Clematis orezávanie: Skupiny, pohľady a krok za krokom pokyny

Clematis je kultúra, ktorá nevyhnutne vyžaduje orezávanie pre jeho úspešný rozvoj. Avšak, na rozdiel od väčšiny iných rastlín, spracovanie aj podobné odrody môžu byť významne odlišné.

Účel

Prerezávanie sa považuje za mimoriadne dôležitú zložku starostlivosti Clematis. Ak trávite všetko správne, s ohľadom na charakteristiky konkrétnej odrody, môžete zaručiť správny rozvoj kultúry, jeho trvanlivosť a krásny pravidelný kvet. Samotný postup je jednoduchý – stačí odstrániť zbytočné s pomocou sekateru. Avšak časová os, miesto a množstvo cut-off sa určujú v závislosti od toho, ktorým skupinovým orezaním zahŕňa triedu CLEMATIS.

Typy orezávania

Každý typ orezaniaObráti sa s určitým cieľom a má svoje vlastné funkcie.

 • V prvom rade, bez ohľadu na to, ktorá skupina je Clematis stupeň, vyžaduje sa hygienické spracovanie, ktoré sa vykonáva na páde alebo na jar. Hlavným významom takéhoto postupu je odstrániť neuzbudické procesy, to znamená, že sušené, zlomené alebo zlé vetvy.
 • Pri príprave na zimu, Clematis tiež vyžaduje odstrániť všetky dostupné listy, pričom dodržiavajú pravidlá charakteristické pre konkrétnu skupinu. Toto sa považuje za hlavnú škálu orezávania.
 • Dekoratívne orezávanie sa vykonáva na žiadosť vlastníkov a je usporiadaná s cieľom vytvoriť atraktívnejší tvar kríka a obmedziť jeho rastúce. Na vykonávanie dekoratívneho spracovania neexistujú žiadne osobitné pravidlá.
 • Približne raz v päťročnom pláne na Clematis sa vykonáva omladzujúci orezávanie, vykonané bezprostredne po kvitnúcich púčikov. Počas postupu sú všetky staré Lianas vyčistené a všetky podmienky sú vytvorené pre vzhľad nových výhonkov. Omlavenie sa vykonáva v dvoch etapách: odstránenie niektorých starých pobočiek v prvom roku a ďalšej časti budúceho roka.

Prehľad skupín

Clematis, je obvyklé prideliť tri hlavné skupiny, podľa pravidiel, ktorého sa vykonáva jesenné orezávanie.

Opis prvej skupiny by sa mal začať s tým, že kombinuje tie odrody, ktoré kvitnú na križovatke jari a leta na výhonkoch, ktoré zostávajú od minulého roka. Napríklad, Hovoríme o takých typoch Clematis ako sibírske, hory, ako aj alpské. Tieto rastliny nevyžadujú vôbec prístrešok, a preto nie sú ani nutné, aby sa pred nástupom mrazom. Záhradníci však stále vykonávajú jednoduché spracovanie na konci kvitnutia, uvoľňujú ker od pacientov a oslabených vetiev, ako aj skrátenie výhonkov v prípade nadmernej výšky.

Prvá skupina orezávania zahŕňa zástupcov skupiny druhov„ATRAGEN“. Tvorba jeho odrôd, ktoré sa stali výsledkom výberu rôznych horských druhov, napríklad alpských, kórejských, okhotských, horských, sibírskych, najväčších a Turkestan. Všetci sú schopní prežiť mrazy až po mínus 40 stupňov priamo na slepleker.

Druhá skupina orezávania zahŕňa Clematis, ktorého púčiky sú kvitnúce a na minuloročných výhonkoch a na čerstvé. Rastliny musia byť rezané dvakrát ročne. Prvé orezávanie sa koná na minuloročných výhonkoch po blond púčikov. Toto sa vykonáva buď v máji, alebo v júni, a v minuloročnom výhonkoch sa odstránia – čerstvé na dotyk by sa nemali dotknúť. Druhé orezávanie je usporiadané na jeseň po prvých mrazoch, ale ešte predtým, ako bola rastlina pripravená na zimovanie. Všetky tenké, choré alebo oslabené výhonky tohto roka sú úplne rozrezané a silné skrátiť jednu tretinu. Ďalej, všetky výhonky sú zložené s krúžkami a rozložené na zemi, potom, čo je Clematis pokryté sweetheave alebo špeciálnym materiálom.

Veľkoplošné hybridy tejto skupiny pochádzajú z druhov „Patz“, „Florida“ a „Lanuutinoz“. Na jeseň sú skrátené tak, že výhonky zostávajú od 10 do 15 uzlov, čo zodpovedá výške elektrárne s jednou metrom. V kópii pre dospelých, zostane len 10-12 zdravých výhonkov. Hovoríme o odrodách „Dr. Ruppel“, „Yulka“, „Pickard Gladys“, „Akai“, „Solidarita“, „Sunset“, „Miss Beitman“, „Asao“ a ďalšie.

Tretia skupina orezávania je zjednotená spoločnosťou Clematis, ktorá kvet len ​​s čerstvými výhonkami a púčik sa od júla do septembra. Hovoríme o zástupcov odrôd „VISTETELELEL“, „Integralita“, „orientálna“, „Jacma“. Skrátenie výhonkov sa vykonáva na maximalizáciu, aby sa zabezpečilo hojný kvet. Orezať výhonky tak, aby ste ponechali len 2-3 uzly, pohybujúce sa zo zeme. Ak Clematis ešte nevstúpil do druhého roku života, odporučil silné orezávanie, bez ohľadu na to, ktorá skupina patrí. Reč v tomto prípade ide o odrody „Varšava noc“ (alebo „Varšava Nike“), „Vitella“, „ružová fantasy“.

Kombinované prerezávanie sa odporúča pre niektoré clematis poddruh „lanuginisis“. Faktom je, že v júni sú púčiky odhalené na minuloročných výhonkoch, a uprostred leta, to je kvitnúce súčasné pobočky. Kombinovať účty pre druhú a tretiu skupinu. Na jeseň, čerstvé výhonky sú skrátené a vyčistené pod útulkom, ale staré pobočky sú takmer úplne odstránené okamžite, keď sa zmenia. Podľa ďalšieho princípu kombinovaného orezávania sa skratka deje takým spôsobom, že sú vytvorené tri úrovne.

Prvý je spracovaný na úrovni metra zo Zeme, druhý – vo vzdialenosti 0,5 metra a tretí – na značke v niekoľkých obličkách. Po spracovaní je závod pokrytý zimou. Na jar, akonáhle je to tak, že alebo ten útek je otupený, bude musieť skoro úplne znížiť. Vynikajúce mladé vetvičky sa tiež znížia do rôznych výšok.

Ako a kedy?

Predpokladá sa, že orezávanie Clematis v skupinách je relevantnejší pre špecialistov a milovníci a najmä nováčikové záhrady nemôžu byť úmyselné v jemnosti a dodržiavať všeobecné pravidlá. Na jeseň sa skracuje výhonky rovnako, bez ohľadu na skupinu. Pre zimné výhonky lepšie skrátiť toľko, aby jeden alebo dva obličky zostali na povrchu zeme. To umožňuje na jar rýchlejšie prebudiť koreňové systémy, a potom aktívnejšie kvitnúť.

Prerezávanie je obvyklé kombinovať s púšťom, môže sa vykonať v lete začiatkom júna. Tento postup prispieva k najlepším rozvetvením rastlín. EAk Clematis označuje prvú alebo druhú skupinu, mala by byť naočkovaná tak, aby sa 30 centimetrov zostalo k vybranej značke. Ďalej, keď rastú obrazovky, výška by sa mala zvýšiť na 50 centimetrov. Clematis z tretej skupiny sa prvýkrát zdvihnú na výšku pätnástich, potom na značke 20-30 centimetrov a potom vo výške pol metra.

Samotné prerezávanie sa vykonáva s použitím bežného sektora alebo špicatého noža. Rez by sa mal vykonať takým spôsobom, že medzi ňou a najbližšími obličkami zostáva aspoň 5 centimetrov. Je dôležité, aby sa naklonený pohyb nástroja tak, že na výslednom mieste nie je žiadna vlhkosť, schopná provokovať vzhľad hniloby.

Okrem toho nie je možné zabudnúť na dezinfekciu ostrova, najmä ak je jedna rastlina spracovaná po druhom.

Spravidla, v zdravom a správne vyvíjaní Clematis, je od 10 do 15 tkáčov. V niektorých druhoch sa však počet výhonkov výrazne zvýšil, a preto sa vyžaduje, aby sa zabránilo dôkladnosti. Urob to lepšie po kvitnutí Clematis. Všetky rastliny vyžadujú aj hygienické spracovanie, ktoré možno vykonať bez ohľadu na sezónu. Členenie alebo choré pobočky sú okamžite eliminované.

Podľa vzhľadu Clematis je takmer nemožné určiť, ktorá skupina odkazuje. Vo väčšine prípadov je jediným spôsobom, ako to vymyslieť, je objasniť predávajúceho alebo čítať štítok. Experti však veria, že ferry okvetné lístky pukov sú charakteristické len pre druhú skupinu orezávania. Malé farby Clematis vo väčšine prípadov sa vzťahuje na prvú skupinu. Ak existujú pochybnosti, má zmysel vykonávať kombinované orezávanie a experimentálne určiť, ktorá skupina stále patrí Clematis.

Jarné orezávanie sa koná na začiatku sezóny, pretože je potrebné mať čas predtým, ako sa obávajú obličky a začne pohyb šťavy. Zároveň by sa mali vykonávať spracovanie sanitácie a riedenia. Mnohí záhradníci uprednostňujú práve jarný postup, pretože dáva jasnejšiemu pochopeniu, ako skrátiť rastlinu, ktoré obličky sa už zobudili, a ktoré zmrazili v zime a podliehajú odstráneniu. Po ukončení postupu je Clematis okamžite upevnený na existujúcu podporu. Jesenné orezávanie sa vykonáva niekde od polovice novembra.

Výber dátumu by sa mal vykonať takým spôsobom, aby dokončil všetko na dokončenie nástupu mrazov. Napriek tomu, že na zimné spracovanie nie je vyžadované pre všetky skupiny Clematis, môže sa vykonávať v každom prípade, ale s cieľom preriečiť pobočky a implementáciu sanitárnej prevencie.

Odporúčania

  Ak sa trieda Clematis ihneď po pristátí vyvíja len kvôli jedinému stonku, potom by mal byť ešte orezaný pred zimovaním. Je potrebné skrátiť to pomerne silne, takže doslova pár zdravých obličiek. Kvôli tomuto, budúci rok začne Clematis rozvoj praženia strieľa a rastúci ker na párty.

  V rastlinách môže tretia skupina niekedy opustiť jeden alebo dva výhonky bez orezania za predpokladu, že klíma v existujúcej zóne je mierna a bez prudkých výkyvov teploty. Tieto silné výhonky začne kvitnúť na jar, a zvyšok sa poteší za ukončenie boutonov, od júla do polovice septembra.

  Mnohí amatérske záhradkári sa obávajú, či je potrebné znížiť sadenice v priamom pristátí. Väčšina profesionálov dáva negatívnu reakciu, napriek tomu, že sa stretla s chybným odporúčaním na skrátenie rastu. Pri riadne vyvíjaní sadeníc, ktorý dosiahol dvojstranný vek, koreňový systém sa dobre prispôsobí novej situácii, a výhonky dostatočne dospeli, takže orezávanie akéhokoľvek významu nemá žiadny význam. Mladé sadenice však môžu byť vypustené na vrcholy výhonkov, aby sa ďalej stimulovali lepidlo.

  Počas orezávania, premýšľanie o počte uzlov zanechaných, je dôležité pochopiť, že veľké množstvo obličiek prispieva k intenzívnejšej kvitnutí a menšia bude väčší priemer prerušených boutonov.

  Že je dôležité vedieť o orezaní Clematis, vyzerať ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár