Tvorba gaštanových jedlých

Chestnut je krásny silný strom, ktorý sa stane nádherným dizajnom pre mestské ulice a pre parky, a pre štvorce. Ale okrem dekoratívnych vlastností, určitý typ gaštanov dáva jedlé ovocie. Mnohí záhradníci chcú vidieť tieto stromy na svojich stránkach. Ale pre to potrebujete vedieť, čo je kultivácia jedlého gaštan.

Popis

Kashtan Jedlý (alebo Noble) rastie na rôznych miestach sveta, vrátane Ruska. Najčastejšie sa nachádza v južných regiónoch – na pobreží Čierneho mora, na Kaukaze, ako aj v centrálnej časti našej krajiny. V oblastiach so studenými klimatickými a tvrdými zmitami gaštany nerastú. Takéto stromy sú zvyčajne dobre rastú na úrodných pôdach vybavených dostatočnou vlhkosťou.

Gaštanové siatie sa vzťahuje na rýchlo rastúce listy listov. Ale strom môže dosiahnuť absolútne odlišné parametre na výšku – tento indikátor sa líši od 2 do 40 metrov. Záleží na typom dreva a závažných podmienok.

Posudzovanie o popise trupu dospelého stromu rovno a mocný, s hustou kôrou hnedej. Koreňový systém označuje typ povrchu. Koruna stromu je dosť hrubá, častejšie vyzerá ako pyramída. List má tmavo zelené, špicaté tipy a podlhovastý tvar. Dĺžka sa môže pohybovať od 7 do 25 cm.

Chestnut Bloom spôsobuje veľa pozitívnych emócií. Hesetnovy Alley vyzerá veľmi atraktívne, keď je veľký počet stromov kvitnutím v rovnakom čase. Krém alebo biele kvety môžu dosiahnuť 15 cm na výšku. Tvar pyramídy ich robí podobnými sviečkami, ktoré sa nachádzajú v hrubej korune stromov. Terén, kde tieto majestátne stromy kvitnú, získava slávnostný a slávnostný pohľad. V mnohých mestách je kvitnúce gaštany spojené s príchodom skutočného teplej jar.

Koncom septembra dozrievanie ovocia. Orech je v zelenej shell s chrbticami. Kernel má hnedý, hladký a tenký škrupina. Nakoniec, ovocie zrelé do konca októbra – začiatkom novembra. Priemerný život gaštanu presiahol 100 rokov, ale často sú tu dlhé pečeň s oveľa pôsobivým vekom.

Ovocie Chestnut začína v 4. ročníku života, v niektorých prípadoch – na 5-6. S každým rokom bude ovocie na strome viac a viac. Napríklad z 40-ročného stromu je možné zbierať až do 70 kg zberu.

Ako odlíšiť od nepriateľských gaštanov?

Všeobecne platí, že jedlé a neznesiteľné orechy sú podobné: napríklad majú rovnakú farbu škrupiny a veľkosť. Ale existujú niektoré nuansy, ktoré objasňujú, že jeden strom sa líši od ostatného:

 • Onosný orech má horkú chuť, používa sa len vo farmaceutickom účely;

 • Oživenia sú zelené, aj keď sú orechy už zrelé, zatiaľ čo jedlé získavajú ružovitý odtieň;

 • Shell, v ktorom je jedlý orech skrýva, nemá žiadne chrbtice a tuberkulácie;

 • Kvety na konské gaštan 2-3 krát väčšie ako jedlé.

Prečítajte si viac  Vlastnosti Slávnika pre ruže a ich aplikácie

Pristátie a starostlivosť

Prvá vec, ktorú potrebujete vziať do úvahy, sa chystá do závodu na ploche gaštanov – tieto krásy vyžadujú veľký priestor. Preto je potrebné vážiť všetko pre a proti: či bude možné pestovať takýto strom na jeho pozemku, takže neskôr to nemusí znížiť v urgentnej objednávke, keď sa ukáže, že zatvára svetlo iné rastliny alebo zabraňujú budovam.

Ak je otázka vyriešená, mali by ste si vybrať priestranné, dobre osvetlené miesto, s voľnou neutrálnou pôdou.

Survuje lepšie získavať v škôlke, kde je príležitosť dozvedieť sa o zložitosti starostlivosti o každú konkrétnu odrodu. Takže môžete získať dobrý zdravý strom a neskôr sa poistiť zlyhania.

Stromy v zemi môžu byť zasadené na jar a jeseň. Hlavnou vecou je, že to bol mesiac pred nástupom mrazov a strom sa podarilo koreň a pokojne presunúť zimu.

Pit v hĺbke a šírke by mala byť asi 70 cm. V jamke tvoria malý tuberkulický cyklus, je umiestnený na ňom, rozpahovať ich na bokoch. Potom sa časť Zeme, zmiešaná s hnojivami, bude utiahnutá, potom opäť nalial zem a znova sa zmestí, aby sa zabránilo tvorbe prázdnoty. Potom je stromček hojne napojený, asi 2 vedrá na každom strome. V prvom rade by mal byť PEG umiestnený v blízkosti, a naviazať k nemu sáčku – takáto podpora bude potrebná, kým sa strom nezníži.

Kultivácia gaštanu zvyčajne nespôsobuje žiadne zvláštne ťažkosti. Starostlivosť o tento strom nie je ťažší ako pre iné.

 • Najprv je Treum potrebná pravidelná zalievanie – nie menej ako raz týždenne, podliehajú suchému počasiu. Gaštany milujú miernu vlhkosť, sucho trpí zle. Preto potrebujete monitorovať úroveň vlhkosti v pôde a nálade stromu. To vám povie, že chýba voda – letáky dole.

 • Keď sa strom vykonáva 3 roky, už nepotrebuje pravidelné zavlažovanie, má dostatok dažďa. Ale ak je leto sucho suché, trikrát na sezónu, musí sa strom vyliať a hojne. Vo vzostupnom počasí pod dospelým stromom, musíte naliať najmenej 40 litrov vody.

 • V prvých rokoch života môže byť dvakrát za sezónu hnojivá – organické a minerálne. Prvýkrát na 10 litrov vody môžeme zriediť 2 kg hnoja s pridaním 30 gramov močoviny. Na konci leta, namiesto močoviny, môžete pridať nitroammophos.

 • Pôda by mala byť uvoľnená v atraktívnom kruhu každé 2 týždne po vyložení a odstránenie burín. Ušetrite vlhkosť v pôde a spomalenie rastu burín pomôže mulčovať, ktorý môže byť použitý alebo žuť.

 • Na prevenciu rozvoja rôznych chorôb na začiatku jari a neskoré jeseň musí byť strom ošetrený bordinovou kvapalinou. FITOFLUORINE POMOCI „PHYTOOFLUORINE“. Postihnuté listy musia byť okamžite odstránené a napáliť.

 • V južných regiónoch stromy nepotrebujú ochranu v zime. V centrálnej časti Ruska a oblastí s chladným podnebím na zimu by sa mala zvýšiť vrstva mulčovania, dobre chrániť korene, koruna môže byť zabalená v burlap. Viac ako dospelý, stromy sú schopní odolať príliš silným mrazom.

Prečítajte si viac  Vyberte si gardna postrekovače

V regiónoch s extrémne ťažkými zimami, Kashtan je nepravdepodobné, že by mohol spadnúť.

 • Nezabudnite, že strom potrebuje formatívne a sanitárne orezávanie. Na jar, musíte starostlivo preskúmať strom a odstrániť všetky sušené a choré vetvy. Ak ste okamžite mať túžbu vytvoriť silnejšiu korunu, musíte stlačiť vrchol tak, aby gaštan dal bočné výhonky. A mali by byť tiež odstránené vetvy, ktoré rastú vo vnútri.

Reprodukcia

Ak mal záhradník túžbu vidieť na pozemku nie jeden strom, a 2-3 alebo dokonca celú uličku, môžete sa pokúsiť šíriť rastlinu. Na to musíte klíčiť semená. Po prvé, počas 2 týždňov sa uchovávajú na chladnom mieste, potom sa niekoľko hodín ponoria do teplej vody. A až po tom, môžete dať semená do zeme do hĺbky asi 8 cm, ponechajte vzdialenosť medzi otvormi 30 cm. Nie všetky semená pôjdu hore. Ale potom, čo výhonky budú výška asi 30 cm, musia byť naočkované. Môžete okamžite nájsť trvalé miesto pre sadenice, aby ste sa už resetovali.

Môžete si vybrať a metódu výkresu. Pre tieto kotlety odrezali, pozorovať uhol 45 stupňov, nezabudnite na nechať na nich rastu obličky. Potom sa odrezky umiestnia do pôdy, pokryté cap-greenhouse, pravidelne napojené, vetrajú a čakajú, keď sú odrezky zakorenené. Potom sa posielajú na trvalé miesto.

Žiadosť

Gaštan sa používa v rôznych oblastiach. Po prvé, toto je nádherná možnosť zdobiť územie. Môžete pristáť uličky, ktoré sa stanú vynikajúcim rámom stránky. Jedlý gaštan sa nemôže používať len v krajinnom dizajne – jeho orechy sú bohaté na vitamíny, môžu byť konzumované nezávisle a pripraviť rôzne jedlá.

Stojí to za zmienku Počas obdobia kvitnutia je gaštan vynikajúci med. Gaštanový med má druh, mierne horkú chuť. Obsahuje viac užitočných látok ako iné odrody, má antiseptický účinok. Zmes na dlhú dobu nie je návyk. Je to chutné a samo o sebe, a môže byť pridaný do cukroviniek.

Nuts jesť v potravinách v syre, vyprážané, pečené, konzervy. Sú konzumované soľou a cukrom. Používajú sa pri príprave cukroviniek, môžu piecť bochníkov z mletých orechov a dokonca aj varnú kávu. Začína začať mäsom, pridajte do koláčov. Pokiaľ ide o iné jedlá, všetko závisí od pripravenosti pokusu šéfkuchára.

Prečítajte si viac  Odporúčania na vytvorenie výpisu pre motor-blok s vlastnými rukami

Zvážte, ako pripraviť lahodné pokrmy, ako časť, ktorej gaštan je dôležitou zložkou, ktorá dáva špeciálnu chuť.

Kačacie prsia s gaštany

Na varenie bude potrebné:

 • kačacie prsia;

 • gaštany;

 • pomaranče;

 • Červená cibuľa;

 • balzamikový ocot.

Prsia sú pražené v panvici. Gaštany sa pečú v rúre počas 15 minút pri teplote 200 stupňov, potom sa zbavte škrupiny.

Cibuľa sú pečené v panvici, pridajte šťavu 2 pomaranče, gaštany, pár lyžice balsamického octu. Potom sa prsia vlejú s touto zmesou a uhasia, kým sa všetka kvapalina odparuje.

Turecko plnené gaštany

Turecko musí byť vopred umiestnené v marináde a držať sa tam deň, aby sa ukázalo, že sa ukáže ponuky a šťavnaté. Ako marináda, môžete dokonca používať vodu s pridaním soli, cukru a korenia podľa vašich predstáv.

 • Plnkou položené bezprostredne pred pečením. Hlavnou zložkou plnenia bude gaštany, plus to bude potrebné biely chlieb, maslo, zeler, petržlen.

 • Na naplnenie potrebujete suché kúsky chleba v rúre. Gaštany by mali byť rezané vo forme krížov zo spodnej časti škrupiny a variť pol hodiny. Potom potrebujú chladné, čisté a narezané na 4 časti.

 • Krémový olej sa musí roztaviť na panvici, pridať luku a zeleru. Potom tam pridávajú sušienky a gaštany. Táto náplňilá naplní morku a posielať do rúry na hodinu a pol.

Repy s konzervovanými gaštany

Ak chcete pripraviť toto jedlo, je potrebné repy, cibuľa, koreniny a gaštany.

Repy sa najprv uvarujú na pripravenosť. V panvici na panvici v rastlinnom oleji. Zelené korenie sa pridávajú, dajte konzervované gaštany.

Varené repy sa narezali na plátky a položte na plechu na pečenie. Nalial to všetko s vyprážanými gaštany, piecť v rúre po dobu 30 minút.

Okrem toho gaštany robia krásny džem. Kilogram orechov bude potrebovať polovicu kilogramu cukru a štiepkovanie kyseliny citrónovej. Po prvé, matice čistí a varí 20 minút. Cukrový sirup sa pripravuje samostatne. Cukor pridá nejakú vodu na cukor rozpustený. Potom sa chladené orechy naliavajú do hotového sirupu a klesli pol hodiny. Delicious Jam je pripravený.

Prečítajte si viac o tom, ako pestovať gaštanové jedlé, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: