Trimovanie Subtteles Wegelia

Waigela spôsobuje záujem o mnoho záhradníkov kvôli ich dekoratívnosti a svetlé kvitnutie. Tento ker z rodiny rodiny je pomenovaný na počesť botaniky, ktorý otvoril tento závod, Waygel von. Motherland Weigel je považovaná za juhovýchodnú Áziu.

Čo potrebujete strih?

Aby bol ker spokojný s množstvom farieb a viac ako raz za sezónu, je potrebné okamžite a správne vykonať Weigel. V závislosti od odrody, veku rastliny a výsledkom, že záhradník by chcel dostať po účes záhradníka, prerezávanie na rôznych schémach.

Ako aj Striekanie je nevyhnutné pre zdravie kroviny, pretože zostávajúce bez povšimnutia, ktoré trestné alebo skreslené vetvy môžu byť následne spôsobené rôznymi infekciami, Čo vedie k chorobám a dodať veľa problémov a obavy o plodiny. Preto je proces prerezávania dôležitý a musí byť starostlivo.

Weigel môže byť použitý ako živý hedg, skupinový pristátie a vytvárať kompozície prvej triedy, ako aj alpské diapozitívy.

Optimálne termíny

Vzhľadom k tomu, Wegel – rastlina je dosť nenáročná (a pre to, v porovnaní s Lilac Bushom), kultúra môže byť rezaná v každom období: na jar, leto a jeseň, vo vhodnom čase pre vás, s výnimkou zimných mesiacov. Dokonca aj počas kvitnutia je nemožné aplikovať Weigel Harm tým, že orezávam, pretože ker ľahko reaguje na to, uvoľní všetky nové a nové mladé výhonky.

Existuje niekoľko typov účesov:

  • formatívne;
  • sanitárne;
  • omladzujúci.

Pravidlo sa spravidla vyrába po kvitnutí. A na vytvorenie tvaru kríka je vhodnejší na letné obdobie a jeseň. Sanitárne orezanie je vyrobené skoro na jar, zatiaľ čo všetky vystrelené a mrazené vetvy sú odstránené po zime. Jednoducho ich identifikujte: Znamenie mrazených vetiev je černososťou tipov.

V jarnom období je rastlina veľmi pohodlná, pretože sa to robí pred listom listov, čo dáva dobrý prehľad všetkých výhonkov. Je ľahké zistiť, ktoré pobočky už boli načrtnuté, a na ktorých sú živé obličky. Postup omladenia sa vykonáva na jar alebo na jeseň pred zimou, po líski. To umožní pecím, aby mali čas posilniť a získať silnú silu, aby sa prebudenie po zime opäť vyrastali hrubé a početné výhonky.

Ako znížiť ker?

Berte podrobne, ako vytvoriť, aktualizovať a rehabilitovať Bush so účesom.

Waigela je rozdelená na 3 typy veľkosti:

  • trpaslík;
  • priemer;
  • Vysoký.

Trpasličí odrody, výška dosiahne len na polovicu metra, priemerné odrody rastú až do jedného a pol metrov a vysoko – až dva a trochu viac. Samozrejme, trpaslík Wegels by nemali byť veľmi krátke, a vyžadujú len hygienické orezávanie, ktoré je odstrániť pacientov, poškodených a slabých vetiev. Rovnako ako po čase, keď sa Bush starne a zastavuje kvitnúce, môžete to omladiť.

Ale stredné a vysoké rastliny potrebujú dôkladnejší a častý účes. Postup prerezávania je veľmi jednoduchý aj pre začínajúcich záhradníkov a nebudú žiadne ťažkosti. Formulár Bush musí začať po 2-3 týždňoch po pristátí.

Aby ste mu dali tvar lopty, je potrebné, aby dno, v blízkosti trupu skrátiť vetvy o jednu tretinu celkovej dĺžky, potom postupne narezané, opustenie tipov je čoraz viac, a tak, kým sa nedostanete do stredu. Od stredu postupu sa opakuje, len v opačnom poradí. A tak v kruhu na dosiahnutie sférickej formy.

Wegel sa môže ľahko zmeniť na iné geometrické tvary. Trojuholníky, kocky, špirály, vlny a dokonca aj zvieratá. Na vytvorenie zvieracieho postavy bude lepšie a ľahšie vybudovať druh drôtu rámu a nechajte rast rastliny v ňom. Potom to bude stačiť len na orezanie vetvičiek vo forme. Vyžaduje sa len fantasy a určité zručnosti, ale ak je to žiaduce, všetko sa ukáže.

Nemali by ste sa báť pokaziť Bush – vetvy sú pomerne rýchlo rastúce a opraviť chyby predchádzajúceho účesu je jednoduchšie ako jednoduché. Existuje zodpovedajúca literatúra, kde sú uvedené systémy orezávania rôznych rastlín.

Ak chcete ker, aby ste dali tvar stromu, potom vyberte jeden najčastejšie a krásny útek a odstráňte zvyšok. Bude to váš budúci trup. Môžete tiež vytvoriť kmeň niekoľkých výhonkov. Môžu byť rozdrvené okolo seba alebo pohŕdať pigtail, čím sa pripájajú neobvyklý formulár. V každom prípade musíte najprv pestovať troller a potom pokračujte na vytvorenie koruny na ňom.

Pre hygienické zrážky, ako aj na obnovenie a obnovenie kríka, je potrebné orezať strieľať cez obličky, ponechať zhora od 0,5 do 1 cm. V priebehu sezóny je potrebné znížiť rastlinu do voľného obehu vzduchu, dobrého osvetlenia a vzhľadu nových výhonkov z času na čas.

Jednoducho to nepreháňajte, pretože kroviny kvitne na druhom roku svojho života a, ak odstránite mnoho minuloročných výhonkov, potom svieža kvitnúce nečakajú. A pre Wayegela vás potešil opakovaným kvetom, je potrebné odstrániť všetky rozmazané kvetenstvo, odrezať a časť hornej časti vetiev o 2-3 cm.

Aby ste omladili rastlinu, vo veku 3 rokov je potrebné znížiť všetky kmene, ponechať výšky s výškou približne 10 cm. Oddiely sekcií je potrebné okamžite liečiť záhradným kotlom alebo akýmkoľvek fungicídom, nebude nadbytočné na liečbu pôdy okolo zhonu. Môžete odrezať všetku rastlinu, spolu s mladými a môžete skrátiť len staré pobočky. Z nich následne ísť nové výhonky.

Ďalšia starostlivosť

Starostlivosť o závod je celkom jednoduchý. Vzhľadom k tomu, Weigela je vytrvalá rastlina, starajte sa o štandardné postupy, rovnako ako pre všetky trvalky. Správne kŕmenie poskytne dobrým rastom a hojným množstvom kvetenstva. Po kvitnutí na jeseň musíte nakŕmiť Wegel hnojivá obsahujúce draslík a fosforu. Pre toto sú vhodné hotové kompozície, ako napríklad:

  • Monofosfát draselný;
  • Hnojiva fosforov-potaš „jeseň“;
  • Superfosfát + síran draselný (síran draselný).

Monofosfát draselný je snáď najlepší nástroj v zložení a kvalite, ale je to najdrahšie z týchto troch možností. Akékoľvek iné hnojivo s nápisom „jeseň“ tiež plne zahŕňa všetky potrebné zloženie stopových prvkov, ktoré zlepšia stav kríkov, takže nie je potrebné ich zmiešať s niektorými ďalšími prostriedkami. K superfosfátu a sulfátu draslíka môžete pridať prepracovaný hnoj rýchlosťou 4-5 kg ​​hnoja na 50 g superfosfátu a 30 g sulfátu draselného.

Ako aj Môžete použiť organické hnojivá, napríklad riešenie kravy. Ak chcete splniť proporcie, je potrebné prevziať z 8 až 10 častí vody na 1 časť už preťaženého kosti a nalejte do studne pod rastlina. Nevyberajte hnojivá obsahujúce dusík na jesenné kŕmenie. Podporuje terénne úpravy a rast mladého riadku a je vhodnejší na jar, keď je vegetačná sezóna v plnom prúde.

Všetky rezané konferenčné vetvy, ktoré zostanú zimovanie, je potrebné liečiť v zimných fungicídoch na rýchle hojenie a prevenciu rôznych hubových infekcií. Zavlažovanie pred zimovaním je tiež potrebné, a dosť hojné. Predpokladá sa, že vlhkosť nedáva korene na zmrazenie v zimných mesiacoch. Voda na vodu pri teplote miestnosti.

Mulching bude tiež nepárny. To využíva minulé ihly ihličnanov, slamy, listu humusu, ľahké piliny, suchá tráva, husknik.

Mulch zabraňuje odparovaniu vlhkosti z pôdy. Jednoducho nemusíte posypať príliš blízko k trupu, pretože môže prispieť k jeho hnilobe.

Pred chladnou izoláciou potrebujete mulčovanie s hustou vrstvou. Ak pestujete VEGEL v južných oblastiach, kde zima nie je príliš studená, potom môžete bez tohto postupu urobiť.

Samotný VEGEL by mal byť pokrytý na zimu v tých regiónoch, kde je zima drsná. Aby ste to mohli urobiť, môžete tiež použiť piliny, varené labky, suché lístie. Ak je rastlina veľká, potom ho môžete zakryť tepelným izolačným materiálom zo všetkých strán. V zasneženej zime bude dostatok snehu. Avšak, hrubá vrstva snehu môže rozbiť mladé kríky, takže je lepšie sa obnoviť pomocou inej metódy prístrešia.

Tam sú takéto možnosti, keď si kúpite pozemok s dospelým Weigel. A ak predchádzajúci majitelia nikdy nezakrývajú ker z chladu, potom by ste to nemali začať robiť a vy. Rastlina sa už dokonale prispôsobila akýmkoľvek zimám a nezvyčajné podmienky pre izoláciu môžu spôsobiť zhoršenie všeobecného stavu rastliny, vrátane otáčania koreňového systému.

V prognózach teplej zimy nie je potrebné použiť tepelne izolačný materiál, najlepšie piliny alebo ihličnaté vetvy. V opačnom prípade bude vytvorená silná vlhkosť a v dôsledku toho šírenie hubových infekcií a hniloby. Takže, jar, budete musieť začať s liečbou rastlín.

O prerezaní a opustení Weigel sa dozviete ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár