Pristátie hostiteľov a starostlivosť o ňu

Hostiteľ je vytrvalá rastlina týkajúca sa rodiny sparazhevy. Hostiteľský hostiteľ je považovaný za Japonsko, kde sa pestuje o niekoľko tisíc rokov a uctievanie ako svätá rastlina. Po mnoho storočí to bola česť byť zdobenie sochy Budhu, a dnes sa aktívne používa v ekologických parkoch a záhradách a priťahuje pozornosť záhradkárov a krajinných dizajnérov so svojou krásou.

Zvážte klímu: Optimálne termíny

Optimálny čas na výsadbu rastlín v otvorenom pozemku je začiatkom jar a koniec leta – začiatok jesene. Hostiteľ zasadený v týchto obdobiach je dokonalý a toleruje zimu dobre. Neexistuje však žiadne jasné načasovanie závodu a každý záhradník musí nezávisle určiť ich závislosti na klimatických podmienkach oblasti. Tak, v strednom jazdnom pruhu Ruska a v Urarals, zastúpenie rastlín začínajú v polovici mája, keď hrozí hrozby vratných mrazničiek.

V Sibíri a na severozápade sa postup odloží na 1-2 týždne a pokračujte v pristátí až po vytvorení stabilného plus teploty v noci.

Pokiaľ ide o jesenné uchytenie, je povolené v priemerných zemepisných šírkach, ktoré sa majú vykonať v prvej dekáde septembra, zatiaľ čo v regiónoch s ťažšou klímou – najneskôr do druhej polovice augusta. To isté platí pre Sibírsko – ihneď po tom, čo teplo ide k poklesu, rastliny sa začínajú pripraviť na pristátie. Čím skôr hostiteľ bude vysadený v otvorenej pôde, tým viac živín môže zásobovať a čím lepšie to trvá zima. Avšak, mnohí odborníci neodporúčajú na jeseň pristátie v oblastiach s ťažkými zimami a odporúčajú pristáť hostiteľa výlučne v jarnom letnom období.

Vo väčšine prípadov začínajú sadenice hostiteľa už na konci zimy – skoré jar. Uchovávajte mladé rastliny predtým, ako pristátia do zeme, sa odporúča v suteréne, skladovacej miestnosti alebo na zahrievanom balkóne pri teplote 5 až 10 stupňov. Ak sú klíčky príliš veľké, sú poslané do hrncov a udržiavať ich až do transplantácie v otvorenej zemi. Ak sú rastliny stále malé, zostali v rašelici, kde boli predané, a neobťažujú sa pred pristátím. Dospelé rastliny transplantáciu cvičenia na jar, zatiaľ čo on nemá žiadny priemysel nové listy. Avšak, ak je to potrebné, môžete transpplenge a v lete presunúť hostiteľa na nové miesto s veľkým kusom pôdy.

Výber miesta a prípravy pôdy

Výber pristávacieho miesta pre hostiteľa je veľmi dôležitým bodom a priamo ovplyvňuje bezpečnosť odrodových vlastností. Je to spôsobené tým, že niektoré odrody rastú výhradne na tieňových oblastiach, zatiaľ čo iní potrebujú jasné slnečné svetlo. Nižšie sú najvýhodnejšie pristávacie miesta pre rôzne typy hostiteľov.

  • V tieni je potrebné zasadiť odrody s tmavozelenými listami, ako aj s modrým lístom. Ak TEOTHELUBILE BLUE ORÁTY DALE NA SLUP, Rýchlo stratia voskovanie listov a menia svoju farbu na zelenú farbu.
  • Hostitelia s smaragdovými listami môžu byť vysadené v polovici a slnko. Rastliny sa medzi sebou líšia intenzitou tieňa, avšak hlavná farba sa nezmení.
  • Skriny so žltými farebnými listami sa dokonale zapadajú na mierne tieňovaný solárny záhon a spoločnosť bude odrodou s vrásčitými listovými doskami. TRUE, druhý pod vplyvom ultrafialu je mierne rozjasnený, vo všeobecnosti však farba zostáva ako šťavnaté a krásne. Ideálna možnosť bude pristátie takýchto odrôd pod mladým jablkom alebo inými listnaté stromy hádzajúce svetlo tieň.
  • Hostiteľ so zelenými listami a bielym okrajom na okrajoch sa vysadí v závislosti od hustoty plechov. Takže, rastliny s hustými lístkami môžu byť vysadené na slnku, zatiaľ čo tenké kolostné odrody sú lepšie určiť v tieni.

Za rastlinami vysadenými na slnku sa vyžaduje špeciálna kontrola.

Takže, v líse je stmavnutie tipov alebo hraní, sfarbenie alebo čierne škvrny – miesto je zvolené nesprávne, a kvetina trpí nadbytkom ultrafialového zariadenia. V takýchto prípadoch musíte okamžite transplantovať rastlinu v tieni alebo polovici, výhody, že silný koreňový systém vám umožní robiť kedykoľvek.

Okrem miesta, zloženie pôdy zohráva veľkú úlohu. Rastlina uprednostňuje ľahké pľúca a hladký úľavu bez stagnujúceho dažďa a taviacej vody. Ideálna možnosť bude fertilná, slabo kyslá (pH 6), priepustné pôdy, ktoré poskytnú voľný prístup vzduchu a vlhkosti k koreňom rastliny. Ak je stránka problematická ťažká pôda, optimálna možnosť bude samo-varená výživová pôda. K tomu, v rovnakých častiach sú zmiešané so záhradníckou zemou, šité rašelinou a nasekaným kompostovaným kôrom. Dobrým pridávaním do zmesi bude clayzit používaný ako drenáž a potrebný na zlepšenie prístupu vzduchu do koreňového systému.

Ako zasadiť v otvorenom pozemku?

Sadenice hostiteľov sú dobre prevedené na otvárací zem a rýchlo sa učia na novom mieste. Hlavnou vecou je správne vybrať sižovací materiál a spĺňať niektoré pravidlá vykládky. Mladý výhonok by mal mať 2-3 sľubné obličky a zdravý podzemné s elastickými živými koreňmi 10-12 cm. Pristátie je žiaduce vykonávať v suchom zamračenom počasí, zvlhčovaní pôdy vopred.

Veľkosť PS sa stanoví v závislosti od objemu koreňového systému a priemer je 30×30 cm. Spodná časť jamiek vypustených ílom, zlomeným tehlovým alebo riečnym kamienkam. Na vrchole drenáže, kompost, rašelina alebo humus je umiestnený a pridá 50 g komplexných hnojív. Rastlina položila na kopcovité žene, jemne šíri korene a nalejte varenú pôdu alebo natívnu úrodnú pôdu.

Koreňový krk sa snaží ponoriť do zeme o viac ako 1,5-2 cm, inak sa zariadenie môže ohnúť. Pôda je ľahko tvarovaná a teplotou vody. Koreňová zóna je namontovaná s nasekanou kôrou alebo rašelinou.

Priateľské rastliny sa odporúčajú zasadiť aspoň 50 cm.

Je možné rásť v byte?

Spory o tom, či je hostiteľ vhodný na pestovanie doma, často vznikajú medzi záhradkárov. Niektorí sa domnievajú, že rastlina je určená len pre pouličné chovu v záhrade alebo v oblasti krajiny, a udržať ho ako kvet na miestnosti nedáva zmysel. Iní, naopak, zvážte hostiteľa veľkolepému výzdobu zimnej záhrady a úspešne rastú v hrnciách.

ale Pestovanie závodu v byte má svoje vlastné špecifiká a vyžaduje starostlivý výber odrôd. Pre to nie je vybraných príliš veľa odrôd, čo nebude nepohodlie, byť v hrnci. Ak sa použije metóda osiva na chov, potom čerstvo pokovované semená sú mierne sušené a odstránené na mesiac v chladničke. 30 minút pred pristátím, sú umiestnené v akomkoľvek rastu stimulátor, napríklad v „Kornin“ alebo „Epin“.

Avšak, s touto metódou, reprodukcia by sa mala pripomenúť, že nezaručuje nové rastliny na zachovanie všetkých varných vlastností rodičovských jednotlivcov. Ako substrát na výsadbu semien sa používa hotová zmes, ktorá prešla antibakteriálne spracovanie a neobsahuje trhlinu huby a patogénov mikroorganizmov. Hrniec zvolený plast, s malými otvormi v dne. Je nevyhnutne ošetrené alkoholom alebo mangánom, položenou drenážou a nalejte výživnú pôdu.

Potom si vyberte malú časť živnej zmesi a nalejte ju do plastovej nádoby. Semená sú roztrúsené zhora a posypané ich centimeterskou vrstvou pôdy. Potom je pôda mierne utiahnutá a zavlažovaná, snaží sa umyť na povrchu semenného materiálu. Semená zvyčajne naliať viac, pretože klíčenie hostiteľa je nedôležité, a mnohí z nich nebudú ísť. Ďalej je nádoba pokrytá obalom, aby sa zabránilo odparovaniu vlhkosti a odstrániť do tieneného miesta teplotou 18-25 stupňov. Periodicky pristátie otvorené a sprej teplou vodou.

2-3 týždne po vzniku prvých výhonkov je film odstránený a nádoba je preskupená na svetlom mieste. Potom Čaká na vzhľad 2 mladých listov, po ktorých sú sadenice transplantované do samostatných hrncov. Zavlažovanie mladých rastlín sa vykonáva umiestnením hrncov do palety s vodou, v ktorej sú udržiavané, až kým pôda v hrnci zvlhčujú.

Pre mladšieho hostiteľa je zvolený mierne tieňovaný miesto, avšak pravidelne vykazuje na slnečné okno.

Na zimu sa odporúča mnoho kvetinových produktov na odstránenie závodu v suteréne s teplotou 2 stupňov. Význam tejto manipulácie je vytvoriť podmienky pre rastlinu v blízkosti ulice, čo robí kvetom prejsť všetkými prirodzenými fázami života, ako keby rástol v otvorenej pôde. Ak chcete zachovať tvar hostiteľa miestnosti, odporúčajú odborníci, aby odtrhli kvety, a od príliš popálencov, aby sa oddelili odrezky a ich transplantovali do jednotlivých hrncov. Teda pozorovanie jednoduchých pravidiel poľnohospodárskeho inžinierstva, je možné pestovať hostiteľa nielen v krajine alebo v záhrade, ale aj na pažáku domáceho okna.

Ako sa starať?

Hostiteľ je pomerne nenáročná rastlina a nevyžaduje vytvorenie osobitných podmienok. Aby sa kvetina rástla normálne a správne, malo by to byť voda, uvoľniť, oplodniť, orezať a mulčovanie.

Zalievanie

V prvých dňoch po pristátí v otvorenom pozemku je rastlina napojená podľa nasledujúcej schémy: každé 3-4 dni počas obdobia počasie a podľa potreby – v období dažďov. Zvlhčovanie pokračuje, kým nie je zakorenený semeno a na ňom sa nezobrazí nový list. Potom sa rastlina prenesie do celkového režimu zavlažovania a v dopoludňajších hodinách. Večer vody nie je žiaduce, pretože priťahuje slimáky vedúcich nočného životného štýlu.

V suchom počasí, zalievanie rastlín by mal byť denne, riadiť prúd striktne pod koreňom. Je to spôsobené tým, že pri zakrývaní listu na plechových doskách sa nachádzajú škvrny, externe podobné popáleniny. To platí najmä pre odrody s voskovaním, ktoré sa pod vplyvom vody jednoducho umyje. Optimálne riešenie bude kvapkové zalievanie, ktoré zabraňuje rozvoju plesňových ochorení a vzhľadu popálenín na listoch.

Uvoľnenie

Z času na čas by sa mala uvoľniť pôda okolo hostiteľa, najmä ak sa nevykonalo žiadne mulčovanie. Odporúča sa to urobiť bezprostredne po zavlažovaní, vymazanie burín.

Podkord

Hnojiť hostiteľa odporúčaný 3-krát ročne. Prvé kŕmenie sa vykonáva na jar až do vzhľadu listov, s použitím kompozícií obsahujúcich dusík. Prispievajú k rýchlemu rastu zelenej hmoty a dávajú listy elasticitu. Ako hnojivo môžete použiť kuracie vrh, opatrne ho rozptyľovať okolo kríka s tenkou vrstvou. Druhé kŕmenie klesá v júli, počas kvitnutia rastliny a vykonáva sa potaš-fosforečné lieky. Bezprostredne po kvitnutí sa tretí obväz je vyrobený s použitím organických hnojív na to, ako možnosť – riešenie kravy.

Na konci augusta sa kŕmenie zastaví a dáva rastlinu ticho pripraviť sa na zimu.

Orezávanie

Orezávanie hostiteľov sa vykonáva len vtedy, ak chcú šíriť rastlinu delením kríka. Kosenie lístia Aktivuje spanie obličky, ktoré poskytnú veľké množstvo výhonkov a decent. Pokiaľ ide o kvety, ak nie je plánované na získanie semenného materiálu, potom ihneď po vyblednutí bielkovia sú rozbité, bráni výdavkom rastlín na tvorbu semien. V sanitárnom orezaní odstráňte pacientov, spálených a poškodených plechov.

Multifunkčný

Vzhľadom na veľkú plochu listov a v dôsledku toho je zvýšená transpirácia hostiteľov potrebnú povinné mulčovanie roar zóny. Tento postup pomáha udržiavať vlhkosť v koreňoch a zabraňuje vytvrdzovaniu hornej vrstvy pôdy. Ako mulčovací materiál sa používajú nasekaná kôra, ihličnaté kužele a ihly. Mulčovanie má však opačnú stranu. Faktom je, že slimáci a slimáky jednoducho zbožňujú sa skrývať pod vrstvou mulčovania a pokojne jesť veľké a šťavnaté listy hostiteľa. V tejto súvislosti sa vrh odporúča od času na čas na rozmazanie a kontrolu prítomnosti škodcov.

Príprava na zimu

Hostiteľ je zimná ťažká rastlina a toleruje zimu stredného prúžku Ruska. Žiadne špeciálne udalosti v kvete nevyžaduje a dokonale zima v otvorenej pôde. Povinná podmienka pre to je zakorenenie koreňového systému aspoň 5 cm. V opačnom prípade sa výrazne zvyšuje riziko koreňov mrazu z mrazu. V Uraloch av Sibíri je rastlina pokrytá hrubou vrstvou mulčovania, nezabúda na odstránenie, keď sa objaví prvé rozmrazenia. V opačnom prípade sa pod teplou jarným slnkom začne rhizome skrývať a pred vysokou vlhkosťou môže začať proces hniloby.

Choroby a škodcov

Hostiteľ je považovaný za zdravý rastlín a má dobrú imunitu. Niektoré choroby však stále podliehajú niektorým chorobám. Jednou z najčastejších chorôb, ktoré sú charakteristické pre hostiteľa, je philnose. Ochorenie sa prejavuje vo vzhľade žltohnedej škvrny a je považovaný za nevyliečiteľný. Postihnuté rastliny podliehajú povinnému spaľovaniu a dezinfekcii pôdy. Šedá hniloba, hubová škvrnitá a sklerotinia sú tiež niekedy zasiahnutím hostiteľa, ale dobre ošetrené odstránením infikovaných listov a spracovania fungicídov.

Okrem všeobecných ochorení existujú aj špecifické ochorenia postihujúce len hostiteľa.

Tieto zahŕňajú vírus HVX, ktorých šírenie sa vyskytuje v procese zmiešania šťavov infikovaných kópií s šťavou zdravými. Takýto fenomén sa často pozoruje pri výsadbách alebo ich transplantácii pomocou rovnakého noža. Zdrojom vírusu sa často stáva novými, len zakúpenými rastlinami, veľmi zdravými a dobre upravenými. Cunning tohto vírusu sa skladá z veľmi dlhej inkubačnej doby, ktorá môže trvať niekoľko rokov.

V súvislosti s týmto vírusom dnes sú tisíce rastlín infikované po celom svete, pretože v počiatočnej fáze je ochorenie veľmi ťažké rozpoznať a zastaviť. Hlavnými príznakmi ochorenia sú škvrny v tvare klyak a okuliare, a v neskoršom štádiu – prehlbovanie v plechu. Postihnuté rastliny kopať spolu s koreňovým systémom a spálené, a na tomto mieste nemôžem pristáť hostiteľa, kým sa všetky prežívajúce koreňové procesy otáčajú. Lieky proti šíreniu vírusu nie je v súčasnosti vynájdené.

Od prírodných nepriateľov si môžete zaznamenať hostitelia slimákov a slimákov. Šťavnaté listy sú pre nich pochúťkou, takže aby sa zabránilo smrti rastlín z škodcov škodcov, sa odporúča nainštalovať prírodné bariéry vo forme mini-harvestori s výškou 20 cm z pozinkovaného plechu. Nemenej efektívne, akútne štrk, vaječný škrupina, ihličnaté ihly, barberry chrbtice a rozbité sklo. Záporné vápno, soľ a supfosfátový prášok pomáha. Po kontakte s týmito flugovými látkami sa rozlišuje obrovské množstvo hlienu, čo vedie k dehydratácii.

Tieto prostriedky sú však účinné pre prvý dážď, okrem toho ich použitie môže spôsobiť salinizáciu pôdy. Je lepšie používať pasce na slimáky a slimáky vo forme grapefruitov, uhoriek, kapustových listov a jabĺk, ako aj pravidelne falošné trávniky a zabrániť úložnému zvyšku rastlín. Ak uvedené metódy nepomôžu, potom je použitie chemikálií povolené ako extrémne opatrenie – Nemaslug, Mesurol a Glanzit.

Kompatibilita s inými rastlinami

Z botanického hľadiska je hostiteľ kompatibilný s akýmikoľvek záhradnými rastlinami. Pokiaľ ide o estetickú kompatibilitu alebo kompatibilitu, rastlina najpríjemnejšia bude vyzerať s paprom, Geikhera, Anemone a Brunner. Nezámerná výhoda je kombinácia so všetkými typmi ihličnanov, ako aj s Geraniom, Goriana, Medican, Astilby, Natostank a Primulam. Harmonické partnerské ochranné známky s ulicou Tradescania Sweet Kate – rastlina s nízkymi zlatými stonkami a svetlými modrými kvetmi. Dobrým blížnam pre hostiteľa bude pivonky, diccienty a niektoré odrody záhradných obilnín, ako sú mimovoľnícky a sloboda.

Vytvorenie vertikálneho prízvuk v hostiteľských kompozíciách môže dôverovať lojálnym, bosomom, kŕdľom a iným ako nenáschopným ako sám hostiteľa, farby. Pokiaľ ide o okolie s ružami, je to názor, že nestojí za to kombinovať, čo je spôsobené príliš odlišnými požiadavkami rastlín na starostlivosť a osvetlenie. Avšak, ak sú kompetentne umiestnené, pomocou princípu Lieznost a vzhľadom na účastníkov sveta, môžete vytvoriť vynikajúci súbor. V takýchto prípadoch je hostiteľ vysadený zo severnej strany kríka, kvôli ktorej ruže dostane množstvo ultrafialového potrebného a hostiteľ je v niektorých tieňoch.

Použitie v krajinnom dizajne

Možnosti využitia hostiteľa v záhradnej dekorácii alebo veľa. Nižšie sú najúspešnejšie kompozície a príklady záhradníctva územia zahŕňajúce hostiteľa.

  • Rastlina môže byť krásne umiestnená pozdĺž záhradných dráh a uličiek a kombinovať ho už existujúcim v krajine s druhmi.

  • Vedľa ihličnatého hostiteľa vyzerá veľmi dobre a čoraz viac zdôrazňuje, že nafukovanie svojich korún.

  • Štylizácia krajiny pod „voľne žijúcich živočíchov“ vyzerá veľmi prirodzené.

  • Kompozície s rôznymi typmi hostiteľov dokonale sa pozerajú na brehy umelých rezervoárov.

  • Hostiteľ v hrnciách bude vynikajúcou výzdobou útulného nádvoria alebo altánok.

  • Miniatúrne odrody – ako ideálne riešenie pre registráciu rockerov a kamenných snímok.

O tom, ako pestovať hostiteľa, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: