Juniper „Arnold“: popis, poradenstvo o pestovaní a reprodukcii

Hrubá patria k najobľúbenejším rastlinám, že dizajnéri krajiny sa používajú na vytvorenie svojich projektov. Vzhľadom na jeho nenársnosť a jednoduchosť starostlivosti môžu byť vysadené v rôznych klimatických zónach a vysoká úroveň kompatibility s inými rastlinami umožňuje vytvoriť jedinečné zelené kompozície.

Juniper patrí do najžiadanejších záhradných rastlín a vysoký dopyt po nich nútený chovateľmi pracovať na odstraňovaní nových odrôd. Jedným z najkrajších Juniper je arnoldová odroda. Vďaka svojej nezvyčajnej forme a atraktívny vzhľad je možné vidieť túto triedu v blízkosti súkromných domov a obecných objektov.

Charakteristika a popis

Juniper obyčajný „arnold“ – ihličnatý pomalý rastlina, ktorá patrí do rodiny cyprus. Krone má formu kolóny v dôsledku vertikálnych vetiev, ktoré sú pevne umiestnené navzájom a striktne sú rovnobežne s trupom. Ihly môžu byť natreté v zelenej a v tmavozelenej a niekedy aj rastlina má modrý odtieň. Dĺžka ihiel často dosahuje 15 mm. Ovocie začínajú dozrievať nie skôr ako dva roky po pristátí a majú tmavú modrú farbu s šedou-modrou nájazdom. Maximálna veľkosť jedného BUMP je 10 mm a vo vnútri má od 1 do 3 semien.

Ročný rast rastliny je 10 cm, takže o 10 rokov, výška javidla môže dosiahnuť 2 metre a priemer koruny často presahuje 40 cm. Napriek tomu, že rastlina je považovaná za trpaslík, v pohodlných podmienkach, jeho výška môže dosiahnuť 5 metrov.

Pristátie

„Arnold“ sa vzťahuje na nenáročné rastliny, ktorých kultivácia nespôsobí aj ťažkosti aj na začínajúcich záhradkárov. Na výsadbu sadeníc je potrebné uprednostniť solárne miesta, ktoré majú mierne tieňovanie. Rastliny pristátia v tieni majú bledý chevy a vzácnu korunu. Optimálna vzdialenosť medzi rastlinami je 2 metre. Návrhy Odborníci sa neodporúčajú, mali by existovať voľný vzduch medzi krídlami, ktorý zabráni vzniku a distribúcii nebezpečných chorôb.

Juniper dobre rastie na rôznych pôdach, ale stále uprednostňuje vyčerpané a odber vzoriek s kyslosťou nie viac ako 7 jednotiek. Ak v pôde prevládajú hline, potom je v mieste pristátiam je potrebné urobiť drenážnu vrstvu a pridať piesok rieky strednej frázy.

Získajte výsadný materiál len vo veľkých špecializovaných škôlkoch, ktoré sú plne zodpovedné za ich tovar. Ale z nákupu na prírodných trhoch je lepšie opustiť možnú akvizíciu zlej kvality a pacientov s sadenice, ktoré nemajú genetické vlastnosti tejto odrody. Známky vysoko kvalitných sadeníc:

 • – najmenej 2 roky;
 • Výška – nie viac ako 100 cm;
 • Dostupnosť krásnych koruny a rovných výhonkov;
 • Nedostatok mechanického poškodenia a príznakov chorôb.

Ak má výsadný materiál uzavretý koreňový systém, potom za pár hodín pred nástupom na nádoby. Svietidlá s otvorenými koreňmi by mali byť jednoducho namočené vo vodných nádržiach a pred výsadbou na spracovanie urýchľovačov rastu koreňového systému.

Najpriaznivejší čas na pristátie je začiatkom jari a polovice jeseň. Pri vytváraní pristávacej jamy by nováčik záhradníci mali brať do úvahy, že jeho objem by nemal byť kratší ako 2-násobok veľkosti Zeme ComA. Spodná časť vybrania musí byť nevyhnutne pokrytá drenážnou zmesou z piesku a štrku. Pôdna zmes na výsadbu môže byť už zakúpená v hotovej forme alebo sami sami, miešanie v rovnakých pomeroch mäkkého plechu, piesku a rašeliny. Tečie vysadené sadenice, je potrebné ovládať umiestnenie krku koreňa, ktorý by mal byť nad zemou o 5 cm.

Počas plnenia jamy s živnou pôdou musíte dodržiavať maximálnu opatrnosť, aby ste nepoškodili koreňový systém. Vysadené rastliny musia byť hojne vylievaní a lezenie zmesovej zmesi.

Starostlivosť

Napriek tomu, že rastlina sa vzťahuje na nenáročné a nenáročné druhy, mladé sadenice potrebujú starostlivosť a pozornosť. Počas obdobia zakorenenia by rastlina nemala mať nedostatok vody, takže by to malo byť hojne zalievanie dvakrát týždenne. V horúcich a sultry dni je vhodné stráviť striekanie postrekovačov s čistou teplotou vody. Aby sa zabezpečila vlhkosť rastlín, stačí vykonať ich hojné zalievanie 1 čas za mesiac. Ak chcete zabezpečiť jalovec so všetkými potrebnými živinami začiatkom mája, je potrebné obohatiť pôdu s minerálnymi hnojivami, ktoré možno zakúpiť v špecializovaných predajniach.

Aby ste obohatili koreňový systém s kyslíkom, človek by nemal zabudnúť na uvoľnenie roar zóny a pôda sa suší, aby sa zabránilo mulčovaniu pôdy s kompostom, ktorý sa musí vykonať na začiatku jari a uprostred jesene.

Ihličnatý rastlina potrebuje hygienický účes, ktorý by sa mal užívať skoro na jar. Táto udalosť umožní nielen čistiť rastlinu zo suchých a deformovaných vetiev, ale tiež stimuluje tvorbu nových výhonkov. Kvôli pomalému rastúcemu bravčovaniu by ste nemali odstrániť veľké množstvo ihiel.

Táto odroda sa vzťahuje na druhy odolné voči mrazu, ktoré ľahko nesú nízke teploty, ale môžu byť poškodené veľkým množstvom snehu a ľadu.

Aby sa zabránilo deformácii dospelého kríka, odborníci odporúčajú prepojenie vetvy a všetok rastlina zabaľte lano. V blízkosti mladých procesov je potrebné budovať ochranné prístrešky a zakryť zónu praženia na peat pôdu.

Reprodukcia

Ak chcete získať nové zariadenia, ktoré môžete použiť Nasledujúce metódy chovu:

 • seminálna;
 • Žiarivý.

Pestovanie sadeníc zo semien je veľmi dlhá a starostlivý proces, ktorý veľmi zriedka používa záhradkárov. Reprodukcia semien postupuje chovateľov pracujúcich v profesionálnych škôlkach. Ako pristávací materiál, musíte použiť čerstvé jaivotné semená, ktoré by mali byť 3 mesiace. Zima pomôže zničiť vonkajší plášť a urýchli proces klíčenia semien. Až po tomto semenách môžu byť vysadené v predpravenej nutričnej pôde.

Zem v kontajneroch by mala byť neustále mokrá. Sušenie pôdy môže vyvolať smrť výhonkov.

Metóda výkresu je najjednoduchšia a najbežnejšia, ktorá môže použiť aj neskúsení záhradníci. V tomto prípade je výsadkovým materiálom procesy s malým množstvom kôry z matky. Po predbežní rastových urýchľovačov koreňového systému odrezkov je potrebné dať do mokrej živnej pôdy a vytvoriť skleník okolo nich. Po prvých procesoch je možné film odstrániť a pokračovať v pestovaní novej rastliny. Transplantácia na trvalom mieste rastu sa môže uskutočniť až po 3-4 rokoch, keď závod bude schopný vytvoriť silný koreňový systém.

Špecialisti neodporúčajú používať na chov. Sockované a lisované pobočky môžu pokaziť Kronu matky Bush a urobiť to neprimerané a škaredé.

Choroby a škodcov

Kazia krásu ihličnanov a Nasledujúce choroby môžu viesť k jeho smrti.

 • Hrdza – nebezpečné ochorenie, ktorého kauzálnym činidlom je huba. Známky – Vzhľad červených a hnedých rastov. Dôsledky – zahusťovanie postihnutých oblastí s ich následným umieraním.
 • Tracheomykóza – plesňové ochorenie, ktoré vyvoláva žltnutie a prehltnutie ihiel, ako aj sušenie kôry a pobočiek. Prvé príznaky – eliminácia vrcholov výhonkov. Ak nie je huba zničená, bude provokovať smrť celej rastliny.
 • Hnedá schute – hubová infekcia, ktorá vyvoláva tvorbu čiernych rastov na ihly a ich následná choroba.

Často „arnold“ trpí nasledujúcimi škodcami.

 • Pryenitsa carcloleny – Malý motýľ, ktorý jesť žuť, ale nedotýka sa pobočiek.
 • Junzhelovaya Shield – nebezpečný škodca, ktorý žaluje šťavu z rastliny. Poškodené vetvy rýchlo suché a zomierajú.
 • Galians – malé polici, ktorých veľkosť nepresahuje 3 mm. Parazity tvoria svoje hniezda lepením ihiel. Pozemky s kokckami suché rýchlo a zomrieť.
 • Všímavý – spoločné parazity, sania šťavy z rastliny.
 • Pushchina Tick – malý hmyz, prvé príznaky invázie, ktorého je výskyt malých palubov.

Aby sa zabránilo vzniku škodcov a chorôb, je potrebné správne a včas a včas zabezpečiť svoju vizuálnu kontrolu. Vykonávať spracovanie a preventívne opatrenia len s vysoko kvalitným a certifikovaným chemikáliám. Ak to nebolo možné vyliečiť SWIFT, potom je lepšie úplne odstrániť a napáliť tak, aby sa choroba nerozširuje do iných rastlín.

Aby sa znížila pravdepodobnosť vzhľadu plesňových a vírusových ochorení, nemožno byť vysadený v blízkosti ovocných stromov, ktoré trpia rovnakými chorobami.

Použitie v krajinnom dizajne

Arnold odroda nie je len krásnou dekoratívnou rastlinou, ktorá je široko používaná dizajnéri na terénne úpravy rôznych území. Prístav vyzerá dobre ako jediné pristávacie a zmiešané kompozície. Vďaka koloniárnej forme „Arnold“ sa často stáva centrálnou časťou alpských šmýkačiek, ihličnatých uličiek, ROCARY, MIXBORDERS A JAPONSKÝCH GARDENS. Často používanie ako živého živý pling a vytvoriť vresové svahy.

Vzhľadom na prítomnosť antiseptických fytoncids „Arnold“ je obľúbená rastlina vzdelávacích inštitúcií a vzdelávacích inštitúcií, Wellness penzióny a zelené rekreačné oblasti. Napriek jeho nenársnosti, ihličnatý sa cíti nepríjemné v znečistených oblastiach a v blízkosti ciest. Pre terénne úpravy špinavé a priemyselné zariadenia je lepšie uprednostniť iné ihličnaté odrody.

Speciálne a štýlovo sa pozerajú na zloženie, v strede sa nachádza Arnold, a je obklopený jeho pôdnymi nízkymi a strednými chlapcami. Prekvapenie so svojou krásou a slávnosťou kombináciou jalovec s ružami a hydrogami.

Zelené kompozície možno teraz vidieť nielen v blízkosti sociálnych objektov av mestských parkoch, ale aj v blízkosti súkromných a bytových budov, ktorých obyvatelia sa snažia ozdobiť svoje územie.

Začínajúci dizajnéri, špecialisti odporúčajú venovať pozornosť trvalých a nenáročných rastlín, ako je napríklad Juniper, ktoré nielen SEATWNED priestor, ale tiež pomáhajú zlepšiť vzduch.

O príčinách smrti ihličnanov, prečo javidla vyschne a čo robiť, pozrieť sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár