Salled Badan: Popis, odrody, Kultivácia, Reprodukcia

Dekoratívny dizajn škôlky – obľúbené zamestnanie každého záhradníka. Každý majiteľ miestnej oblasti sa snaží získať najkrajšie dekoratívne rastliny pre zelené kompozície. Kvetinárstvo odporúčajú venovať pozornosť nenáročným rastlinám, ktoré vyžadujú minimálnu pozornosť. Jedným z týchto rastlín je karcétové jatočné telo.

Popis

Badan Calc Forum – Peňažná trávnatá rastlina, ktorá sa skladá z veľkých lesklých listov a bielych alebo ružových kvetov na vysokých malinových nohách. Druhý titul Kvetina – kardiofolizácia Bereginina (Latinská Bergenia Cordifolia) a v každodennom živote záhradníkov zavolá Badan s slonom ucha. Motherland Flower je Sibírska a Altajské horské oblasti.

Maximálna výška dospelej rastliny môže dosiahnuť 50 cm. Kožená a lesklá plechová doska maľovala v tmavo zelenej farbe a nachádzajú sa na dlhých tuhých látkach, ktoré sa zhromažďujú v jednej zásuvke. Malé kvety, pripomínajúce zvony, sú zhromažďované v rozmazaných kvetenstve a nachádzajú sa na vrchole stonky.

Doba kvitnutia – jar. Po vyblednutí kvetenstva tvorba semien, v ktorých sú predĺžené semená.

Badan kalcidáž nie je len krásna rastlina, ale aj veľmi užitočné. Chemické zloženie zahŕňa triesloviny, glukózu, fruktózu, kyselinu askorbovú a karotén. Prípravky na báze Balanov majú nasledujúce vlastnosti:

 • spojivá;
 • vazokonstriktor;
 • hemostatické;
 • protizápalové;
 • Antimikrobiálny.

Triediť

Dlhá a starostlivosť o starostlivosť o chovateľov vyvolala výskyt prekvapivo krásnych hybridných odrôd orechov. Kvetinárstvo odporúčajú venovať pozornosť opravám Doppelganger, HerbstBlute, Schneekonigin. Obyvatelia severných regiónov sa budú klásť neskoré druhy odolné voči mrazu, ako napr OESCHBERG A EROICA (EROICA).

Neuveriteľne krásna je David, kvety, z ktorých sú natreté v nasýtenom ružovom odtieni a listy sú červené na jeseň. Žiadna menej krásy má Triediť winterglut, Kvetenstvo, ktoré sú natreté v bohatom červenej.

Kvety, ktoré nemajú peknú stránku, určite ako Triedy Biedermeier, ktoré môžu byť vysadené v kvetináčoch.

Pristátie a starostlivosť

Badan je nenáročný trvalka, ktorá ľahko prenáša nízke teploty. Najpohodlnejšia kvetina sa cíti na tieňových oblastiach s miernym množstvom slnečného svetla, ktoré sú chránené pred silným návrhmi. Priame slnečné svetlo negatívne ovplyvňuje rastlinu a môže viesť k spomaleniu jeho rastu a vzhľadu žltých škvŕn na plechových doskách. Začiatočníci by mali venovať pozornosť tomu, že rastliny pestované v plnom zatieňovaní nebudú môcť tvoriť informačný dekrét a nebudú radi jasné a krásne púčiky.

Najpriaznivejší čas na pristátie Badana – koniec leta a začiatok jesene. Kvetina preferuje, aby rásť na kvetinových záhonoch so svetlou a úrodnou pôdou, ale mokrade sú lepšie, aby sa zabránilo. Nadmerná vlhkosť môže vyvolať rotáciu koreňového systému a smrť rastliny. Optimálna vzdialenosť medzi rastlinami je 35 cm.

Viac hustá pristátie vytvorí nepriaznivé podmienky pre rozvoj koreňového systému a vytvárateľné plechy a kvety budú malé a indexpresíva.

Na koreňové sadenice je potrebné vytvoriť pristávaciu jamu, ktorá presahuje priemer koreňového systému kvetu. Aby sa zabránilo root hnijúce, je potrebné nainštalovať dno jamiek, ktoré majú byť zobrazené s drenážnym materiálom, ktorý môže byť hlinitý alebo rozbitý tehál. Vyplňte výsadbu, je potrebné namontovať zem, pozostávajúcu z rovnakých častí zeme, štrku a riečneho piesku. Brúsny kvetov by mali byť hojne nalievať čistú a vyhynutú vodu.

Badan negatívne odkazuje na časté transfery a môže rásť na jednom mieste aspoň 10 rokov. Aby sme zabezpečili najpohodlnejšie podmienky pre rast a rozvoj kvetu, skúsení záhradníci odporúčajú osobitnú pozornosť venovať starostlivosti o to. Tento proces sa skladá zo súboru štandardných postupov, medzi ktoré patria zalievanie a orezanie rastlín, obohatenie pôdy s živinami, uvoľnenie pôdy a ochrana kvetov od parazitov a chorôb.

Po výsadbe kvetu je potrebné inšpirovať celú zónu na pečenie. Táto udalosť zabráni sušeniu pôdy a umožní vám zvýšiť zelené výsadby. Zariadenie nepotrebuje veľa vody, ale je potrebné pravidelne hydritovať pôdu a malé časti. Ak chcete maximalizovať farby kyslíka, je potrebné pravidelne držať miesto so súčasným odstránením burín, ktoré sú prevzaté z pôdy nielen vlhkosti, ale aj nutričných stopových prvkov.

Na konci pádu odborníci odporúčajú orezať celú nadmorskú zelenú časť a v regiónoch s nepriaznivými klimatickými podmienkami na zakrytie kríkov s netkaným materiálom alebo smrekovými vetvami. Na jar je potrebné vykonať hygienické prerezávanie zelených výsadieb, ktoré pomôžu dať kríky dobre udržiavaný vzhľad.

Poskytnúť rastlinu so všetkými potrebnými živinami, je potrebné obohatiť pôdu s minerálnymi alebo organickými hnojivami na jar a jeseň. Začiatočnícky záhradníci by si mali byť vedomí toho, že aj v tých najpohodlnejších podmienkach Badan potešenie po pristátí.

Reprodukcia

Pre mladé rastliny Badan Môžete použiť nasledujúce multiplikačné metódy:

 • Division Bush;
 • Pestovanie zo semien.

Divízia Bush je najjednoduchší a najobľúbenejší spôsob reprodukcie rastliny, pre ktoré sa blíži len rastliny. Aby sme rozdelili materský krík, musí byť odstránený z pôdy, pre-hojne zavlažovaný. Divízia Bush by sa malo vykonávať len s ostrým záhradným nástrojom. Výsledné odborníci na výsadbu sa odporúča, aby sa liečila roztokom mangánu. Pripravené výsadbové materiály musí byť zasadené v pripravených studniach a mnohých. Tento spôsob reprodukcie sa môže uskutočniť počas celej rastúcej sezóny.

Metóda chovu osiva je dlhšia a starostlivá, takže je veľmi zriedka používaná flowies. Pozemné semená sa musia konať na konci februára alebo začiatkom marca. Ak ho chcete implementovať, musíte dodržiavať nasledujúce aktivity:

 • Naplnenie výsadbových nádob s živnou pôdou;
 • Tvorba hĺbky drážky nie viac ako 0,5 cm. Optimálna vzdialenosť medzi radmi je 3 cm;
 • Hydratačná pôda s teplou vodou;
 • Šijací semienkový materiál.

Ak chcete urýchliť klíčenie semien, je potrebné zakryť kontajnery skleneným alebo polyetylénovým filmom a dať ich do teplej a dobre osvetlenej miestnosti. Aby sa zabránilo ohrevu pôdy, odporúčajú sa pravidelne odstrániť ochranný materiál. Začiatkom júna je možné transplantovať sadenice na trvalé miesto rastu.

Choroby a škodcov

Napriek tomu, že Badan je nenáročná rastlina, často trpí plesňovým ochoreniam, ktoré majú predovšetkým na vyššie uvedenú zelenú časť. Známky ochorenia – vzhľad na hornej strane listov hnedých škvŕn a červenej hrany, a na dne listovej dosky je biely plaket. Aby sa zabránilo šíreniu ochorenia, je potrebné odstrániť všetky infikované oblasti a zaobchádzať s kríkmi so špeciálnymi chemikáliami.

Zvýšená vlhkosť pôdy, úplný odber vzoriek pozemku, ako aj pôdne wets môže provokovať Vývoj rotačných procesov, Rovnako ako výskyt slimákov a dúšok. Parazitové údaje môžu byť odstránené iba manuálnou zbierkou.

Aby sa zabránilo týmto problémom, je potrebné monitorovať úroveň vlhkosti pôdy, zvýšiť osvetlenie lokality a v prípade potreby znížiť zelené výsadby.

Pokaziť vzhľad rastliny a niekedy provokovať jeho smrť nemesiate, Zničiť, ktoré je potrebné vykopať rastlinu a spracovať svoj koreňový systém s riešením mangánu. Ak chcete pristáť, musíte si vybrať novú stránku a staré dôkladne presunúť a sprej so špeciálnymi chemikáliami.

Použitie v krajinnom dizajne

Vďaka veľkým a zeleným listom, ako aj krásne farby, Badan srdce sú v dopyte od krajinných špecialistov, ktorí často používajú túto závod v ich projektoch.

Kvetina je vysadená v blízkosti hraniciach, na alpských snímok, ako aj na kamenných oblastiach. Efektívny a nezvyčajný kvet vyzerá v blízkosti veľkých kameňov a na brehu umelých vodných útvarov.

  Badan v tvare srdca môže byť zasadený spolu s nasledujúcimi rastlinami:

  • Akvillia;
  • sedge;
  • geranium;
  • IRIS;
  • papraď;
  • Flox;
  • zvončeky;
  • pungwort;
  • Astilba.

  Zloženie Vysokého Lian a nádherné Badana môže ozdobiť akékoľvek územie a spoločné výsadby trvalých ihličnanov umožní dlhú dobu na jazdu nielen domácim pozemkom, ale aj mestským kvetinovým závesom a uličkám.

  Pre pristátie a starostlivosť o Badan, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: