Spirea Japonská „Macfill“: Popis, pristátie a starostlivosť

Spiriya Japonská Macrofylla je považovaná za najlepšiu škálu dekoratívnych listnatých zástupcov. Preložené z gréckeho mena kultúry znamená „špirála“ a dostala to vďaka jeho špirálovým výhonkom. Odkazuje na rodinu ružovej, v ktorej existuje asi 100 druhov odpariek. V prírode sa tento ker nachádza na brehu zásobníkov, svahov hôr a solárnych trávnikov lesa. Napriek tomu, že vlasť rastlina je považovaná za územie Ďalekého východu a východného sibíra, môže sa stretnúť v Európe, a na severe Číny. Distribučná oblasť dávali Spirárovú schopnosť odolávať silným mrazom. Jeho podrobný opis zvážte v tomto článku.

Zvláštnosť

Spiriya Japonská „MacROPHILLA“ – krásna rastlina s jasným odtieňom lístia v závislosti od ročného obdobia. Má veľké, vzduchové listy, ktoré majú dĺžku 20 cm a šírka 10 cm. Bush môže rásť viac ako merač na výšku a pol metrov široký, pričom sa dopĺňa až 25 cm ročne. Veľmi nenáročný, odkazuje na skupinu letných kríkov. Blossom začína na treťom roku závodu od polovice leta a trvá až do začiatku jesene. Kvety ľahkých ružových farieb sa zbierajú v malých guľkách. Na pozadí jasných listov sa ich jemný vzhľad rýchlo stratí. V júni môžu byť listy jasne červené alebo fialové, v júli – zelená, a bližšie k jeseň majú najzaujímavejší žltý zlatý tieň. Ako už bolo spomenuté, rýchlo rastú, nebojte sa mrazom.

V lístiach rastliny obsahuje zložku, z ktorej sa vyrába aspirín.

Ako zasadiť?

Spiria pristátie začínajú jar na pestovanie zelene. V lete je rastlina rýchlo zakorenená a posilnená pred prvou zimovou.

Vyberte si intímny deň, nájdite miesto na pristátie s dobrým svetlom prístupom vo vašej záhrade. Okolo budúceho kríka by malo zostať bez aspoň metra na iné plantáže, ako veľmi rastú spiree.

Pokles na zemi o niečo viac ako koreňový systém kríka. Skrátiť trochu koreň a odstráňte poškodené časti. Ak sú vetvy sadenice vysoké, potom ich odrežte na jednu tretinu.

Urobte malú drenáž v prehlbovaní – nalejte trochu sutiny alebo clamzit. Top Pridajte zmes piesku, rašeliny a pôdy. Saplot umiestnite stred, a sať zem, ktorý nie je utesnený. Nalejte dobre a posypte horným rašelinou.

Všetky druhy pôdy sú vhodné pre tento ker. Hlavnou vecou je, že nemali obsah vápna. Dajte ho do pôdy listov alebo trávniku, takže bude rásť oveľa efektívnejšie.

Ako sa starať?

Spiriya „MacROFILLA“ – veľmi nenáročný rastlina, je dokonca vytvorená na rast, dokonca aj tých, ktorí sa nikdy nezaoberali rastom kvetu. Starostlivosť o takúto kultúru jednoducho, ale musíte sa držať nejaké pravidlá starostlivosti.

Korene kríka rastú hlavne na šírku pôdy bez prehĺbenia. Preto by zavlažovanie malo byť pravidelné a hojné 15-20 litrov týždenne s teplou vodou.

Pôda je žiaduca oplodniť zložky dusíka od marca. A v júni a auguste prijať organické a minerály. Po každom zavlačení, mierne strčte pôdu pre lepší prístup vzduchu a zničenie malých burín.

Venujte osobitnú pozornosť prerezávaniu. Rastlina žije do 15 rokov. Takže to bolo krásne po celú dobu, až 4 roky veku, odrezal na jar na rozpustenie lístia všetkých výhonkov vo vzdialenosti až do 10 cm od pôdy. Po 4 rokoch, obriezka trávi súčasne, ale už môžete odísť do 30 cm strieľa. Takýto postup sa vykonáva, aby mladé výhonky všetky leto majú jasnú, krásnu farbu. Vykonajte pravidelné dekoratívne orezávanie. Odstráňte koreň výhonkov, ktoré zasahujú do tvaru kríkov.

Ak máte veternú a drsnú zimu vo vašej zime, môžete sa lupovať vetvy na zem a opraviť na zimu. To všetko na pokrytie suchých listov alebo byliniek, posypeme tenkou vrstvou pôdy. Na pokrytie kroviny v zime nie je nevyhnutne, ak má klíma mierne.

Metódy chovu

Modifikácia Spiray Makrofilla, môžete niekoľko nekomplikovaných spôsobov, ktoré sú pod silou akéhokoľvek neskúseného záhradníka – spirea je veľmi dobrý.

  Semená

  Táto metóda je najdlhšia a starostlivá. S touto metódou reprodukcie nemusí byť zachované známky odrôd. Jarné semená vysadené v hnojenej rašelinovej zemi. Čistý film. Za približne v júni, sadenice pôjdu, ktoré môžu byť transplantované do stacionárneho miesta pestovania kríka. S cieľom urýchliť rast spiries, koreň pred pristátím. Po 3 rokoch, Spiray začne kvitnúť.

   Kopanie

   Najrýchlejší a najspoľahlivejší spôsob. Pre toto jar, keď sa objavili prvé listy, musíte nájsť niekoľko voľných pobočiek zo strany. Poponáhľajte si ich na zem, upevnite so skrutkami a vylejte malú vrstvu pôdy. V rovnakej dobe, v pôde, príliš veľa vlhkosti by nemala byť v pôde – môžu byť v rozpore s jeho nadbytkom, takže je dôležité kontrolovať jeho úroveň až do jesene sama. Pri príprave na zimu musí byť nádrž pokrytá lístím alebo senziou. Keď budú povolené root, môžu byť vysadené v určenom mieste pre nezávislý rast.

    Divízia Bush

    Pre tento spôsob reprodukcie, zrelé kríky vo veku najmenej 4 roky. Na jeseň, potom, čo listy padli, krík musí byť starostlivo kopanie a odstrániť korene zeme. Riveve opláchnite a rozdeľte tak, že 4 dlhé úniky zostávajú na každej časti. Každá časť môže byť vysadená v zime, ale výhonky musia znížiť až 10 cm od zeme. Vďaka tomu sú dobre zakorenené a pevné.

     Cherenca

     Ak to chcete urobiť, vezmite výhonky bežného roka z hornej alebo strednej časti kríka. Odrežte rezanie 10-15 cm výšok, takže zostáva 4 listov. Na jeden deň, musíte ich opustiť vo vode alebo špeciálnom stimulačnom riešení. Rastlinné odrezky pod filmom alebo nádobe byť skleníkový efekt. Pôda musí pozostávať z mokrého piesku a pôdy v pomere 1 až 1. Urob to lepšie v júli, aby bol koreňový systém tvorený na jeseň. Teplé odrezky na zimu, posypané hustou vrstvou listov a pôdy, a na jar, prevod do prideleného stacionárneho miesta.

     Choroby a škodcov

     Ker je veľmi odolný voči chorobám a škodcom. Ale ak bolo vydané horúce leto alebo sucho, môže začať leták. Ona jej listy, stávajú slabými a ker môže zahynúť. Ak chcete zničiť škodcov, použite prípravky „Decis PROFI“ alebo „PHYTENERM“.

     TLL môže zaútočiť na spiray celé leto, najmä ak je daždivý. Z TLI Listy sa začne otáčať, ako škodcovia Sať šťavu z rastliny. Odstráňte všetky poškodené listy a rozprašujte krídlo insekticídu.

     Zlikvidujte pod Bush Fallen Listy. Zvyčajne sa vyskytujú tick, ktoré potom stúpajú na zdravý ker. Žiť pod listom a okamžite si nemôžete upozorniť. Keď listy začínajú tričko a suché, len potom môžem definovať tento škodca. V tomto prípade odstráňte postihnuté listy a liečiť lístie s riešením „AKREX“.

     Ak máte v pôde veľa humusu, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou. Larva tohto chrobáka je veľmi nebezpečná, zabije korene spiray.

     BELLENKA A BLUE BLUE TULL PAILDER sú považované za najnebezpečnejších škodcov pre Spiria. Bojovať proti medenej sily a riešenie ekonomického mydla. Ak tieto prostriedky nepomôžu, lepšie sa zbavujú kríky, aby sa infekcia nerozširuje na zdravé plantáže. Infikovaný plot liečiť kvapalinu Bordeaux a zdržať sa pristátia na tomto mieste akejkoľvek plantáže.

     Vykonávať pravidelné preventívne opatrenia, aby sa zabránilo vzhľadu škodcov.

     V apríli a septembri sprej Bush akýmkoľvek insekticídom. Odstrániť suchú trávu a zničiť buriny. Ako často sa môže stratiť zem.

     Použitie v krajinnom dizajne

     Vzhľadom k tomu, „macrophilla“ spirea má výrazné lístie, pre ňu je vhodné ako individuálne pristátie a skupina. Vlastniť vynikajúcu kvalitu medu, bude to návnada včely vo vašej záhrade. Môže ozdobiť hranice.

     Ak máte fontánu – v blízkosti. Týmto spôsobom vytvoríte spire krásne vlhké podnebie a zároveň zdobia oblasť v blízkosti vodnej kaskády.

     Je to zaujímavé pre tento farebný ker medzi ihličnatými: pyramídovými TUI a jalovec kríky. Jej jasná farba zriedi zelené ihličnaté. Vytvorte si živý plot okolo svojho domova.

     Vlastniť jemnú arómu, spirea bude vždy pripomenúť. Môžete ozdobiť mestské parky a materské školy. Vysadil Spirei Bushes v blízkosti mestských obchodov vytvorí určitý tieň.

     Spirea dokonale v kombinácii s obrovskou veľkosťou balvanov. Relevantné pre zdobenie veže krajín kaviarní a hotelov. Klasický pohľad na Spiraia bude dopĺňať a zdôrazniť krásu iných bylinných plantáží.

     Použitie „makrofilla“ ako spoločníka medzi vysokými listnatými stromami pridá špeciálne kúzlo. Koniec koncov, ker je dobre zriesím, môže dať akýkoľvek tvar vo forme lopty, trojuholník.

     Výber japonského spiray na ozdobenie vašej záhrady, budete vždy zažiť zmysel pre potešenie a dovolenku, keď pred vašimi očami bude trvalka, jasná dekorácia.

     Spiraray orezávanie na video nižšie.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár