Ako zasadiť Lilia?

Lilie sú veľmi atraktívne a jemné kvety. Zdôrazňujú sa rozmanitosťou veľkej rozmanitosti. Rôzne odrody, zase potrebujú individuálne vlastnosti obsahu. V procese pristátia je dôležité vziať do úvahy všetky nuansy a neumožňujú chyby, aby sa ušľachtilé kvety dobre dobre a potešili dlhú dobu s ich veľkoleposťou hostiteľov záhrady.

Načasovanie

Záhradníci zvyčajne zvolia obdobie, aby vybili degérne rastliny do otvorenej krajiny na základe svojich osobných schopností a voľného času. Lily pristátie môže byť vykonávané na jar a na jeseň. Ale stále najpriaznivejší čas pre žiarovky, ktorí sa zakúpili od miestnych tokov kvetov, padá na jesennú sezónu. Optimálne termíny v podmienkach stredného prúžku Ruska Koniec augusta – začiatkom októbra.

Pristátie v tomto čase vám umožní lepšie opraviť koreňový systém a prispôsobiť sa nadchádzajúcemu rastu závodu. Pristátie neskôr nedá príležitosť dobre rootovať a rastlina môže zomrieť.

V južných regiónoch krajiny môžete pristáť Lilie od konca septembra do polovice novembra.

S výrazným poklesom teploty alebo vzhľadu prvých mrazov by sa mali zakryť skládky. V budúcnosti po skončení zimy, dokonca možné chladenie po sérii teplých jarných dní nestratia ľalie vysadené na jeseň.

Špecializované kvetinové obchody Najčastejšie pochádza z Holandska. Stojí za to zvážiť rozdiel v podnebí a skutočnosť, že žiarovky na implementáciu dodávateľov kopajú na jeseň a potom sa podrobia spracovaniu – sušenie a chladenie. Vstupujú do počítadiel ruských obchodov len za šesť mesiacov – od jari, a preto musia byť zasadené v budúcom mesiaci po nadobudnutí.

Najlepší čas na výsadbu jari – koniec apríla a môže, keď sa pôda konečne zahreje, a nebudú žiadne mrazy na pôde. S nestabilným počasím je dovolené pristáť v lete v prvej dekáde júna.

Požiadavky na miesto a pôdu

Ťažký bod v chovných lilies je dodržiavanie určitých podmienok obsahu pre rôzne druhy. Majú rôzne požiadavky na úľavu, osvetlenie, veternú a pôdnu ochranu.

Osvetlenie

Lilie by nemali sedieť na nízkych a mokrých miestach. Sú pohodlné rásť na kopcoch, kde sa sneh topí rýchlejšie a vlhkosť nie je oneskorená.

Väčšina záhradných miest preferuje vonkajšie miesta, kde slnko ľahko preniká.

V tieni sa cítia len odrody východného a Marthalle hybridov. Nenáročné pre osvetlenie ázijských odrôd – môžu potešiť ich kvitnutie kdekoľvek v chate.

Pre pristátie, Lilie si musia vybrať miesta chránené pred silným vetrom, pretože ich okvetné lístky a stonky nie sú rozlíšené stabilitou.

Pôda

Na jednom mieste ľalie môže rásť asi 5 rokov, takže pôda pre pristátie je lepšie pripraviť dôkladne a vopred. Lilie nenesú chudobné, ťažké, hlinité a kamenné pôdy.

Pre väčšinu hybridných odrôd pôdy musia byť voľné as prímesou piesku, pretože je dôležitou zložkou ich rastu. Ak ihličnaté stromy rastú na alebo v blízkosti, môže sa pridať do zmesi ich rozprávkovej havoy, pretože zvyšuje kyslosť pôdy. Pridanie rašeliny je vítané.

Pre rúrkové a druhové odrody llies – kyslé pôdy, naopak, nežiaduce. Je vhodný pre pôdu neutrálnej kompozície s pridaním popola.

Odrody leoparda a kandididov milujú slabo alkalickú zem s malou prísadou vápna.

Dlhopisy, Tiger a Kanadské výhľady uprednostňujú slabosti pôdy.

Ak je zloženie pôdy na mieste pochybné, potom je lepšie pre výsadbu ľalie, aby sa zmiešali s popolom a malým množstvom piesku. Táto kompozícia bude bezpečná.

Ako zasadiť?

Lilie akejkoľvek odrody vyzerajú veľmi pekné na pozemku. Aby sa tak spokojní s ich kvetom, nie jeden rok, je potrebné dodržiavať technológiu pristátia.

Ak bol výsadný materiál zakúpený na jeseň alebo pripravený nezávisle, ale kvôli akéhokoľvek dôvodu nebol zasadený, potom pred jar je potrebné ho uložiť v chladničke na spodnej polici.

Žiarovky so záhrommi

V prípade tvorby v žiarovkách klíčiacich, že už nie sú predmetom skladovania bez pristátia. Musia byť vkladá do hrncov pre vnútorné kvety alebo priehľadné kontajnery, po tom, čo sa v nich robia malé otvory pre príjem vzduchu. Transparentné kontajnery sú dobré v tom, že sa dajú ľahko pozorovať pre zvláštnosti vývoja koreňového systému. Pre vyklápacie pristátie, nákup pôdy pre verných druhov alebo univerzálnych.

Žiarovka s sprite nie je potrebná hlboko. Podľa pravidiel je potrebné vysadiť tak, že vrchol výhonku bol na zemi. Ak výhonok prebieha nedávno a úplne malý, potom musí byť jeho špička na povrchu bez zatvorenia pôdy.

Hrnce alebo nádoby s ľaliami vysadenými žiarovkami by mali byť umiestnené v chladnom, ale dobre osvetlenom mieste. Parapety alebo police v blízkosti okien sú pre nich celkom vhodné. V tmavých miestnostiach, keď dostanete malé množstvo svetla, môžete dodatočne použiť špeciálnu ultrafialové lampy.

Zavlažovanie na výrobu zriedka, len raz týždenne. Pri podávaní hnojív v tomto období nepotrebuje. V hrnci žiaroviek držia až na jar, a potom vysadené na záhradných kvetinových lôžok.

V otvorenom nátere

Získané v jarných žiarovkách Lilie môžu byť uložené na chladných miestach, kde sa teplota udržiava v oblasti 0 ° C, v polyetylénovom obaloch s malými otvormi pre príjem vzduchu.

Žiarovky pred nástupom, musíte starostlivo skontrolovať, odstráňte zle priľahlé vločky a pevnejšie korene. Aby sa zabránilo zasiahnutiu baktérií vyrobených cestu, odporúča sa ich opláchnuť v čistej vode a znížiť 20-30 minút na vynechanie v slabej maltovom roztoku.

Zasadené vopred pripravenej pôde. Je potrebné presunúť stránku, urobiť a zmiešať prísady potrebné pre konkrétny typ ľalie, a usporiadať kvetinový list asi 20 cm.

Rozdiely pri pristátí obyčajných žiaroviek a pestovaných s výkrikami, aby sa otvoril zem prakticky nie. Ak sa výhonok zvýšil o viac ako 15 cm, je možné ho umiestniť do studne pod malým bočným svahom, Takže jedna strana bola bližšie k zemi a samotný výhonok nebol obzvlášť plnený cez jej povrch. Takýto spôsobom bude zabezpečiť výberové prostriedky z mrazov. Po dobu dvoch týždňov, klíčky opäť zaujmú priamu pozíciu a nebudú sa báť rozdielov v jarnej teplote.

Uveďte hlavné fázy pristátia.

 • Príprava dobre pristátia. Keď kopajú, musíte sa zamerať na opis odrody a veľkosti žiaroviek. Hĺbka drážok musí zodpovedať výške 3 cibule navzájom – asi 8-12 cm. Vzdialenosť medzi nimi pre odrody s nízkou rýchlosťou odchádzajú na 15-20 cm, pre vysokých predstaviteľov – 20-30 cm.
 • Pristátie lukovitz. Na spodnej strane každej jamky dajte malú vrstvu malých drenážnych kameňov alebo piesku. Ak je to možné, môžete pridať Moss Sfagnum, pretože má baktericídne vlastnosti a zachráni závod z hnilobných a iných ochorení. Dajte na túto vrstvu, aby ste znížili žiarovky a opatrne narovnajte korene, potom sa opäť nalejte piesok. Je potrebné absorbovať vlhkosť.
 • Posypeme žiarovky pôdy, zatvorte otvory (okrem tých, v ktorých sú zasadené kópie s pestovanými výhonkami), môžete pridať trochu rašeliny a vyletieť.

Následná starostlivosť

Lilie sú považované za rozmarné rastliny, ale stále je to ťažké. Ak spĺňate potrebné podmienky pre ich vývoj a rast, na dlhú dobu si zachovávajú svoje dekoratívne vlastnosti, nie sú podrobené chorobám a pomaly súhlasí.

S jesenným pristátím sú napojené len suchým počasím a nedostatkom dažďov. Starajte sa o zraniteľnosť rastlín pre škodcov nestojí za to, pretože pred vzhľadom ETUCAPES je absolútne nie je zaujímavý. Hnojivá na jarný ľalia nepotrebuje.

Pred nástupom prechladnutia, postele môžu byť pokryté suchým listom alebo vetvami. Prístrešok bude chrániť nielen z mrazov, ale aj z prenikania slimákov alebo slimákov.

V jarnom letnom období musíte pozorne pozrieť, takže pôda v rastlinách bola mierne mokrá. Lilie nevydržia nadmernú vlhkosť, je to deštruktívne pre nich.

V neprítomnosti dažďov by sa zalievanie malo vykonávať raz týždenne, voda nalievanie pod koreňom. Optimálny čas na zalievanie ľalie – prvá polovica dňa na 15.00, V noci musí pôda suchá.

Lilie z prvého roka pristátia zriedkavo kvitnú, pretože potrebujú čas na získanie sily. Ak si záhradníci majú obrovskú túžbu vidieť kvitnúce rastliny v prvom lete, potom kvety potrebujú častejšie krmivo. Môžete dodržiavať nasledujúci harmonogram hnojív:

 • Vápnik SELITH – 2 krát v jarnom období, druhé kŕmenie zadá 20 dní po prvej;
 • Hnojivá s fosforom – mesiac po tom, čo robil draslík, a potom môžete pridať asi 1 krát 10 dní pred tvorbou púčikov;
 • Kalimagnezia sa pridáva, keď sa púčiky objavia každé 2 týždne a zastavia sa za 1 týždeň pred tečúcou;
 • Monofosfát draslík – prinesie 2 krát po padli rastliny.

Aplikácia hnojív by sa mala vykonať v kvapalnej forme v súlade s pripojenými pokynmi.

Vyrezať

Lilie vyzerajú skvele v kyticiach, Ale musíte ich správne znížiť:

 • Nie je možné znížiť veľmi nízke kvety – negatívne ovplyvňuje následné starnutie žiaroviek, väčšina kmeňa je žiaduca opustiť na kvetinovom zábere;
 • Umiestnenie rezu musí byť ošetrené popol a dať malú kvapku lekárskeho lepidla, aby sa lieči rýchlejšie a počas daždivého počasia nebolo vystavené načítaniu

Po kvitnutí

Vyblednuté kvety musia byť odstránené tak, aby sa boxy so semenami nevytvárali.

Na jeseň, keď sa na všetkých listoch objaví žltý pigment, je potrebné znížiť stopky ľalie zo zeme v nadmorskej výške 12-15 cm. Na jar, tieto staré stonky padnú, alebo môžu byť vytiahnuté bez akéhokoľvek úsilia.

Prístrešok na zime

Pri otepľovaní na zimu, nielen padať do pádu žiaroviek, ale aj dospelých rastlín. Po orezaní stopky musia byť zakryté.

Najlepší materiál na izoláciu bude padlé listy jablín alebo hrušky, čo umožňuje útočisko s miláčikom a rašelinou. Tieto vrstvy zhora môžu byť pokryté plastovou fóliou a upevnite kameňmi.

Na jar sa film a Husknik odstránia a rašelina alebo fólia môže byť ponechané ako hnojivo pod koreňmi rastlín.

Prevod

Skúsené kvety vedia, že rastliny sú potrebné transplantáciou po určitom čase. Tí, ktorí sa zaujímali o farebné chovu, často pochybovali o určení času optimálneho transplantácie a jej uskutočniteľnosti všeobecne. Niekedy je veľmi ťažké rozhodovať o tomto procese, ak sa vizuálne zdá, že rastlina je celkom pohodlná.

Lilie, ako väčšina rastlín, potrebujú tento postup. Význam transplantácie je založený na skutočnosti, že rastlina z pôdy berie živiny. Každá kultúra je obsah s jeho jednoznačnou sadou. A ak rovnaký typ zariadenia rastie na tom istom mieste po dlhú dobu, plodnosť pôdy sa postupne zhoršuje, extenzíncia pôdy sa modifikuje. V dôsledku toho, bez transplantácie stopiek a listov ľalie nemusí zastaviť ich rast, ale kvety v priebehu rokov budú menšie a jas zmizne.

Na jednom mieste bez transplantácie môžu rôzne odrody ľalie bezpečne rásť a dať ich kvety od 2 do 10 rokov. Niektoré typy ľalie (zúžené, dáždnik, monochromatické) sú typické veľmi rýchlo. Ak existuje viac ako dve, ktoré ho vymieňajú pred svojimi procesmi ročne na mieste diéty kvitnúce, potom by mal byť rastlina transplantovaná za 2-3 roky.

Ázijské hybridy s výhodou replika po 4 rokoch. Lilie Kandidovej triedy na jednom mieste sa cítia dobre 5 rokov. Chôdza Lily a Grade Chovitiza sú veľmi zle zakorenené, takže je lepšie ich presadiť za 6-7 rokov. Menej ako všetko, po 9-10 rokoch, Martagon a americké odrody hybridov vyžadujú transplantáciu.

Transplantácia by mala byť zapojená, keď je rastlina v pokoji, to znamená asi mesiac po zmesi. Výnimkou sú len odrody východných hybridov, pretože neskôr kvitnú a transplantácia je lepšie prenesená do jarného obdobia. Žiarovky si môžete vykopať v predvečer mrazničiek a uložiť na chladnom mieste pred nástupom pružiny.

Detekcia na stonke alebo listoch Lilie hnedých škvŕn naznačuje, že je nepohodlná, dodávka živín sa vyčerpala, a je lepšie ju transplantovať, a nie strácať čas na ďalšie kŕmenie. Zvyčajne pri kopaní takejto inštancie si môžete všimnúť poškodenie hnilobu žiarovky. Ak je hniloba povrchová a je ľahko odstránená, potom žiarovka po spracovaní fungicídu môže byť prenesená na iné miesto miesta alebo odísť na uskladnenie na pružinovú transplantáciu.

Pri opätovnom výžive je dôležité dodržiavať rovnaké pravidlá ako počas primárneho pristátia Lilie:

 • Pripravená úrodná pôda v súlade s požiadavkami odrody;
 • dobre osvetlené miesto;
 • Nedostatok vírivého vetra.

Správna pristávacia technika, dobré sfarbenie pre kvety si zachováva žiarovky a pomôže ďalšiemu rastu na jar. Rast Lilie a starostlivosť o kríky nie je tak ťažké, hlavnou vecou je zvážiť všetky vyššie uvedené nuansy.

Kompatibilita s inými rastlinami

Lilie vyzerajú skvele v akomkoľvek pristátí. Často sú vysadené pozdĺž koľají, v skupinových kompozíciách, rabatkov a mixleroch.

Počas dizajnu veľkých kvetinových lôžok s rôznymi rastlinami by sa malo správne zohľadniť obdobie farieb rozpúšťa. Lilie musia byť zobrazené prominentné miesto, ale tak, že po skončení ich kvitnutia, prázdne stonky nevyhodili v očiach. Je výhodné nie prvý plán na okraji kvetinových lôžok a priemerná centrálna časť kompozície. Je dôležité korelovať výšku llies s inými spoločníkmi. Budú vyzerať elegantne len vtedy, ak iné rastliny budú vyfúknuté nie viac ako polovicu svojich farieb semien pri preskúmaní z akejkoľvek pomoci kvetinových lôžok.

V popredí skupiny zloženia skupiny budú trvalky účinne implikované, ktoré majú majetok na udržanie ich dekorácie počas letnej sezóny. Patrí medzi ne: Astilba, Hostiteľ, ISSOP. Rozbiť niekoľko skupinových pristávacích lilies môže byť umiestnená medzi nimi phloxes s malými kvetenstvami, astermi, pivonicami alebo echinaceou.

Vytvorte krásne pozadie pre kvitnúce ľalie môžu zvončeky, priemerné odrody Velvetsev, Geikhera, Alissa, Garden Carnation, Mokha.

Elegantné ľalie sa budú pozerať na pozadí:

 • Vertikálne úpravy steny doma, plot alebo arbors;
 • priemerné kríky vojakov, THUI;
 • Vysoké okrasné byliny – Fern, modlitba, penisetum.

Ak plánujete vytvoriť viacúčelové kvetináč z Lilies, je lepšie si vybrať odrody súvisiace s ich rôznymi skupinami. V lampách pádu najnižších odrôd, keď kvitnú trochu skôr. Centrálneho miesta na rastliny média, a vzdialený plán, v tomto poradí, vysoký. Odrody s ostatnými môžu byť oddelené výsadbou dekoratívnych bylín.

Lilie sa často používajú pri dizajne hraniciach, ich jednostranné vykládky vyzerajú atraktívnejšie v striedaní s vysokými peónami alebo trpasličími duchami.

Mnohí záhradníci si myslia, že je to vhodné na jednom klube zasadiť ruže a ľalie. Pri dodržaní určitých farebných kombinácií je takáto susedstvo celkom prijateľné.

V popredí, postele môžu byť umiestnené biele ruže, a za nimi dať vysoké ľalie s kvetmi tmavšej farby. Žlté alebo béžové ruže budú harmonizované s jasnými oranžovými ľaliami. S prítomnosťou jednej ružovej alebo červenej ruže Bush na kvetinovej posteli, môžu byť pristátí ľahké ľalie, budú klásť to nielen nádheru Rose, ale aj budú priťahované k nim.

Všeobecne platí, že llies sú dobre koherentné s väčšinou rastlín. Je nežiaduce ich zasadiť len na jednej kvetinovej zábere s tulipánymi, alebo ich nahradiť. Tieto farby sú charakterizované náchylnosťou na identické ochorenia a škodcov, takže je lepšie mať ich mať na rôznych miestach záhradného pozemku.

Možnosti pre deformáciu záhradných llies je veľa, hlavnou vecou je zasadiť navštevujúce odrody v súlade s ich požiadavkami a sú v súlade s potrebnou starostlivosťou.

Tiež sledovať video o tom, ako zasadiť a transplantáciu ľalie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: