforu a dusíka v alasom sú bórom, horčík a mangán, ovplyvňuje rast vnútorných kvetov.
 • Škrupina. Slúži ako drenáž, zaisťuje zlepšenie minerálneho zloženia pôdy.
 • Kostná múka. Používa sa pri pestovaní trpaslík ovocných plodín v kvetináčoch, prispieva k tvorbe nestály. Tento typ biotrádosti sa získava z kostí rýb a hovädzieho dobytka. Hotový produkt má vysokú koncentráciu dusíka a fosforu.
 • Drevené piliny. S ich pomocou pre rastliny v hrnci, aby sa mulč, ktorý pomáha lepšie uložiť vlhkosť v koreňovej oblasti.
 • Kompost alebo humus. Na rozdiel od čerstvého hnoja nie sú tak agresívne chemicky. Neexistujú žiadne semená vážiacich rastlín a patogénnych baktérií. Používa sa v roztokoch alebo položte na suchom povrchu.

Organické hnojivá sú dobre prevedené nie všetkými druhmi rastlín. Napríklad, majú priaznivý účinok na palmové kultúry, vnútorné ruže, pelargoniums a primross, papraď. Zároveň pri kontakte s druhmi Tuberkuchi, podzemnou časťou závodu.

Charakteristickým znakom organických hnojív je schopnosť zvýrazniť teplo -. Neabsorbujú priamo, ale keď sa prirodzené dezintegračné procesy spracovávajú do kompletnej sady potrebných nutričných prvkov.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Stimulanty a regulátory rastu

Táto kategória liekov sa vzťahuje na Phytrmins – látky ovplyvňujúce vyvinenie rastlín, načasovanie dozrievania plodín. Môžu mať syntetický pôvod, extrahovaný z rašeliny, rias, huby. Charakteristickým znakom rastu stimulantov je ich postupný úvod s určitou frekvenciou. Všetky z nich sú rozdelené do takýchto možností.

 • Brašník. Poskytovať starnutie ovocia a semien v nepriaznivých klimatických podmienkach.
 • Auxins. Ovplyvniť intenzitu tvorby výhonkov. Keď sa používajú, existuje intenzívny rozvetv, vývoj listov a pobočiek.
 • Cytokiníny. Pomoc ovplyvniť divíziu buniek. S ich pomoc, staré výhonky zomrú rýchlejšie, viac aktívnejšie.
 • Girberssellin. Ovplyvňujú rýchlosť klíčenia, zlepšujú klíčenie semien.

Rastové zosilňovače zahŕňajú kyselinu kadenciu a prostriedky na základe toho. Cytokinická pasta, tablety, pilulky, prášky – len malá časť toho, čo robí z tejto látky. Kyselina Amber je vhodná na predsravenie, stimulujúce, upokojujúce spracovanie. Do tej istej kategórie zahŕňajú gumin, kyselinu boritú.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Najlepšie hotové hnojivá

Medzi hotovými priemyselnými hnojivami sú tí, ktorí sa stali skutočne ľudovými. V oblasti izbového kvetu rastúceho v popredí, bezpečnosť sa tradične vychádza, vhodná forma užívania drog, dostupnosť na predaj.

„Tvár“

Značka, pod ktorou sú k dispozícii minerálne hnojivá. Môžete nájsť tekutý koncentrát, „fytodeterm“, „vermiculit“, „striebro“, „agroperlit“. Pre najviac unavených rastlín sú ponúkané spreje. Všetky komponenty sú šetrné k životnému prostrediu, efektívne a bezpečné.

„Agrikola“

Jeden z lídrov trhu hnojív. Komplex je k dispozícii vo forme tekutého koncentrátu, suchých granúl, tyčiniek pre miestnosť v zemi. Pre kvitnúce plodiny je samostatná produktová rada. Zloženie: fosfor, meď, železo, zinok, bróm a mangán, molybdén, zmes draselnej dusíka. Medzi hotovými prípravkami na hnojivo pôdy alebo stimulácie rastlín sú lídrov a outsiderov. Mnohí z nich používajú chovatelia. Napríklad, Nasledujúce lieky sú vhodné na stimuláciu rastu.

 • „Zirkón“. Príprava s imunodeFaktory. Sa líši v ekonomických výdavkoch, priaznivý účinok na pôdu mikroflóry, aktivuje prirodzenú ochranu rastliny.
 • „Korniner“. Pomáha urýchliť zakorenenie nových sadeníc. Prášková látka je vhodná na dávkovanie a použitie. Cena znamená nízke.
 • „Epin“. Syntetický fytoogormon na zlepšenie metabolických procesov. Pokyn, ktorý poukazuje na plemeno koncentrátu kvapalného vody, použite výsledný roztok na namáčanie semien.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Priemyselné prostriedky sú tiež produkované niektorými organickými hnojivami. Medzi nimi môžete zvýrazniť nasledujúce univerzálne možnosti.

 • „Organické“. Liečivo je zamerané na pestovanie kvetov, obsahuje sapropel, rašelinová múka, spirulina, drevený popol, krieda a humovať.
 • „GUMI“. Prípravok s vysokou koncentráciou bioaktívnych látok, vrátane humínových kyselín. Prispieva k rozšíreniu zelenej hmoty rastlinou.

Správne výber hotových zlúčenín na zlepšenie vlastností pôdy, stimuláciu rastu, rozvoj rastlín, môže vytvoriť naozaj pohodlné podmienky pre ich kultiváciu.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať?

Ak chcete nájsť najúčinnejšie zariadenia na hnojivé izby, musíte venovať pozornosť faktorom, ako je typ pôdy, špeciálne požiadavky závodu. Napríklad kvitnúce druhy na vytváranie pupkov by mali dostať dostatok bohatých na draslík a fosforu „moc“. Pre rastliny s krásnym, svieža listnaté zásuvky sú oveľa dôležitejšie dusík.

Stojí za to zvážiť vlastnosti kultivácie. Doma, nie je zvyčajné používať organické vo forme kuracieho podstielky, kravy alebo bravčového hnoja, výkalov iných druhov. Oveľa častejšie pre rastliny na systémoch Windowsill používajú minerálne komplexy, ktoré sa ľahko dávkujú a aplikujú. Rastové stimulanty sa používajú hlavne na postrekovacích sadeníc, ako aj vo fáze spracovateľských semien.

Pri výbere formy vydania musíte postupovať, koľko času sa vypláca starostlivosti o rastliny. Najčastejšie je podávač zvolený v kvapalnej koncentrovanej alebo práškovej forme, ktorý sa potom rozvádza na kvapalinu na požadovaný objem. Palice a „tablety“ stojí za to kombinovať s autopolivickými systémami pre obdobie odchodu alebo v letnom teple. Postupne dávajú minerály s každým odchodom vlhkosti. „Správne“ The Rastlina týmto spôsobom je nemožná.

Takmer všetky typy hnojív sú zapísané do koreňovej oblasti závodu. Výnimky sú tieto druhy v riešeniach, ktoré sú navrhnuté tak, aby striekali listy. Používajú sa pomocou špeciálneho riadu. Táto forma hnojív je vhodná pre rastliny, ktoré nie sú dlaň. Nie je absorbovaný kŕmenie cez listy z tých zelených výhonkov, ktoré majú lesklý alebo zošitý povrch, ako aj chrbtice.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako použiť?

Spôsob použitia hnojív pre vnútorné rastliny je vo veľkej miere závislá od ich typu. Niektoré kultúry musia byť vyzdvihnuté len na jeseň a suché granule, iné – voda. Haschovanie presnosti dávky – nie je možné použiť zloženie bez inštrukcií, silne plemeno alebo prekročiť koncentráciu prostriedkov. Doma, odporúčania na použitie kŕmenia je lepšie byť považované za samostatne pre každú zo skupín.

Minerál

Tento typ hnojiva má svoje vlastné tajomstvo správnej aplikácie. Zvyčajne v zemi sú prinášané pred začiatkom chladného počasia a zníženie denného svetla, ako aj pri pristátí. Leto a jar je tiež pravidelne dopĺňať rezervy minerálov. Mali by sa zohľadniť dôležité pravidlá pre ich zavedenie a skladovanie.

 • Môžete použiť len drogy s irelevantným. Postupné komponenty neprinášajú výhody, môžu poškodiť kultúrne rastliny.
 • Presnosť dávky je mimoriadne dôležitá. Rastliny v kvetináčoch a reklamách v tomto zmysle sú oveľa zraniteľnejšie ako tie, ktoré rastú v otvorenej pôde. Dokonca aj v rôznych obdobiach vegetácie bude mať dávka rozdiely.
 • Hnojivá dusíka sú uložené v hermetickej nádobe. Tento chemický prvok lietať, môže časom stratiť svoje vlastnosti.
 • Na prípravu roztokov sa používa len špeciálne obaly. Je prísne zakázané prijať riad na varenie alebo jedlá. Zle umyté chemikálie môžu spôsobiť otravu. Všetky práce s nimi sa vykonávajú len v ochranných rukavíc.
 • Najpohodlnejšia forma pre výrobu izbových plodín – granulované hnojivá. Sú jednoduchšie pre iných, dobre vykonávajú svoje funkcie.
 • Minerálne kŕmenie sa vykonáva pod koreňom. Toto pravidlo je porušené veľmi zriedka.

Stojí za pochopenie, že minerály sú základom rastu zelene v hrnci. Ak sa zelený pet stará, je čas nakŕmiť ho.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Organický

Kŕmenie organického pôvodu má 1 základné pravidlo: sú pripravené a používané s veľkou opatrnosťou, pretože nadbytok koncentrácie látky môže úplne zničiť rastlinu. Vykonávanie sa vykonáva podľa schémy pred siatím alebo post-režim, zalievanie sa vykonáva pod koreňom, listy sú ovplyvnené postrekovačom. V riešeniach, nasiaknuté semená pred siatím.

Stimulanty rastu

Stimulátory rastlín platia podľa nasledujúcej schémy:

 • Výsadný materiál je namočený v heteroacexíne;
 • Prvý objavil výhonky posypať „epinom“;
 • Pri transplantovaní na trvalé miesto sa opäť používa prvý liek;
 • Počas tvorby púčikov sprej „Star“ znamená;
 • priniesť „bud“ v predvečer kvitnutia.

Na zabezpečenie výsledkov sa spracovanie opakuje cyklicky.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Recepty ľudových prostriedkov

Ľudové recepty často poskytujú možnosť použitia látok ako hnojivo, ktoré nie sú vhodné na to. Napríklad, hrúbka kávy nie je najlepším riešením pre vstup do kvetinácie. Hills pôda silno, najmä deštruktívna pre kvitnúce rastliny. Populárny v ľuďoch čajového varenia by sa mal používať len ako drenáž.

Vajcia shell je tiež potrebná len pre ďalšie prasknutie pôdy, v vápniku v takej forme rastliny, jednoducho nepotrebujú. Existujú aj finančné prostriedky, pripraviť sa, ktoré s vlastnými rukami pre domácu kvetinovú záhradu môže a potrebovať. Medzi užitočné a cenovo dostupné komponenty pre vstup do pôdy stojí za zvýraznenie nasledujúcich možností.

 • Cukor. Obsahuje glukózu, ku ktorej všetky rastliny reagujú pozitívne počas kvitnutia. Je dosť príležitostne vstúpiť do hrnca na 0,5 lyžičky cukru piesku a posilniť túto akciu zavlažovaním. Odpoveďou takejto starostlivosti bude hojný a dlhý kvet.
 • Banán. Je to cenný zdroj draslíka, ale je potrebné vytvoriť a variť hnojivo podľa pravidiel. Po prvé, šupka sa suší 7 dní, potom sa rozdrví do prášku s mixérou alebo jačmeňom. V tejto forme môže byť hnojivo vyrobené v zemi, najmä keď transplantácia.
 • Drevený popol. Užitočná zložka pôdnej zložky obsahujúcej dusík. Je to s jeho pomocou v rastlinách, že rastové procesy sú aktivované, aktívne to dáva výhonky, tvoria púčiky. Popol v hrnci je tiež preventívnym nástrojom z vzhľadu škodlivého hmyzu.
 • Normálna infúzia. V teplej dobe roka môžete neustále pripraviť prostriedky na základe výhonkov tejto rastliny. Sú vybavené 24 hodinami v teplej vode. Potom sa infúzia prefiltruje, používa sa na zalievanie nie viac ako 1 čas za 2 týždne.
 • Pivovarské kvasinky – Prírodný rastový urýchľovač, Kvitný stimulátor. Okrem toho, ich úvod do zeme vám umožní tvoriť pravú mikroflóru, umožňuje zlepšiť zakorenenie. Na kŕmenie sa používa roztok kvasiniek na základe surovej lisovanej brikety alebo suchého koncentrátu. Je najjednoduchšie pripraviť roztok z hotových surovín, miešanie 10 g kvasiniek s 1 lyžičkou cukru a malým množstvom teplej vody, trvajú na 20 minútach teplého, zriedte 1 1 vody (pred zavlačením zriedeným v koncentrácii 1 : 5).
 • Mangán. Táto zložka je často súčasťou najobľúbenejších záhradných hnojív. Pri výrobe plodín miestnosti sa používa na dezinfekciu koreňov počas transplantácie, spracovanie už infikované infekciou koreňových častí, hľuzy. Pri maľovaní pôdy ako preventívne opatrenie sa používa koncentrovaný roztok rubínového odtieňa. Na namáčanie a dezinfekciu používajte slabú zmes bledo ružovej.
 • Sóda. Používa sa na zníženie kyslosti pôdy, dezinfekcie, očakávania fytoofluór. Ak nalejeme zmes 1 polievkovej lyžice sódy, solí a dvojnásobok počtu ammonického alkoholu rozpusteného v 5 litroch vody, vyblednutých rastlín, môžete rozšíriť načasovanie ich kvitnutia, zlepšenie životaschopnosti.

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Ako si vybrať hnojivo pre vnútorné rastliny?

Po týchto odporúčaniach môžete dokonca vytvoriť priaznivé živné médium pre domáce rastliny.

Ako si vybrať správne hnojivo pre vnútorné rastliny, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár