Typy a odrody Rhododendron

Rhododendron sa vzťahuje na Evergreen listnaté polostanité. Táto rastlina je zástupcom rodiny vresov. Má až 1000 poddruhov, čo ho robí populárnymi medzi milovníkmi rastlín.

Zvláštnosť

Ružový strom, takže inými slovami nazývaný Rhododendron, externe má podobnosť s ružou. Nemocnica sa považuje za južnú Čínu, Japonsko, Severná Amerika, juhovýchodná Ázia, Himaláje. Často táto rastlina vo voľnej prírode na brehu zásobníka alebo hôr. Ovplyvňuje najmä rôzne ružové drevo, Koniec koncov, je zistené ako rastlina s rovným stonkom a kríkom.

Rhododendron Kvety môžu mať inú formu, veľkosť, ako aj farbu. Môže kvitnúť nielen miniatúrny kvet, ale aj gigantické topánky v 20 centimetrov. Zástupca záhrady má tvar kríkov, jeho koreňový systém je umiestnený kompaktne na povrchu. Lístie je sedavý, čerešňový typ, rovnako ako na výhonkoch. Forma listu je charakterizovaná spoločnosťou Ovid a nepriamo, na okraji sú celé akné a píly.

Ružový strom poteší rôzne farby farieb, ktoré môžu byť biele, fialové, červené a lilac. Forma púčov je ovplyvnená typom rastliny, deje sa Bell, kolesá, rúrkové, lievikové typy. Niektoré odrody vyžarujú príjemnú vôňu. Tvorba fetálneho rododendrónu sa vyskytuje vo forme piatich drvených boxov, vnútri, ktorý sa zbierajú semená. V prírode možno ružový strom nájsť jediný zástupca aj v skupine.

Odrody

Kultivácia Rhododendron je schopná otáčať záhradu v pôvodnom ostrove kvitnúci. Vzhľadom na širokú škálu tejto rastliny, každá kvetina môže vyzdvihnúť najvhodnejšiu možnosť pre svoju oblasť. Súdiac podľa mena ružového stromu, môžete predpokladať, ako bude jeho popis.

Yakushimansky

Evergreen kríky Yakushiman Rhododendron dosiahne výšku 100 cm, ako aj priemer 150 cm. Lietavé rastliny dlhé, úzke, maľované v bohatom zelenej farbe. Kvety Yakushiman Rose Tree idú v kytivách 10-12 kusov. Kvety sú schopné zmeniť svoju farbu – z ľahkej ružovej a bielej v období od mája do júna. Tento typ mrazuvzdorného, ​​pomalého rastu.

Semi-bodne sa vyznačuje mimoriadnou atraktívnosťou, takže chovatelia neustále používajú na odstránenie nových odrôd. Tento zástupca je schopný niesť nízku teplotu a nemusí pokryť zimu. Na jasných zástupcov Yakushimanov Rhododendron zahŕňajú takéto odrody ako:

 • „KALINKA“;
 • „Percy Weismansan“;
 • „Blurech“;
 • „Fantastické“;
 • „Zlatý horák“.

Listnatý

Tento typ Rhododendronu môže rásť na 1 meter na výšku, Preto sa často používa ako kvitnúce živé ploty parkových zón a území domácnosti. Kvety závod s zvončekmi a lievikmi vybavenými dúhami. Kvetenstvo tohto typu ružového dreva sú obojsujúce aj pozostávajúce z 2-3 kvetu. Ten sú charakterizované veľkými veľkosťami, môže mať mnoho farieb: nasýtená červená, šarlátová, žltá, jemná ružová, lilac.

Hlavný rozdiel listnatého typu od zvyšku je rozsah a hojnosť kvitnutia. Pri kvitnutí má polopriple jasný glade, na ktoré sa vzťahuje nezvyčajné farby. Na jeseň čas, listy tejto rastliny získa zaujímavé odtiene, než prispieva k transformácii palisadárov. Rhododendron rastie pomaly, ale zároveň nie je zlé na orezávanie a postup na tvorbu koruny. Na tento rezistentný proti mrazu zahŕňajú takéto odrody ako:

 • „Kamchatsky“;
 • „Klondike“;
 • „Silver papuče“;
 • Narcissiflora;
 • „Gent“;
 • Homebush;
 • „Andek“;
 • Nabucco a ďalšie.

osem

Fotografia

Stopa

Tento typ krovu sa vzťahuje na strafehenový list Full Rhododendron. Výška, ktorú môže dosiahnuť 200-300 cm. Mladé nahé výhonky zástupcu flóry sú pokryté RAID, majú jemné podlhovasté lístie až 8 centimetrov. Kvety majú hodnotu od 3 do 6 centimetrov, ich rozpúšťadlá sa vyskytujú po ukončenej fáze vývoja lístia.

Larbura

Rhododendron Larbura sa považuje za stálezeľový ker, jeho výška môže dosiahnuť 1,5 m. Táto rastlina sa pestuje na pozemku pre domácnosť av prírode sa nachádza na skalnatom horskom prostredí, skale, v lese medzi listnatými druhmi stromov. Larbura sa vyznačuje jemnými výhonkami, tmavo zelenými lístkami, ktorý má kožovitú štruktúru a eliptickú formu. Kvitnutie tohto Rhododendronu sa vyskytuje do 14 dní, zvyčajne v máji. Kvety majú fialovú farbu av priemere dosahujú 5 centimetrov.

Zlatý

Zlatý ker môže dosiahnuť výšku 0,3-0,6 metra. Je ľahko rozpoznateľné kvôli tomu, že má tmavé vetvy, ktoré stlačili proti zemi. Črepné rastliny mierne dospievajúce. Lístie tohto typu ružového dreva je považovaný za stálezelený, je eliptický v tvare a zabalený okolo okrajov. Dĺžka listu môže byť od 2,5 do 8 centimetrov, ktorých šírka je 10-25 mm.

V spodnej časti kríkov letáky majú zlatú bledú farbu. V rovnakej dobe, horná časť Zlaté Rhododendron je pokrytá hustým tmavým zeleným lístom. Kvety rastliny Zlatý žltý Buton. Ovocie tohto druhu majú druh valcovitého boxu s dĺžkou asi jedného a pol cm3 a šírky až 6 mm.

Kathevbinsky

Medzi veľkou druhovou diverziou Rhododendronu, môže byť rozlíšená atraktívna rastlina – katabinsky ker. Je dosť veľká, pretože môže dosiahnuť výšku 200-400 centimetrov, každý rok pridávanie 10 cm v raste. Ružový strom sa vyznačuje hustotou koruny s priemerom 200 cm. Bark maľovala hnedú farbu. Lístie ker elipsoidového tvaru a nasýtenej zelenej farby.

Kvety Catabinsky Rhododendron sú prezentované vo forme zvonov s bielymi, lilacovými, fialovými a fialovými červenými odtieňmi. Nie sú charakterizované malými rozmermi a často sa zhromažďujú v kvetenstve 20 kusov. Externe, ker vyzerá elegantné a atraktívne.

Tento ružový strom našiel svoje použitie pri plánovaní v blízkosti lavičiek, arbors, chodníky.

Kanadský

Kanadský Rhododendron označuje nízko-elektráreň, jej výška zriedka presahuje 100 cm. Ker je charakterizovaný hladkosťou pobočiek, podlhovastrannou formou lístia. Okraje druhej sú skrútené. Farba modro-zelená v hornej časti kríka a pod – Sizy. Upokojuje sa z kanadského rododendrónu sú tenké, sú natreté v žltej farbe a časom sa získava sivasto hnedá farba. V kvetenstve zozbieraných od 3 do 7 farieb, ktoré kvitnú až do plného vývoja lístia. Otvory maľované fialové purpurové alebo ružové.

Rhododendron SMIRNOVA

Rhododendron ker Smirnova Evergreen, vyznačuje sa mimoriadnym zväčšením a odolnosťou proti mrazu. Výška rastliny nepresahuje 1,5 m. Kvetenstvo sa chystá na atraktívnu kyticu s ľahkou ružovou farbou a žltými škvrnami. Mladé vetvičky majú svetlé a staré vetvy sú pokryté sivej kôry.

Lídri Rhododendron Smirnov sú charakterizované formou elipsy a tupej jazdy. Horná časť listov je zelená a lesklá, a dno sa utopili. V kvetenstve existuje 10-14 kvety s priemerom približne 0,15 metra. Venonove fúzy, sú holé a maľované v purpovej ružovej farbe, ako aj kvety sú pokryté žltou škvrny. Tento typ ružového dreva je schopný vydržať až 26 stupňov mrazu.

Populárne odrody

Rhododendron sa považuje za exotickú rastlinu odolný voči mrazu, takže jej kultivácia je možná aj v regiónoch s drsným podnebím, ako aj v URAL. Stojí za to zvážiť populárne odrody rosewood.

 • „Fantastické“ – Toto je nízky, stálezelený ker, ktorý môže rásť až 100 centimetrov. Crohn je schopný rásť na šírku 150 cm. Rastlina rastie pomaly, je rozšírená a vankúš. Lístie z „fikcie“ husté a dlhé, ale môže rásť až 12 cm dlhé, jej farba jasne zelená. Bud jasne červená, ale ako je odhalené, to sa rozjasní. Kvety majú tvar zvonov, sú pekné motley.

Okvetné lístok vlnité s jasným ružovým rezom, zatiaľ čo samotný kvet je natretý bielym. Okvetné lístky sú charakterizované prítomnosťou bodových vzorov. Kvetenstvo Sharo-tvar, asi 10 veľkých kvetov sa sústreďuje. Korene rastlín a plochý.

 • „Hanya“ – Jedná sa o vynikajúcu rozmanitosť Rhododendron, ktorá má kvety s jedinečným tvarom a farebnými farbami. Táto rastlina sa považuje za skôr populárne medzi milovníkmi prírody. Kvetina je Funk-Like a Big, má lievikové lístky a rozmazané ružové farby, ktoré opäť, skôr tmavšie ako na vrchole. Farby hormónov sú jednotne distribuované sotva distribuované.

Semi-Man listy, sú veľké a maľované zelene. Rozmanitosť je charakterizovaná množstvom a trvanie kvitnutia. Krov je nízky, ale skôr široký, ukazuje rezistenciu na všetky druhy chorôb.

 • Zlaté svetlá. Táto odroda je hybridný list, má vysoký odolnosť proti mrazu. Dekoratívna rastlina môže rásť na 150-200 cm. Obdobie kvitnutia začína v máji, takže táto odroda sa považuje za tiež. Charakteristická kompaktnosť, rovnosť a uvoľnenie. Po čase času sa rastlina stáva kučeravým a rastie vo forme hemisféry. Crown sa vyznačuje veľkou šírkou, jej priemer môže dosiahnuť 1,5 m. List podlhovasté, široký, bezplatný.

Má olivovo zelenú farbu, ktorá spadá na bohatý burgundsky. Stonka je dobre vetvenie. Kvety natreté v lososom-oranžovej, sú lievikom a majú priemernú veľkosť. Hrdlo kvetu je ľahšie ako jeho hrany, sfarbenie zvyčajne ružové. Kvetenstvo zlatých svetiel je hlavná kytica pozostávajúca z 8-10 kvetov.

 • „Mandarínske svetlá“. Azalea tejto odrody je považovaná za rastlina odolná voči mrazu. Kvet ružového dreva je charakterizovaný príjemnou arómou, tvarovanou formou, priemerom až 5 centimetrov a red-oranžovej. Na vrchole kvetu je oranžový bod, na okraji majú vlnovú štruktúru. Kvetenstvo Sharo-tvarované, je to od 7 do 10 kvetov. Kvety Treathhens kroviny hojne.

„Mandarinové svetlá“ môžu dosiahnuť výšku 1,8 m, s Coruns od zástupcu kola flóry. Eliptické lístie Rhododendron, má akútnu hornú a plochú základňu.

Morozowschopnosť na odrodách vysoká, rastlina môže odolať 31-34 stupňam mrazu.

 • „KALINKA“. Závod sa považuje za krásnu, evergreen a dekoratívne. Kronová odroda sa vyznačuje hustotou a formou foriem. Dospelá rastlina môže dosiahnuť výšku až 150 cm, zatiaľ čo Rhododendron rastie pomaly. Ružový strom lístie hustý, kožovitý, v hornej časti bledo zelenej, v spodnej časti – sivá s hnedým vstupom. Kvetinové svetlo ružové, má vlnité kaymové a hnedé škvrny. Doba kvitnutia spadá na máj.

Bush vzhľadom na odolný voči mrazu, potrebuje prístrešok na zimu.

 • „Percy Weismans“ je hustý dom. Jeho kvety majú ružovú farbu s broskyňou odtieňom a pod koncom kvitnutia na bielom. Každá kvetenstvo tohto Rhododendronu sa skladá z 15 kvetov. Lesklý a skôr elegantný. Rýchlo rastie „Percy Weismans“, ročne pridaním asi 10 cm na šírku. Odroda preferuje odrážané do kyslých pôd, reaguje negatívne na sucho.

Tento ružový strom sa odporúča presadiť nielen single, ale aj v oblasti kvetov.

 • „BLÜHREHET“ rastie až 90 cm a má šírku 130 cm. Táto odroda je považovaná za stálegreen, kopulové, miniatúrne kríky, ktoré pomaly rastú. Rastlinné kvety maľované fialové ružové, červené fialové kvety, ich hrany vlnité. „Blurecht“ preferuje chladnú, čerstvú a dobre odvodnenú pôdu s veľkým obsahom humusu. Táto Rhododendronová odroda sa používa obaja, ako aj počas skupiny pristátie.

 • „Lumín“ – Toto je Bush, ktorý má extrémne sploštený tvar a strednú výšku. Kvety ružový strom s veľkými rubínovými kvetmi, ktoré môžu byť rozjasnené vekom. Okraje okvetných lístkov sa vyznačujú vlnou. Tvorba kvetinových pukov sa vyskytuje skoro, je to hojné. Lístie veľké a brilantné, na jej ker veľa. Ker môže vydržať mrazu na 28 stupňov. Rastlina sa vyznačuje pomalým rastom, ale zároveň je stále ovplyvnená a vyzerá skvele.

Tipy pre starostlivosť

Ružové drevo, ktoré rastie v otvorenej pôde, vyžaduje správnu starostlivosť. Závod vyžaduje včasné striekanie, zavlažovanie, hnojivo, burinu, orezávanie, ako aj vykonávacie opatrenia na ochranu pred chorobami a škodcami. Keďže systém koreňových kríkov je povrchný, Nemali by ste vykonávať burinu a pôdu pri neďaleko Rhododendronu. Tento postup by sa mal vykonávať ručne.

Táto kultúra vyžaduje obsah vlhkosti v atmosfére a pôdy, takže zavlažovanie rastlín by mali byť správne, pretože má priamy vplyv na tvorbu púčikov. Zavlažovanie by sa malo vykonávať s panstve mäkkej vody. Zavlažovanie kroviny je potrebné so stratou Turgore a zmierňujúcich plechov. S týmto postupom je potrebné zabezpečiť, aby bola pôda impregnovaná do hĺbky 20-30 cm. Ako aj Nie je potrebné umožniť stagnáciu vlhkosti, ktorá môže znamenať skladanie a spúšťanie plechov.

Kruhy ružového dreva z prírody sú charakterizované správnou formou, Preto tvarovanie Trim nepotrebuje. Orezať Rhododendron potrebujú len v prípade nadmernej výšky. A tiež nezabudnite na omladzujúce procedúry, pod ktorými stojí za to, že je to poškodené a mrazové výhonky. Na zlepšenie kvetu kríkov stojí za to rozbiť všetky kvetenstvo, ktoré už fúkania.

Funkcia Rhododendron stojí nasledovné:

 1. V prvom jarnom dňoch stojí organické alebo minerálne hnojivo, stojí za to urobiť dusík pod ružovým stromom, ktorý obsahuje dusík;
 2. Na začiatku leta, po skončení fázy kvitnutia, 1 meter štvorcový stojí za to urobiť 20 g draslíka síry a superfosfátu, ako aj dvakrát toľko síry amónneho;
 3. Posledné kŕmenie sa koná v júli, 20 g draslíka síry stojí za to držať, rovnako ako superfosfát 1 štvorcový meter.

Často rastlina útoky trápiť cherver, štít, web tick, bug, weevil, rhododendrózny muchy, slimák a slimák. Ak si ružový strom zaznamenal Bucheloga, potom stojí za to vynaložiť Spracovanie fungicídov, napríklad Tirama. „Diazinon“ je účinný v boji proti iným škodlivým parazitom tejto rastliny.

Nedostatočné prevzdušňovanie koreňov znamená rôzne plesňové ochorenia kroviny. Ale s hrdzavosťou alebo suchšou špinením stojí za to bojovať s zmesou Bordeaux.

Pokiaľ ide o starostlivosť o Rhododendron, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: