Nafukovací bazén pre dávkovanie: ako si vybrať a nainštalovať?

Nafukovacie bazény pre chaty sú v trvalo udržateľnom dopyte medzi obyvateľstvom a umožňujú vyriešiť otázku usporiadania umelej nádrže na letné obdobie. Prítomnosť jednotlivého kúpacieho zásobníka úplne eliminuje riziko infekčných ochorení, kontrolných organoleptických a bakteriologických indikátorov vody. Ako si vybrať nafukovací dizajn a nainštalovať ho na pozemku, povedzte mi v našom článku.

Zvláštnosť

Nafukovací bazén pre oblasť krajiny pôsobí ako vynikajúca alternatíva k rámu nádrži, čo vám umožní získať plnohodnotné miesto plávania za málo peňazí. Takéto modely nevyžadujú zemné práce a betón, tým výhodnejšie sa líši od bazénov vykopaných v zemi. Ako materiál na výrobu nafukovacích modelov sa používa viacvrstvový PVC film, ktorých sila závisí od hrúbky oddelených vrstiev, ako aj na ich celkom.

Steny bazéna sú dodatočne vystužené polyesterovými mriežkou, čo im umožňuje odolať pomerne vysokým zaťaženiam. Modely určené pre malé deti majú nafukovacie dno a viac odmerných štruktúr sú vybavené filtračným systémom. Výrobky s výškou steny 91 cm a sú viac vybavené pohodlnými schodiskami v tvare P – schody a závažné vzorky, ktoré ubytujú veľké množstvo vody, sú vybavené príslušenstvom na čistenie a umývanie – špeciálny skimmer, sackker, a teleskopická hadica a substrát pod dne.

Pokiaľ ide o metódu odvádzania vody, potom Väčšina modelov je vybavená odtokovým ventilom kompatibilným so záhradnými hadicami s priemerom 13, 19 a 25 mm. To vám umožní resetovať vodu do drenážnej jamy alebo kanalizácie alebo ho použiť na zalievanie postelí, stromov a kríkov. V niektorých bazénoch chýba ventil a na odčerpávanie vody z nádrže použite čerpadlo.

Detské plytké bazény sú vyprázdnené vyklápaním.

Výhody a nevýhody

Popularita nafukovacích bazénov Kvôli množstvu pozitívnych vlastností týchto pľúc a univerzálnych produktov:

 • Jednoduché zariadenie nádrže poskytuje jednoduchú inštaláciu a umožňuje s tým vyrovnať sa s tým v krátkom čase bez prilákania špecialistov;
 • V porovnaní s rámcovými a vykopanými povodiami sú nafukovacie modely relatívne lacné, čo zvyšuje iba ich prístupnosť spotrebiteľov;
 • V kompaktnom stave je bazén pomerne kompaktný, čo uľahčuje jej prepravu a skladovanie;
 • Obrovský rozsah s veľkou škálou veľkostí a tvarov vám umožňuje vybrať model pre každú chuť;
 • Nafukovacie modely sú charakterizované vysokou pohyblivosťou, v dôsledku ktorého možno kedykoľvek zlúčiť a presťahovať sa na nové miesto.

aleSpolu s veľkým množstvom zjavných výhod, nedostatky nafukovacích modelov stále majú. Súvisiace s nimi Vysoká pravdepodobnosť náhodných prepichnutí, zraniteľnosti rozpočtových modelov pred vystavením ultrafialu a potrebe pravidelne prečerpávajú strany v dôsledku úniku vzduchu cez ventily. Okrem toho, pri plnení bazéna je často ťažké odstrániť veľké množstvo tekutiny, ktoré v podmienkach malej oblasti krajiny je často problém.

Nevýhodou nafukovacích konštrukcií je nemožnosť plnohodnotného plávania, čo je spôsobené obmedzeniami ich veľkosti a hĺbky.

Čo sa stane?

Klasifikácia nafukovacích bazénov pre chatu je vyrobená podľa typu konštrukcie strán a prítomnosť strechy. Podľa prvého kritéria rozlišuje 2 typy modelov.

 • Produkty s plne nafukovacími stenami, ktoré sú naplnené vzduchom po celej výške.

 • Vzorky s vlastným povrchom, v ktorých je len horná trubica čerpaná cez obvod nádrže. Pri plnení takéhoto bazéna s vodou sa nafukovacia rúrka objavila a umiestni steny nádrže, ktoré nie sú naplnené vzduchom.

Na druhej strane – prítomnosť strešných nafukovacích bazénov je rozdelená do otvorenej a zatvorenej. Prvá nemajú strechy a lepšie sa zahrejú na slnku.

Druhý je vybavený ochranným markínom a niekedy steny, často predstavujú skutočné pavilóny. Strecha neumožňuje odpadu a zrážanie vody, čo umožňuje výmenu vody oveľa menej. Takéto modely majú často posuvnú strechu, čo umožňuje odstrániť markízy a ohrievať vodu pod slnečným lúčom. Okrem toho, v pavilónoch bazénoch, môžete plávať v veternom a chladnom počasí a na jesennom jarnom období ich použiť ako altánok.

Formy a veľkosti

Moderný trh ponúka nafukovacie bazény v širokej škále veľkostí a tvarov. Okrúhle modely sú najobľúbenejšie, v ktorých je voda zaťaženie na stenách zásobníka distribuovaná rovnomerne ako v obdĺžnikových alebo asymetrických miskách. Okrem toho, okrúhle bazény zaberajú menej priestoru a harmonickejšie zapadajú do okolitej krajiny. Okrem okrúhlych a obdĺžnikových tvarov, sú štvorcové, oválne a polygonálne kópie.

Pokiaľ ide o veľkosti, modely majú rôznu výšku strán, dĺžku, šírku a kapacitu.

 • Takže, pre najmenšie plavky na veky až do jedného a pol roka Nádrže s výškou steny do 17 cm. Takéto mini-rezervoári sa rýchlo a ľahko nafúkli, dobre a bez problémov sa zlúčia pod stromom alebo kríkom.

 • Modely s výškou strán do 50 cm Určené pre deti od 1,5 do 3 rokov. Majú svetlé deti farby a nafukovacie dno.

 • Bazény s stenami od 50 do 70 cm Navrhnuté pre deti od 3 do 7 rokov, často vybavené šmýkačkou, vodopádom, krúžkami a sieťovinou pre loptové hry.

 • Výška nádrží od 70 do 107 cm Streckhy a navrhnutý pre školákov od 7 do 12 rokov.

 • Veľké modely so stranami od 107 do 122 cm sa vypočítajú pre adolescentov a dospelých. Takéto nádržy majú vždy schodisko, sú často vybavené filtráciou, čerpadlom a príslušenstvom pre misku. Steny týchto výrobkov sú vybavené gumovými krúžkami, pre ktoré je s pomocou tyčí, sa bazén zviazaný na nože, ktoré sú poháňané do zeme. Takéto poistenie zvyšuje celkovú stabilitu dizajnu a neumožňuje sklopenie vysokých a úzkych tankov.

Pokiaľ ide o objem povodí, ich kapacita priamo závisí od rozmerov. Tak, model so stranami 76 cm a priemer 2,5 m môže ubytovať asi 2,5 tony vody a vo veľkých vzorkách 120 cm výška môže byť umiestnená na 23 ton.

Ako si vybrať?

Pri výbere nafukovacieho vonkajšieho bazéna Je potrebné venovať pozornosť viacerým dôležitým bodom.

 • Ak je bazén zakúpený pre dieťa do 3 rokov, Potom je lepšie kúpiť modely s nafukovacím dnom. To zabráni bolestivým zemným úderom v prípade náhodného pádu dieťaťa. Pokiaľ ide o veľkosti detskej nádrže, potom pre jedno dieťa bude priemere 1 m, dve deti budú potrebovať 2-metrový produkt.
 • Pri nákupe bazéna musíte venovať pozornosť počtu vrstiev PVC a prítomnosť výstuže. A tiež by ste si mali vybrať produkty známych výrobcov, ako je čínsky Intex, nemecký budúci fond, francúzsky zverokruh a americký Sevolor.
 • Mala by sa tiež nájsť na metóde odvádzania vody. Je lepšie kúpiť modely vybavené odtokovým ventilom so schopnosťou pripojiť záhradnú hadicu.
 • Je žiaduce, aby bol produkt vybavený opravou, pozostávajúce z gumového lepidla a patchwork.
 • Ak sa nádrž plánuje používať ako kúpeľný bazén, Malo by byť zatvorené pre modely vírivky vybavené hydromasážou. Aby sa zabránilo upchatiu, takéto vzorky by mali fungovať len s filtrovanou vodou, ktorá bude vyžadovať nákup vody filtra.
 • Pokiaľ ide o hodnotu bazénov, Rozpočet Detský model značky Intex je možné zakúpiť za 1150 rubľov, zatiaľ čo bazén pre dospelých ten istý výrobca bude stáť 25-30 tisíc. Produkty nemeckých, amerických a francúzskych tovární sú dve alebo trikrát drahšie ako čínske vzorky, ale vyznačujú sa vyššou pevnosťou a dlhou životnosťou.

Ako nainštalovať?

Inštalácia detského nafukovacieho bazéna nepredstavuje žiadne ťažkosti a môže byť vyrobený dokonca teenager. Avšak, k umiestneniu dospelej nádrže, je potrebné dôkladnejšie pristupovať, starostlivo vybrať miesto inštalácie a vykonávanie viacerých prípravných činností.

Výber miesta

Pri výbere pozemku pre nafukovacieho bazéna by ste mali uprednostniť miesta chránené proti vetru, ktoré sa nachádzajú mimo dosahujúcich stromov. Ihrisko musí byť absolútne hladké, bez svahu a nezrovnalostí. Vynikajúcim riešením bude umiestnenie zásobníka v blízkosti lôžka so zeleninou, kde, ak je to potrebné, môžete aspoň čiastočne zlúčiť vodu. Odporúča sa vybrať solárne otvorené priestory, na ktorých sa voda v miske zahreje prirodzene.

Pri výbere miesta pre detský bazén Treba mať na pamäti, že nádrž by mala byť dobre viditeľná zo všetkých bodov stránky, ako aj z okien domu. To umožní neustále kúpanie detí v dohľade, čím sa zabezpečí ich bezpečnosť. Nad bazénom by nemali byť bielizeňové krúžky a elektrické vodiče, a pod ním – podzemné systémy zásobovania vodou alebo odpadových vôd.

Povrch musí byť hlinený, Vzhľadom k tomu, asfaltové a štrkové oblasti, vďaka svojej drsnosti nie sú vhodné na inštaláciu nafukovacích konštrukcií. Okrem toho by vybrané miesto by malo byť „čisté“: inštalácia nafukovacieho bazéna na pôde, ktorá bola spracovaná chemikáliami, je zakázaná.

Čo dať?

Po definovaní miesta je potrebné ho vyčistiť pred kameňmi a odpadkami, po ktorom usporiadanie substrátu. Ako vrh sa tarpaulín alebo PVC film používajú 3-4 krát. Takéto tesnenie bude slúžiť nielen na ochranu dna bazénu pred poškodením, ale tiež pôsobiť ako tepelne izolačná vrstva, ktorá neumožňuje vodu rýchlo vychladnúť zo zeme.

Pravidlá inštalácie

Po príprave pozemku na inštaláciu bazéna je úhľadne prenesený do miesta inštalácie a opatrne rozbiť. Potom ručidlo alebo čerpadlo na nohy ovplyvňuje stranu, a ak je to potrebné, spodná časť nádrže. Použite kompresor čerpania bazéna sa neodporúča, Ako to môže viesť k čerpaniu a spôsobiť rozdiely švov.

Konečná fáza spustenia bazéna je jeho plnenie vodou. Pre deti vzoriek sa odporúča používať pitnú vodu, ktorá prešla filtrom. Pre modely dospelých je vhodná rieka voda, čo je žiaduce byť zdobené špeciálnymi liekmi. Po takomto ošetrení však nebude možné vypustiť na posteľ a bude potrebné sa postarať o alternatívny spôsob, ako odstrániť tekutinu. Chemicky ošetrená tekutina môže byť zmenená raz mesačne, obyčajná voda z vodovodu vyžaduje výmenu každé dva alebo tri dni.

Okrem toho sa vyžaduje denná voda na doplnenie na požadovanú úroveň, pretože pod slnkom sa aktívne odparuje alebo letí pri kúpaní.

Vlastnosti starostlivosti

Aby bol nafukovací bazén slúžiť čo najmenej, Je potrebné, aby sa o neho staral.

 • Denne so špeciálnym kukačkou Malo by sa odstrániť z povrchu vody hmyzu, padlé listy a ďalšie mechanické odpadky.
 • V noci sa nádrž odporúča na pokrytie filmu, A ráno, s príchodom prvého slnečného žiarenia, otvorené na zahrievanie.
 • Pri detekcii netesností Je potrebné vypustiť vodu, vyfúknuť komory a vyschnúť poškodenú oblasť. Potom by ste mali odrezať náplasť požadovanej veľkosti, aplikujte lepidlo a otočte otvor. Môžete použiť bazén v 12-24 hodinách (v závislosti od značky lepidla).
 • Na konci plávania Bazén sa vypúšťa, dôkladne premyje mydlovou vodou, prepláchne z hadice a vyložte na slnečnom mieste na sušenie. Potom je produkt kompakticky zložený a odstránený na skladovanie v prípade.
 • Skladujte nafukovací bazén potrebujú na suchom mieste pri izbovej teplote mimo vykurovania a otvorených požiarnych zariadení. Je kategoricky zakázané opustiť výrobok v nepokojnej miestnosti: nízke teploty nepriaznivo ovplyvňujú PVC a spôsobiť, že je krehkosť.

S opatrným používaním a riadnym skladovaním je nafukovací bazén schopný slúžiť 5 rokmi alebo viac.

O tom, ako si vybrať nafukovacie bazény pre deti, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár