Keď zasiať trávnik?

Keď je čas zasiať trávnik trávu, pri ktorej teplote rastie lepšie? Tieto otázky sú často definované vlastníkmi pozemkov, ktorí chcú dostať dobre upravený zelený trávnik pod oknami. Výber ležiaceho osiva je naozaj veľký význam. Aby bolo možné zistiť, či je možné zasiať trávnik na jar alebo správne semená rastlín na jeseň, stojí za to posúdiť výhody a nevýhody každej z týchto možností.

Vlastnosti jesenného pristátia

Voľba času na pristátie trávnika na stránke má veľký význam pre následnú úspešnú kultiváciu vybraných rastlín. Faktom je, že bylinky v tomto prípade sú vybrané individuálne a pomerne starostlivo, vyžadujú rovnakú pozornosť ako kultúrne rastliny. Nie je prekvapujúce, že čas pristátia musí byť určený s prihliadnutím na charakteristiky klímy regiónu a iných vonkajších faktorov.

Samozrejme, že je možné zasiať trávu trávu v priebehu teplej sezóny, ale väčšina dachensonov uprednostňuje to na jeseň, pri priemernej teplote približne +15 stupňov.

Optimálny čas na výsadbu prírodného, ​​non-valcovaného bylinného koberca je považovaný za september. Pri siatí na začiatku alebo v polovici mesiaca na zimu zima, Koreňový systém už bude dostatočne vyvinutý. V súlade s tým, mrazy nespôsobia škody. September siatie ľahko rieši problém vytvárania potrebných mikroklímy, teplých a mokrých, nie je potrebné navyše navyše vody – sú dosť rozbaľovacích zrážok.

Predtým, než je jeseň pristátie dôležité správne pripraviť pôdu. Oslobodenie bude musieť byť v neskoršom zosúladení, inak, s účesom budú existovať ťažkosti s výškovými rozdielmi a hrbysmi. Pôda musí prejsť vodou dobre, ale zároveň byť dosť husté, inak nie je možné upraviť na chôdzu, hry, relaxáciu na trávniku.

Poradie jesenného výsadby trávnika bude nasledovné.

 1. Odstránenie odpadu, zúčtovanie. Ak existujú pne, korene rastlín, kríkov, budú musieť vytrhnúť na území budúceho trávnika.
 2. Zarovnanie. Začína odstránením úrodnej vrstvy z povrchu, je zložený na čas v topánke. Potom je špeciálna sieťovina alebo povraz natiahnutá, pôda na podanie je prevzatá z odložených rezerv. Po úľave sa ukáže, že je dokonale hladká, oblasť je húpaná, opäť sa skontroluje na výškových rozdieloch, ak je to potrebné, doplnené pôdou.
 3. Drenáž. Je potrebné, ak je pôda veľmi hustá a hlinka, po tom, čo sa stará dážď. V tomto prípade je pôda zvolená o 20 cm, ale 40, dole pieskové štrkové vankúš a potom je plodná vrstva naskladaná.
 4. Odstránenie a odstraňovanie burín. Ak je k trávniku priradený vymazaný graf, môžete jednoducho odstrániť ručne. S významným množstvom burín by sa mohla vyžadovať vážnejšie opatrenia. Herbicídy pomôžu odstrániť hustú vegetáciu – celá plocha je spracovaná, určená na siatie trávnika. Striekanie sa vykonáva dvakrát, s prestávkou mesačne, takže budete musieť začať prípravu vopred, v lete.
 5. Tvorba hnojív. Undercalink – dôležitá časť prípravy pôdy podľa trávnika. Uistite sa, že organické hnojivá – hnoj alebo humus, ako aj minerálny komplex. Potom musí byť pôda znova otočená, utesnenie jeho povrchu, odísť na chvíľu.
 6. Semená. Začína svetelným uvoľnením hornej vrstvy pôdy. Potom je celá plocha rozdelená do sektorov alebo štvorcov 1 m2. Pre jednotlivé časti sa meria jej rýchlosť osiva. Siatie sa vykonáva konzistentne v pozdĺžnom a priečnom smere. Dokončené, musíte chodiť pozdĺž pozemku zlodieb, postrekovania semien.
 7. Trubovka. Po celej oblasti je rovnomerne zasiate, musíte dať pôdu, zatvoriť semená na malú hĺbku. To vylučuje posun výsadby, jeho umývanie, bacuľaté vtáky.
 8. Zalievanie. Denná sadzba by mala byť približne 6-10 litrov na 1 m2. V daždivom počasí budú tieto opatrenia nadbytočné. Zavlažovanie pokračuje, kým sa sadenice dostanú do výšky 6 cm.
Prečítajte si viac  Srbský smrek "Karel": popis, pristátie a starostlivosť

Jesenné pristátie trávnika môže byť vykonané neskôr. V tomto prípade budete musieť konať na prísne definovanom schéme.

Siatie neskoro jeseň

Koniec októbra a začiatkom novembra sa môže považovať za obdobie na siatie trávnika. Takáto schéma je vhodný pre oblasti so stabilnými zimnými teplotami bez ostrých rozmraziek a iných kvapiek. Nemali by ste očakávať 100% klíčenie v neskorom jesennom pristátí. Znížiť straty pomôže výraznému zvýšeniu sadzby – 1,5-2 krát. Je zasadený pri teplote okolia nie je vyššia ako +3 stupňov Celzia, inak budú mať semená čas na klíčenie.

Medzi dôvody, prečo je pred mrazničkami vybraná jesenná siatosť, možno sa rozlíšiť.

 1. Prirodzené stratifikácie. Semená sa podrobia vytvrdzovaniu, je lepšie niesť mrazenie, stimuluje ich klíčenie.
 2. Získanie vlhkosti na jar. Topenie snehu a vzostup podzemných vôd povolený počas prebudenia rastlín na kompenzáciu nedostatku vlhkosti v oblastiach \ t.
 3. Skoré klíčenie. Klíčky sa objavia o 1,5 mesiaca skôr ako s jarným siatím, nebudete musieť zažiť Rasputle začať pristátie.

Jesenné siatie trávnik – optimálna možnosť pre vysoko kvalitný zelený koberec. Toto obdobie je najlepšie vhodné na vytvorenie trávnika bez zhonu, s opatrnou prípravou stránok. Všeobecne platí, že na jeseň nie sú takmer žiadne nedostatky – jediné nebezpečenstvo nesú ranné mrazy.

Výhody zahŕňajú absenciu environmentálnej byliny, pohodlnú mikroklímu a pôdnu vlhkosť.

Predaj v inom ročnom období

Siatie trávnik je možné nielen na jeseň. Je tiež možné zasiať v krajine v lete alebo na jar. V závislosti od klimatickej zóny stojí za to navigácia priemerných teplôt. Napríklad v Urarals je trávnik lepšie zvyšovať pri siatí koncom apríla alebo začiatkom mája. V strednom pruhu sa odporúča začať pristáť uprostred jari. Na juhu sa môžete dostať na plodinu už na začiatku marca, na severozápade bude musieť čakať do mája.

Prečítajte si viac  Populárne zobrazenia a odrody Fuchsia

Leto

Siatie trávnik trávy v letnom období je možné, ale nežiaduce, najmä pre južné regióny s horúcou klímou. V severozápadných oblastiach si môžete vybrať zasiať v júni a konci augusta, bez strachu, že rastliny budú trpieť teplom. Okrem toho, v lete, musíte sa obzvlášť dôkladne premýšľať o procese zavlažovania. Musí to byť pravidelné a hojné – najspoľahlivejšie vytvoriť automatický systém s postrekovačmi.

Jar

Pri pristátí trávnika v regiónoch s nestabilnými zimnými teplotami optimálny čas na to možno nazvať jar. Koncom apríla je už dosť teplé, pôda je nasýtená vlhkosťou, ale nie je príliš aktívne slnko, schopné zničiť mladých klíčkov. Jarné pristátie je vhodné pre mixe na trávu s rôznym časom rozvoja. V lete a na jeseň bude mať trávu čas vyrastať, čo znamená, že prvá zimovanie sa bude dobre pohybovať.

Medzi zrejmé výhody pružných plodín je možné zaznamenať.

 1. Vysoká klíčenie semien. Vzhľadom k tomu, že nie sú žiadne rizikové faktory vo forme mrazu a šitia letného tepla, straty budú minimálne. Nemôžete preceňovať umelo počet semien na 1 m2.
 2. Dlhý deň. To je veľmi dôležité v počiatočnom štádiu vývoja rastlín. Na jeseň, dokonca aj pri začiatku pristátia, nesmie byť dosť.
 3. Vysoká zásobovanie živín v pôde. Má dostatok vlhkosti a iných potrebných komponentov na aktiváciu rastu v počiatočnom štádiu.

Existujú nevýhody, ktoré by sa mali zvážiť aj pri výbere vhodného obdobia na siatie. Napríklad v regiónoch so silným jarným mrazom môže trávnik trpieť studeným, najmä ak sa objavia prvé výhonky.

Okrem toho, v tomto časovom období, nielen kultúrne vykládky aktívne rastú, burinu tiež trestné činy. Môže to byť nebezpečné pre mladé výhonky s miernym vodným systémom.

Môžete začať siaciu prácu na jar potom, čo sa pôda zahrieva na +10 stupňov a jeho povrch bude vysušený. V tomto prípade, keď sa pohybuje na pôde, nebudú žiadne hlboké stopy. Je dôležité, aby boli drifty úplne žalované. Ak sú na mieste rizikové stránky, je potrebné pripraviť drevené chodníky, potom to bude možné pohybovať na povrch.

Prečítajte si viac  Prechádzanie Motoroblocks: Vlastnosti a charakteristiky

Odporúčania

Siatie trávnik rozhodne vyžaduje úsilie, ale je rovnako dôležité sledovať pravidlá po pristátí. Napríklad zohľadnite vlastnosti a účel trávnika. V športových a univerzálnych trávnikoch môžete chodiť po siatí nie skôr ako za 3-4 mesiace, keď sú klíčky dostatočne pevné. Angličtina a zdobené v mauritánskych trávnikoch na takéto použitie nie sú vôbec vhodné – ich úloha je len v dizajne krajiny. Je kategoricky zakázané chodiť na nich.

Pri pristátí pod zimnou stranou s nástupom teplých dní, aby ste sa postarali o mladých výhonkov. Na tento účel musí prijať tieto opatrenia.

 1. Rozdelený ľad, odstráňte sneh čo najskôr. Tým sa vyhnúť nadmerným povodniam.
 2. Tráva ako sadu hustoty musí byť vypracovaná s vykupovanými alebo vertikulátormi, dodatočne zlepšuje prítok kyslíka k koreňom.
 3. Po prvom strihu, krmivo na trávu.

Zohľadniť rýchlosť rastu. Napríklad mincovňa potrebuje veľa času na množinu dostatočnej hrúbky trávnika. Ak chcete v krátkom čase získať krásny trávnik, bude rozumnejší vybrať rastliny pri vysokej miere rastu. Pri príprave pôdy pod siatím trávy, minerálne hnojivá sú predbežne zavedené do zeme.

Zasiať ihneď po tom, čo je nemožné. Je potrebné čakať aspoň 1 týždeň, inak živiny jednoducho nemajú čas na preniknutie hlboko do pôdy.

Niekoľko týždňov po siatí, musí mať právo na trávu. V tomto čase sa vykonávajú buriny, ktoré sú schopné zabrániť zakorenenie kultivovaných rastlín. Trvalé rastliny Pest je potrebné vymazať spolu s koreňom. Po ukončení manuálneho odstránenia burín je platforma na trávu opäť zatiahnutá, potom zvlhčila. Ak sa na mieste vytvorilo výrazné prehlbovanie, je potrebné dbať na to, aby boli naplnené zmesou piesku a plodnú pôdu.

Stojí za to zvážiť niektoré ďalšie odporúčania.

 1. Skúsení záhradníci si vyberú jeseň pre siatie a pristátie začína koncom septembra alebo v októbri.
 2. Leto a jar, musíte vydržať zem „pod trajektom“. Na to je pozemok opitý, uzavretý so špeciálnym netkaným materiálom na zničenie burín. Až potom sa môžete dostať na siatie.
 3. Keď vylodenie semien, najväčšia životnosť ich umiestnenia by mala mať na hrany. Je to tu, že najvyššia strata, keď sa objavia výhonky.
 4. Stojí za to ponechať zásoby siatého materiálu. S nerovnomerným odporom výhonkov môžete vždy vyplniť medzery.

Vzhľadom na všetky tieto odporúčania môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky v prvom vykládke trávnika v žiadnom z období roka.

O prideľovaní trávy trávu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: