Hydrangea Tree „Pink Anabel“: Popis, pristátie a starostlivosť

Strom Hydrangeas sú najtvrdší a môže sa postarať o takmer akúkoľvek klímu. V domácich záhradkárov je odroda „ružový Anabel“ považovaný za jeden z obľúbených. Rozlišuje sa nádherným vzhľadom a zároveň nenáročným podmienkam umiestnenia a starostlivosti. Prečítajte si viac o tomto type, rozprávame o tomto druhu v našom článku.

Popis odrôd

Táto odroda je relatívna, ktorá nie je menej populárna nazývaná „Anabel“, ktorá má úžasné snehové púčiky. Rozdiel medzi nimi v odtieňoch, v ružovej sú ružové. Treba povedať, že stupeň „Anabel“ pochádza z XVIII storočia. Potom bol vedený v Amerike a po niekoľkých desaťročiach sa šíri po celom svete. Externe, Bush vyzerá veľmi silný. Jeho šíriace vetvy dosahujú výšku 1,5 metra. Výhonky sú pomerne silné a neohýbajú sa ani pod obrovskými farbami. Takže vo všeobecnosti sa rastlina vyzerá kompaktné.

Oválne listy nasýtenej zelenej farby okolo okrajov majú malé zuby. Na jeseň sa stanú žltou, po ktorej padnú. Ružové puky sa zbierajú vo veľkých a našuchorených kvetenstvách sférického tvaru. Ich priemer môže byť až 40 centimetrov.

Treba poznamenať nezvyčajnú farbu tejto odrody. Faktom je, že rozbaľovacie púčiky majú tmavú ružovú farbu. Postupom času sa ich odtieň stáva ľahším a jasným.

Zvláštnosť

Treba poznamenať, že rys Hydrangea „Pink Anabel“. Faktom je, že tvorba kvetenstiev je možné výlučne na mladých pobočkách. Preto každý rok bude potrebné vykonať úplné orezávanie, ktoré priamo ovplyvňuje aktivitu kvitnutia a kvety. Kvety závod od júna do septembra. Cítim sa obzvlášť pohodlný na mokrom, úrodných a mierne kyslých pôdach.

Udržateľnosť do mrazu umožňuje rásť v rôznych regiónoch našej krajiny. Zdravý a zrelý ker môže preniesť zníženie teploty na -40 stupňov. Avšak, mladé ošípané sa nesmú vyrovnať s týmto počasím, jeho minimálny popruh by sa mal uchovávať na úrovni 20 stupňov. Hydrangea „Pink Anabel“ môže rásť na jednom mieste na mnoho rokov. Treba poznamenať, že sadzby rastu sú významné. Počas vegetačného obdobia rastie Krone približne 10-15 centimetrov.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Dizajnéri poznamenávajú, že táto rastlina vyzerá skvele nezávisle a zasadili skupinu. Veľmi dobre kombinovaný stupeň s kvetmi ako ruže a ľalie. Skvelé na dekoráciu kríkov a kvetov. Hydrangea sa môže aplikovať ako súčasť živého živý pling. Ona je zdobená alpskými šmýkačkami, terasami, balkónom a otvorenými verandami. Kvetenstvo vyzerajú skvele v kyticiach a vajciach.

To stojí za to povedať o jemnej a veľmi príjemnej aróme týchto farieb, čo robí príjemné a relaxačné.

Požiadavky na podmienky

Aby bola hydrangea aktívne rásť a životný štýl, je potrebné ho poskytnúť optimálnym podmienkam. Medzi nimi možno poznamenať osvetlenie, pôda, vlhkosť a iné ukazovatele. Po prvé, je potrebné si vybrať miesto pre kríky. V tomto prípade sa chyba môže stať fatálne, pretože rastlina nebude môcť ukázať všetku svoju krásu a jas v nepriaznivých podmienkach. Pre pristátie by nemali vybrať tieňovanú oblasť. Pink Anabel sa tiahne na slnko, takže by to malo byť dosť osvetlenia. Je však potrebné ho vziať z priameho slnečného svetla. Preto bude rozptýlené svetlo dokonalé.

Half-dň nemôže zničiť kvetinu, ale bude rásť pomalšie a najdlážnejšie kvety majiteľov stránok je nepravdepodobné, že by ste potešili. Vedľa rastliny by nemali byť umiestnené tie, ktoré budú oveľa vyššie a silnejšie. Budú nielen tvrdé svetlo, ale tiež čerpať z hlavnej časti vlhkosti a nedostatok vody je tiež schopný ovplyvniť hydrangea. Pre odrody stromov, indikátory teploty a vlhkosti nie sú príliš dôležité. Sú Frosty. V rovnakej dobe, návrhy môžu spôsobiť významné poškodenie rastliny, takže by sa mali vyhnúť. Pokiaľ ide o pôdu, mala by byť fertilná a mierne kyslá. Transplantácie nebudú chôdze Hydrangea, aby láskavosť, takže miesto by sa malo rozhodnúť o pravdepodobnosti.

Pristátie

Výsadba Hydrangea by mala byť včas. Alebo september sa považujú za najvhodnejšie obdobia. Ak pristátie prechádza na jar, by sa už tvorili puky na Bush. V prípade, keď je postup plánovaný na jeseň, mali by ste sledovať niekoľko živých obličiek na sadenice. Pred výsadbou koreňov Hydrangea, musíte sa držať v riešení mangánu, tento postup je dokonale dezinfikovaný. Hĺbka pristátia by mala byť asi polovica metra. Ak je pôda nefermented, môžete pridať zmes piesku, rašeliny a humusu.

Sedenie je umiestnené v diere vertikálne, jeho korene sa jemne šíria. Po tom, rastlina zaspí Zem a mierne tamper.

Odborníci odporúčajú mulčovanie, ktoré udržuje vlhkosť a chráni pred burinami. V konečnom všetkom manipuláciách je kvet hojný.

Starostlivosť

Aby sa Pink Anabel cítil pohodlne a hojne, je potrebné poskytnúť príslušnú starostlivosť. Po prvé, malo by sa povedať o zalievaní. Treba poznamenať, že Hydrangea je výlučne vlhkosť, takže potrebujú pravidelné a hojné zalievanie. Pôda by nemala zmiznúť. Treba poznamenať, že rastlina môže žiť bez vlhkosti na dlhú dobu, to určite ovplyvní jeho vzhľad. Listy a kvety sú len rana. Preto, keď je sucho a v horúcich letných dňoch, ker by mal byť zavlažovaný 2-krát týždenne a za normálnych podmienok – týždenne.

Mulčovanie koreňového kruhu vám umožní oddialiť vlhkosť v zemi oveľa dlhšie. Mulch zabráni jej odparovaniu. Môžete použiť ihličnaté ihly alebo drvené kôry. Organické podporuje okysľovanie pôdy, ktorá bude určite prospech z Hydrangea. Jeho vrstva by mala byť asi 8-10 centimetrov. Po rozkladu sa organický materiál stane nádherným kŕmím kvetom.

Uistite sa aj pozornosť kŕmeniu. Počas vegetačného obdobia, jar a jeseň „ružový Anabel“ bude potrebovať zvýšenú výživu. Jeho úloha dokonale zohráva organické aj minerálne hnojivá. Kompozíciu môžete použiť aj špeciálne pre kvitnúce rastliny. Obsahuje všetky potrebné komponenty.

Najpohodlnejšie získať formulácie spočiatku vo forme tekutiny. Pred liečbou ich budú dostatočne zriedení vodou v správnych pomeroch.

Vhodné aj kŕmne granule, ktoré sú rozptýlené v blízkosti hydriance, potom, čo voda. Oslávte hnojivá na začiatku augusta.

3 krát pre sezónu Hydrangea sa musí liečiť riešením mangánu. Toto je vynikajúci preventívny nástroj z útoku škodlivého hmyzu. Tento postup je obzvlášť relevantný, ak hovoríme o mladých a jemných kríkoch.

Nemôžem sa vynechať z dohľadu. Je to s jeho pomocou vzhľadu kríka. Vykonať postup od prvých rokov života rastliny. Avšak až tri roky, musí mať najvýraznejší režim.

Prerezávanie môže byť vyrobené na jar, ale musíte urobiť hnutie šťavy. Nie je tiež zakázané vykonávať postup na jeseň čas, keď sa závod už premýšľal. Okrem toho je potrebné pripomenúť, že prvé kvetenstvo na mladých kríkoch sa odporúčajú aj prelomiť, bude to viesť k bohatšiemu kvitnutiu v budúcnosti.

Zimný

Hydrangea „Pink Anabel“ je neodolná voči mrazu. Avšak, na týchto územiach Ruska, kde sa klíma nelíši, bude potrebné organizovať zimný prístrešok. V južnej časti nemôžete to urobiť, chladenie až -27 stupňov kvetu toleruje pokojne.

Treba mať na pamäti, že mladé kríky sa odporúčajú na zimu bez ohľadu na rastúcu oblasť. Začať, rastlina je odstránená zo sušených listov, poškodené alebo sušené vetvy sú rezané a ročnový kruh je zavraždený pilinou. Potom sa hydrangea stlačí proti zemi a je pokrytá smrekom rezancou.

S obzvlášť drsnou zimovou zimovou, nebude to ublížiť natiahnuť film zhora.

Ochorenia

Napriek tomu, že tento stupeň Hydrangea je dostatočne odolný voči chorobám a škodcom, existujú niektoré nepríjemné momenty, ktoré sa môžu vyskytnúť v procese kultivácie. Preto bude užitočné prijať preventívne opatrenia v čase, aby sa zabránilo vážnym dôsledkom. Na tieto účely, slabý roztok mangánu. Je to hojne naleje pod krídlom.

Medzi najčastejšie ochorenia môžu byť nazývané chloróza a kilderózne rosy. Chloróza sa prejavuje zožltnutím listov v ešte tmavých pruhoch a možno v neprítomnosti liečby vedú k kvetinovej smrti. Puffy Rosa sa vyznačuje žltými škvrnami, ktoré sa časom stanú hnedou. V spustených prípadoch začínajú listy dodržiavať a pádu. V tejto situácii je najlepšie využiť chemikálie. Ľudové opravné prostriedky vo forme, napríklad, drevený popol.

Pokiaľ ide o hmyz, najčastejšie cobweb tick útočí na hingiennesiu. Je ľahké rozpoznať prítomnosťou tenkého webu, zapínajúce listy. Ak bol škodca videný hneď, môžete spracovať Bush riešením ekonomického mydla.

Viac závažných prípadov pomôžu kompozície „fytoverm“ alebo „vermitek“.

Stručný opis odrody v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: