Charakteristika a kultivácia Salita Ruže

Pre mnoho storočí, šarlatové ruže používajú pôsobivú a zaslúženú popularitu ako magnet, priťahujúci nadšený názor. Táto práca je pravdivá pre „SALITA“ – Rôzne, ktorých kultivácia sa zaoberá rastúcim počtom domácich záhradkárov. Dekoratívne charakteristiky a nenáročnosť opísanej rozmanitosti nám umožňujú odporučiť všetkým, ktorí si želáte, aby sa veľkolepé postavili miestnu oblasť s miernym časom a silou.

Zvláštnosť

Vzhľadom na úsilie chovateľov slávnej nemeckej spoločnosti „Wilhelm Cordes a Sonov“ v roku 1987. Špecialisti patria do Salita na CLIMBER GROUP, ktorá vám umožní uistiť sa o jeho vlastnostiach, a to:

 • Raskidy Bush, ktorého výška dosahuje 2,5-3 m, a šírka – 1,5 m;
 • Terry Scarlet Kvety s oranžovým alebo koralovým odtieňom;
 • Dlhé a silné výhonky;
 • Priemer kvetov – 8-9 cm;
 • Veľké tmavo zelené listy s dobre viditeľným leskom;
 • Počet kvetov na stonku – 2-5;
 • Rastúca zóna – V (USDA);
 • Charakter kvitnutia je kontinuálny;
 • Aróma – ovocie, nenápadné;
 • Počet okvetných lístkov na kvete nie je viac ako 40.

Forma pukov prezentovaných rastlín predstierajúca odrody čajov a hybridných odrôd si zaslúžia pozornosť.

Klady a zápory

Jedna z hlavných výhod Rose „Salita“ je jasná a nasýtená farba jeho kvetov, vďaka ktorej Bush pripomína zúriacemu plameňu. Pokiaľ ide o iné výhody závodu, stojí za zmienku:

 • výrazná terasa kvetov, odôvodňujúc očakávania väčšiny estets;
 • možnosť použitia v rezu;
 • dobrá zimná ťažkosť, ktorá umožňuje preniesť mrazu na -26 ° C za podmienok usporiadania vysoko kvalitného prístrešia;
 • Dlhý a hojný kvet ovplyvňujúci rôzne úrovne kríka;
 • Odolnosť voči inváziám parazitov;
 • Nehnuteľnosť v starostlivosti, vďaka ktorej pestovanie „Salita“ je schopná ohromujúca väčšinu záhradníkov;
 • Stabilita kvetov do silného dažďa.

Jediná hmatateľná nevýhoda vznešenej ruže je relatívne nízka rýchlosť vývoja výhonkov, najmä viditeľná v regiónoch s chladnou klímou.

Výber miesta

Napriek svojej láske k svetlu, „Salita“ zle toleruje rovné slnečné lúče. Druhý vedie k vyhoreniu kvetov a vzhľadu popálenín, čo je dôvod, prečo by mala byť rastlina umiestnená na polovicu. Druhá podmienka, ktorá prispieva k zrýchlenému vývoju ruží – úrodná a priedušná pôda na pozemku s slabo kyslou reakciou (pH od 5,6 do 6,5). Ak pôda nemá ľahkosť, je zmiešaný s pieskom, kompostom, rašelinou a humusom a na váženie, použite kombináciu hliny a trávnika. Okrem toho stojí za to chrániť rastliny pred škodlivým účinkom prebytočnej vlhkosti, vyhnúť sa miestam jeho klastra a stagnáciu studenej vzduchu, charakteristické pre roky.

Pripravené a úroveň výskytu podzemných vôd, prípustné hodnoty, ktoré pre Salita sú pod meračovou značkou.

Pristátie

Ak chcete vyriešiť posudzovaný problém, môžete začať v apríli, môže alebo koncom desaťročia októbra. Druhá možnosť je menej výhodná, pretože mladá rastlina musíte mať čas na zakorenenie do mrazov, čo nie je vždy. Prípravné činnosti sa konajú denne pred pristátím a naznačujú odstránenie poškodených oblastí koreňového systému rastliny. Okrem toho odborníci odporúčajú spracovanie tejto rozpustenej biostimulácie vo vode, čo prispieva k prispôsobeniu mladých ruže na novom mieste.

Prečítajte si viac  MOTOBLOCK FORZA MB-105: CHARAKTERISTIKY A VLASTNOSTI PREVÁDZKY

Poradie ďalšieho konania je nasledovné: \ t

 1. vykopať jamu, ktorej hĺbka je 40-60 cm a umiestnená v spodnej časti drenážnej vrstvy (asi 10 cm štrku alebo rubbentu);
 2. Ak majiteľ stránky umiestni niekoľko ruží z odrody opísané, je žiaduce, aby ho dodržili vzdialenosť metra medzi nimi;
 3. Urobte organické hnojivá – ohromená alebo kombinácia zrelého kompostu a rašeliny (odporúčaná hrúbka – 10 cm);
 4. Umiestnite semenádlo v uhle 30 ° k nosiči, opatrne narovnajte korene a zaspíte ich pôdou, opatrne ju utesnite;
 5. Uistite sa, že koreňový krk je 3 cm pod úrovňou povrchu Zeme;
 6. Dôkladne nalejte mladú rastlinu.

Záverečná fáza – mulčovanie pôdnej rašeliny vo valcovacom gombíku.

Starostlivosť

Ako prax ukazuje, rastie zdravé a krásne ruže „Salita“ je zaujímavý a celkom jednoduchý. Na základe recenzií majiteľov tejto rastliny je možné argumentovať, že to poteší nádherné a jasné kvitnutie každého, kto je v súlade so základnými pravidlami jeho agrotechnológie.

Zalievanie

V závislosti od množstva zrážania sa môže veterná energia a teplota zavlažovanie, sa môže uskutočniť zvážiť zvážene, ako každý deň aj 1 krát týždenne. Túto postupu by ste mali začať po pôde v valcovacom kruhu vyschnúť 10 cm hlboké, strávenie 25 litrov mäkkej vody pre 1 dospelý bush. Na zníženie rýchlosti odparovania vlhkosti musí byť pôda dôkladne mulčovaná. S nástupom jesene, zalievanie by sa malo postupne znižovať, vzhľadom na zmenu poveternostných podmienok.

Tvorba hnojív

Počas prvého roka života mladej rastliny by sa malo zdvihnúť mesačnú zmes, vrátane nasledujúcich komponentov:

 • Korobyan a vták vrh sa rozpustený vo vode (1: 10 a 1: 20, resp.);
 • Drevený popol;
 • Poškodiť wraks.

V budúcnosti „SALITA“ vyžaduje hnojivo, ktoré sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. močovina – na začiatku jari;
 2. Amónia SELITH – Po 2 týždňoch od okamihu prvého kŕmenia;
 3. Komplexné prípravky obsahujúce bór v štádiu bookonizácie;
 4. Organizátor – pred začiatkom kvitnutia;
 5. Fosforečné a potašovacie kŕmenie – jeseň na prípravu kríka k nadchádzajúcej zime.

Okrem toho, na konci kvitnutia, je možné znovu zaviesť obsahujúce nudné drogy.

Podväzok

Ako už bolo spomenuté vyššie, salitová odroda je charakterizovaná silnými výhonkami. Vzhľadom na túto okolnosť môže takýto krídlo rásť bez podpory, ktorý šetrí čas a silu svojmu majiteľovi. Ak sa Rose pestuje v regióne, ktorá je charakterizovaná silným vetrom, potom je lepšie odmietnuť. Po tomto poradí minimalizuje pravdepodobnosť poškodenia produktívnych výhonkov spôsobených ich silným výkyvom. Pokiaľ ide o podväzok, je potrebné ho starostlivo vykonávať, vyhnúť sa nadmernému tlaku vlákna na stonkách.

Ignorovanie tohto odporúčania môže viesť k degradácii a umieraniu v dôsledku nemožnosti plnohodnotného saxácie.

Orezávanie

Počas prvého roka života sa Salita vzrástla z jej púčikov, je žiaduce zbaviť sa do začiatku augusta. To je vysvetlené skutočnosťou, že kvet berie moc v mladom rastline, čo musí posilniť a bezbolestné zimovanie. V budúcnosti je Bush vystavený minimálnym orezávaním so zachovaním základných výhonkov prvého rádu. Idelná pozornosť by sa mala venovať omladenie závodu, ktorá sa musí vykonať, ale relatívne zriedka, spravidla raz za 4 roky.

Prečítajte si viac  Trávkové kosačky Carver: Pros a nevýhody, Druhy a tipy na výber

Príprava na zimu

Pestovanie „Salita“ v strednej skupine zahŕňa povinné usporiadanie zimného prístrešia. Ak chcete začať pri riešení posudzovaného problému, po znížení teploty na -7 ° C po algoritme nižšie:

 1. Opatrne rozviazať zariadenie z podpory;
 2. Umiestnite nestball medzi krovím a povrchom Zeme;
 3. Na pokrytie rovnakých materiálov strieľa (postupne, takže sa ponáhľajú bez poškodenia);
 4. Zostavte kovový alebo drevený rám cez chránené ruže a zabalte ho netkaným materiálom.

Ak nemôžete ohnúť silnú „SALITA“ vákuum, zlyhá, môžete zakryť len spodnú časť ružového kríka. K tomuto riešeniu by sa malo uchýliť ako posledná možnosť, pretože zvyšuje riziko smrti nechránených výhonkov zo silného mrazu. Otvorte a rozoberte prístrešok, ktorý potrebujete jar, v marci alebo apríli. Po odstránení netkaného materiálu a vložky by mal mať zhonu čas na nezávislé narovnanie (čo najviac) a potom – úhľadne ho kravatu na podporu.

Bežné choroby

Napriek tomu, že opísaná odroda je relatívne odolná voči plesňovým ochoreniam, v niektorých prípadoch ho môžu narušiť. Najčastejšie, „Salita“ ruže trpí čiernou škvrnitosti a plesňou, vyvíjaním v dôsledku nadmernej vlhkosti alebo nadmernej pristátia. Efektívna opozícia voči stanovenej Agence stanovuje odstránenie všetkých postihnutých oblastí a spracovania rastlín systémovým fungicídom. Preventívne udalosti sa konajú dvakrát pre sezónu, na jar a jeseň. Predpokladajú použitie kontaktných fungicídov – Burgundovou tekutinou alebo medi.

Použitie v krajinnom dizajne

Po prvé, „Salita“ Rose je určená pre vertikálne záhradníctvo. Vďaka svojej pôsobivým dekoratívnosti môže efektívne zdobiť stenu štruktúry, plot, oblúk alebo altánok. Okrem toho táto odroda vyzerá skvele na piliere a stĺpce, čo je vysvetlené jeho bohatý kvet na niekoľkých úrovniach. Alternatívne riešenie – Umiestnenie závodu na trávniku. Najmä vyhrať kombináciu „Salita“ s pôdnymi komponentmi zdobené snehovými bielymi kvetmi. Ak chce majiteľ Ruže pestovať s scrab, mal by vytvoriť vhodné pozadie tmavého zeleného listu alebo ihiel. Vzhľadom na veľkosť a vzhľad kríkov triedy, ktorá sa posudzuje, nie je potrebné byť prekvapení, že vám umožnia implementovať najodvážnejšie nápady na dizajn. Salita je vhodná pre ohromujúcu väčšinu krása znalcov a originality, ktorý chce si vychutnať svoj pozemok a obdivovať výsledok ročne.

Prečítajte si viac  Popis záhradných rastlín a ich použitie v krajine

O tom, ako Rose „Salita“ ruže, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: