Hostiteľský hybridný: popis, odrody, odporúčania pre kultiváciu

Monofónne zelené hostitelia v našich záhradách sú čoraz horšie ako ich hybridný „kolega“. Medzi nimi, môžete splniť miniatúrne rastliny s výškou najviac 10 cm a obri dosahujú 1 m dĺžku. Listy môžu byť MOTLEY, kombinovať niekoľko odtieňov naraz, alebo byť monofónne, ako je snehovo biela alebo modrá.

Všeobecné charakteristiky

Hostiteľ je vytrvalá záhradná trávnatá rastlina. Koreňový systém vyvinutý slabo, letáky rastú okamžite z koreňovej ruže na malé odrezky. V závislosti od triedy majú plechy najrôznejšia forma z úzkych stená na širokú tvarovanú.

Kvetenstvo je vytvorené v druhej polovici leta, vizuálne pripomína štetcom, nesúci kvet vo forme ľalia, funnelov alebo zvončeka. Zrelé ovocie na pohľad na čierny, byt, majú krídla, sú v krabici.

Hybridné hostitelia hostiteľov sú výsledkom práce chovateľov prekračujúcich dva (alebo viac) rastlín, takže výsledná odroda obsahuje charakteristiky všetkých rodičovských jednotlivcov.

Pravidlo, na rozdiel od varnej hostiteľa, hybridy sú nekonzistentné so stabilitou príznakov, preto, keď sú tieto rastliny reprodukované semienmi, potom môže byť potom odlišné od matky. ale V dôsledku hybridizácie sa vedci snažia priniesť nové odrody s trvalo udržateľným charakteristikou. V prípade hostiteľov, táto skúsenosť bola korunovaná s úspechom, a dnes existuje mnoho zaujímavých hybridov, ktoré sú schopné prenášať svoje výrazné znaky dedičstvom.

Odrody

K dnešnému dňu je známy viac ako 3000 odrôd hostiteľa, ale vedci sa nezastaví na tejto značke, so všetkými novými a novými kultúrami.

Je možné poznamenať najobľúbenejšie odrody hybridných hostiteľov.

Modrý anjel

Tento kaskádový hostiteľ dosahuje výšku 90 cm, keď je priemere Bush až 1,8 m. Veľké listy, modrasté, s jasným zeleným lemovaním. Kvetenstvo BELLOLCHIKOVID, LILAC COLOR.

„Lady Guinevera“

Stredná hĺbková hostiteľ rastie až 55-65 cm, priemer puzdra – 80 cm. Listy svetlo béžovej s zeleným lemovaním. Kvetenstvo v tvare zvončeka, farba – Lilac, môžu mať rôzne odtiene.

„Styletto“

Kompaktné Bush rastúce až 20-25 cm. Úzke listy, predĺžené, na okrajoch trochu vlny. Farebné plechy Zelená, je tu osvetlený. Kvety – Light Lila Bells.

„Hanci Panki“

Host rastie až 40 cm. Toto je pomerne zaujímavý hybridný, ktorý má schopnosť zmeniť farbu svojich listov. Tak, Na jar sú tmavo zelené v strede a žltej pozdĺž okrajov. Z druhej polovici leta sa jadro postupne začne rozjasniť a hranica, naopak získajú nasýtenú tmavú zelenú farbu.

„WHTT FEZER“

Ďalší originálny hostiteľský chameleon, jej mladé letáky sú maľované v mliekarni, ale ako tmavo zelené pruhy sa na nich objavia, s časom naplnením celej listovej dosky. Busty pestovaný o 50 cm, bloom biely.

„Jaryas Park“

Veľká rastlina s vrásčitými modrastými listy. V dĺžke dosahuje 1 m, kvitnú svetlo fialové kvety.

„Lemon zázrak“

Jeden z nových hybridov, ktorých listy na vlastnom kolese pripomínajú zrelé vápno. Kvety sú podobné ľalia, majú žltkastý odtieň.

Brimový pohár

Toto je Motley Hybrid, jeho listy majú zelenú farbu s viditeľným jasným okrajom. Výška kríka nepresahuje 30 cm a priemer – 40 cm. Kvety lievikov, na začiatku kvitnutia bledo modrej, bližšie k promócii – stať sa mliečnym bielym.

Voňavé kytice

Hostitelia so zelenými listami a bledožltými hranicami. Leaf Plates Wavy, veľký. Seba-zadržiavanie biele a veľmi voňavé. Výška kríka je 40-45 cm, priemer – až 70 cm.

  Farbenie hostiteľa je zvyčajne svetlý, kontrast.

  Dávame popis niekoľkých takýchto odrôd.

  „Zornička“

  Listy v tvare srdca majú kontrastnú farbu: v strede sú ľahká krém, a na okrajoch tmavo zelená.

  Oheň a ľad

  Jeden z najjasnejších a najkrajších predstaviteľov rodiny. Táto rastlina sa rozlišuje snehovo bielymi listami s jemným okrajom tmavo zelenej.

  „Otem Frost“

  Unikátny čip modrej farby, listy v tvare srdca majú pomerne hustú textúru, lemovanie žltkasto-oranžové.

  Bodnutie

  Lesklý zhutňovaný listy majú kontrast maľovanie: mliečne a biele centrum s odchádzajúcimi lúčmi jasne zelené špice.

  „Abikva drink gourd“

  Pekne zaujímavý modrastý hostiteľ s vlnitými okrajmi listov. Textúra plechov pokrčených, kvôli, ktorým plechy majú tvar misky hĺbky do 10 cm.

  „Velvet Moon“

  Tento hybrid má tmavo zelené listy eliptického tvaru s bledým šalátovým okrajom.

  „Cherry berry“

  Jeden z najjasnejších hybridných hostiteľov – má burgundské odrezky a trojfarebné plechové dosky: svetelné centrum je kombinované so zelenými hraničnými a ostrými ťahmi.

  „Katerina“

  Tento hostiteľ sa vyznačuje srdcovými listami hlbokej modrasté zelenej.

  Pristátie

  Aby ste rastlili, aby ste sa potešili s jasom svojich farieb, musí byť umiestnený do otvorenej zeme. Odporúča sa to urobiť na jar, ešte predtým, ako sa objavia prvé listy. Aspekt, Môžete zasadiť hybridný hostiteľa v prvej dekáde septembra, ale nedáva to zmysel urobiť to neskôr, Vzhľadom k tomu, v tomto prípade koreňový systém nebude mať čas, aby sa postaral o nové miesto a jednoducho neprežije zimné mrazy.

  Hybridný hostiteľ – výzva rastlina, takže je potrebné si vybrať zatemnené oblasti pre plánovanie, pretože pobyt pod stohovacími lúčmi Slnka vedie k spaľovaniu plechov.

   Proces plánovania obsahuje niekoľko stupňov.

   • Najprv musíte pripraviť pristátie. Musí byť plytké (až 30 cm), ale široké – korene hostiteľov rastú v horizontálnej rovine.
   • V spodnej časti jamy by sa malo položiť drenáž, zaspával so zmesou prepracovaného hnoja, rašeliny a rieky piesku. Ak je pôda kyslá, je potrebné pridať trochu odvzdušného dreva. Hnojivá by mali byť zmiešané a nalejte vodu.
   • Korene hostiteľov by mali byť narovnané a starostlivo distribuovať v diere, potom posypte zem a urobte dobrú zvlhču.
   • V poslednej fáze môžete posypať pôdu v blízkosti KOYY MULCHU.
   • Skúsení záhradníci sa odporúča dodržiavať systém pristátia, pri ktorom je vzdialenosť medzi kríkmi 1-1,5 metra.

   Starostlivosť

   Hostitelia – dosť nenársné rastliny. Avšak, ak chcete, aby sa dostal dobre, rástol a vyvinul, musíte sa o to starať.

    • Zalievanie. Hostitelia milujú vlhkosť, takže rastlina by mala byť pravidelne napojená. Zvlášť dobré hostitelia reagujú na večernú sprchu. Zároveň nesklamte, pretože v koreňoch koreňov sa začínajú otáčať.
    • Podkord. Funkcia Hybrid Hosts nasleduje 3-krát za sezónu, zatiaľ čo je žiaduce striedavé minerálne a organické kŕmenie. Musíte urobiť skoré jar ihneď po ľavom snehu, potom počas obdobia kvitnutia a posledný čas po dokončení.
    • Uvoľnenie. Je veľmi dôležité poskytnúť závod s prílevom vzduchu k koreňom, takže osobitná pozornosť by sa mala venovať uvoľneniu. Majte na pamäti – lopata nemusí tiež strčiť príliš veľa, inak budete poškodiť koreňový systém.
    • Bojové parazity. Možno sú hostitelia jedinou záhradnou kultúrou, ktorá nikdy nepriepustná. Ale škodca pre nich je slimák, že sa živí mladým šťavnatým listom. Na ochranu rastliny pred jeho útokom môžete ísť na malý trik – vyliezť na krajinu okolo hostiteľa ihličnatých ihiel.
    • Príprava na zimu. Samostatná pozornosť si zaslúži prípravu hybridných rastlín do chladu. Začiatočná práca by sa mala začať na začiatku augusta – Počas tohto obdobia sa hnojivo uskutočňuje pod krídlom, neodporúča sa kŕmiť rastlinu neskôr. Ihneď po tom, mulčovanie sa vyrába – je určený na ochranu koreňov z mrazenia. Niektorí záhradníci sa odporúčajú na prerezávanie plechov, však, názory špecialistov na túto otázku sa líšia. Preto, ak nemáte dostatok skúseností, je lepšie zdržať sa takýchto činov, aby nepoškodili celú rastlinu. Pred ofenzívou mrazov môžu byť hostitelia pokryté poľnohospodárskym, gumeným alebo prírodným materiálom.

    Reprodukcia

    Hybridný hostiteľ môže byť Vynásobte tromi spôsobmi:

    • semená;
    • odrezky;
    • deliaceho kríka.

    Najčastejšie sa záhradníci uchýlili k rozdeleniu kríka. Tieto manipulácie môžu byť vykonané na začiatku jari alebo na konci leta. Najlepšie je zdieľať korene na ihrisko, pretože zároveň riziko poškodenia je minimálne. Je absolútne voliteľne vykopať celý krík – celkom dostatočne oddelený diel, a vytvorená prázdnota môže byť naplnená zmesou riečneho piesku a rašeliny.

    V procese divízie, odrezky, ktoré zostávajú „koreňové päty“. Môžu byť vložené do fľaše vody a zakryte skleníkom. Po krátkom čase, dali korene, v tomto momente môžete odrezať list, potom zakorenenie pôjde rýchlejšie.

    Hostiteľ zo semien na pestovaných je pomerne ťažké, pretože hybridné odrody nie vždy dávajú zag.

     Zároveň nemáte absolútne bez záruky, že rastlina je ako rastlina podobná matke.

     Krásne príklady

     Ponúkame vám fotodifikáciu najkrajších hybridných hostiteľov Sa môže stať slušnou dekoráciou akejkoľvek záhrady:

     • „Zornička“;

     • Oheň a ľad;

     • „Otem mráz“;

     • „Žihadlo“;

     • „Abikva drink gourd“;

     • „Velvet Moon“;

     • „FIRN LINE“;

     • „Cherry berry“;

     • „Zlatý tiara“;

     • „Katerina“;

     • „Francúzsko“;

     • Modlite sa ruky;

     • „Es anjel“;

     • Modrý anjel;

     • „Red oktober“;

     • „Eskimo Pai“.

     O hostiteľovi a jeho odrodách je možné zobraziť vo videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: