Formy na hranicu

Registrácia chodníka v záhrade, chodník alebo cesta je nemožná bez použitia hraníc. Ich výber a inštalácia nebude trvať veľa času a úsilia a pripravená práca poteší oči v priebehu rokov.

Charakteristický

Hranice sa používajú nielen na dekoráciu, ale aj pre správny zónový priestor. Aby sme „propagovali“ komponenty pre holistickú wobble, potrebujeme hraničné formy pre odlievanie. V závislosti od účelu formulára sú vyrobené pre bloky:

 • Cesta – používaná na projektovanie ciest a oddelenie chodcov a častí cestnosti;
 • Záhrada – potrebná na ozdobenie záhradných chodníkov, kvitnutia kvetu a iných vecí;
 • Dlažba – zachovať pokrytie dlažby.

Napriek veľkej škále druhov sú zjednotení tým, že hranice neumožňuje plaziť a lízať okrajov cesty alebo pôdy. Dokonale sa vyrovná s úlohou.

Bočné kamene môžu byť položené dvoma rôznymi spôsobmi v súlade s Gostom. V závislosti od zvolenej metódy existujú rôzne výšky.

Pred zakúpením formulára je potrebné určiť, čo je vhodné pre konkrétnu oblasť.

 • Vo forme nafúknutej. Bočné kamene v tomto prípade sú trochu nad horným povrchom cesty.
 • Vo forme hranicu. Počas vykonávania práce sú palubné kamene naskladané na jednej úrovni s povrchom vozovky.

Preto sa (v závislosti od účelu budúcich blokov), formulár pre hranicu a pre zmáčanie sa vo výrobe líšia.

Názory

Ak chcete ozdobiť domácu záhradu, chodníky, kvetinové lôžka môžu byť použité remeslá, ako je nábreží kamienkov, trochu keramiky a ďalšie. Ale oveľa krajšie sa bude pozrieť na dekoráciu vo forme dekoratívnych kameňov, ktoré môžu byť vyrobené nezávisle. Bloky nebudú mať veľa času, hlavnou vecou je určiť materiál formulára.

 • Plastový. Plastové formy – jedna z najobľúbenejších možností, polypropylén sa používa na výrobu základne. Formulár je pomerne jednoduchý, čo umožňuje použitie v masovej výrobe a na výrobu vlastných rúk. Nemá extra švy, ktoré priťahujú pozornosť okoloidúcich, sám je pomerne elastický a má špeciálne pásky, čo mu umožňuje odolať silným tlakom zvnútra.

Rôzne formy (polkruhové, obdĺžnikové a iné) robí tento model ešte viac populárny.

 • Drevený. Najčastejšie sa používa ako samostatný dizajn na vytvorenie skladieb. Takáto hranica je jednoduchá výroba a aby to urobil, stačí kúpiť niekoľko listov vysoko kvalitného preglejky. Je dôležité venovať pozornosť hustote a neužívajte na preglejku, pretože v čase nízkej prílivu sa nemusí len kolaps, ale tiež napučiavať.
Prečítajte si viac  Studený vkroke: opis a odrody, pristátie a starostlivosť

 • Silikónový. Nízka hmotnosť a vysoká elasticita, aby sa táto forma veľmi vhodná na použitie. Silikónové formy sú úspešné, keď nezávislé odlievanie, ale na stupnici priemyselnej výroby nie sú tak populárne. Ak potrebujete urobiť veľa blokov naraz, použite ich nerentabilné – náklady na jednu formu nie je taká vysoká, ale ak dostanete niekoľko naraz, to zasiahne vrecko.

 • Kovový. Majú dve poddruhy: ventilátor a kazeta. Obaja sú vyrobené z zliatin, napríklad oceľ. Pri tvorbe domácej záhrady sa môžete stretnúť z profesionálnych podláh. Dizajn obsahuje zásobníky, štyri skladacie dosky a palety. Každá z týchto foriem má však vlastné charakteristiky. Formulár ventilátora je vytvorená so samostatnými upevňovacími prvkami, ktoré vám umožní zjednodušiť proces platformy. Ale kazeta sa rozlišuje skutočnosťou, že svorky sú umiestnené na nosnom ráme, ktoré majú špeciálne zariadenia na utesnenie roztoku vo vnútri.

 • Sklolaminát. Majú niekoľko nedostatkov, ale niekedy používajú pri vytváraní hraniciach. Vzhľadom na svoju veľkú veľkosť sú nepohodlné používať a samotný materiál je veľmi náročný na starostlivosť a následné spracovanie, prečo je uprednostňované. Čas na prípravu foriem opustí viac ako injekciu bloku.

 • Gumový. Môžeme predpokladať, že už boli nitované v lietajúcom. NiDarity je, že starostlivosť a výrobný proces sú komplikované ďalšími faktormi, a napríklad rovnaké plastové alebo silikónové formy nevyžadujú takéto rušenie. Gumové formy je potrebné liečiť kyselinou chlorovodíkovou a objemnosť a nízka sila znižujú svoj potenciál na ďalšie použitie.

Často počas výrobného procesu potrebujete pomoc dodatočných zariadení a hotové výrobky môžu potrebovať špeciálne následné spracovanie.

Voľba

Na vykonávanie práce na budovaní ciest a diel verejných služieb v priemyselnom meradle sú štruktúry s takmer rovnakými druhmi plochým štvorkolom s rezným uhlom, pripomínajúci rôzne variácie lichobežníka. Tieto priemyselné formy zahŕňajú: anglicky, D-tvarované a parkovacie hranice. Tieto bloky sú vytvorené špeciálne pre monolitickú časť cesty.

Prečítajte si viac  Bush Clematis: Odrody, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

S dekoratívnym dizajnom záhradných dráh, chodníky v dome, pre dlaždice a iné prípady, keď spolu s funkčnosťou blokov by ich estetika mali byť použité tradičné a nízkoprofilové formuláre. To môže byť pripisované vlny, polkruhové, štvorcové, naklonené, rovnako ako formulár „super“ a vo forme priamky. Majú neštandardný pohľad, ktorý je impozantný každého, a môže sa líšiť na výšku. Existujú napríklad nízke profilové analógy pre vlnovú, naklonenú a formulár „super“. Takéto hranice umožňujú vytvoriť pôvodný pohľad na záhradný graf.

Ako to urobiť sami?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že technológia tvorby monoblokov je pre non-profesionálny staviteľ príliš ťažký, ale v skutočnosti nie je. Ako v akomkoľvek inom prípade je potrebné starostlivo pracovať, vyjadrovať priority a akcenty, konať podľa pokynov a algoritmov. Pred pokračovaním s výrobou musíte zvážiť nejaké dohovory.

 • Je lepšie používať betónovú značku M-300 alebo M-500. Jeho výhodou bude skutočnosť, že výrobky z takéhoto betónu majú vysokú odolnosť voči dynamickej kompresii.
 • Aby ste sa vyhli preniknutiu pôdy, musíte použiť cement-sandy riešenie.
 • Výstužný rám bude garant bezpečnostných zásob pre budúci výrobok.
 • Musíte si vziať vysoko kvalitný cement, aby ste sa vyhli mechanickému poškodeniu.
 • Práca by sa mala vykonávať pri teplotách nad 5 ° C.

Môžete urobiť jedinečný dizajn pre hranicu z prázdnej obrazovky. Majitelia sa často opierajú o výrobu domácich ciest na pozemku vo forme polkruhových prvkov. Registrácia si vyžaduje fantáziu a tavenie, preto na výrobu dekoratívnych blokov, môžu byť použité všetky druhy opravných prostriedkov, napríklad potrubia so širokým priemerom, kanalizáciou, upevňovacími prvkami atď. Vykonávanie práce si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Formulár musí byť nastavený v tesnej blízkosti umiestnenia. Bude to plus, tak, aby nenoste gravitáciu a „nerušiť“ riešenie znova.

Na plnenie je dôležité používať vysoko kvalitný materiál, ktorý bol striktne rozvedený podľa pokynov. Správne pripravené riešenie pripomína konzistenciu konzistencie. Samotný formulár musí byť úplne naplnený cementom, takže nie sú žiadne vzduchové bubliny, ktoré silne znižujú pevnosť výrobku. Po jednotnom plnení musí byť horný povrch dôkladne rozpustený.

Aby to bolo rýchlo a efektívne, môžete použiť hladký, ale obvyklá špachtľa sa tiež zmestí.

Časť by sa mala uvoľniť z formulára po nastavení roztoku (približne 3-4,5 hodiny) a dajte mu relaxovať približne 24 hodín pre trvanlivosť. Po varení požadovaného počtu blokov, môžu byť umiestnené priamo na trať každý druhý deň. Tento rozsah času je spôsobený tým, že počas týchto dní bloky dôkladne suché a získavajú dostatočné zásoby bezpečnosti.

Prečítajte si viac  Rubbinnik: Popis, pristátie a starostlivosť

Voliteľne môžete pridať farbenie látok do cementovej malty, aby sa bloky zapadli do určitého štýlu stránky alebo farebného gamut. Proces extrakcie bloku môžete zjednodušiť pridaním zmäkčovadla k zmesi. Mazanie umožní zadarmo dostať obrázok. Je dôležité si uvedomiť, že maximálna dĺžka bloku bez výstuže by nemala byť viac ako 200 centimetrov, pretože dlhé bloky sa často rozbité počas inštalácie.

O tom, ako a ako umývať formulár pre obrubník, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: