Pristátie a starostlivosť o Bresberry

Medzi početné kríky by mali venovať pozornosť barbarisu, ktorá vyniká svojou krásou a jasným vzhľadom. Jeho popularita je, že plody kultúr sa často používajú na prípravu džemu, teplé a studenej nápoje. Barbaris používa korenie kulinárske a ako dekor pre koláče a koláče. Ak chcete získať dobrú úrodu, musíte sa riadne starať o Barbaris.

Pravidlá pristátia

S pristátím barbarisu v otvorenom pozemku, dokonca aj nováčik záhradník sa bude vyrovnať, pretože tento dekoratívny ker nevyžaduje špeciálne vedomosti a zručnosti, ale stojí za to zvážiť nuansy pristátia.

Táto rastlina je reprezentovaná širokou rozmanitosťou – červená, žltá, červená, fialová, toľko záhradníkov chcú vidieť na ich chate, je to Barbaris.

Optimálne termíny

Spočiatku stojí za to venovať pozornosť načasovanie pristátia tohto závodu. Ak považujeme za jar a jeseň, je lepšie uprednostniť jarné pristátie, aj keď by sme nemali zabúdať na zvláštnosti klímy terénu, v ktorom žijete. Napríklad, ak je leto vo vašom regióne suché a horúce, je potrebné poskytnúť dostatočné zavlažovanie, pretože Barbaris označuje rastliny milujúci vlhkosť. Ak to nie je pre teba problém, vylodenie sa môže vyrábať na jar. Ak nie je možné vyrobiť pravidelné zavlažovanie, potom je lepšie zasadiť Barrabaris na jeseň. Stojí za to čakať na padnutie listov, keď sa rastliny pripravujú na zimnú hibernáciu. Táto možnosť bude vynikajúca pre pestovanie barbarisu v regióne Moskvy.

Barbaris je nenáročný rastlina, takže sa môže kultivovať aj v Sibíri. Hlavnou vecou je vytvoriť miernu pôdnu vlhkosť a zabezpečiť optimálne osvetlenie. Dekoratívnosť barbarisu nezávisí od teploty vzduchu alebo vlhkosti, plodnosti a zloženia Zeme, v ktorej rastie.

Ak robíte pravidelné orezávanie, potom táto úžasná rastlina rýchlo rástruje, krásne rozkvitne a prinesie dobré ovocie vo veľkých množstvách.

Výber miesta

Pri pestovaní Barbarisu je potrebné zvážiť klimatické aj poveternostné podmienky. Musíte vedieť, aký druh osvetlenia, kyslosti a plodnosti pôdy, ako aj stupeň vlhkosti. Ak žijete na území s miernym podnebím, nemôžete sa báť, pretože vaša rastlina sa dokonale vyrovná s letným teplom a zimným chladom, dokonca pestovaný na chudobných pôdach.

Stojí za zmienku, že barbaris je svetlo-pridružená rastlina, ktorá dokonale rastie v záhrade. Na slnku, pritiahne pozornosť lístia fialovej farby, ale v tieni Barbaris sa cíti tak dobrý – tieňovanie vedie k zníženiu výnosu a plody kultúry strácajú svoju úžasnú chuť.

Barbaris je lepšia na rastlinu na neutrálnej pôde. Pôda musí obsahovať nasledujúce komponenty: záhradný pozemok, vlhký a piesok. Môže byť použitý na pestovanie pôdnej pôdy strednej kyslosti. Ak má pôda úroveň kyslosti od 7,0 pp a vyššie, potom v krajine pred výsadbou rastliny je potrebné urobiť hasiaci vápno.

Ak je podzemná voda podstúpiť v blízkosti, koreňový systém barbarisu môže začať hnilobiť.

Priaznivých a nechcených susedov

Ak považujeme za priaznivých susedov, stojí za to, samozrejme, všimnite si prítomnosť ihličnatých zariadení na mieste. Môžete vytvoriť vynikajúce kompozície, ak kombinujete kríky s trpaslíkmi a záhradnými kvetmi.

A tu Rastlina Barbaris vedľa ovocných stromov sa stanú drsnou chybou. Nemal by byť v blízkosti odtoku, hrušky alebo jabĺk, pretože vytiahnu všetky živiny zo zeme, zatiaľ čo barbaris zažije nedostatok stopových prvkov.

Samozrejme, že stojí za zmienku, že tieň týchto stromov bude tiež viesť k zablokovaniu plného vývoja kroviny.

Výučba

Riadne zasadiť krík, Postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých pokynov.

 • Musíte vykopať dieru na pristátie barbaris asi 10-14 dní. Jeho veľkosť by mala byť 50x50x50 cm. Ak plánujete zasadiť niekoľko kríkov, potom by ste mali vydržať vzdialenosť medzi otvormi 1-1,5 metra, ale stačí na vytvorenie živého živého hľadiska.
 • Ďalej stojí zalievať malý piesok a dať drenáž. Potom je potrebné pridať zmiešanú pôdnu vrstvu a humus, 100 gramov minerálnych hnojiva, ktoré budú zahŕňať fosforu – to bude dostatočné na zabezpečenie dodatočného napájania rastliny.
 • Sadenie by malo byť umiestnené vertikálne v diere a narovnať svoje korene, zaspíte zem, ale len na krk koreňového systému, a potom pôda sa usilovať o opraviť krík.
 • Organický materiál sa používa na mulčovanie, pretože to nebude hrať len úlohu hnojiva, ale tiež umožňuje udržať potrebnú teplotu a vlhkosť pre normálny vývoj koreňového systému. Mulčovanie podporuje vytvorenie optimálneho metabolizmu vzduch-plynu.
 • Na záver, stojí za to zalievanie zhonu, rovnako ako orezávanie vrcholov výhonkov – stačí opustiť len 5-7 obličiek.

Barbaris sa môže pestovať zo semien alebo z pobočky, ale vyžaduje si špeciálne znalosti a zručnosti. Viac podrobností, ktoré povieme nižšie.

Ako sa starať?

Stojí za zmienku, že nie je žiadny rozdiel, aký druh barbarisu rastie – dekoratívne alebo ovocie. Bez ohľadu na odroda barbaris rastie celkom jednoduché, čo je najdôležitejšie – skúste raz. Zvážte nuansy starostlivosti o neho.

Zalievanie

Ak existuje normálne zrážky vo vašej oblasti, Barbaris nepotrebuje ďalšie zavlažovanie. Musí byť napojená v lete v silnom tepla. Odborníci odporúčajú každý deň vyrábať zalievanie. Stojí za to používať nehorskú vodu a nalejte pod koreňom, s vlhkosťou by nemal padnúť na listy rastliny. Stojí za to platiť pozornosť tomu, že mladé kríky potrebujú každý deň zavlažovanie bez ohľadu na počasie až po ich úplný návrh na nové miesto.

Suchnosť nie je nebezpečná pre barbaris, naopak, hojné a časté dažde môžu viesť k hnilobnému koreňovému systému.

Podkord

Pri vykládke sú hnojivá nevyhnutne používané (pozri. Vyššie) a takéto kŕmenie je dosť na 1 rok. Už v nasledujúcom pruhu by sa barbaris opäť prefiltruje s dusíkovým hnojivami – to bude trvať asi 20-30 gramov močoviny do vodného vežeru. Ďalšie kŕmenie sa môže uskutočniť za 3-4 roky.

Ak zbierate plody Barbarisu, rastlina potrebuje ďalšie hnojivá s fosforom a draslíkom, ktoré by mali byť vykonané bezprostredne po kvitnutí, ako aj neskoro jeseň. V každom kríku sa bude vyžadovať 15 gramov superfosfátu a 10 gramov draslíka. Hnojivo „Kemira Universal“ je pre tieto účely ideálne. Na vodnom vegete sa vyžaduje iba 15 gramov. Takéto integrované hnojivo by sa malo vykonať v polovici leta.

Vymazané a uvoľnenie

Je potrebné pravidelne urobiť burinu okolo barbarisových kríkov, odstránenie burín. Samostatná pozornosť si zaslúži pôdu.

Aby sa uľahčila práca na uvoľnení stránky pridelenej pod barbarisovými krídlami, stojí za to uzavrieť pôdu škrupiny, rašeliny alebo piliny.

Orezávanie

Barbaris, ako mnoho kríkov, vyžaduje orezávanie, pri ktorých sa vysuší, slabé a zahusťované výhonky sú odstránené. Prvé orezávanie dekoratívnych kuchárov je vyrobené na jar po 1 roku po pristátí. Zároveň by sa výhonky mali skrátiť približne polovicou. V budúcnosti sa prerezávanie vyrába dvakrát ročne – v júni a auguste. Barbaris potrebuje nielen v sanitárnom orezávaní, ale aj vo formácii.

Ak zvážime nízke stupne, nepotrebujú orezávanie.

Zimný

Na jeseň stojí za to pripraviť barbarisové kríky na zimovanie, potom budúci rok potešujú kvitnúce a bohatú zber. Mal by byť pôvodne kartáčovaný okolo kríkov, vykonávanie nasledujúcich činností:

 • Odstráňte všetky odpadky;
 • spínač;
 • Urobte kŕmenie pomocou kompostu;
 • vykonávať sanitárne orezávanie;
 • Mulčovanie s hromadnou rašelinou.

Lopaty do 5 rokov sa stále bojí mrazom, takže by mali byť pokryté HUSKIEN. Spinty Bush by mal najprv zviazať lano, urobte krabicu okolo, napĺňanie suchým listom a nabádam na poľnohospodárstvo.

Ako nasadiť?

Ako už bolo spomenuté, rastlina môže byť prevedená na nové miesto alebo skoré jar, alebo neskoro jeseň, ale mala by byť bez listu. Po pružinovej transplantácii bude barbaris Bush schopný spoľahlivo koreň v krajine až do zimy, ale neexistuje žiadna krásna kvitnúca a formácia ovocia. Jesenná transplantácia je možná len s kusom pôdy.

Ak chcete transplantovať barbaris z jedného miesta na druhú, mali by ste si vybrať veľký a dobre osvetlený graf.

Proces transplantácie dospelého kríka sa vyskytuje nasledujúcim spôsobom.

 • Zblízka zamračený deň. Ak nie je takáto možnosť, potom na slnečnom dni, kopať Bush je veľmi skoro ráno alebo neskoro večer.
 • Bush po dobu 1 deň, kým transplantácia stojí bohaté, čo uľahčí čistenie koreňov z pôdy.
 • Je potrebné poraziť Bush okolo, potom, že Bajonet lopatu nakrájajte zem.
 • Bush je jemne zdvihnutý a korene sú grilované.
 • Ďalej je Bush prenesený do nového jama na pristátie (môže byť prenesený do linolea, filmu alebo plachtu, pretože rastlina je v chrbte).
 • Zem-roll na koreňoch je vrhnúť rastový stimulant, napríklad „epinóm“ a všetky časti sekcií by mali byť liečené Kornvinom pre rýchlejšie obnovenie po stresu.
 • Rastliny sa spúšťajú do otvoru, zaspávajú pripravenou pôdou, ako aj rašelinou alebo kompostom, aby sa zem uvoľnila a udržali hladinu vlhkosti.
 • Po pristátí je potrebné prereznúť výhonky, zatiaľ čo nechajte 3-5 obličky.

Pestovanie doma

Barbaris možno vynásobiť rôznymi spôsobmi, pričom každý z nich má svoje vlastné nuansy, s ktorými stojí za to oboznámiť.

Zo semien

Zbierať semená, zdravé a krásne ovocie. Stojí za to odstrániť kosti buničiny a ponorte ich do roztoku mangánu na niekoľko minút a potom ich vysušte. Semeno pristátie je zvyčajne vyrobené na jeseň. Je to pre-pripraviť posteľ s už hotovým hĺbkou 1 cm. Jar sa objaví. Keď je na nich vytvorených niekoľko listov, stojí za to rednutie, takže najdôležitejšie a silné výhonky. Medzi nimi by mala byť asi 3 cm. Takže niekoľko rokov rastú, po ktorých môžu byť nahradené na trvalom mieste rastu.

Cherenca

Odrezky by mali byť pripravené na začiatku leta. Všetky listy zo spodnej časti príbory by mali byť odstránené, ale horné výhonky sa dvakrát skracujú. Cutlets by mali byť ponorené o 2-3 hodiny do prostriedkov, ktoré stimuluje rast koreňov, napríklad „Corneseser“ alebo „Epin“. Ďalej sa opláchli dobre pod tečúcou vodou. Odrezky by mali byť vysadené v špeciálnom skleníku, v ktorom je zem pripravený z rašeliny, humoringu, piesku a úrodnej pôdy v pomere 2: 2: 1: 2. Skleník by mal byť doplnený transparentným kopulom. Po 2 týždňoch môžu byť zakorenené odrezky zasadené v otvorenej zemi, kde budú rásť dva roky, po ktorých môžu byť transplantované na trvalé miesto rastu.

Kopanie

Spring by sa mal nájsť medzi nižšími vetvičkami ročného silného kmeňa. Stojí za stlačenie Zeme, zatiaľ čo by sa malo ponoriť do drážky hĺbky najviac 20 cm; Stonka stojí za upevnenie a nalejte pôdu do drážky. Horná časť útesu by mala byť nad zemou. Na jeseň môže byť zakorenená ulička bezpečne oddelená od materskej rastliny a vylodenie.

Deliaceho kríka

Táto možnosť sa často používa pre najnižšie odrody barbarisu. Rastlina by mala byť staršia ako 5 rokov. Divízia sa vyrába na jar. Bush kopanie, rozdelené na identické decentrum. Zvyčajne nielen rezanie secátora, ale aj záhradného vozíka. S pomocou nasekaného dreveného uhlia sa všetky časti spracúvajú. Ďalej môže byť Delleki hľadať na rôznych miestach.

Choroby a škodcov

Barbaris trpí mnohým hmyzom a chorobami. Boj proti nim by mal byť vždy na prvom mieste, potom Barbaris poteší oči s krásnym kvetom a bohatou úrodou. Medzi škodlivými hmyzu, je potrebné poznamenať, kvetinovú chrbticu, rezač a tru. Ak sa listy začnú zamračiť a chytiť, stojí za to pred úverom. Pyadenitsa je nebezpečná presne pre barbarisové bobule, pretože ich najprv jedí.

Ak sa chcete zbaviť tly, je potrebné pripraviť špeciálne riešenie z ekonomického mydla. Takže, 10 litrov vody bude potrebovať 300 gramov mydla. Na zničenie húsenice opije a spinning sa používa 1% roztok „chlorofos“.

Stojí za zmienku obaja hubové ochorenia, ktoré kríky barbaris môže ublížiť.

 • Nafúknutý rosa. To sa prejavuje vo forme bieleho stúpania, ktoré sa objavujú na listoch, ovocie a výhonkoch. Na jeseň, tam je markstation, je to v nich huba dokonale starostí zimy. Pre boj, spracovanie ohromených grafov 1% roztoku koloidnej síry. Silne postihnuté časti Bushových nákladov a horenia.
 • Hrdza. Toto ochorenie sa vyskytuje na kríkoch, ktoré rastú v blízkosti polí s obilninami. Na listoch rastliny sa objavujú svetlé oranžové škvrny, a zo spodnej strany – konvexné podložky oranžového tieňa. So silnou infekciou, listy začínajú vyschnúť a pádu. Na odstránenie hrdze stojí za to s použitím 1% roztoku koloidnej síry alebo burgue tekutiny a niekoľkokrát každé tri týždne.
 • Bakterióza. Toto je tzv. Bakteriálna rakovina. To sa prejavuje vo forme trhlín, nádorov a pestovania. Ak je horná časť úniku poškodená, potom sa musí odstrániť, ale ak je rakovina v blízkosti centrálneho trupu, potom Bush nemôže byť schopný vyliečiť.
 • Škvrnité listy. Listy rastlín sú pokryté škvrnami rôznych tvarov. Liečba oxychloridu meďnatý by sa mala použiť – na 10 litrov vody, aby sa 30-40 gramov hmoty. Spracovanie je potrebné urobiť pred a po kvitnutí. Zdravé časti rastliny by sa mali liečiť kvapalinou Bordeauxom alebo inými liekmi obsahujúcimi meď.
 • Zachytiť. Táto choroba sa prejavuje v tom, že listy a výhonky sa stávajú pomalým a suchým. Aby sa zabránilo infekcii celého kríka, choroba stojí za to identifikovať a odstrániť poškodené časti rastliny. Manipulácia s Bushom stojí za to používať Bordeaux kvapalina alebo oxychlorid meďnatý.

Pre pristátie a odchod Barbaris Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár