Host „Liberty“: popis, odporúčania pre pestovanie a reprodukciu

Kvety sú vynikajúcou dekoráciou všetkých záhrad a záhrad. Mnohí záhradníci dávajú prednosť hostiteľovi. V súčasnosti existuje veľký počet druhov tejto rastliny. Dnes budeme hovoriť o triede „Liberty“.

Popis odrôd

Hostiteľ „Liberty“ je trvalka, ktorá má veľké listnaté dosky s rôznym sfarbením a textúrou. Tieto kvetenstvo sa rozprávajú, pozostávajú z lievikových malých kvetov. Listy rastlín môžu byť natreté v zlatom, zelenej, žltej, svetlomodrej. Host „Liberty“ najčastejšie má žltú alebo maslovú bielu farbu. Rôzne množstvo môže mať rôzne množstvá. Malé kvety môžu byť od 10 do 20 cm na výšku, väčšími zástupcami môžu dosiahnuť 30-70 cm.

Tento hostiteľ, spravidla rastie až 80-100 cm. Ich rozšírené listy vyzerajú ako koruna stromov. Majú tmavo zelené silné jadro. Rozmanitosť kvitne s Funnel -ide kvety zaujímavého levanduľa. S vekom sa takéto kríky stávajú nádhernejšími a krásnymi.

Reprodukcia

Modifikácia hostiteľa „Liberty“ podľa rôznych metód.

  • Zasunutie. V tomto prípade je dospelý Bush rozdelený na niekoľko samostatných častí, sú vysadené v pripravenej zemi. Aby to urobilo, stojí za to používať rastliny, ktoré dosiahli vek 4 rokov.
  • S pomocou semien. V tomto prípade je zvolený špeciálny kontajner, ktorý je naplnený Zemou a oplodňuje zmes s rašelinou. Zníženie čerstvo zozbieraných semien je potrebné vykonať predtým v zime. S touto voľbou bude rastlina rásť a rozvíjať pomerne pomaly.
  • Žiarivý. Z dospelej rastliny úhľadne odrezať najsilnejší a rozvinutý bočný útek s malou časťou koreňa. Takéto kotlety sú vysadené alebo v tienistom priestore v záhrade, alebo v skleníku. Nasleduje transparentnú fľašu. Korene sú zakorenené do 3-4 týždňov. Počas prvých dvoch týždňov po vyvolení bude potrebné zabezpečiť, aby sa pôda nebola tlačila.

Pestovanie a starostlivosť

Pred výsadbou „Liberty“ musíte vyzdvihnúť na pozemku s vhodným miestom. Optimálna možnosť bude Žena kvetinová posteľ, ktorá bude úplne chránená pred vetrom. Pekná nádrž alebo severná strana domu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu pôdy na pestovanie tejto kvety. Hostiteľ miluje dobre vlhké pôdy s množstvom humusu. Môže to byť neutrálne a trochu okyslené. V spodnej časti pristávacej jamy je lepšie vopred ležať drenáž.

Suglinist a pieskové povrchy pre takúto rastlinu sa neodporúčajú. Poháľal hostiteľa od konca augusta a do polovice septembra.

Ak to dáte neskôr, potom nemusí mať čas, aby sa dostal ku sebe dosť na prvý mráz.

Kruhy by mali byť vysadené vo vzdialenosti 40-80 cm od seba, hĺbka každej jamky by mala byť aspoň tri centimetre. Ihneď po pristátí je pôda bohatá na vodu, a potom je zem lisovaná s kôrami alebo pilinou. Mulčovač môžete dodatočne pridať Niektoré tabakové prach (pomáhajú zbaviť sa slimákov a slimákov) a liek „fytosporín“, ktorý pôsobí ako profylaktické činidlo z plesňových ochorení.

Požiadavka na slobodu Veľká voda, Takže mletá je vždy mokrá. Takéto rastliny potrebujú vodu malý prúd a len pod koreňom, pretože keď sa voda dostane do listov listov, začnú rýchlo zhoršiť a priťahujú snehy a hmyz. Hostitelia sa odporúčajú vodu ráno (skôr 11 hodín). Počas dňa môžete pôdu zvlhčovať len pod zamračené počasie. Inak Keď voda vstupuje do rastlín, slnečné žiarenie môže spôsobiť silné popáleniny.

Kým hostiteľ nereaguje dobre, všetky buriny sú vyčistené. Pravidelne vykonávajú slučku Zeme. S vekom, zaplavené rastliny strácajú svoj krásny atraktívny vzhľad, takže musia byť rozdelené a demontovať. Ak ste zasadili rastlinu na úrodnú pôdu, potom sa nedá urobiť ďalšie 2-4 roky kŕmenia. Ale potom, čo je na jeseň a jarné obdobie, je potrebné použiť organické hnojivá, pretože som dokonale vhodný pre mulčovanie so sušeným skoseným trávou, kompostom a slamkou.

Ak sa kvet stane zle kvitnúce a začali bledo listové dosky, potom môžete najprv rozbiť pôdu pod rastlinou, a potom nalejte minerálne hnojivo tam s množstvom dusíka, draslíka a fosforu. Potom je pôda dôkladne napojená. Minerálne zlúčeniny sa odporúčajú 3-4 krát v sezóne. Dokončovacie kŕmenie sa musí konať na konci letnej sezóny.

Po skončení kvitnutia Musíte odstrániť všetky kvety včas. Postup sa vykonáva tak, že Bush nestane príliš voľným. V septembri musíte pripraviť hostiteľa na zimovanie. Aby ste to mohli urobiť, môžete najprv poslať kríky.

Pred začiatkom chladného počasia, celá nadzemná časť rastliny Nezabudnite odstrániť ihneď po odoslaní listových dosiek. Tento postup vám umožňuje zbaviť všetkých škodcov, ktoré sú tam skryté. Nebudú potrebné ďalšie štruktúry na ochranu pred mrazom pre takéto farby.

Pre zimu môžete predinštrovať závod listovej pôdy. To ušetrí všetky potrebné nutričné ​​prvky v mrazu.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár