Biele chryzantémy: Popis, Aplikácia a odrody

Chryzantéma – elegantný luxusný kvet, ktorý je veľmi populárny. Niet divu, že sa stal „znakom“ aj radom piesní. Musíme však prísť na to, aký druh závodu a ako ho správne kontaktovať.

Zvláštnosť

Popis Biele chryzantémy by mali začať so skutočnosťou, že ide o celú skupinu hybridov a odrôd. Záhradná chryzantéma sa stala veľmi populárnou záhradnou kultúrou, najlepšie kvitnúce v jesenných mesiacoch. Toto je pokovovanie krátkym svetelným dňom, ktorý je súčasťou rodiny ASTOV alebo komplexu. Predpokladá sa, že blízke druhy rastlín – pijm a yarrow. Chryzantémy pochádzajú z zóny stredne a chladnej klímy.

Zvyčajne tento rozvetvený semi-stabilizátory. Herbatózne odrody sa viackrát zistia. V starovekej Číne začali používať takú kultúru v záhradnom dizajne v BC vi. V miestnosti kultúra zahŕňala odrody s malými kvetmi a nie príliš vysoké piliere. Počas posledných 100-200 rokov sa počet odrôd výrazne zvýšil.

Typy a odrody

Prvé miesto si zaslúži internoru „Naughty z nevesta“. Táto rastlina má froté kvety a tvorí cigarety listy. V niektorých kvetinovej záhrade sa táto kultúra pestuje, zavádza pôvodný zárez a vytvára pozitívny postoj. Výška kópií dospelých „nevesta šaty“ môže dosiahnuť 0,45 m. Dobré uskutočnenie tejto kultúry je pristátie v trávniku alebo humusom. Mieša sa vopred s prísadou piesku a prepracovaného hnoja. Voda tento chryzantm potrebujete raz denne, niekedy každý druhý deň.

Každé ráno a večerné listy sprej. Potom bude fikcia kvetov vylúčená pred jeseň. Urýchliť proces rozvetvenia pomáha zovrieť vrcholom.

Pozornosť si zaslúži triedu „Snehovo biely“. Táto rastlina je odvodená v domácich podmienkach, presnejšie, v Botanickej záhrade Nikitsky. Takéto chryzantéma dáva veľké polosvetové kvety. Rastlina sa vyvíja mnoho rokov. Vyzerá to ako veľmi veľký harmanček. Snow-biele farebné lístky sa podobajú jazykom a nachádzajú sa v 5 úrovniach obklopujúcich žlté centrum. Bud môže rásť na 0,19 m. V rovnakej dobe, najväčšia výška rastliny dosahuje 0,8 m. Stonky sa rozvíjajú priamo a líšia sa na elasticitu, celkom dobre rozvetvené. Saturácia ich listov mierne. Samotný list je rád a šťavnatý, označuje typ peristoidu. Lístie smaragdovej zelenej farby prevláda, ktorej dĺžka môže byť 0,15 m. Snehová biela sa aktívne používa v rezanej forme av zmesiach jednej farby. Je potrebné poznamenať, že vo váze chryzantémy môže byť schopný zostať čerstvý až 20 dní a niekedy viac.

Je možné zvážiť dobrú alternatívu „Žrebec“. Toto je žlto-biele chryzantéma, dáva relatívne malé kvety a vyvíjanie už niekoľko rokov. Spolu s atypickou vonkajšou formou táto kultúra vyniká a minimálna opevnenosť počas pestovania. Táto okolnosť je obzvlášť cenná pre začiatočníkov. Prierez kvetu je od 0,03 do 0,04 m. Stretnúť sa monotónne a maľované v dvoch rôznych tónoch kvetenstva. „Žrebec“ kvitne od konca septembra a pred príchodom mrazov a odporúča sa použiť ho na zostavovanie kytice.

Chryzantéma „Biele hviezdy“ Vyzerá to veľmi roztomilé a originálne, pokryté veľa rozvetvujúcich výhonkov. Keď kvet príde, jasné zelené kríky sú hojne pokryté malým kvetom. Rozsvietia ako malé hviezdy. Kultúra je ideálna pre:

 • kultivácia;

 • pristátie v záhradných vázach;

 • Tvorba reťazcov;

 • vytváranie hraniciach;

 • Rámy kvetinových lôžok okolo obvodu.

Rastlina dokonale toleruje zlé poveternostné podmienky. Až do príchodu skorých mrazov sa uložia vonkajšia atraktívnosť a farba farby. Nahradil pristátie na voľnej, priepustnej pre vodu a bohatá pôda bohatá na rôzne hnojivá. Pôda musí mať neutrálnu kyslosť. Kotva miesta pristátia nie je povolené. Semená sa môžu uskutočniť v marci. Landingový materiál je nevhodný. Môžete očakávať zárodky v priemere 10-14 dní po vylodenie. Pristátie je povolené na polovicu, avšak optimálny kvet je dosiahnutý pri umiestnení na otvorenom slnku.

S výskytom zasneženej zimy je dostatok prístrešia s miláčikovou alebo pilitou vrstvou.

Pozornosť si zaslúži a chryzantéma „Ľadový medveď“. Táto odroda je termálna lobby a dokonale sa vyvíja na zvýšených oblastiach. Spočiatku má centrum citrónovú farbu, potom strednú časť budov. Rastlina je vysoko odolná voči nepriaznivým účinkom.

Stupeň „Magnum“ rozlišovať veľkými kvetmi s bujným pohľadom; Blossom pokračuje dosť dlho. Kultúra vedená holandskými špecialistami. Snažila sa vyhotoviť na vytvorenie veľkých kytice a kvetinových skupín. Kvetenstvo sú svieža a sa líšia v hodvábnom. Okrem toho, keď sa balenie do špeciálnej mriežky „Magnum“ môže udržiavať vzhľad pri pohybe stoviek a tisícov kilometrov. V izbovej váze bude rastlina blikať od 30 do 40 dní bez najmenších problémov.

Ďalší zmysel pozornosti je „Joy“. Kvety majú bielu alebo jemnú smotanovú farbu so zeleným stredom (niekedy – so žltozeleným centrom). Externe sa kultúra pripomína veľkú pekársku harmanček. Blossom pokračuje počas pádu, a zdá sa, že leto ešte neskončila. „Joy“ priniesol v Kórejskej republike. Predpokladá sa, že stupeň patrí do skupiny semi-triedy. Husté stonky malého stropnej kultúry majú 10 kvetenstiev. Bud v priemere je až 0,08 m. Príjemná farba farba priaznivo musí byť pulzné hrubé smaragdové zelené farby veľkých vyrezávaných lístie.

Najnižšia odroda využíva popularitu „Alexandrit“. Dáva semi-svetové kvety s gabaritom 0,05 m. Blossom začína v auguste. Ale ročná záhradná kultúra „Masquerade“ môže dať jednoduché aj froté typu kvety. Majú konzistentne hnedú farbu spodnej časti. W „Nordstern“ Zistila sa biela kvetenstvo jednoduchého druhu, ktorej centrálna zóna je natretá v karmínovej farbe. Okrem toho je vždy tmavý okraj.

Ale malé dievča chryzantéma má úplne iný spoločný názov v botanickej – „PYRTHRUM SNOW BOL“. Táto odroda kvitne účinne a prakticky nezávisle od zavlažovania. Je to, že na pozadí silného sucha bude musieť vode rastlina aktívnejšia ako obvykle. V miernych klimatických klimatických oblastiach Ruskej federácie „Pyretrum Snow BO“ sa môžu pestovať v jednom roku. Malé kvety v obvode zaberajú od 0,015 do 0,03 m. Môžu sa týkať froté alebo polárnej kategórie. Vývojové podmienky silne ovplyvňujú výšku kultúry, ktorá môže byť 0,2-0,8 m. Špecifický zápach sa objavuje v prirodzenom prostredí. Po rezaní však rýchlo zmizne.

Atraktívne pre ruské flowerflowers Funkcia bude to, že ide o superrand stupeň, pokiaľ je to možné v rastúcom období.

Kompletný prehľad hmotnostných odrôd vhodných na „Biele hviezdy“. Kultúra sa vyznačuje rýchlym rastom. Kríky sú intenzívne rozvetvené. Výška rastliny môže dosiahnuť 0,25 m. Keď kvalifikovaná manipulácia, vrcholy vrcholu sa stanú skutočnou dekoráciou akéhokoľvek pozemku.

krík

Táto skupina sa napríklad dostane, Chryzantéma „umka“. Toto je závod s malou spálňou kórejského pôvodu. Bush produkuje viacúčelové nádherné „čerpadlá“, najvyššia výška rastlín je 0,7 m. V tomto prípade môže s priemerom kvetu dosiahnuť 0,07 m. Po fúkaní čerpadiel menia svoje farby, ale nestratia prirodzenú atraktívnosť. Vhodné na použitie tejto kultúry na rabatke alebo tradičnej kvete. Kvitnúce vrchol s normálnym počasím padá.

„Umka“ môže prežiť dosť ťažkú ​​zimu bez špeciálneho prístrešia. Niekedy sa pestuje nielen pre záhradnícku kultúru, ale aj na rezanie.

Ako je možné zvážiť alternatívu Chrysanthem „Pina Kolada“. Táto rastlina sa používa hlavne v pekárskej kultúre. Ale bude to skvelé a spolu s ostatnými rastlinami. Dobrý spoločník je Zelená chryzantéma „avokádo“. Kvety semi-svet, veľa listov. Kvetenstvo relatívne malé (do 0,05 m).

Somnogolovaya

Pokiaľ ide o jeden-vedúci chryzantéma, potom táto kvetina môže vyzvať aj ruže a ďalšie brilantné kvety. Kvetenstvo majú froté buď poloderný pohľad. Priemer kvetenstva sa pohybuje od 0,12 do 0,25 m. Charakteristickým znakom je silný vývoj elastického kmeňa, ktorej dĺžka môže dosiahnuť aj 1 m. Špecifická odroda ovplyvňuje to, čo je jednosmerný chryzantéma:

 • Bush svieža;

 • jeho farbu;

 • objem.

Rastlina môže byť pestovaná v otvorenej krajine aj v hrnci. Zaručuje sa zachovať atraktívny vzhľad v rezaní až 20 v rade. Aby to urobil, kmeň by mal byť ponechaný a nerobiť. Dobrým príkladom jednej špičkovej triedy je „Anabel“, S kvetenstvom s priemerom 0,15 m. Drevica vo výške dosiahne 0,7 m.

Mahova

Tento druh bielych chryzantémy môže dať kríky do výšky 0,8 m. Prierez kvetu je 0,1 m. Doba kvitnutia pokrýva júl, august, september a čiastočne október. Kultúra sa vyznačuje ľahkosťou a odolnosťou voči slabým chladom, celkom odolné voči suchu. Odkaz na svetlo, relatívne úrodná pôda. SEVENTY je potrebné vyrábať v apríli v krabiciach na sadenice. Potrebujete semená pôdy, ale nie príliš veľkú časť. Keď teplo fondu je až o 18-25 stupňov, môžete očakávať zárodky od 10 do 18 dní. GAP pre výsadbu je 0,35-0,4 m.

Prevod na miesto v otvorenom pozemku sa vykonáva v polovici mája.

Ihla

Niekedy sa tento typ chryzantému dopĺňaný; Dokonca aj v porovnaní s uznávanými vodcami krásy v rastlinnom svete vyniká. Charakteristickým znakom kultúry sú predĺžené, skrútené v okvetných lístkoch. Tieto trubice a príce na ihly. Je dôležité si uvedomiť, že okvetné lístky mimo a vnútri môžu byť nerovnomerne maľované. Príkladom odrôd ihly môže slúžiť:

 • „Linda“;

 • „Úsmev“;

 • „Zhrnutie jesene“;

 • „Squirrel“;

 • „Stella“.

Použitie v dizajne floristry a krajiny

Biela chryzantéma s priemernou mierou vývoja je dokonale kombinovaná s Cosmeahi, Lily a Balsamine. Ale na obvyklom trávniku je dosť bielych farieb – odhaľujú ich výhody. Je celkom možné kombinovať rastlinu a ruže. Hlavnou vecou je, že podmienky pre rozvoj odrôd sú navzájom zodpovedali. Ak je zvolená tvorba kontrastnej kompozície, musíte zasadiť vedľa bieleho chryzantému:

 • ružovka;

 • žltá;

 • Fialová;

 • Jasné červené rastliny.

Pre vytvorenie trvanlivých pristátí je potrebné aplikovať Lion Zev alebo Calendula s Chryzantémami. Sám, nízko-temperamentné odrody použité v hraniciach sú vysadené vo vzdialenosti 0,35 m od inej kultúry. Pre typy Bush je tento indikátor 0,4 m. Kríky s vysokou výškou a šírkou by mali byť vysadené vo vzdialenosti 0,5 m od všetkých susedných plantáží. Ak je túžba urobiť záhradu príjemnejším a originálnym, musíte použiť odrody s Motley a vyrezávané dosky z listov. Ďalšie atraktívne kombinácie môžu zahŕňať:

 • Astrely s nízkymi stupňami;

 • balzamímy;

 • coles;

 • Zinnia;

 • materský.

Získajte viac informácií o chryzanténe a ich odrody, ktoré môžete z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: