Kedy zasadiť Petunia na sadenice v Sibíri a ako ho rásť správne?

V klimatických podmienkach Ruska je Petunia ročná rastlina, má veľkolepé dekoratívne funkcie, zdobené bohatými, sviežovými kvetmi z rôznych farebných gamut. Kvety milujú pestovať petúnie, pretože je veľmi nenáročný, nevyžaduje ťažkú ​​starostlivosť. V Sibíri je potrebné zasadiť sadenice na petunia, iné metódy sa nezmestia.

Je dôležité správne zasiať semená, aby ste pozorovali načasovanie siatie a výsadbu rastlín – pod dodržiavaním týchto podmienok, pestovať kvety celkom ľahko.

Prečo sú potrebné sadenice?

Semená tejto kvetu sú pomerne malé, rastú dlho, takže je možné pestovať petúnie bez sadeníc len v teplej podnebí, napríklad v južných oblastiach. Ak sa zasadíme semená do zeme, kde je leto krátke, potom v najlepšom prípade kvitnú na jeseň. Kvety neodporúčajú experimenty tohto druhu, najmä preto, že môžete pestovať ľubovoľný počet sadeníc a zdobiť nielen balkóny a sklopné boxy a kazety, ale aj trate, trávniky, kvetinové postele. Ak je príliš veľa sadenice, môžete ho dať alebo predať, pretože Petunia je tak obľúbená v letných domoch a kvetoch.

Optimálne podmienky vyhostenia

Ak si chcete vybrať najlepší čas na siatie semien, malo by sa nájsť, ako rozvíjať sadenice a aké nuansy jeho kultivácie sa vyvíja. Po prvé, musíte pochopiť, že táto kvetina sa vzťahuje na dlhodobý:

 • Na výhonke prvých výhonkov, približne týždeň;

 • Potom v priebehu mesiaca rastú na deembody;

 • Až po trojmesačnej dobe rastlín je možné preniesť na otvorenú pôdu.

Tak, od začiatku stláčania na konečné pristátie v zemi musí prejsť najmenej tri mesiace a lepšie štyri. Ak chcete znížiť načasovanie zrelých sadeníc, organizovať ďalšie zdroje osvetlenia. Môžete si kúpiť alebo urobiť fytolamba sami a umiestnite kontajner s výhonkami. Takéto osvetlenie výrazne urýchľuje obdobie dozrievania petúnských výhonkov.

Kvety Odporúčajte pomocou mesačného kalendára, aby ste vybrali dňový deň výsevu.

Tak, rastúci mesiac je optimálny čas na rozptýlenie semien, ale na úplnom mesiaci a na nového mesiaca, aby sa zapojili do pristátia petúnov nežiaduce.

Zber semien

Aby ste ju zachránili, odporúča sa zbierať semená na pristátie na vlastnú päsť, pretože to trvá veľa pristávacích materiálov na zdobenie veľkých kvetinových lôžok. Zbierka nevyžaduje finančné investície, okrem toho dáva dobrú skúsenosť s počiatočným kvetom. Postup sa vykonáva po skončení obdobia kvitnutia, keď sú boxy osiva úplne vytvorené. Môžete zbierať semená s odrodovými patentíciami a hybridnými, ale tieto môžu byť úplne odlišné farby, pretože rodičovské vlastnosti v hybridoch nie sú uložené.

Ako urobiť siatie

Optimálna pôda pre petunia – voľné, výživné, s dobrou permeabilitou vlhkosti. Nepoužívajte kyslé a alkalické pôdy. Kvety sa odporúčajú alebo získali pripravenou pôdnym zložením na kvitnúce rastliny, alebo ho vytvárajú nezávisle. K tomu pripojte:

 • 2 kusy trávniku;

 • 2 časti rašeliny, ktoré sa už rozložili;

 • 2 časti pripojeného hnoja;

 • 1 časť piesku.

Po zmiešaní sa pôda preosiate dvakrát cez sito (väčšie a v posteli) a prípravu koncov nutričnej kompozície.

Kapacita pre budúce sadenice musia byť plytké, ploché pohľady s drenážnymi otvormi na dne. Drenážna vrstva môže byť formulovaná z rozbitých tehál, peny, kamienkových alebo kermazite. Materiály by sa mali dobre konať. Ďalej je pôda rozpustená, ale nie až na vrchol: je potrebné ustúpiť centimetrov 5-6 z okraja nádrže. Potom potrebujete navlhčiť pôdu pomocou práškového.

Ďalej prichádza front dýchania. Semená sú distribuované cez povrch, posypeme, mierne truting pôdu. Potom by mal byť nádoba pokrytá polyetylénom alebo sklom a poslať na vopred určené miesto, kde by malo byť dosť teplé a svetlo. Optimálna teplota pre sadenice je +24 stupňov. Zatvoriť box, nechajte niektoré otvorené ventilačné miesta. Pred vzhľadom úsekov pravidelne hydratuje a vetrajte pôdu.

Na semená klíčili a vyliezli, musíte poskytnúť dobré osvetlenie. Môže to byť prirodzené aj umelé svetlo, takže aplikujte nádoby na okno alebo pod fytolampu. Ak sa všetko robí správne, semená sa objaví za týždeň, ale nemali by ste ich okamžite otvoriť, musia sa prispôsobiť novým podmienkam. Tvrdé výhonky postupne začínajú od 5 minút denne a každodenné zvýšenie času vytvrdzovania. Potom môžete odstrániť sklo alebo film.

Download poskytne výhonky rýchly rast a silné zdravie.

Vyberanie

O mesiac neskôr, listy sa objavujú v semenároch, a potom, čo je viazaný na pár listov, klíčky sú čas na potápanie. Pristátie v jednotlivých hrnci sa vyskytuje v súlade s viacerými pravidlami:

 • Vyberte si malý hrniec: buď špeciálne alebo prispôsobiť plastové poháre;

 • Naplňte ich s pôdou, pre-Urobte otvory na odvodnenie, inak pôda je plnka a premení sa na bažinu;

 • Ako zvlhčiť pôdu, v ktorej výhonky vzrástli a nechali ho hodinu, inak bude ťažké ich odstrániť bez poškodenia;

 • Pomocou špáradla, starostlivo odstrániť výhonok zo zeme, vypadnúť v samostatnej nádobe;

 • prehĺbiť pri pristátí na listy;

 • Navlhčite teplú vodu a nechajte v teple;

 • Prvé dni chránia rastliny z dopadu priamych slnečných lúčov, inak sa nazývajú.

Prevod a starostlivosť

Je potrebné, aby sa rastliny uchopili po potápaní, takže sa odporúča čakať trojtýždňové obdobie, po ktorom sú sadenice vysadené v črevných nádobách viac. Mal by byť pravidelne navlhčený pôdou, ale nie na to, aby sa umožnila nadmerná vlhkosť. Ak je zavlažovanie príliš hojné, rastlina môže byť chorý, ak nedostatočná – suchá a zomrie. Takže neumožňujú tvorbu suchej kôry na vrchole pôdy. Zavlažovanie sa uskutočňuje teplota vodnej miestnosti z malého zavlažovania môže priamo pod koreňom.

Je to dôležité vysoko kvalitné svetlo, najmä preto, že trvanie dňa by malo byť približne 16 hodín. Počas dňa umiestnite kvet na okno na južnej strane, večer, organizovať umelé osvetlenie pod Phytolampu. Noc tiež opustí svetlo stlmené. V takýchto podmienkach sa rastlina rozvíja veľmi rýchlo a rastie, takže by ste mali byť pripravení na pristátie dopredu. Nezahŕňajte sadenice, inak sa nezapadá na nové miesto.

Spustite prevládajúci postup Nie skôr ako koniec februára.

Pristátie

Je možné zasadiť petúnie pod otvorenou oblohou v prvej polovici mája, ale tentoraz sa musí meniť v závislosti od prítomnosti mrazov. Vyberte si miesto, kde dosť slnko a nie príliš silné návrhy. Pôda je vhodnejšia, hydratačná, uvoľnená. Petunia je pomerne silná rastlina, je schopná prežiť aj pri teplote trochu nižšej ako Zerol, ale je lepšie ho nevystaviť takýmto testom a nie ponáhľať sa s transplantáciou. Ak je teplota nestabilná, odložte pristátie až do začiatku júna.

Nezabudnite, že nezrelé, len zasadené rastliny nemajú radi priamy solárny ľud, takže optimálny čas na pristátie – večer alebo ráno. Po opakovaní, navlhčite pôdu a posypeme mulčovanie. Odporúča sa pokryť rastliny AGROFIBER, bude slúžiť ako vynikajúca ochrana pred chladom a svetlým slnkom. Po týždni, prijať kvetinu zmesou desiatich častí vody a časť kravy. Ak je záložný postup a následná starostlivosť správne vykonaná, až na začiatok jesenného studeného, ​​Petunia zdobia vašu stránku.

O tom, ako a kedy zasiať petúnie, pozrite sa na nasledujúce video

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár