Trpaslík Lilac: Odrody, Tipy na výber a starostlivosť

Pre krajinných záhradkárov a krajinných špecialistov dnes existuje veľký počet rôznych kultúr, ktoré pomáhajú implementovať najodvážnejšie nápady v dizajne súkromných domácností a parkov. V tomto zozname si trpaslík Lilac si zaslúži osobitnú pozornosť, ktorá je reprezentovaná veľká škála druhov a odrôd.

Zvláštnosť

Táto kultúra je trvalka, ktorá je nízkou chrru. Lilac spravidla rastie v celej, ale uprednostňuje slnečnú a hornatý terén. Dwarf Lilac by mal byť pripisovaný rodine olíny. Dnes v prírode sa môžete stretnúť s divokými kríkmi, ktorých tvorba nastala vo svetle prirodzeného opelenia a odrôd pestovaných človekom umelo.

Klasifikácia plodín sa vyskytuje v závislosti od rozdielov v načasovaní kvitnutia, farby a formy kvetenstva, ako aj výška kríka.

Dnes sú trpasličí kultúry najmä v dopyte v krajinnom dizajne vo svetle ich atraktívneho vzhľadu a vône. Preto sa kultúra nachádza v súkromnej miestnej oblasti av parkoch sociálneho významu. Kruhy dekoratívnych lilac sú charakterizované ich nenárôzou v starostlivosti, odolnosť voči negatívnym vonkajším faktorom, ako aj nízkym generačným ukazovateľom.

Táto rastlina medzi mnohými dekoratívnymi plodinami je zvýraznená ich individuálnymi vlastnosťami.

 • BUSTA LILAC BACKES Veľmi dobre tolerovať teploty. Dnes existujú odrody, ktoré si zachovávajú svoju vitalitu aj pri -40 ° C bez použitia podlahových materiálov. Táto funkcia vám umožňuje pestovať kultúry v regiónoch s ťažkými zimami.
 • Rastliny nevyžadujú špeciálnu prácu súvisiacu so starostlivosťou po pristátí. Poľnohospodárske inžinierstvo spravidla nie je odlišné od štandardných opatrení na pestovanie záhrad.
 • Okrem odolnosti proti mrazu, trpaslík Lilac rezistentný tolerovať sucho. Niektoré druhy budú schopné odolať týždenným teplom bez dodatočného zvlhčovania.
 • V dekoratívnych druhov, vegetatívny proces prebieha pomerne pomaly, kultúry sa čoraz viac zvyšujú, takže nepotrebujú časté orezávanie alebo tvorbu koruny.
 • Lilac na stránke bude pôsobiť ako prírodný čistič vzduchu, pretože rastlina môže absorbovať výfukové plyny a rôzne žiarenie.

  Medzi slabé stránky kríka stojí za zmienku nízkej miery prežitia mladých plodín, ako aj pomerne dlhú adaptáciu po zakorenení.

  Najlepšie odrody a ich charakteristiky

  Medzi rôznymi prezentovanými druhmi trpaslíka Lilac, ktorý je implementovaný v škôlkoch, stojí za to zdôrazniť najobľúbenejšie odrody.

  Meľúbený

  Táto rôznorodosť Lilac Lilac zahŕňa približne štyri desiatky hybridných plodín, odolnosť voči mrazu v strednom pruhu v Rusku av Moskve. Podľa opisu, kvet v kultúre môže trvať približne dva mesiace. Spravidla, v fáze kvitnutia, odroda prichádza začiatkom mája. Dekoratívna kultúra dosahuje výšku jedného a pol metrov, životný cyklus sa pohybuje do 100 rokov.

  Meyer vyniká pre svoju neuveriteľnú arómu, vďaka ktorej nízke a krásne kríky sú veľmi často zasadené v mestských parkoch. Farba farba v závislosti od príslušnosti k špecifickej odrody môže byť biela, smotana, červená a fialová.

  Medzi najobľúbenejšie odrody tohto druhu môžu byť pridelené na ružové, balebín, wite a ďalšie.

  „Superba“

  Meltsolite Varietálne Lilac rastie viac ako merače. Tento ker je dobre odolný voči negatívnym teplotám, kompaktné rastliny kvitnú asi 20 dní, prvé púčiky sa objavujú začiatkom júna.

  „Školáčka“

  Typ obyčajného Lilac, ktorý je zvýraznený jeho malá veľkosť. Krov je spravidla veľmi nízky, výška rastliny nie je viac ako 1-1,5 metra. Táto odroda je pozoruhodná pre fialovú farbu kvetov a odolnosť voči kolísaniu teploty.

  „Kapitán svätý“

  Lilac má priemerný čas kvitnutia, výška dreva sa nachádza v oblasti jedného metra. Kvety Kultúra so ženatými kvetmi, vyniká množstvom kvetenstiev na korune a trvanlivosť na mráz.

  Madame Charles Land

  Rozmanitosť trpaslíkov Lilac s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami. Kultúra sa vzťahuje na modrý typ, dospelý Bush dosiahne výšku jedného a pol metrov.

  „Jose“

  Hybridná odroda, ktorá má veľmi krásnu a šírenie koruny, sa vyvíja pomerne pomaly. Takéto stromy sú spravidla nad jedným metrom. Kvety Kultúra fialových a ružových kvetenstiev s príjemnou sladkou vôňou. Hybrid je zvýraznený v dvojitom kvete, prvá fáza začína v posledných dňoch mája, druhý – v druhej polovici augusta.

  „Červená pixie“

  Populárny hybridný s výškou 1 metra, ktorý odkazuje na skupinu re-kvitnúce Lilac. Krovy kvitne vo veľkých fialových červeno-fialových kvetenstve, druhá kvitnúca fáza je v auguste označená.

  Ako si vybrať?

  Vo svetle vysokej popularity terénneho dekoratívneho Lilac v krajinnom dizajne je zoznam odrôd a odrôd tohto zariadenia ročne dopĺňaný. Ak existuje veľký sortiment záhradkárov, je dosť ťažké určiť výber nového závodu pre vaše stránky.

  Tipy pre skúsených záhradníkov sa zmenšujú na Stojí za to zakúpiť dekoratívne nízko-temperamentné lilac výhradne v špecializovaných škôlkach alebo v botanických záhradách. Aby ste zaručili vybraný zdravý výsadný materiál, mali by ste vizuálne preskúmať nadzemnú a podzemnú časť sadenice. Koreňový systém bude môcť uviesť možné problémy a ochorenia kultúry.

  Dobrý mladý koreň stromu by nemal mať rúcha alebo chyby, navyše by ste sa mali uistiť, že integrita celého koreňového hľuzy rastliny.

  Zdravý koreňový systém by mal byť trvanlivý a flexibilný s množstvom pobočiek. Prípustná dĺžka koreňov, ktorá je najvhodnejšia pre pristátie, sa považuje za veľkosť približne 30 centimetrov.

  A tiež sa páčilo odroda by mala mať lesklé obličky s tesnými susednými váhami, lístie v zdravom semenáčke bude hladké a zelené, s malým leskom na povrchu.

  Pokiaľ ide o výber odrody, v tomto prípade bude voľba založená na preferenciách osobných chuťoviek súvisiacich s frekvenciou kvitnutia a farby. Takmer všetky hybridné odrody a typy trpaslíkov Lilacs sú zvýraznené dobrým odporom mrazu, takže kultúry budú môcť rozvíjať aj v regiónoch s drsným podnebím, poskytnuté útočisko na zimu.

  Pravidlá pristátia

  Lilac zakorenenie termíny sa budú líšiť v závislosti na odrode, pretože vlastnosť niektorých plodín je potreba pristátia na jar, iné rastliny sú najlepšie zastrelením po jeseň výsadbe v otvorenom mieste. A tiež výber času pristátia sa bude týkať možností reprodukcie.

  Najlepšie susedov pre znížené dekoratívne puzdro budú nasledujúce kultúry:

  • Kalina;
  • sakura;
  • ľalie;
  • clematis.

  Výhodný typ zriedenia trpaslíka Lilac je zaujatosť alebo reťaz. Odrodové hybridy sú najlepšie na rastliny sadenice alebo vakcinácie. Trvanie zakorenení spravidla na obdobie od augusta do septembra.

  Na koreň v záhrade musí majiteľ mladého dekoratívneho Lilac pripraviť dieru, ktorej rozmery budú 50x50x50 centimetrov. Pred pristátím by sa mala zaobchádzať s dezinfekciou. Na tieto účely môžete použiť mangánové riešenie alebo špecializované obchody.

   A tiež liečba podlieha koreňovému systému kultúry, sleduje deň pred pristátím, aby sa vylial žiadnym rastovým stimulátorom. Drenáž, ako aj vrstva piesku. Najlepšie je výsadba trpaslíka Lilac ako pôdu na použitie špecializovanej pôdy s povinnou prítomnosťou dusíka pre rast produktívneho koreňa a zelenej hmotnosti.

   Kultúra je umiestnená v strede jamiek, zvinúť korene, po ktorom je pôda posypaná vrstvou. Po pristátí by rastlina mala byť póly s teplou vodou, zhutnením zeme v diere.

   V prvom mesiaci by sa mali mladé sadenís pravidelne napojené, neumožňuje sušenie pôd.

   Ako sa starať?

   Najdôležitejšie pre správny vývoj Lilac sú prvé 2-3 roky po vylodenie v otvorenom pozemku. Počas tohto obdobia je záhradník povinný pravidelne plniť všetky činnosti týkajúce sa starostlivosti o trpaslík Lilac. Medzi opatrovateľské práce, sú určiť povinné úlohy pre každý záhradník.

   Podkord

   Hnojivá by mali byť vykonané raz za 2 roky. Na tento účel nasleduje v Rivant Circle of Lilac, aby vytvoril výživu vankúša pozostávajúce z koňa a humusu. A každé jar pred kvitnutím v studni s kríkom, musíte urobiť organické, ale až po konečnom príde snehu. A tiež môžete použiť komplexné formulácie na udržanie rastu a zdravia dekoratívnej rastliny.

   Zalievanie

   Zvlhčovanie pre Lilac je povinné v teplej sezóne, spravidla, 15-20 litrov bude stačiť na úplné zavlažovanie pre jednu obec týždenne. S príchodom jesene sa má zalievanie postupne znížiť, malo by sa znížiť na jeden čas za mesiac.

   Bojové choroby a škodcovia

   Povinné profylaktické opatrenie týkajúce sa starostlivosti o trpasličí Lilac puzdrá, je spracovaním prioritného kruhu, aby sa odstránila burina. Rovnako ako vizuálna kontrola na prítomnosti ochorení alebo škodcov podliehajú všetkým rastúcim kultúrnym v okolí. Pri detekcii škodcov hmyzích by sa mali rýchlo uskutočniť náznaky chorôb v susedných kultúr, ktoré by mali rýchlo vykonávať spracovanie tekutiny Burgue. A tiež osobitná pozornosť by sa mala venovať štátu Lilac, pôdy a susedných plodín s bohatou zrážkou na odstránenie tvorby rúrok na koreňovom systéme. Na účely prevencie v takejto situácii by sa mala vykonať drenáž pôdy.

   Lilac veľmi zriedka trpí útokmi škodcov a chorobami. Kultúra však môže byť infikovaná niektorými ochoreniami.

   • Bakteriálna nekróza – Neuch sa zvyčajne prejavuje po kvitnutí vo forme zmeny zelenej hmoty. V prípade ochorenia sa listy stáva Asholna a strieľa – hnedé. Na vylúčenie rizika lézie, stojí za to pravidelne znižovať kríky, ktoré poskytujú dobré vetranie koruny.
   • Nafúknutý rosa Najčastejšie útočí na mladé sadenice. Znamenie hubovej infekcie je sivá-biela nájazd na zelenej hmote. Na liečbu Lilac by mali odstrániť postihnuté časti kultúry a vykonávať zavedenie vápna chlóru do zeme, potom, čo musí byť pôda vymenila.
   • Verticillese Fading – Ponuky vyvoláva huby, vo svetle vzhľadu, ktorého kultivačné zvraty a schne. Liečba sa vykonáva pomocou použitia kalcinovanej sódy a riešenia s ekonomickým mydlom.

   Medzi nebezpečnými škodcami stojí za zvýraznenie hárku a pučania.

   Prvým typom je poháňaný lilacžúcimi šťavami, s aktívnym zvýšením populácie škodcov, kultúra rýchlo zomrie. Boj s škodcom sa vykonáva s liečbou rastlín s medi a intenzívou železa. Druhým typom škodcov je zimovanie na kultúru a s príchodom pružín na obličkových šťavách. Môžete zničiť hmyz pomocou špecializovaných skladovacích kompozícií a striekaním Lilac medi energického. Preventívne opatrenie, ktoré umožňuje chrániť kultúru pred škodcami, je včasné čistenie falošných listov, dumpingových pôd.

   Orezávanie

   Tvorba koruny v Lilac by mala byť pravidelne. Kultúry pre dospelých rezané každé jar. Počas práce, asi 8 obličiek ich opustí, zvyšok sa strih. Ako aj orezávanie predpokladá odstránenie suchého. V fáze kvitnutia môže byť Lilac odrezať časť voňavých kvetenstiev, ktorá aktivuje vzhľad nových kvetov.

   Ďalej sledujte video recenziu Lilac „Meyer“.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: