Spirea „frobléli“: popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

V oblasti dekoratívneho dizajnu pozemných pozemkov, japonských spiae „Frombleli“ (FROBELII). Skúsení záhradníci poznamenávajú, že táto odroda kombinuje atraktívny vzhľad, nenársnosť v starostlivosti a praktickosti. K dnešnému dňu možno závod nájsť na území súkromných stránok a v mestských parkoch, štvorcoch.

Popis

Dekoratívny ker má kompaktnú veľkosť a presný vzhľad. Počas kvitnutia je pokrytá sviežou kvetenstvom svetlej maliny. Charakteristickým znakom odrody je nasýtený fialový odtieň mladých lístkov pri zverejnení. V priebehu času, do začiatku leta, farba sa mení na tmavozelenej zelenej farbe.

Obdobie kvitnutia spadá do polovice júna. V tomto čase sú všetky japonské veže pokryté krytmi. S priaznivými poveternostnými podmienkami, kvety potešia krásu až do polovice prvého jesenného mesiaca. Na jeseň, kríky listy sú maľované v bronzovom šarlátovej tieni, ktorý odhaľuje jeho dekoratívnosť s novou silou.

Na výšku dosahuje rastlina asi 120 centimetrov. Šírka kríka má podobné rozmery. Tvar – sférický. Ak chcete zachovať atraktívny vzhľad, odporúča sa vykonať ročné orezávanie.

Pravidlá pristávacieho a starostlivosti

Ak získate hotové výhonky závodu v špeciálnych škôlkoch, odporúča sa vybrať v prospech kríkov v kontajneroch. V tomto prípade je viac šancí, že kvet je zachytený na novú sekciu.

Opatrne skontrolujte stromy. Ak na ňom sú púčiky, je lepšie ich odstrániť tak, aby krovina udržiava energiu a vynaložila ich na prispôsobenie.

Čítať ďalej Zvážte postup vykládky a starostlivosti.

Príprava miesta a sadeníc

Podľa odborníkov je japonská spirea nenásnásobná a pozoruhodne rastie takmer akýchkoľvek podmienok (nedostatok slnečného žiarenia, nízka pôrodná plodnosť a tak ďalej). Aj keď rovné slnko spadne na ker asi 4 hodiny denne, rastlina zachráni atraktívnosť a potešenie v svieži. Napriek tomu sa odporúča vybrať osvetlený diel, na ktorom bude ker čo najpohodlnejšie.

Neodporúča sa zasadiť vežu na hlinených pôdach a na miestach s nízkou reliéfom kvôli tomu, že kvet netoleruje vlhkosť.

Uistite sa, že odtoková vrstva umiestnite na dno jamy. Ako materiál, použite kúsky tehál alebo drveného kameňa. Niektoré kvety kvety umiestnia kríky na nábreží a umelo zdobené kopce.

Rastliny s otvoreným koreňovým systémom je lepšie zasadiť na začiatku jari (pred zjavením obličiek) alebo po skončení listy sezóny padnúť na jeseň. Kríky, ktoré rastú v nádobách, môžu byť kedykoľvek transplantované počas ich rastúcej vegetácie.

Hĺbka jamy musí byť 40 centimetrov. Odporúča sa pripraviť minimálne 7-8 dní. Niekoľko hodín pred pristátím sa sadenice uchovávajú v riešení, ktoré stimuluje rast koreňov. Kríky s uzavretým koreňovým systémom sú hojne zalievajúce rovnaké zloženie, a potom – zasadené do otvorenej zeme.

Pristátie

Hrúbka drenážnej vrstvy by mala byť najmenej 10 centimetrov. Po pôde. Pripravená polovica pôdy pozostáva zo zeme, ako aj rašeliny a piesku (v rovnakých častiach). Pripravte takúto zloženie veľmi jednoducho doma.

Je tiež potrebné starostlivo navlhčiť pôdu. Pri pristátí ker sa musí prehĺbiť do zeme takým spôsobom, že koreňový krk rastliny bol niekoľko centimetrov nad hornou vrstvou Zeme. Pod koncom práce, zem v blízkosti kríka úhľadne električky a napojená z zavlažovania.

Hnojivo a zavlažovanie

Ako kŕmenie sa odporúča používať minerálne kompozície. Na začiatku vegetácie používajú skúsení záhradníci hnojivá dusíka. Dávajú vynikajúce výsledky a bezpečne ovplyvňujú rastlinu. Keď začne záložka púčiky, kŕmenie fosforu-potash.

Na konci leta alebo v prvých mesiacoch jesene, ak je to potrebné, sprej. Listy sa spracujú s roztokom monofosfátu draslíka. Pomôže to kvetom prežiť zimu.

Spiriya „Frobléli“ nepotrebuje dôkladnú vlhkosť, ale v prvom roku po vylodenie vyžaduje viac pozorného vzťahu. Frekvencia zavlažovania by sa mala upraviť v závislosti od poveternostných podmienok.

V horúcom období roka sú rastliny viac ako obvykle vo vlhkosti.

Mali by ste tiež usporiadať vrstvu mulčovania okolo rastliny.

Orezávanie

Tento zástupca flóry potrebuje takýto postup ako ročné orezávanie. To pomôže udržať vysoké dekoratívne kvalitné rastliny. Sanitárny zastrihávač sa vykonáva pred rozpustením lístia, v tom čase, keď sa ker začne prebudiť po zime. Počas prevádzky záhradníci odstránia voľné a tenké vetvy.

Posledný rok sa zvyšuje na úroveň rozvinutých obličiek. Práca na dospelých rastlinách sa vykonáva radikálne: vetvy sa odstránia o 40 centimetrov z povrchu pôdy. Tvorba 4-5 rokov života aktívne ovplyvňuje proces rastu rastliny a má tiež priaznivý vplyv na tvorbu kvetov.

Malo by sa pravidelne odstrániť vyblednutými kvetmi, takže rastlina netráti svoju silu. Je potrebné, aby bol v zime úplný výcvik kroviny.

Zimný

Spirea má vynikajúcu odolnosť voči mrazu. Kvôli tejto funkcii môže byť ker pestovaný v hraniciach štvrtej zóny USDA. Froebelii odoláva až 35 stupňov Celzia pod nulou.

Odborníci hovoria, že v zime by mali byť pripravené iba mladé rastliny, ktoré boli zasadené v otvorenom pozemku krátko pred ochladením.

Na ochranu koreňového systému je zariadenie nakreslené novú vrstvu mulčovania zo suchého kompostu a po geotextílii. Na konci októbra alebo začiatkom budúceho mesiaca.

Kríky výhodne krmivo. Živiny poskytnú kvetinové sily potrebné na prežitie mrazu. Ak sa v regióne zúriví silné vetry, je potrebné vybudovať osobitnú podporu pre mladé kríky.

Metódy chovu

Existuje niekoľko možností na šírenie závodu. Metóda semien sa nepoužije z dôvodu, že hybridné odrody nie sú schopné zachovať vlastnosti materských rastlín, v dôsledku čoho sa sadenice úplne stratia dekoratívne kvality.

Záhradníci odporúčame vybrať jednu z nasledujúcich možností:

  • odrezky (zelené);
  • odrezky (zima);
  • šampiónov;
  • divízia.

Zelené posunovanie

Zelené zastavenie je reprodukované v lete, keď začína čas kvitnutia. Záhradníci si vyberú silný útek a nakrájajte na odrezky. Každý z nich by mal mať minimálne 4 listy. Horný strih sa riadi a spodná (pod obličkami) – naklonená. Na skrátenie odparovania sa listy na odrezaní narezali na polovicu a dva listy sú odstránené zo spodnej časti.

Ďalej, počas približne 4 hodín sa odrezky uchovávajú v riešení, ktoré stimuluje rast, alebo v odhadovanej vode. Po nižších médiách je prášok Kornin liečený a zasadený vo vermikulitíde alebo vlhkom piesku. Prehĺbiť stopku nie viac ako 3 centimetre.

Odrezky by mali byť transplantované v samostatnej kapacite pod nakláňaním približne 40 stupňov a pokryté hustým filmom. Kapacity sú ponechané na tmavom mieste. Striekajte odrezky každý deň nasleduje pomocou malého postrekovača.

Kaplnky

Táto technika sa vyznačuje spoľahlivosťou a jednoduchosťou. To vám umožní dostať mladé rastliny takmer bez úsilia. Niekoľko výhonkov by malo byť vybrané zo spodnej časti kríkov a dať ich do brázdy v blízkosti rastliny maternice. Pobočky musia byť na niekoľkých miestach pripnuté na pôdu.

Ďalej, výhonky by mali byť naplnené pôdou, ponechávajúc vrchol na povrchu. Je zviazaný na PEG. Na mieste úteku do zeme by mala pôda neustále navlhčená. Odporúča sa umiestniť vrstvu mulčovania trávy alebo rašeliny. Oddeľte nový závod z materského bushu nasleduje za rok, s nástupom nasledujúceho pruhu.

Divízia

Toto je najjednoduchší spôsob, ako vynásobiť rastliny. Korene kríka by sa mali vyčistiť od hrudiek zeme a rozdelené na niekoľko častí. Na každom novom závode by mali zanechať niekoľko silných a silných výhonkov, najmenej 2 alebo 3. Vykonať postup s nožom alebo secuteurs. Úseky sekcií by mali byť ošetrené uhoľným práškom alebo zelenou.

Svieti v zime

Rezanie odrezania od septembra do októbra. Listy sú odstránené. Odrezky odchádzajú vo vode počas 2-3 hodín a po zasadení v mokrej pôde, prehlbovanie na 5-6 centimetrov.

Landing site sa vzťahuje na mulčovanie z padlých listov. Spravidla zakorenenie padá na jar, s príchodom tepla.

Užitočnejšie a dôležité informácie o Spiae „Frombleli“ Pozri v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár