Oak Red: Popis a pestovanie

Dub červená – Extrémne krásny a vysoký strom s jasným listom. Vlajky – Severná Amerika. Bola dodaná a prijatá distribúcia v európskych krajinách s miernym podnetom av Rusku. Hodnota predstavuje drevo široko používané v mnohých priemyselných odvetviach. Používa sa v krajinnom dizajne pre zdobenie parkov a záhrad.

Popis

V dávnych dobách, takýto strom, ako je dub, bol považovaný za hlavný medzi zvyškom rastlín, hacking ho bol prísny tabu. Nachádza sa kultový strom v samom centre obce, na hlavnom námestí.

Závod pod botanickým názvom dubovej červenej alebo redtar sa vzťahuje na bukovú rodinu. V latinčine sa tento názov znie ako Quercus Rubra.

V botanici je popis týchto dvoch hlavných odrôd: prvý sa nazýva severný, ostroland alebo kanadský dub, druhý je známy po celom svete ako americký dub.

Kanadský alebo Onolizovaný možno nájsť všade v Kanade, najmä vo východnej časti a na juhu, v New Scotia, Ontario a Quebec. Exotický dub s „Flaming“ Crown je jedným z národných symbolov tejto krajiny. Stromy aktívne sa množia v hustých lesoch, v sekciách ľadových sedimentov, pozdĺž bánk riek. Nedostatok vlhkosti v pôde a menšej vlhkosti vzduchu pozitívne ovplyvňuje rýchlosť rastu.

Kanadský dub miluje bohatú a plodnú pôdu. Kultúra sa vyznačuje vážnou citlivosťou na svetlo a potrebuje dostatok slnečného svetla. Z tohto dôvodu je rastlina zriedka odchádza v severnej klíme – zasahovanie s dlhotrvajúcimi a studenými nocmi. Hoci tieň dubu je stabilný – môže rásť v hustom lese. Silné chulivé vetry nie sú tiež hrozné drevo.

Oak Bark sa vyznačuje zimnou ťažkosťou, ktorá umožňuje strom vo voľnej prírode žiť do 200-500 rokov. Najslávnejší zástupcovia červených dubov žili na jednu a pol alebo dve tisícročia! Zrelý je považovaný za strom, ktorý dosiahol sto a viac. Dub rýchlo rastú až do veku 30 rokov, potom proces spomaľuje trochu, a rast pokračuje v výške, ale na šírku. Dubový vek je určený špeciálne vyvinutým vzorcom, do ktorého sa hodnota priemeru zavádza v centimetroch. Tiež určuje dlhý pečeň veľký počet krúžkov na rezu. Niekoľko kusov Každý nasledujúci rok sa objaví.

Americký dub, na rozdiel od kanadského relatívneho, prevláda len vo východných Spojených štátoch. Kmeň je o niečo nižší, má výšku od 18 do 26 metrov. Je známe, že drevo s vysokými výkonovými vlastnosťami, podľa štatistiky aspoň jedna tretina svetovej výroby drevených materiálov spadá na severný dub. Farba dreva Brown, ale postupne sa stmieva. Proces je ťažké, pretože má vysokú tvrdosť. DAK Produkty sa vyznačujú vzácnou pevnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu, odolné voči negatívnym vonkajším vplyvom, môže slúžiť až 100 alebo viac.

Odolný prírodný materiál je skvelý pre stavbu lodí – vytváranie lodí a lodí. Vyrobené z neho vyrába vysoko kvalitný nábytok, stavebný bar a parkety, sudy a iné drevené nádoby. Pobočky, šteká, listy a bolesti sú tiež spracované a používané na technické účely, získajú atrament, odolné farbivá pre tkaniny a koža.

Prečítajte si viac  Motorové bloky "Skout" (Scout Garden): Výber, funkcie a charakteristiky

Red Oak výhody Ľudové zdravie, mnoho receptov infúzií a príplastí z tejto rastliny sú už dlhú dobu známe. Listy a kôra sú najčastejšie používané na lekárske účely, od peľu kvetenstva počas kvitnutia včela dostať liečebný med. Listové lúče sú užitočné pre choroby pľúc, gastrointestinálneho traktu. Infúzie eliminujú koliku, pomoc s žalúdočnými vredmi, krvácaním, ochorením pečene, kŕčových žíl. Dubová kôra – dobre známe farmaceutické činidlo, aplikované s nadmerným potením, kožnými vyrážkami.

Z vetiev robia vynikajúce metly na kúpeľ, z dreva – aromatické tyčinky.

Červený dub bol privedený do Ruska v XIX storočí, v botanickej záhrade St. Petersburg je možné vidieť veľký počet rastlín. Samozrejme, Rusko rastie v Rusku. Ostrogénny dub v lesoch regiónu Moskvy, v Urals, North Caukaz. Účinná rastlina vysadená v parkoch Bieloruska a Baltského.

Strom vyzerá ako tesné výdavky – výška trupu môže dosiahnuť 25-30 metrov a priemer nie je viac ako jeden a pol metrov. Kôra je dostatočne tenká, hladká štruktúra. Tint – svetlo sivá a červenkastá v mladých, tmavo šedá v zrelých rastlinách. Ako strom súhlasí, kôra nadobúda nehnuteľnosť trhlinu. Koruna je široká a svieža, v tvare stanu, je priemer koruny významný. Koreň sa hlboko dostane do zeme, dĺžka sa môže dosiahnuť 20 m.

Farba listov dal menu na celú rastlinu, ako mladé lístie dubové maľované v červeno-farbe. Najmladších stromov po tom, čo sa zlomil, jasne zvlnené listy, v starších stromoch, odtieň zmení farby shet, stane sa tmavšie alebo burgundsko. Potom, čo listy sú úplne rozpustené, zmenia farbu na zelenú, a v páde opäť natretý v červeno-a hnedastých. Ak na jar alebo lete, strom sa takmer nerozlišuje od zvyšku, potom jesenné červené duby sú úžasné podívané, živé stojace z elegantného krásneho listu proti pozadia žltej dekorácie lesného masívu.

Úzke listy, s trblietaním, asi 15-20 cm dlhé, na kus zo všetkých strán, hlboké drážky, čepele s ostrými hranami.

Kvitnúce drevo začína na konci jari a zhoduje sa s príchodom prvých listov. Trvá asi 7-8 dní. Ovocie – červenohnedé čierne topánky, prvýkrát sa objavuje takmer okamžite, v druhom roku života stromu, a asi 15 rokov, dubové fertruje neustále.

Zhlouda oválny tvar, 1,5-2 cm dlhý, s okrúhlym naistom. Dozrievajte na jeseň cenné nutričné ​​a kozmetické vlastnosti. Podávajte ako obľúbenú pochúťku diviakov a ošípaných. Z nich je tiež vyrobená múka pre cukrovinky.

Pristátie a starostlivosť

Môžete zasadiť dub buď na jar, akonáhle môže sneh zostúpiť, alebo na jeseň, kým prídu mrazy. Pre Rusko je najlepší čas jarné mesiace marca a apríla a na jeseň – október a prvá polovica novembra.

Prečítajte si viac  Tuya Western Woodward: Popis a pestovanie

Výber miesta

Miesto na pristátie na letnom mieste je zvolená otvorená a dobre osvetlená. Zrenie a rast priamo závisí od. Postoj k svetlu v červenom dubi je vyslovovaný, je dosť svetlý. Ak je rastlina vysadená na tieňovej strane, tvorba bude neaktívna a pomalé a ovocie dubu nebude. Preto si vyberte otvorenú plochu, kde je slnko väčšinu dňa.

Ak chcete začať pri pristátí, musíte vykopať malú studňu v zemi, potom vložte drenáž v ňom: suché listy, rozdrvené. Krk koreňa by nemal byť príliš hlboký a odpočinok v spodnej časti studne.

Systém koreňového červeného dubov zaberá rozsiahlu oblasť, ktorá sa šíri v zemi, čo je dôležité zvážiť pri výbere miesta. Nemali by byť žiadne iné rastliny, takže Krone môže včas ubytovať.

Požiadavky na zdroje

Dobre toleruje pôdu s nadmernou kyslosťou. Oak nevyžaduje osobitné podmienky na výsadbu, ale zle reaguje na vápno a vysokú úroveň vlhkosti v pôde. Optimálne zloženie pôdy je zmes rašeliny, tyče a piesku.

Zalievanie

Mladý strom sa pravidelne napojí, tečie okolo burín topenia absorbujúcich. Je obzvlášť dôležité pre vodu v horúcom a suchom čase. Mesačne pred prestane vode. Prípravky na zimu, ktoré strom cvičenia nezávisle.

Podriadený

Pri výsadbe ostrálneho stromu nežiaduceho používania organických hnojív. Krmizujte pôdu amóniovej únie, Cowbank a močoviny.

Reprodukcia

Severný dub je ľahko odišiel do octuringu, pristál na krajinách a záhradných miestach. V prípade chovu sa používajú ovocie – Aches, ako aj sadenice, jednoročné korene alebo pne.

  • Lepidlo. Zozbierajte ich na jeseň, počas obdobia dozrievania a zachovať až do jari, až do miesta vykládky. Ak chcete získať zdravý strom, vezmite si tuhý a bez poškodenia, plné. Uchovávajte ovocie v prístrešom pri nízkej teplote, nie viac ako + 3 ° C, takže nie sú klíčiť. Balené v papieri alebo vložte do mriežky. Zhöldi môže suché a bude nevhodné, ak je vlhkosť v období skladovania nedostatočná, ale jej úroveň by nemala prekročiť 80% súčasne, pretože inak to môže ľahko plesniť. Pravidelne kontrolujte, či sa forma objavila, oddeľuje zdravé ovocie od pacientov. Na jar, pripravený yolm. Hĺbka ponorenia do zeme pri pristávaní – nie viac ako 10-12 cm. Zníženie v diere, nafúkol spolu s ovocím suché lístie.

To sa robí na udržanie optimálnej úrovne vlhkosti s rastom, ako aj cirkuláciou vzduchu.

  • Sejačka. Takzvané klíčené sadenice z žaluďov. Sadenice sa nachádzajú v lesnom páse alebo v parku. Musia starostlivo vykopať, takže celý koreňový systém je zachovaný neporušený. Aby ste úspešne povzdychili na novom mieste, musíte si s ním vziať do pôdy z miesta, kde sa zistilo. Výsadba semien potreboval skoro na jar, kým sa netvorí list. Ak to chcete urobiť, pripravte si miesto, odskrutkujte najmenej 20 cm hlboko. Koreň musí byť úplne v diere, zatiaľ čo zvyšok je dosť horúci, aby sa do hĺbky dostal na niekoľko centimetrov.

Koreňový systém prichádza na nové miesto, ktoré nie je okamžite, aktívny rast začína po niekoľkých mesiacoch, v lete.

  • Kaplnky. Takzvané veľmi mladé stromy, nie staršie ako dva roky. Väčšinou používajú rok-staré sadenice. Zvyčajne sú bočné korene nie sú dostatočne rozvinuté, ale centrálny root typu je už silný. Ako pranie je jednoduché. Aby sa zmestili pristáť, urobte hlbokú dieru tak, aby rhizome fit free. Platforma okolo miesta je zbavená bylinného obalu, spomalenie rastu.
Prečítajte si viac  Fontány pre chatu: Odrody foriem a dekorácií

  • Schody. Pri nákupe sadenice v škôlke, musíte sledovať korene, aby ste boli úplne pokryté veľkou hlinenou miestnosťou. Tam sú huby v ňom, pomáhajú rozvíjať koreňový systém, čo vedie k drevemu v dôsledku dodávky živín. Ak rozbijete integritu pozemkovej kómy, rastlina sa nezmestí na inú stránku.

Vzdialenosť medzi jednotlivými sadesaniami ponecháva najmenej 6 metrom, aby stromy nezasahovali do seba.

Škodcov a chorôb

Starostlivosť o mladých stromov by malo byť opatrné. Prvých päť rokov ich života sú pokryté v chladnom období roka, aby sa zabránilo zamrznutiu a chorobám. Burlap by mal byť hustý, vložiť vzduch.

Dospelých dubových škodcov zriedka útok, má silnú koreňový systém a silné pobočky. Hlavnými nepriateľmi bukovej rodiny sú mólové ovocie a letáky. Takáto škodca, ako je pulz rosa, známe ako rýchly a agresívny vplyv, je najnebezpečnejšia. Škodca spôsobuje nekrotické zmeny v pobočkách, až k celkovej smrti celého stromu. Detekujte ochorenie ľahko na bielom nájazde na listoch. Do konca leta sa čierne malé bodky objavia na Torpedish RAID – to sú telo. Nafúknutý rosa je schopný zničiť mladú rastlinu, pretože to nedáva prebudiť. Choroba hmyzu, kurva listy. Po ich nájazdoch na korún je možné poraziť duby akéhokoľvek veku.

Preventívne spracovanie vetiev produkuje zmes pozostávajúcu z potravinovej sódy a vody. Ak sa už objavili škodcov, musíte okamžite použiť fungicídy, aby ste úplne neutralizovať vplyv a zničili parazity. Okrem fungicídov sa rastliny liečia s riešením medi nálady a koloidnej sivej.

Použitie v krajinnom dizajne

Návrhári krajiny široko používajú dekoratívne vlastnosti nenáročných a svetlých rastlín. Efektívne dubovia môžu byť vysadené na záhradnom pozemku, a na jeseň sa stanú skutočnou dekoráciou parku a záhrady. Vedľa rastliny sa zvyčajne cíti pohodlne:

  • LIPA A JUNDER BUSKESE;
  • Biela Acacia;
  • Barwin;
  • kopyta;
  • Všetky druhy ihličnatých stromov.

Je tiež akceptovaný na vymedzenie blízkych dubových kríkov azaly, mandle. Táto tradícia pochádzala z východného záhradníctva. Z plodín, ktoré kvitnú skoro, vyberte si fialku a Crocus, ktorý prúdi dole, kým duby nepopustia listy.

Viac informácií o DUBY ČERVENÁ Pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: