Host „biele perie“: popis, odporúčania na pestovanie a reprodukciu

Host alebo Funkiya – trávnaté trvalky z rodiny Sparazhev, predtým patril do Lilynikov. Kontrolné hostitelia kvety, ale viacfarebné listy veľmi krásne.

K dnešnému dňu, chovatelia priniesli mnohé odrody tejto nádhernej bylinnej rastliny. Najväčšia popularita kvetinovej vody používa hybridný biely hostiteľ s názvom „Biele perie“.

Popis

Hostiteľ „biele perie“ je veľká rýchlo rastúci kultúra s hrubými koreňmi a nedostatkom kmeňa.

Nie je to cenené pre jej kvety, ale pre krásne vlnité listy masla a bielej farby.

Plechové dosky, biela Na začiatku leta, sa postupne naplnia zelenými pruhmi, ktoré, ako rastlina rastie, sa stáva čoraz viac. Kvety ľahké levanduľa. Bush má výšku a šírku. Kvitnúce sezóny – od júla do augusta. Úplnosť jej cost decortivity dosiahne za 5 rokov rastu.

Pristátie

Úspešný rozvoj funnian závisí od úspešného miesta pre pristátie. Je to jeden z najkrajších trvalky a rastie viac ako 20 rokov, stane sa len jasnejšími a expresívnymi. Pre tien, to bolo nazývané „Queen Shadow“. Kultúra je najviac dekoratívna pre mierne tieňované oblasti, kde je spoľahlivo skryté pred negatívnym účinkom horiaceho slnečného svetla. Vo vysoko tmavom mieste však Bush pomalší. Pestovanie na vinárstvo, chránené miesto, hostiteľ ukáže maximálny účinok farby a vzoru listov.

Pôda na výsadbu tejto bylinnej rastliny by mala byť dobre opravená a hnojená humusom z jesene.

Hostitelia sú vysadení na jar v hlbokých studniach vo vzdialenosti asi 50 cm, zaspíte lesklý zem a hojne zvlhčuje. Pôda medzi puzdrami mulčovania.

Funkii je pomerne odolný a zimný, takže prístrešok pre zimu nie je potrebný, kultúra sa odoberá mrazom až mínus 40 ° C. Príprava na zimu je odstrániť všetky parník a mulčovanie záhrady Zem.

Pri teplotnom režime našich regiónov, trvalky spadajú pod vráti jarné mrazy. ale Už na teplo, dekoratívnosť rastlín je úspešne obnovená a zranených listov.

Starostlivosť

Nenáodočná hostiteľská potreba vody v čase, zničiť buriny a včas sa včas humusu. A uvoľnite pozemok pre dobrú výmenu vzduchu v pôde.

Rastliny potrebujú ráno zriedkavé, ale hojné zavlažovanie.

Odporúča sa umyť celú vrstvu pôdy k koreňom. Keď sú rastliny už dospelí, ich dlhodobý koreňový systém bude schopný zostať bez zavlažovania aj v období suchej.

Prvé 4 roky vývoja trvalých na oplodnenie voliteľného. V budúcnosti sa odporúčajú profesionálne kvety na vykonávanie po zavlažovaní kŕmenia. Zvlášť dôležité na konci jari av prvej polovici leta hnojili chudobná pôda s kvapalnými komplexnými minerálnymi hnojivami pre dekoratívne kríky, ktoré pomôžu rozvíjať a zlepšiť vzhľad rastlín. Organizátor, roztrúsený okolo hostiteľa na jeseň, prispeje k rýchlemu rastu závodu s väčšími listami. Pre lepšiu výživu sú korene Zeme tvarované s humusom, kompostom.

S touto starostlivosťou bude trvalka získať dostatok hmoty, aby bol pripravený na rozdelenie po 5 rokoch.

Reprodukcia

Hostiteľ určí rozdelenie Bush, Stalling a Seed Sowing. Divízia Bush je najbežnejšou metódou pre dospelých štvorročných kríkov. Mladé kríky sa nerozdeľujú, objavia sa vo vývoji. Na jar alebo na konci leta existuje niekoľko detenásti s dvoma rozetami listov a transplantované do otvorov vo veľkostiach rhizoma vo vzdialenosti asi 30 cm. Na spodnej strane každého zavlažovaného otvorov pridajte malé množstvo dreveného popola.

Zvýraznenie je menej populárnym spôsobom. Môže sa držať z konca jari a až do polovice leta. Spať výhonky s časťou koreňa – päta na krátke veci s malými listami, ktoré sú orezané tretím. To zníži odparovanie vlhkosti. Výhonky vysadené na tmavom mieste a pokryté filmom sa začnú na koreňoch za dva dni, ale mierne vlny a padnúť na zem. V tomto okamihu potrebujú pravidelne vody. A film dotiahol zo slnka. Po 3 dňoch sa zvýšia a obnovujú.

Semeno trvalej potreby až do polovice septembra tak, aby sa sadenice podarilo koreň pred nástupom jesenných mrazov.

Reprodukcia semien je zriedkavá metóda, pretože keď plodiny, mladé rastliny často neopakujú rodičovské príznaky. Proces sa vykonáva na jar od konca februára do začiatku marca.

Sadenice sa vyvíjajú pomalé a dekoratívne účinky, dosahujú len na piaty rok života. Semená hostiteľa majú zníženú klíčivosť, takže sú vopred zabalené v rastu stimulantov. Môžete použiť Aloe Juice, Kornvin, „epinom“ alebo iné lieky. S ich pomocou presiahne klíčenie 75%. Zvýši klíčenie chladenia osív v chladničke niekoľko týždňov.

BEZPEČNOSTNÝ PODNIKA. Drenáž je naskladaný na spodnej strane nádoby, pôdna zmes rašeliny, perlitu a vermikulítu a zvlhčuje. Semená sú roztrúsené cez pôdnu zmes a mierne posypané pôdou. Ďalej je nádoba pokrytá filmom a skladovaný pri teplote + 20 ° C.

Keď sa prvé výhonky objavia po siatí, musia byť spoľahlivo kryt z priameho slnečného žiarenia a pravidelne zvlhčovať.

Akonáhle druhý list rastie na výhonke, každé sadenie je transplantované do samostatnej nádoby s pôdou zmiešanou s pieskom.

Na zvlhčovanie pôdy v nádobe je umiestnená v hlbokej palete vodou. Počas tohto obdobia je potrebné postupne objednať rastliny, pričom od nich odstraňuje film. O týždeň neskôr sa film úplne vyčistí a sadenice na niekoľko týždňov vytvrdených vonku. Hostitelia reprodukované zo semien sa rozvíjajú veľmi pomaly a potrebujú starostlivú starostlivosť.

Choroby a škodcov

Pomalý alebo zlý vývoj – prvý znak nesprávnej alebo nepravidelnej starostlivosti. Len neustále kontrolovať rastliny, môžete odstrániť poškodenie v čase.

Najčastejšie ochorenia sú hubové, ľahko migrujúce na susedné rastliny, napríklad philnose, sivá a stonka, sklerotinia.

Zbavujú sa striekaním fungicídmi.

Ďalším problémom je vírusové infekcie, ktoré sa prenášajú nielen prostredníctvom škodcov, peľ, ale aj prostredníctvom nástrojov, ktoré pracujú pre kvety, napríklad tajomstvo. Ovplyvnené liečebné rastliny nepodliehajú, takže sú kopaní a spálené.

Hlavné škodcovia rastlín – slimák, mŕtvica a listnaté neatódy, komplexné ošípané. Slimáci bojujú so spracovaním Zeme prípravou ferramolu. Je to účinné prostriedky proti slimákmi a slimákami pri vstupe do pôdy sa stáva živínou pre rastlinu. Nematodes zomrieť z Nematofagina – šetrné k životnému prostrediu, prírodné, biologické činidlo.

Carbofos a insekticídy pomôžu húseniu a chrobákom.

Bojové hlodavce zahŕňajú inštaláciu pascí, pascí a jedovatých návnad alebo pristátie hostiteľov do špeciálnych kontajnerov siete, aby sa zabránilo poškodeniu.

Prečo zlé rastie

Tieto rýchlo rastúce rastliny sú schopné rýchlo obnoviť z akéhokoľvek negatívneho efektu. Stáva sa však, že niektoré kópie sú zle rastúce.

Hlavné dôvody zlého rastu Bush:

 • Aklimatizácia, nedostatok nedostatku alebo neuspokojivé zavlažovanie;
 • Rozšírenia koreňov v dôsledku neskorého klíčenia, ak sa Bush pestuje zo semien;
 • Zábava sa nachádza v príliš tmavom mieste, pretože listy majú malý chlorofyl;
 • Blízke okolie s konkurenčnými rastlinami, drevom, kerom alebo medzi silným vegetačným krytom, pretože rastlina nemá živiny a vlhkosť.

Odporúčania

  Pomôcť pestovať zdravé kópie Tipy profesionálov.

  • Ak sú hrany listov zatemnené, je potrebné zvýšiť zalievanie.
  • Filmové listy musia byť odstránené až do zimy, inak budú lepkavým filmom.
  • V jarných výhonkoch hostiteľov sa objavujú z pôdy úplne neskoro, takže je dôležité, aby nedošlo k poškodeniu rastlín na popile.
  • Po kvitnutí, Bush stráca formu, takže pre väčšiu dekoratívnosť listov je potrebné rozbiť kvety v štádiu ich formácie, ako aj rezanie kvetinových šípok, ktoré sa objavujú v júli. Pomôže to udržať kompaktný tvar kríka.
  • V neprítomnosti kvitnutia, ak nie je neskorú stupeň, je potrebné rušné.

  Použitie v krajinnom dizajne

  Vďaka svojej tiene hostiteľa je biele perie ideálne pre miesta, kde sa väčšina dekoratívnych rastlín bude cítiť nepríjemne. Nie je možné prezentovať kompozíciu, v ktorej by ich krásne listy boli nevhodné.

  Hostiteľ je schopný ukázať svoje najlepšie vlastnosti v každom rohu záhrady, zdobia krásne široké listy hraniciach a baranov, mixboaders, pristátie pozdĺž skladieb. Ideálne pre pristátie na brehu zásobníka a pre skalnaté záhrady.

  Ako prvok dekor, „biely perie“ je obzvlášť obľúbený so záhradkami a krajinnými dizajnérmi. Sebe-dostatočnosť hostiteľa „biele perie“ určuje jeho použitie v soletulárnych pristátiach. Aj vtipné sa dokonale zapadne do palety kvetov iných rastlín. Vynikajúcou možnosťou bude jeho kombinácia s kvitnúca záhradné plodiny. Napríklad kontrastné kompozície listov hostiteľov s kvitnúcimi peónami, geihans, medúrky a gladiolus. Krásny tandem s ihličnatými trvalcami.

  Stručný prehľad hybridného bieleho peria (biele perie) Pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár