PHLOX „ORANGE PERFEKSCH“: Popis, Odporúčania na pestovanie a reprodukciu

Svet farieb je veľmi rôznorodý. Preto sa niektorí záhradníci jednoducho stratili pri výbere rastlín pre ich usadlosť. Jedna z možností vhodných pre väčšinu je Phlox. Vyzerá to skvele vedľa akýchkoľvek farieb a je vhodný pre tvorbu kytice.

Popis

PHLOX „ORANGE PERFEKSCHN“, tiež známy ako „buggy“, je krásna dekoratívna rastlina. Názov tohto kvetu je tiež zaujímavý a pomerne nezvyčajný. Slovo „Phlox“ s gréckym prekladom ako „oheň“. „Perfekshn“ v preklade z angličtiny znamená „dokonalosť“ a „oranžové“ – „slnečné“ alebo „oranžové“. Všetky tieto kombinácie slov úplne odhaľuje všetky vlastnosti tejto farby.

Tieto kvety sú v starostlivosti úplne nenáročné. Nebojte sa tepla, s ľahkosťou tolerovať veľké mrazy. V súlade s tým, na zimné obdobie, nemôžu byť ani pokrytí. Kvitnúce flox začína v prvých dňoch leta a trvá takmer až do polovice jesene. Tak sa používa na dekorácie kvetinových lôžok dosť aktívnych.

Starostlivosť

Napriek všetkým nenársímom tejto kvetu je stále potrebné starať sa o neho. Všetko začína od dňa pristátia. Je veľmi dôležité si vybrať toto správne miesto – by to malo byť dobre osvetlené. V tieni sa rastlina cíti celkom zle.

Ďalším dôležitým faktorom starostlivosti je zalievanie. Koniec koncov, nedostatok vody pre Phlox sa môže stať deštruktívnym. Všetko, pretože mladé korene sú v hĺbke asi 14 centimetrov z povrchu zeme. Okrem toho, nedostatok vlhkosti bude mať vplyv aj na farby, budú oveľa menšie. Ak hovoríme o zavlažovacích štandardoch, potom pod jedným kríkom, musíte naliať najmenej 1 vodný vedro. Urobte to najlepšie ráno.

Nezabudnite na hnojivá. Vykonávať podávače 3 krát za sezónu. Prvýkrát sa to robí bezprostredne po roztavení snehu, môžete použiť obyčajný hnoj. Druhé kŕmenie je tiež vyrobené na jar – v čase, keď mladé výhonky začnú rásť. Použite potaš-fosfor trhne. Tretí subksorter pochádza z času, keď rastlina úplne fúka.

Tiež, výsadba rastliny, musíte zakryť zem okolo puzdra Mulčovača. Koniec koncov, korene mloxu veľmi rýchlo rastú. Ak nepoškodzujete na povrch, potom so silným mrazom, Bush môže extire a zomrieť. Ako mulčujete, môžete použiť ako listnaté humus a rašeliny.

Pravidelne musieť odstrániť buriny okolo kríka, ako aj voľné. To pomôže kyslík voľne preniknúť do koreňov floxu. Je tiež potrebné pozorne odkazovať na proces transplantácie Bush. Nemusí to mať častejšie ako 1 krát za 5 rokov.

V zimnej sezóne môže Bush trpieť len vtedy, ak rastie vo veľmi chladných oblastiach krajiny. V tomto prípade musí byť starostlivo pokryté. Použitie na tento účel môžete napnik alebo rašelinu.

Choroby a škodcov

Akýkoľvek záhradník by mal pochopiť, že rastlina môže niekedy trpieť rôznymi infekciami a útokmi hmyzu.

Jednou z najčastejších chorôb je plesne. Ona je pozoruhodné rastliny a horúce a v daždivých dňoch. Tvrdilo takýmto ochorením, je potrebné byť klastra pohybovaným na liečbu akýchkoľvek fungicídov. Môžete tiež použiť ľudové opravné prostriedky, ako je sérum.

Existuje ďalšia bežná choroba. Prsteňové škvrny sa najčastejšie prejavuje začiatkom leta. V tomto čase sa na listoch objavia škvrny s neobvyklým kresbou. Akonáhle sa objavujú, postihnuté kríky musia kopať a popáliť tak, že ochorenie nemôže v jednej rovine do iných rastlín.

Rust sa prejavuje aj v lete. Listy sú pokryté hnedými škvrnami. Najprv sú malé a potom sa zvyšujú. V tomto prípade je Phlox tiež potrebovať kopať a napáliť. Pozemok, na ktorom by sa mal Bush ošetriť dezinfekčným prostriedkom.

Niekedy je rastlina pozoruhodná a kučeravé listy. Je veľmi ľahko si všimnúť – rastlina prestane svoju výšku, listy sa stávajú kučeravými a stonky sú rozbité. Zatknutý Bush, as v predchádzajúcich prípadoch, musíte odstrániť.

„Nepriatelia“ Flox sa môžu stať rôznymi hmyzmi a inými škodcami. Tu sú najobľúbenejšie z nich.

  • Nemesiate – Fit-tvarované červy, ktoré žijú v rastlinných tkanivách a kŕmia ich šťavou. Jedna žena môže odložiť takmer 100 vajec. V dôsledku vzhľadu týchto škodcov sa rastlina stáva slabým a po chvíli zomrie. Infikovaný Bush musí byť úplne kopať a spálený, pretože tento hmyz nemožno zničiť inými spôsobmi.

  • Slimák V deň, keď žijú na zemi, a v noci vyliezť na listy, ktoré sú umiestnené nižšie a jesť ich, a tiež sa dostanú na stonky a púčiky. Aby ste sa ich zbavili, musíte pravidelne odstrániť buriny, položte rôzne návnady okolo kríka.

  • Flox „oranžová perffeksch“ môže jesť a húsenice. Bojovať proti nim je najlepšie využiť osobitne určené prípravky.

  • Na spodnej strane listov môžete zistiť takýto škodca ako SLYING PENNIE, Ktorí ľudia sa nazývajú „KLOP“. Žije vo svojom penovej výbojke a krmivo na šťavu z rastliny. Ak sa chcete zbaviť, musíte použiť taký liek ako „inta-vir“.

Takže ani choroba, ani hmyz zozbierala modrinu, je potrebné pravidelne vykonávať profylaktické opatrenia. Aby ste to urobili, je potrebné neustále kontrolovať rastlinu a pri prvom nádych ochorenia na spracovanie kvetu.

Reprodukcia

Rozmaznané kvety rôznymi spôsobmi. To všetko závisí od času, keď dochádza k reprodukcii Flox, a zručnosti záhradníka.

Deliaceho kríka

Ak kvet rastie na jednom mieste viac ako 5-6 rokov, bude možné rozobrať. Vykonať takýto postup je najlepší na začiatku jari alebo uprostred jesene. Ak chcete začať Bush, musíte vykopať, čisté zo zeme a potom ju narovnať korene.

Materský bush by mal byť rozdelený veľmi ostrým nožom alebo lopatom do malého deceniny. Každý z nich by mal mať aspoň 2 plne vytvorené stonky, ako aj dobre rozvinuté korene. Dĺžka stoniek by mala byť najmenej 15 centimetrov.

Ďalší Dellek je potrebné pristáť v poznámkach pripravených vopred. Je potrebné ich prehĺbiť nie viac ako 4-5 centimetrov.

S pomocou Chenkov

Obrobok Trenkov musí byť vykonaný na konci mája. Zároveň by mala rastlina rastú aspoň do 12 centimetrov. Znížené zvieratá by mali mať od 2 do 3 obličiek. Po rezaní by mali byť výhonky umiestnené vo vodnom kontajneri, v ktorom potrebujete pridať niekoľko kvapiek rastu stimulátora.

O hodinu neskôr by mali byť dodané, odstrániť všetky vyblednuté listy a spadajú do pripraveného miesta. Môže to byť buď skleník alebo otvorená zem. Avšak v druhom prípade musia byť odrezky zasadené v tieni. Okrem toho môžu byť pokryté vlhkým papierom tak, aby sa mladé sadenice mohli prispôsobiť rýchlejšie. Dajte ich do hĺbky 2 centimetrov. Doslova po 2 týždňoch by mali byť korene.

Semená

Tento variant reprodukcie nie je zvolený príliš často, pretože mnohé Phloxes stratia svoje vlastnosti po siatí. Ak chcete začať, semená sú stratifikované a potom pokračujú do samotného procesu. Je potrebné zasiať nie skôr ako 1 mesiac pred pristátím v otvorenom pozemku.

V spodnej časti nádrže je potrebné plávať drenážnu vrstvu a potom substrát. To môže byť kúpené v záhradnom obchode, ale môžete variť sami. Aby to urobili, vezmite si 2 kusy listnatého humoru, 1 časť piesku, 2 časti bežnej záhradnej pôdy.

Potom je potrebné, aby sa malé prehĺbenie v zemi a sedem semien v nich. Na vrchole všetkého posypeme veľmi tenkú vrstvu pôdy a vylievajte sa. Ďalej by mal byť nádoba pokrytá sklom a umiestniť do teplého miesta, kým sa nezobrazia výhonky. Keď sa aspoň 3-4 listy na klíčkoch, môžu byť vysadené v otvorenej zemi. Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 30 centimetrov.

Summovanie, môžeme povedať, že Phlox „Orange Pergeksch“ je veľmi krásna rastlina, ktorú môžu aj neskúsení ľudia rásť. Hlavnou vecou nie je zabudnúť sa postarať a včas na ochranu pred chladom.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár