Kedy a ako transplantovať hyacints?

Prenos – Jedna z najdôležitejších fáz starostlivosti o hyacints. Špecifickosť postupu závisí od toho, kde je rastlina pestovaná – doma alebo na ulici. Transplantovaná žiarovka získava silu a pripravená na potešenie kvetinov s novým svieži. Jeho hojnosť a krása sa určujú, ako správne transplantácia.

Potreba postupu

Doba kvitnutia – dosť ťažké v živote rastliny. Kultúra je vyčerpaná, stráca svoje sily, zdravie, energiu, a ak opustíte žiarovku na rovnakom mieste, potom nemôžete čakať na dobrý kvet.

Transplantácia dáva príležitosť na zásobu na poschodí, stimuluje záložku plnohodnotného kvetinového obličky. A tiež „premiestnenie“ výrazne znižuje pravdepodobnosť šírenia chorôb, ktoré sú vyvolané hromadením v pôde baktériami.

Bez kopania žiaroviek môžete urobiť, ak sa pestuje nekompresíva.

K kvetu vytvoril vysoko kvalitný zdravý zárodok nového bloomára, kultúra potrebujú teplé. Avšak, teplota v pôde je zvyčajne nízka, a ak je leto surové, potom v mokrej zeme, že žiarovky môžu byť opačné. A dokonca aj priaznivé podmienky kultivácie nebudú môcť poskytnúť silné kvety, ak sa žiarovky nachádzajú v zemi.

Načasovanie

Kvet hyacintu spadne apríl – začiatok mája, a preto transplantácia na mieste sa nevykonáva na jar. Ak si kvet chce, aby kultúra kvitne v roku výsadby, potom je potrebné vytvoriť stresujúce podmienky pre to, čo motivuje vypadávanie z kvety obličky, napríklad poslať pestovacím materiálom v mrazničke hodinu pred demodutármi.

Najpriaznivejší čas na transplantáciu konca septembra – začiatkom októbra. Ak resetujete farby pred časom, potom môžu zmraziť; Trochu neskoro neumožní žiarovku prispôsobiť sa na zime na nové podmienky, ktoré môžu tiež viesť k smrti rastliny.

Žiarovky kopali len na konci kvitnutia – po 1,5-2 mesiacoch. Uistite sa, že listy sú temperované a ich tipy boli privedené. Zvyčajne kopanie v júni – začiatkom júla.

Výcvik

Pre kvety prevody je dôležité správne pripraviť pôdu. Malo by to byť neutrálna alebo slabá pôda. Vybraný pozemok by mal byť dobre osvetlený slnkom, ale chránený pred vetrom a návrhmi. Pôda pred plánovaním je dôležité naplniť dobre, odstrániť korene burín. Odporúča sa doplniť zloženie pôdy organickým, ale nie čerstvým, inak to bude vyvolať poškodenie a smrť krehkých misiek. V prípade potreby sa odporúča vytvoriť dolomitovú múku alebo vápno, ako aj komplexnú minerálnu kompozíciu.

Kultúra nevydrží konvergenciu, takže vybraná oblasť by mala byť odstránená z prúdu podzemnej vody. Ak je to potrebné, kvetinový záhon by mal byť zdvihnutý tak vysoko, ako je to možné z možnej stagnácie dažďa a roztavenej vody. Ak je pristátie poskytnuté miestom, kde nie je vylúčený prebytok vlhkosti, potom je dôležité vybaviť kvalitnú drenáž počas transflekcie.

Neodporúča sa rastlovať hyacints v blízkosti stromov a kríkov, pretože súťaž o vlhkosť a živiny v tomto prípade nemožno vyhnúť, a nakoniec kultúra nedostane dostatočný počet potrebných komponentov. Pozemok na pristátie by sa mal pripraviť vopred – v auguste alebo niekoľko týždňov pred vybratom.

Žiarovky, ktoré treba transplantovať, sú úhľadne odstránené zo zeme, vyčistené z pôdy a sušia. Ako profylaktické opatrenie, záhradníci sa odporúčajú na liečbu minimá s slabým roztokom mangánu alebo fungicíd.

Transplantačná schéma

Zvážiť Proces výsadby žiaroviek do záhrady.

 1. Drop pristávací otvor 2 týždne pred očakávaným dátumom pristátia. Počas tejto doby sa Zem bude mať čas.
 2. Umiestnite do dna 30-50 g komplexného hnojiva.
 3. Dajte nádobu na mriežku s plodnou zmesou vrstvy 4 cm.
 4. Ďalšia vrstva – drevená popola vrstva 2-3 cm.
 5. Nalejte na mieste každého minimá rieky piesku a prehĺbiť v IT pestovacím materiálom.
 6. Top s pieskovou vrstvou 1-2 cm. Tento postup zníži pravdepodobnosť otáčania v nadmerných množstvách vlhkosti.
 7. Nad pôdou, zaspíte zmes varenú z jemnej zeme a rašeliny.
 8. Zavolajte na pristávacie miesto s pilinami alebo suchým lístím.
 9. Mierne vlhkosť.

Ak je transplantácia naplánovaná na spolubývajúcich, potom môže byť postup dokončený na jar alebo na jeseň. K tomu, ako „rodič“, dobre vyvinuté a nádherné kvitnúce vzorky sú vybrané. Vykonajte tieto akcie:

 • Vyberte si teplé a slnečné miesto v južnej časti domu;
 • 2-3 týždne pred pristátím pripravte pôdnu zmes, je možné ho pridať so síranom horečnatým a draslíkom, humusom, rašelinou;
 • Pripravte si hlbokú a širokú kapacitu s priemerom 5-7 cm viac výsadného materiálu;
 • Usporiadajte drenážny systém na dne;
 • Vytlačte žiarovku do pripravenej zmesi.

Ak je transplantácia požadovaná od malej kapacity na objemový hrniec, potom sa postup vykonáva metódou čistého prekládkania.

Ďalšia starostlivosť

Po transplantácii na iné miesto, závod na jar, dá príležitosť obdivovať svetlé kvitnutie, ale je dôležité, aby sa to starostlivo starať o transplantovaný kvet. Starostlivosť obsahuje niekoľko bodov.

  Osvetlenie

  Ak kvet rastie doma, potom v zime potrebuje umelé osvetlenie. Okrem toho, pre jednotný rozvoj hrnca cez svetelný deň obrátiť na slnko s rôznymi stranami.

   Zalievanie

   Pri transplantovaní hrnca je dôležité, aby sa zabránilo úplnému sušeniu substrátu. Rastlina, ktorá sa pestuje v oblasti krajiny, je zvyčajne poháňaná prirodzenou vlhkosťou z zrážok, ale v čase sucha musí byť voda. Na 1 m2 stačí, aby 7-10 litrov vody, frekvencia zavlažovania – raz za 3-4 dni. Po každom zvlhčovaní pôdy sa výhodne uvoľní. Keď kvitnúce sa zastaví, kvetinový list je zavlažovaný pár týždňov, po ktorom tento postup zastaví, aby sa pred kopaním vysušili žiarovky pod zemou.

    Podriadený

    Dvakrát ročne potrebuje rastlina hnojivo. Prvé kŕmenie je vyrobené na jar, keď sú prvé výhonky choré. Počas tohto obdobia sa odporúča použiť amónny salter. Druhý čas sa používa ďalšie jedlo pred kvitnutím – v tomto čase budú vhodné superfosfáty a síran draselný. 1 m2 je dosť na 1. mieste. L. Miešanie. Hnojivo je rozptýlené na zemi, mierne „skrútené“ pôdy a zvlhčovať.

     Príprava na zimu

     Transplantované na páde žiaroviek potrebujú izoláciu. Ochrana proti mrazom môže byť hrubá vrstva mulčovania. Je lepšie použiť suché listy, piliny, husky, rašeliniská s humusom. Odporúčaná hrúbka vrstvy – 20 cm. V zimných mesiacoch je miesto pristátia pravidelne pokryté snehom – bude tiež poskytovať teplo v žiarovkách.

      Choroby a škodcov

      Pri nesprávnej transplantácii alebo pri nepriaznivých podmienkach sú hyacinty veľmi zraniteľné voči chorobám a škodcom. Takže, keď sa dávkovanie pôdy, rastlina je podrobená hubovým infekciám. Ako aj Ponuky môžu byť spôsobené na transplantáciu zlej kvality. Napríklad výrazne slabšia imunita má výsadný materiál, ktorý nie je predtým liečený roztokom mangarteálneho, fungicíd alebo lieku obsahujúceho fosfor.

      Aby sa zabránilo prístupe bakteriálneho hnilobu, je pôda odporúča, aby sa spracovalo 5% formalínu alebo chlóru vápna.

      Niektoré kvetináče čelia takýmto problémom, ako je kvetenstvo. Nebojte sa a bežia za fungicídmi, tento stav nie je choroba, ale fenomén provokovaný silným tlakom koreňa. Toto je možné, ak ste na ňu uložili žiarovky príliš skoro, zle ich suché alebo vylodenie na zle vyčerpaný graf. Na odstránenie problému stojí za zmenu podmienok zadržania.

      Z hmyzu, rastlina sa najčastejšie ukáže, aby bola ovplyvnená, kvetina letí, výlety, cibuľový roztoč. Insekticídy, ako napríklad „Aktara“, Medvetoks, PhytDerm Help Pesters.

      Ďalej sledujte video s tipmi, kedy a ako najlepšie pre transplantáciu hyacints v záhrade.

      Hodnotiť článok
      ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
      Pridať komentáre

      ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: