Možnosti prípravy pre Seduma

Sedumi sú očarujúce dvojročné a vytrvalé sukulenty pestované kvetmi v otvorenom kraji a doma. Tieto nenársné rastliny nevyžadujú špecifickú a komplexnú starostlivosť, krásne kvitnú a ľahko sa množia. Aké metódy môžu byť vynásobené bočnými látkami a v akom ročnom období je najlepšie vyučovať príplatok, zvážiť nižšie.

Hlavnými spôsobmi

Pre reprodukciu týchto sukulátorov Doma sa zvyčajne používajú kvetové podmienky:

 • odrezky;
 • Delety (časti materskej rastliny);
 • semená.

Svietiace je najjednoduchší a najefektívnejší spôsob chovu seromade. Ak chcete získať novú generáciu mladých sukulátorov kvetinových produktov používajú mŕtvicu a listové odrezky.

So zakorenenie týchto častí rastlín sú prakticky žiadne problémy, takže môže dokonca využiť túto metódu.

Divízia materského kríka – Ďalším účinným spôsobom, ako chovať sadémy, ktoré často používajú kvety s skúsenosťami. Táto metóda vám umožňuje získať niekoľko životaschopných kríkov z jednej dospelej rastliny, ktorá s riadnou starostlivosťou, pomerne rýchlo dosiahnuť zrelosť.

Metóda osiva má najmenšiu popularitu v kvetinovej vode. Poskytuje sejacie semená prevyšuje sadenice s predbežnou stratifikáciou.

Nižšie sú uvedené popisy najobľúbenejších metód, ktoré sa bude propagovať sedum: Svietiace a divízie Bush. Pripomienky ukazujú, že vegetatívna reprodukcia zatemnenia, s výhradou všetkých odporúčaní, umožňuje dosiahnuť veľmi dobré výsledky.

Vlastnosti šilingu

Rozprestiera sa za príplatky listov a kmeňových rezov zvyčajne v teplej sezóne. Jar a jeseň sa považujú za najvhodnejšiu sezónu pre tento postup. Skúsení Rabbers odporúčame zobrať rezne pred kvitnutím sukulentnej (jarnej) alebo po ňom (na jeseň). Je nežiaduce používať rozkvetové odrezky, oslabené, poškodené alebo veľmi mladé, ktorí nedosiahli trojročné rastliny.

Pred obrobkom odrezkov by sa mal pripraviť podvozkové kontajnery alebo šálky s voľnou pôdou.

Pripravuje sa vopred od jemnej zeme, list humusu, neuropogramu a piesku (odporúčané proporcie – 1: 1: 1: 1). Je povolené používať a hotové skladové podklady odporúčané pre kultiváciu sukulátorov. Pred vyplnením, hrnce Zeme sú potrebné na umiestnenie drenážnej vrstvy na spodnej strane nádrže: Rieka kamienky, kúsky omrvinky alebo peny.

Kresba sa vykonáva nasledovne:

 1. Vyberte si najsilnejší, dobre vyvinutý nadzemný únik;
 2. lenivý alebo oddelený nožnicami hornú časť dĺžky úniku 5-6 centimetrov;
 3. Odstráňte pár nižšie listov z cutken;
 4. Pokračovanie miesta rezania na materskej rastline s práškom dreveného uhlia.

Pripravená oceľ umiestnená v nádobe alebo šálke s pôdou. Spodná časť úteku je zapojená do zeme o 1,5-2 centimetrov. Po disembarkovaní stonku dôkladne.

Vybavte mini-skleník alebo utiahnite rezač s rezmi nie nevyhnutne. S nadmernou vlhkosťou vzduchu alebo bez harmóniového zavlažovania sa môžu zakoreniť rezné odrezky sukulentov.

Zalievanie sa vykonáva ako povrchové povrchové sušenie v nádrži. Postupný rast odrezkov a tvorba nových listov na nich dokáže prosperujúce zakorenenie.

Môžete sa potulovať na stonku príplatku v pohári s vodou. Niektoré výrobky kvetov sú vopred ošetrené spodným plátkom strieľať stimulátory tvorby koreňov („Corneseser“, „Epin“). S príslušným konaním koreňového postupu sa odrezky objavia po 2-3 týždňoch.

Rovnakým spôsobom, listové odrezky obsitov koreň. Pre to používajú zdravé listy zo zrelých rastlín. Mnohé odrody čistení sa vynásobia listy na vlastnú päsť. Po sviatke sú listy takýchto rastlín bezpečne zakorenené v hrnci s materským kríkom bez zásahu tretej strany.

Ak chcete potulovať listy coid, musia byť rozložené na povrchu mokrého voľného substrátu. Niektoré flowerflowers mierne zapojte dolný rez listami (alebo ich manžety) na zem. V procese zakorenenia listov je dôležité zabezpečiť, aby povrch substrátu nevedel.

Kvety sa odporúčajú vytvoriť krádež a listové odrezky pri teplote vnútorného vzduchu do + 20-23 °. Počas úrovne zakorenenia by odrezky mali byť v svetlej miestnosti bez návrhov. Nie je možné umiestniť zakoreňovacie zariadenie na priame slnečné svetlo.

V zime sa nechalo znásobiť prenasledovaniu druhov sediacov. Billet z odrezkov v tomto prípade sa vykonáva na jeseň.

Po zakrpatení sa odrezky zložia na plechoch papiera a posielajú sa do suchej miestnosti. Po 2-4 týždňoch, odrezky spadnú z listov, po ktorých sa v ich dutín začne objaviť mladé zelené výstroje. Keď procesy dosiahnu dĺžku 4-6 centimetrov, sú oddelené od rezania a rastliny v krabiciach s voľným substrátom.

Ako propagovať divíziu?

Tento spôsob reprodukcie príplatkov vyžaduje najmenší čas času potrebného na získanie novej generácie rastlín. Mladí sukulenty, ktoré získali touto metódou, robia dobre, aktívnejšie rastú a rýchlejšie dosiahne stavu dospelého.

Na reprodukciu sú decentrácie vhodné takéto známe typy príplatkov ako:

 • obyčajný;
 • Morgan;
 • červeno-farebné;
 • Zibold;
 • Tiež;
 • Tol.

Pre postup len zdravý, dobre rozvinuté a silné kríky staršie ako 4 roky. Oddelenie materských puzdier sa vykonáva skoro na jar.

Postupnosť akcií je nasledovná:

 1. Materská rastlina je starostlivo odstránená z banku spolu s krajinou na koreňoch;
 2. skontrolovať koreňový com, odstrániť poškodené, pacientov a suché fragmenty koreňov;
 3. Manuálne oddeľte puzdro na diely buď s ostrým nožom alebo záhradným sekuterátormi.

Oddeľte závod, nasleduje, že každá časť má korene a výhonky s obličkami a rastovými bodmi.

  Po postupe sekcií a stopy poškodenia koreňov a stoniek by sa mali liečiť akýmkoľvek fungicídnym prípravkom a sprejom s nasekaným drevom uhlím.

  Po spracovaní sa decentňa suší v tieni 1-2 hodiny. Ďalej sú vysadené v hrnci s voľnou pôdou. Po vypovedaní kontajnerov s dekeníkmi, umiestnenými v teplej a svetlej miestnosti, chránené pred návrhmi a priamym slnečným svetlom.

  S pomocou šillingu a deliacich materských kríkov môžete ľahko získať novú generáciu mladých sukulátorov. Jednoduchosť reprodukcie je dôležitým charakteristickým znakom sediace, čo spôsobilo ich popularitu medzi skúseným a začiatočníkom kvetom.

  Prečítajte si viac o príplatku, sledujte video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár