Čo vyzerá strieborná topoľ a ako ho vyrastať?

Topoľ – najobľúbenejšie stromy, najčastejšie používané ako terénne úpravy veľkých miest. Určite si každý spomína, ako v júli teplo z miesta na miesto s ľahkými poryvami vetra toleruje jemnú topoľovú chmýří. A v tieni jeho majestátnej koruny sa môžete skryť pred jasnými lúčmi slnka. Vlastne topoľ veľmi zaujímavá rastlina. Má mnoho funkcií, ktorých popularita bola populárna v krajinnom usporiadaní území.

Popis

Vo vedeckej literatúre sa používa názov populus alba. Vedci pri konverzácii používajú názov rastliny „biely topoľ“. A ľudia, ktorí nesúvisia s vedou, sa nazývajú len snehovo bielym alebo strieborným topoľom. V niektorých literárnych prácach autori zavolá túto rastlinu „topoľová bolla“ alebo „Topol Bakhofen“.

Niekoľko ľudí vie, ale v starovekej gréckej mytológii bol biely topol posvätný strom. Jeho pobočky symbolizovali víťazstvo, ktoré priamo súvisia s zvrhnutím Kakusa.

Podľa učenia taxonómie je topoľ majestátna rastlina, ktorá je rýchlo rastúci list listového pádu.

Vzťahuje sa na rodu populácie a rodiny IV.

Rozlišovacie črty bieleho Popter sú uzatvorené v hrúbke trupu, nadmorskej výšky, jasnej farby a koruny, ktorá môže mať pyramídový alebo okrúhly tvar. Avšak všetci zástupcovia typu popolev. A napriek tomu každý typ má svoje vlastné charakteristiky.

Maximálna výška bieleho topoľu je 30 m. Široký Krone sa nachádza celkom blízko k zemi, pretože kmeň sa zdá byť dosť krátky. Vo mladých topoľoch kalendého baru na dotyk hladký. V zrelom veku na jej povrchu, striebro alebo nazelenalé tónové trhliny.

S príchodom jarných vetiev bielych topoľov sú zdobené malými obličkami, v tvare pripomínajúce malé zrná. Od nich vzniká lístie. Štruktúra rozmazaných listov je hustá. Na vrchole sa zdá, že povodne tmavo zelené farby. Dno prevláda odtieň striebra. V priebehu októbra sa letáky stávajú svetlými žltými a hnedý odtieň je získaný v silných dažďoch.

V rôznych klimatických podmienkach, kvitnúce stromy topľa prichádzajú v rôznych časoch.

Apríl a máj – čas na kvetenstvo, ľudia nazývané náušnice. Ich dĺžka dosahuje 8 cm. Tieto náušnice sa líšia pohlavím. Pánska sivá a ženy prevládajúci zelený tieň. Spočiatku strom kvitne a po procese hlasovania sa semená tvoria.

Semená, zase, majú formu zúženého kužeľa. V prvej fáze vývoja majú nasýtené zelené farby. A nasleduje dozrievanie zmien tieňa. Zelená odbočkajte na svetlohnedú, do konca leta a dostať sa.

Hlavné rozlišovacie znaky topoľu sú moci a ruže. Preto majú takéto stromy veľmi vážny koreňový systém, ktorého rozvoj závisí od zvláštnosti pôdy. Kde vysoká vlhkosť, korene držia v horných vrstvách pôdy. A v hlinenej a piesočnej pôde sú pochovaní hlbšie hľadať životnosť vlhkosti.

Okrem prezentovaných funkcií má biely topoľ niekoľko ďalších funkcií. Po prvé, toto je výška rastliny. Botanika zaručuje, že biele topoľ rastú v prírode, dosahuje výšku 60 m. Pre mestské váhy sú však takéto stromy nevhodné. Obyvatelia metropoly teda vidia, že strieborní giganti prvej osoby sa zdá byť možné.

Vychádzajúc zo stavu sadeníc, biely topar rastie 50 rokov. Ďalej sa ich rast spomaľuje a po 15-20 rokoch a zastaví sa vôbec. Priemerná dĺžka života bielych topoľov je v priemere 400 rokov.

Botanika, ale pri štúdiu tejto jedinečnej rastliny, stretol sa exempláre, ktoré boli v tom čase viac ako 600 rokov.

Preskúmanie druhov a najlepších odrôd

K dnešnému dňu je viac ako 90 odrôd rastlín medzi kráľovstvom topoľ. Niektoré z nich – Divoké stromy. Iní sú umelých chovateľov derivátov. Hybridy sa podarilo vstúpiť do dekorácie a odolnosti voči nežiaducim podnebom. Nasledujúce sa pozvaní, aby sa zoznámili s niektorými druhmi topoľov, ktorí sa najviac stretávajú vo svete.

Biele Topol

Tento druh rastliny získal najväčšiu distribúciu v Ázii a Európe. Jeho rozlišujúca vlastnosť leží v sférickej korunke, krátkemu trupu a striekajúcej vetvy, v ktorých mladé letáky tvoria tesné kvitnúce výsadbu.

Kanadský Topol

Prestávky chovateľov, externe pripomínajúce deltoidný strom. Sa líši na výške, zbierené vetvy. Tvar listov je skôr ako trojuholník, ktorého hrany majú malé zuby.

Čierny

Môžete sa s ním stretnúť v strednom pruhu Ruska, na Kryme, v západnej Sibíri a, samozrejme, v strednej Ázii. Čierny topoľ je silná rastlina. Rastie v jasných lesoch a na brehu s voľnou pôdou. Vo svojej mladosti majú čierne topoľová svetlá hladká kôra. Avšak, časom stmavne, vznikajú trhliny na jeho povrchu.

Táto rastlina preferuje rásť vo vysokom obsahu humusu.

Freshy topoľ

Najbežnejšia rastlina vo východnej Sibíri. Jeho maximálna výška dosahuje 20 m, často sa tieto stromy používajú na usporiadanie uličiek a parkov. Veľké vetvy rastú v uhle 60-70 stupňov, čím vytvárajú oválny korunový tvar s priemerom nie viac ako 15 m.

Stojí za zmienku, že táto rastlina je nenáročná pre pôdne zloženie, ale viac uprednostňuje čiernu pôdu a hlinenú pôdu.

Lombardsko topoľ

Jeden z najvyšších zástupcov rodiny popolev, preferujúce slnečné svetlo. Maximálny rast rastliny je 40 m. Život Trvanie sa pohybuje od 300 do 350 rokov. Pokiaľ ide o pôdu, pyramídový topoľ miluje neutrálnu alebo slabo kyslú pôdu. Výkonné vetvy rastú v uhle 90 stupňov, ktoré tvoria zúženú korunu. Povrch cortexu pyramídového topoľového trupu má vysloviť malé trhliny.

Lavriked Topol

Tento strom rastie v Sibíri. Jeho výška dosiahne maximálne 20 m. Uprednostňuje rásť na miestach, kde sa môžete skryť pred slnečným svetlom. Charakteristickým znakom laurel topoľ je nasýtený zelený list lanceálnej formy.

Topoľ biely „raketový“

Charakteristickým znakom reprezentovaného typu topoľu leží v kolóne-ako koruna zdobená striebornými listami. Elegácie rastú vertikálne. Kôra mladých sadenice má sivý odtieň.

Tento typ topľa sa často aplikuje v krajinnom dizajne.

Vlastnosti pristátia

Aby ste rástli krásny biely topoľ, je potrebné si vybrať ten správny kus na pristátie. Napriek niektorým z ich kolegu, biele topoľ preferuje rásť na miestach s voľným prístupom k slnečnému žiareniu. Svietidlá pristáli na tmavej strane, budú rásť veľmi pomaly. Je nevyhnutné, aby na vybranom území neboli žiadne návrhy.

Výsadba sadenice sú najlepšie na jar. Tí, ktorí veria, že na pristátie najlepšieho času je jeseň, mylne. Jesenné rastliny majú slabú imunitu, pretože môžu byť chorí a dokonca zahynúť.

Primárne požiadavky

Vedci nie sú unavení, aby argumentujú, že topoľ je strieborný, alebo topoľ je biely, celkom jednoduchý a ľahko sa vykonáva na ktorejkoľvek zemi. Tieto rastliny sú častými obyvateľmi subtropického, stredomorského a mierneho kontinentálneho klímy. Môžem rásť v ktoromkoľvek bode Eurasia, s výnimkou Škandinávia. Biele topoľ sú zriedka rastú v blízkosti vodných útvarov a blízko riek v lesných údoliach. V zóne Steppes majú radi slabo masť. No, ak hovoríme o skalnatom teréne, biely gigants rastú v nadmorskej výške 1000 m nad morom. Zároveň ich koreňový systém pevne drží v zemi, zaťažený, aby išiel do mletých kameňov. Čierny topoľ, Elkha, Tamarisk Fit As Susedia so striebornými topoľmi.

Najlepšia pôda pre výsadbu bielych topoľových sadeníc je plodná pôda s neutrálnou kyslosťou, dobrou drenážou a ľahkými substrátmi. A ak sa pozriete na druhú stranu, biely topoľ je nenáročný rastlina, bude schopný kopať v slabosti a alkalickej pôde. Je pod právom preniesť suché a závažnosť hliníka. Vytiahne vlhkosť z podzemnej vody.

Špeciálna pozornosť Chovateľ bielych topoľov by mala platiť svetlo. Táto rastlina má skôr pozitívny postoj k ultrafialovému. Biely topoľ nielen miluje jasné lúče, potrebujú ich. Samozrejme, ak nie je možné zasadiť strom na slnečnej strane, môžete si to zariadiť, aby sa vyriešil v tieni. Z toho však sa z toho spomalí rast rastliny.

Niektorí argumentujú, že topoľ je mimoriadne vyberaný na chlad. Ale nie je to tak. Nemôžu preniesť 70 stupňov mrazu. No, v štandardnej sibírskej zime žiť bezstarostný.

Technológia

Pri výsadbe mladých bielych topoľových sadeníc je potrebné dodržiavať určitú technológiu. Vzdialenosť medzi stromami by mala byť najmenej 1 m. Rovnaký rozmerový ukazovateľ by mal mať hĺbku pristávacej jamy.

V spodnej časti zozbieranej nohe je drenážna vrstva naskladaná, vďaka ktorej je vlhkosť vymazaná. Po vnútri, nitroamhosy je vyrobené alebo iné univerzálne hnojivo.

Ďalej je potrebné zasadiť mladý strom a konsolidovať svoju podporu. Po vylodenie je prioritný kruh hojne naliaty vodou, mulčovacím rašelinou alebo pilinou.

Pravidlá starostlivosti

Biely topoľ – nenársná rastlina. Nevyžaduje veľa starostlivosti. Stačí vykonávať štandardné agrotechnické udalosti, a to na vode, voľné, orezávanie a krmivo.

Na začiatku jari alebo na konci jesene, keď sa pohyb šťavy zastaví vo vnútri stromu, má sa vyrobiť formatívne a hygienické orezávanie. Tvorba vám umožňuje získať krásnu korunu úhľadnej formy. Sanitárna potreba stráviť každý rok. To znamená odstránenie poškodených, sušených a mŕtvych výhonkov.

Keď strom dosiahne vek 35 rokov, je potrebné vykonať postup omladenia. Aby ste to urobili, budete sa musieť zbaviť 1/5 závodu z vrcholu koruny.

Po každom konaní by sa orezané oblasti mali liečiť záhradnou borou. Potom zariadite bohaté zavlažovanie rastlín a vytvárajte kŕmenie. Ak sa postupy vykonávajú správne, po určitom čase sa mladé prasiatka vzniknú na kmeňovej časti sadenice, z ktorého bude možné vytvoriť korunu.

V 1. ročníku života si biely topol vyžaduje časté zavlažovanie. Pre Agronómu tento postup nebude žiadne problémy, pretože pod slovom „často“ znamená 3-krát mesačne. Spotreba vody pre každú semenáčku je 2,5-3 vedrá. Trochu ťažšie, ak príde obdobie sucha. V neprítomnosti dažďov by sa mala zvýšiť rýchlosť zavlažovania.

1. rok po pristátí je potrebné monitorovať blízky kruh. Pravidelne strávite toto miesto, odstráňte z neho buriny. To isté sa vykonáva po každom zavlačení. Keď sa topoľ dosahuje 6 rokov, môže byť zabudnutý postup slučky.

Pokiaľ ide o kŕmenie, prvé hnojivá sú vyrobené pri pristávaní sadenice. Ďalej pravidelne dopĺňajú rastliny s hnojivami obsahujúcimi dusík.

Reprodukcia

Vzhľadom k tomu, Biely topoľ je z veľkej popularity pri príprave krajiny dizajnu, mnoho agronómov zapojených do reprodukcie. K dnešnému dňu existujú 2 spôsoby, ako zvýšiť počet obyvateľov tohto krásneho stromu a stonky.

Metóda osiva sa používa extrémne zriedkavá, rovnako ako v procese práce, agronómmi sa môžu stretnúť s mnohými ťažkosťami. V dôsledku toho existuje šanca, že žiadny prasiatko sa nezobrazí zo všetkých semien.

Ale reprodukcia rezov je cenovo dostupnejšia metóda rastu nových stromov. Mladé výhonky sa rýchlo posilnia v zemi. Mal by použiť jednorazové vetvičky, znížiť v prvých dňoch jari. V ideálnom prípade by ste mali používať pobočku 1 m dlhé. Hlavnou vecou je mať na to obličky.

Pripravený materiál je rozdelený na niekoľko kusov, asi 20 cm. Potom potrebujú root. Odrezky by mali ísť hlboko do navlhčenej pôdy – takže vonku nezostane viac ako 8 cm uniknúť.

Zakorenené pobočky odporúčané v júni, keď prichádza letné teplo.

Choroby a škodcov

Charakteristickým znakom bielej popterom leží v silnej imunite. Ale napriek tomu, aj jeho hmyz a niektoré choroby ho môžu zasiahnuť:

  • rakovina dreva;
  • nekróza;
  • Hmyz kŕmenie mladých lístkov.

V každom prípade je potrebné zaobchádzať so zariadením s chemikáliami, ktoré možno zakúpiť v akomkoľvek agromagazín.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Krásna Bieleho Popler je charakterizovaná krásnou korunou, vďaka ktorej je možné vytvoriť príjemný tieň v horúcom letnom dni. Vo forme skupinových vykládok vyzerajú biele topoľ neobvyklé, najmä ak je topoľová uličkou doplnená arabskou a jalovecou, ​​ktorá je porovnateľná s obrazom báječných lesov.

S pravým pristátím sadenice je možné vytvoriť živý plot, vďaka ktorej obytné budovy sú oddelené od ciest a významných oblastí v krajinách. Môže existovať niečo krajšie ako hustý zelený živý plot 2,5 m.

Jedinou nevýhodou takejto krásy je holá spodná časť kmeňov. To je dôvod, prečo krajina dizajnéri odporúčajú komponent bieleho topoľ s nízkymi záhradnými plodinami.

Mnohé ekológia bojovníci sú inštalované okolo kancelárskych budov, ktoré nie sú kovové alebo tehlové ploty, ale zelené živé ploty bielych topoľov. Park zóny a námestia sú oddelené týmito stromami v mestských váhách.

Ale biely topol počas usporiadania mestskej krajiny nie je náhodne používaný. Nie len vytvoriť tieň, ale tiež dávajú svetlo cool, čo potrebuje ľudí v horúcom letnom dni.

O tom, ako nájsť pyramídový topoľ správne, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: