Juniper horizontálny „princ Wales“: popis, pristátie a starostlivosť

Juniper – kultúra, ktorá dobýva svojimi dekoratívnymi vlastnosťami. Stupeň „Prince Wales“ je jedným z najobľúbenejších. Rôzne ihličnatý nízky ker z Kanady je nenáročný, nenápadný na starostlivosť a veľmi krásne. Zvážte funkcie tejto odrody podrobnejšie a dozviete sa, aké pravidlá pre jeho pristátie.

Popis

Prince of Wales odrody bol vytvorený na základe divočiny. Je to najnižšia z horizontálneho bravčovadla. Kultúra dlhodobého, grimovania, s rozvetvenou štruktúrou. Ľahko prevádza studené (až -30 stupňov), čo mu umožňuje rásť v rôznych oblastiach krajiny. Dospelý ker nevyžaduje prístrešok na zimu. Kryté sú len mladé kópie pestované v drsnom klíme.

Rastlina nemá centrálny trup. Výhonky sú vytvorené na povrchu zeme (ich dĺžka je asi 1,5 m). Zdá sa, že každá vetva je oddelená. Avšak, ako zvýšia horné výhonky, spodná časť je zakrytá, vďaka ktorej je vytvorený tuhý zelený „koberec“. Systém koreňového zariadenia dobre rozvetvený. Koreňový kruh môže byť až 50 cm.

Rastie kultúru dosť pomaly. Ročne sa pridá iba 1 cm na výšku. V šírke sa Bush zvyšuje o 5-6 cm. Dospelý závod sa berie do úvahy po dosiahnutí desiatich.

Maximálna výška závodu tejto odrody je 20 cm. Priemer koruny – približne 2,5 m. Na veľkosti jalovezu môže ovplyvniť rastúce podmienky. Napríklad v ľahkom tieni na princa Welly Prince môže byť väčší ako vo vonkajšom slnečnom mieste.

Mladí kríky majú pekný zelený tieň. Keď sa kolaps rastliny stáva striebrom. Na jeseň, Bush nepopiera lístie, ale zmení svoju farbu na purpurové slivky. Na pozadí snehovej záhrady vyzerá obzvlášť veľkolepé.

Plody kultúry sférické, majú priemernú veľkosť. Modro-strieborná farba. Bobule tejto odrody môžu byť konzumované. Pikantná chuť vám umožňuje pridať ich ako koreniny na rôzne mäso a rybie pokrmy. Bohaté chemické zloženie (vitamíny, éterické oleje, stopové prvky) spôsobuje použitie kroviny v kozmetike.

Kultúra sa často používa na registráciu parkov a domácich pozemkov. V súčasnosti je odroda nenáročná, kvôli ktorej záhradníci zamilovali. Avšak, s cieľom pestovať krásny a zdravý krídl, stále stojí za to pozorujú základné pravidlá vykládky a starostlivosti.

Ako zasadiť?

Výber stránky

Táto trieda miluje slnečné svetlo, hoci ideálny pre jeho vývoj. Ak vložíte závod do otvoreného pozemku, budete musieť zachovať optimálnu vlhkosť pôdy. Absolútny tieň je tiež nežiaduci. V takýchto podmienkach sa borievka stratí dekoratívne kvality. Spojky sa získajú malé a zriedka, sa zdá, že koruna je voľná a neupravená, farba je vyblednutá a dokonca mierne žltkastá.

Zloženie pôdy nie je veľmi dôležité. Ker môže rásť aj na chudobnej pôde. Je však žiaduce, aby bolo jednoduché, s dobrou drenážou. Kyslosť by mala byť v neutrálnom. Ak je pôda kyslá, pol roka pred pristátím by sa mala zmeniť. Na to, vápno alebo dolomitová múka prispievajú k pôde.

Je dôležité si uvedomiť, že kultúra má veľký priemer koruny, takže by mal byť dostatok priestoru pre dospelého závodu na mieste. Tiež nedávajte borievku vedľa ovocných kríkov. V opačnom prípade vznikne riziko infekcie Prince of Wales Rust.

Výcvik

Výsadný materiál je lepšie kúpiť v špecializovaných škôlkach. Hoci je povolená nezávislá reprodukcia. Výber pripraveného sadenice, stojí za výhodné kópie s jemne vytvoreným koreňom. Vetvy musia byť flexibilné, nie sú sušené grafy. Ihly by mali byť zdravé vo vzhľade.

Pôdu pred pristátím. Potom rašelina prispieva k zemi (to uľahčuje). Ak chcete zlepšiť drenáž, pridajte nejaký piesok. Šírka fossa pre semenáčku by mala byť 20 cm, aby prekročila priemer koreňového systému. Pri určovaní hĺbky berte do úvahy výšku koreňa do koreňového maternice.

Zohľadnené aj odvodnenie a pôdu, ktorá bude spokojná s mladým rastlinou. Priemerné parametre stojacej studne sú 60 cm.

Ak sa rozhodne presunúť ker z jedného miesta na druhé, je dôležité správne odstrániť rastlinu. Po prvé, vetvy sú úhľadne zdvihnuté a odoslané do centra. Potom je pozemná časť kultúry zabalená tkaninou. Pre spoľahlivosť, môžete materiál upevniť lanom.

Po tom, Bush je išiel na všetkých stranách. Zároveň by sa mal z centra ustúpiť asi 50 cm. Hĺbka COPPE závisí od veku kultúry. Zvyčajne sa lopatka ponorí do pôdy o 40-45 cm. Bush je potrebné odstrániť s pozemskými.

Transplantácia sa môže vykonávať na jeseň, ako aj na jar. Na novom mieste je odroda zvyčajne dobrá.

Výsadba

Po prvé, mali by ste pripraviť úrodný mix na pristátie. Odporúčané zloženie zahŕňa rašelinu, železnú pôdu a piesok. Všetky komponenty sa prijímajú v rovnakých akciách.

Tiež pridať popol. Mal by obsadiť ¼ zloženie. Je povolené nahradiť túto zložku Dolomite Mule. Potom môžete pokračovať do procesu priameho výsadby.

  1. Drenáž je umiestnená na spodnej strane jamiek. Vo svojej kvalite môžete použiť drvený kameň, štrk, keramzit. Vrstva by mala byť asi 15 cm.
  2. Pripravená zmes pôdy rozdelená na polovicu.
  3. Prvá polovica úrodnej kompozície naleje na drenáž.
  4. Sadenice umiestnené v strede studne. Koreňový krk je nevyhnutne zvýšiť nad povrchom Zeme pre 2 cm.
  5. Výsadný materiál jemne spí s druhou časťou zmesi, zavlažovanie.

Ak sa vytvorí transplantácia dospelej rastliny, z nej sa odstráni ochrana tkaniva. Vetvy jemne šíriť. Ak sa vysadzuje niekoľko puzdier, vzdialenosť medzi nimi by nemala byť nižšia ako 50 cm.

Ako sa starať?

Zalievanie

Napriek tomu, že sucho je odolné voči zachovaniu vysokej dekorácie kríka, je potrebné ho poskytnúť dostatočným množstvom vlhkosti. Mladá rastlina by sa mala naliať denne do 1-2 týždňov. Postup sa najlepšie vykonáva vo večerných hodinách. V budúcnosti bude ker dostatok vlhkosti získanej z prírodného prostredia. Avšak, v lete je žiaduce, aby to niekedy voda.

Okrem toho sa odporúča postriekať krídlo guliveru. Rainburn prispeje k zachovaniu sviežosti ihiel aj v horúcich dňoch.

Hnojivá

Kŕmenie Juniper nie je potrebné. Iba prvé 2 roky na začiatku jari sa urobí na pôdu „KEMIR“. Keď sa dosiahne trojročný vek, Bush prestane potrebovať akékoľvek lieky.

Multifunkčný

Tento postup sa vykonáva okamžite po pristátí. Koreňová plocha je pokrytá slamou a suchým listom. Môžete tiež použiť kôru stromov. Ročná aktualizácia mulčovania – povinná podmienka. Urob to na jeseň.

Ruff Zemi okolo dospelej rastliny nie je nevyhnutne. Mulch si zachováva optimálnu úroveň vlhkosti pôdy. Buriny pod hustou vrstvou sa tiež neobjavujú. Pokiaľ ide o mladé rastliny, uvoľnenie sa tu vykonáva na konci jari a jesene (pred rezerváciou novým mulčovačom).

Orezávanie

Ročné orezávanie zdravia princa Wales sa koná na jar. Ak sú zistené zmrazené vetvy, sú odstránené. Ak sa zima išlo dobre, a integrita koruny nie je porušená, nie je potrebné znížiť kríky.

Tvorba Evergreen Conifer – postup, ktorý sa vykonáva len na žiadosť záhradníka. Prírodná forma rastlín je veľmi dekoratívna, takže sa často nezmení. Avšak, ak potrebujete urobiť korunku kompaktnejšie a hladké, horné časti vetiev sú narezané na požadovanú veľkosť.

Pomalé zvýšenie poskytuje dlhodobú ochranu tvaru pripojeného kríkom. Výsledok sa spravidla uchováva niekoľko rokov.

Príprava na zimovanie

Ako už bolo spomenuté, mladé sadenice by mali byť chránené pred zimným chladom. K tomu, na konci jesene, rastlina posype okolo mulčovej vrstvy aspoň 15 cm. Potom sa zbierajú vetvy v zväzku. Uloží ich od možného poškodenia kvôli závažnosti snehu.

Potom je rastlina pokrytá srdiečkou. Ďalšia dobrá možnosť – štruktúra prístrešia z kovových oblúkov a natiahnutého filmu.

Metódy chovu

Najbežnejší spôsob, ako chovať túto odrody zakorenenie poslov. V tomto prípade je únik stlačený do pôdy. Na vrchole sa ponáhľa zem.

Už nejaký čas je dôležité zabezpečiť, aby sa množstvo pôdy na streľbe neznížilo. Ak je potreba, pôda je zabalená. Postup sa vykonáva na jar.

O rok neskôr, záhradník už dostáva novú samostatnú rastlinu. Končí tvorbu nezávislého koreňového systému. Mladý borievka môže byť oddelený od materského kríka a presťahovať sa na nové miesto.

Druhá možnosť – Žiarivý. Pre tieto vhodné vetvy dvojročného závodu. Billted výsadbového materiálu sa vykonáva na jar alebo na jeseň. Odrezky sú umiestnené v kontajneri s plodnou pôdou. Po zakorenení je mladá rastlina vysadená na mieste.

Tretia metóda chovu Juniper – štep. Táto možnosť je dosť časovo náročná, preto sa používa len zriedka. Na kmeň iného typu, princ z Walesu odchádza.

Týkajúci sa Metóda osiva, Teoreticky je to možné. Stojí však za to, že semená tohto druhu nechruzujú odrodové charakteristiky. Takto získaný krík bude podobný zástupcom odrody, ale veľmi vzdialene.

Choroby a škodcov

Podobne ako akúkoľvek inú rastlinu, „princ Wales“ môže podliehať útokom záhradných škodcov. Veľké hrozby sú niekoľko. Toto je TLL, štít, web tick a píla. S ktorýmkoľvek z uvedených hmyzov bojuje rozprašovaním bušinových insekticídov. Samozrejme, ak sú samotné škodcov odstránené (vetvy sú čiastočne rezané alebo zbierať hmyz ručne).

Pokiaľ ide o choroby, táto odroda je hrozná Hrdza. Dôvodom vzhľadu ochorenia môže byť konvergencia pôdy.

Tiež predtým spomenul nebezpečenstvo susedstva borievky s ovocnými stromami. Vyriešiť problém pomocou medi.

Použitie v krajinnom dizajne

Tento nízky pohľad na borievku je často používaný ako zelený dekor V domácich pozemkoch, v parkoch, na kvetinových záhonoch v blízkosti reštaurácií a administratívnych budov. Na úkor flipu širokej koruny, to vyzerá skvele v jednotlivých pristátiach av skupinových kompozíciách.

„Princ Wales“ je harmonicky kombinovaný s inými ihličnatými kríkov, ako aj kvitnúce kultúry. Často trieda napodobňuje trávnik v Rocky Gardens a Horolezectvo. Zdobí zjazdovky, hranice, vypracúvajú umelé vodné útvary (rybníky, vodopády). Ak si dal borievku na niekoľko úrovní, môžete nakoniec získať veľkolepú spojovaciu kaskádu. Tiež prípustné pestovať rastlina v kontajneri, aby ozdobila lodžiu alebo terasu.

Viac informácií o tomto type Juniper nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: