Lilac „Primrose“: Popis, pristátie a starostlivosť

Výber vedcov sú neustále pri hľadaní nových odrôd rastlín. Nešli okolo nich a dekoratívne lila kríky. K dnešnému dňu existuje niekoľko desiatok krovín, ktoré sa líšia veľkosťou, formou, štruktúrou a maľovaním kvetov. Tento článok sa zaoberá opisom jedinečného typu – žltého lila „primrose“.

Charakteristika

V roku 1949, kvetinové z Holandska našiel zaujímavý fakt – Lilacove púčiky sú predisponované do mutácie. Tak prvý typ Lilac so žltými kvetmi. On bol nazývaný primrose alebo žltý zázrak („žltý zázrak“).

Tento typ sa nerozlišuje nasýteným tónom, na rozdiel od Magonia Padoliste alebo fordzition. Zjavná žltosť je prítomná len na púčikoch a rozšírené kvety majú krém, vanilku, voskové odtiene. Bohužiaľ, pod horúcim slnkom, rýchlo sa vyhoreli na bielu. Kultúra však vyzerá nezvyčajné a veľmi jemne, vďaka ktorej krajinci dizajnéri a jednoduché záhradníci sú veľmi obľúbení u krajinných dizajnérov.

Pre tento typ rastliny je charakterizovaná svieža Krona, šíriaca výhonky. Hrubé lístie je natreté v tmavozelenej farbe, má tvar srdca. Bush dosiahne výšku 3,5 metra a 2,5 metra široké.

Obdobie kvitnutia Lilac obyčajného z tohto druhu klesá na začiatok mája. V tomto okamihu sa prvé púčiky svetlého zeleného odtieňa začína kvitnú. Ich priemer – 1,5 cm. Ako už bolo spomenuté, žlté lístky sa rýchlo stávajú snehovo bielym. Kvetenstvo sú voľné, pyramídové, majú 3 topy. Kvety sa vyznačujú pulzom, vzduchom. Okolo kroviny je príjemná bohatá vôňa.

Zlatý Lilac predstavuje jedinú škálu „Primrose“ (iné mená tohto druhu: Gerrita Maarse, Žltý zázrak). Zároveň existujú aj iné odrody obyčajného lila, tiež charakterizované krémovou farbou. Predstavte si stručný opis niektorých z nich.

 • Amur. Pre tento druh je charakteristická neskôr kvitnutia (približne v júli). Dlhodobý krovina – priemerná doba trvania „života“ je 100 rokov. Farby neoddeliteľnú silnú vôňu medu.

 • „Japonci“. Zverejnenie púčikov je pozorované uprostred leta. Žltosť lístkov je nahradená jemným ružovým tónom.

 • „Peking“ („Trescun“). Zariadenia s vlastným zadržiavaním je asi 15 cm. Odroda je dosť odolná voči mrazu, ale netoleruje suché počasie. S náležitou starostlivosťou rastie Bush až 12 metrov na výšku.

Kvôli dlhej a svieži kvitnúci, žltá lila akróza je široko používaná v krajinnom dizajne.

Táto odroda:

 • Tvorí krásne živé živé ploty;
 • Vytvorí úžasný duet v kombinácii s Loch, Yoya, Hortensia, Chubushnik, Hrubý, Fern;
 • pôsobiť ako rozsiahly ker na pestovanie farieb na kvetinových záhonoch alebo v parisádoch;
 • Tvorí svetlý prírodný súbor v kombinácii s fialovým, bielym, lilac púčikmi;
 • Používa sa v terénnych úprav, výzdobu domov, centrálne vchody, predné schody.

Ako zasadiť?

Pristáť veľkolepý ker tejto odrody, v druhej polovici leta. Miesto by mali vybrať solárne, chránené pred návrhmi. Ak sa s týmito kritériami nebola otvorená, zmestí sa malé tienené územie. Vysoká úroveň plodnosti je žiaduca pre holandskú odrodu. Zároveň by mala byť pôda neutrálna alebo slabo kyselina. Pomocou kyslej krajiny na pestovanie je potrebné ju oslavovať.

Odporúčania pre výsadby sadenice sú celkom jednoduché:

 • vykopať otvor s hĺbkou 50 cm;
 • Ak sa prestávky podzemných vôd vedľa, položte vrstvu drenáže na dno;
 • Nainštalujte mladý semeno v studni;
 • Posypte zmes rastlinnej pôdy (pre tento kompost, superfosfát, drevený popol);
 • Dobrý akumulovaný, potom byť bohatý;
 • Pamätajte, že skupina pristátia Lilac znamená dodržiavanie vzdialenosti medzi sadenice 1,5-2 metrami (takže sa vyhnete plexusu kvitnúcim korún).

NEPOUŽITÉ

Uistite sa, že záhradný ker bohatého kvetu, a tiež dať ho s krásnym dekoratívnym typom, podliehajúcim nekomplikovaným pravidlám pre starostlivosť o rastlinu.

Podrobnejšie ich zvážiť.

 • Zalievanie. Žltá Lilac je odolná voči suchu, takže nevyžaduje hojné zavlažovanie. Dospelý ker je pomerne prirodzený zrážok, ak počasie nie je príliš suché, ale mladá rastlina potrebuje ďalšiu vlhkosť.
 • Spracovanie pôdy. Valcový kruh by mal byť čistý, rovnako ako zostať voľný. Preto je potrebné vykonávať včasné čistenie pôdy z burín. Skúsení záhradníci poraďte pomocou prírodného ripperu – mulched rašeliniská alebo piliny.

 • Kŕmenie / hnojivo. Prvýkrát na kŕmenie rastliny nasleduje druhý rok po pristátí. Je lepšie vybrať organické kompozície. Rozvíjať nádhernú korunu, posilniť koreňový systém a agrochémy fosforu-potaš pomôžu zvýšiť stupeň odolnosti proti chorobám.
 • Príprava na zimu. Trojáročný Bush žltej Lilac nepotrebuje špeciálny prístrešok na zimu, pretože stupeň má dobrý odpor mrazu. Pokiaľ ide o mladých, zatiaľ čo ešte rýchlejšie exempláre (najmä v chladných oblastiach), stojí za to ochrániť mulčovanou vrstvou. Je tiež potrebné pokryť smrek rezance.

 • Ochrana proti hmyzu / chorobu. „Primrose“ sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči rôznym vegetatívnym ochoreniam. On sa nebojí rotáčky podzemnej vody – riziko rúk je minimálne. Nezanedbávajte však preventívne postupy proti hubám. Takže odborníci odporúčajú rozprašovacie kríky na fungicíd na báze medi. Toto sa vykonáva v prvom počte marca. Nebezpečné škodcovia pre Lilac sú galické kliešte. Boj s nimi je potrebné insekticídy.
 • Sezónne orezávanie. Nepatrné kvetenstvo by sa mali odstrániť včas. Je potrebné si to urobiť opatrne, pretože existuje riziko poškodenia kvetinových obličiek, bez ktorých je kvitnúce. Rovnaký postup zahŕňa tak, že sa zbavujú pacientov, ktorí rastúcich vetiev. Udalosť by mala začať na jar.

Reprodukcia

Žltý Lilac sa bohužiaľ neposkytuje dobrého bezdožnosti odrezkov. Avšak, reprodukčný proces môže byť zabezpečený doma – dochádza. Materiál je vhodný pre mladý, zvetraný únik. Urobte drážku v kruhu, umiestnite materiál na chov. Nalejte drážky s pôdou (vrchol by sa mal visieť z pod zemou). Približne na začiatku jesene začne zakoreniť. Zároveň je reťazec rozdelený na časti, a zase tvoria svoje výhonky a korene. Prijaté dellets na hotové postele a určite zakryte zimu.

Tak, pestovať „žltý zázrak“ na domácom pozemku je úplne jednoduchý. Dokonca aj neskúsený záhradník sa s tým vyrovnať. Hlavnou vecou je kúpiť vysoko kvalitný pestovací materiál a vykonávať svoje správne pristátie v otvorenom pozemku. Potom budú potrebné len úplné postupy odchodu. Výsledkom je, že klóbstvo vás prekvapí pultom, kráse a jemnou arómou.

O tom, ako propagovať Lilac „Primrose“, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár