Usporiadanie oblasti krajiny 6 akrov

Mnohí z nás sú majiteľmi malých letných chatov, kde odchádzame so svojou rodinou, aby sme si oddávali od zhonu hlučných miest. A vďaka dôchodku, často trávime väčšinu svojho voľného času. Preto je tak dôležité, prichádza do chaty, aby ste sa cítili pohodlne a vychutnať si prácu na domácom pozemku.

Základné princípy

So správnym prístupom k plánovaniu môže byť vybavený aj relatívne malý priestor 6 akrov, aby bol pohodlný a pohodlný pre všetkých členov rodiny.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prerušiť celú oblasť pozemku Štyri hlavné zóny:

 • Rezidenčný komplex (dom alebo chata).
 • Hospodárske budovy (kôlne, garáž, drevený a iný).
 • Zóna poľnohospodárskej pôdy (skleníky, postele, ovocné stromy, kvetinové záhony a iné).
 • Miesto pre vonkajšie relaxáciu (altánok, hojdačka, hojdacia sieť, bazén).

Spravidla, na domácom pozemku, najvýznamnejšia oblasť je pridelená poľnohospodárskej pôde, môže to byť až 75% z celkového počtu. Všeobecne platí, že všetko závisí od vašich preferencií a cieľov, pre ktoré sa chata nadobudne: ak sa tu budete relaxovať so svojou rodinou, potom by ste mali zostať viac priestoru pre rekreačný priestor.

Ale bez ohľadu na to, aké vaše preferencie, tvoria príkladný plán domáceho pozemku, stále stojí za to dodržiavať základné pravidlá a všeobecne prijaté normy. V budúcnosti vám to pomôže vyhnúť sa nepríjemným situáciám.

Hlavná vec je postarať sa o:

 • Prvá vec, ktorá by sa mala objaviť na vašom pláne, je rezidenčná budova. Ak idete na Vašu chatu, aby ste sa zapojili do pestovania bobúľ, zeleniny a ovocia, potom je vhodné určiť miesto na vybudovanie domu vedľa jednej z hraníc stránky. Ak sa vaša chata používa hlavne na odpočinok, môžete sa rozhodnúť vybudovať dom takmer akékoľvek miesto, hlavná vec je, že vyzerá harmonicky vo všeobecnej krajine záhradného pozemku a neblokoval slnko pre rastliny a farby, ktoré plánujete rásť tam.
 • Najviac osvetlený slnečnou časťou stránky je žiaduce odísť na poľnohospodársku pôdu, konkrétne výsadbu ovocných stromov a kríkov s bobuľou, výstavbou skleníkov a zlomených tokov tokov.

 • Všetky ekonomické budovy sú najlepšie umiestnené v odľahlom rohu vašej chaty, aby sa nedostali do očí a nemali zatienenú poľnohospodársku pôdu. V ideálnom prípade umiestnite tieto predmety potrebné na najchladnejšiu a tienistú stranu, takže pomôžu chrániť graf zo severného vetra.
 • Rekreačné oblasti môžu byť dispergované v celom alebo zhromaždení. Môžete napríklad oddeliť ihrisko s bazénom a hojdačkami z rekreačnej oblasti starších členov rodiny, budovanie útulného altánok preč od hlučného hanobia v chladnom tieni.

Možnosti plánovania

V závislosti od formy pôdy existujú rôzne metódy pre plánovanie miesta kaštieľa.

Zvážte hlavné príklady:

 • Najobľúbenejšie a najúspešnejšie je Štvorcové alebo pravouhlé plánovanie oblasti krajiny. S týmto projektom budete ľahko vypracovať systémy a rozdeliť oblasť na zónu, orientovaná na stranách svetla a potom umiestnite všetky potrebné budovy a pristátie na ňom. Tento typ plánovania je ideálny pre hladké štandardné časti 6 akrov.

 • Úzke plánovanie Používa sa na neštandardné, predĺžené v dĺžke pôdy. Tento typ dispozície vyžaduje dôkladnejší rozvoj. Aby takýto pozemok nevyzerá ako rozptýlený priestor, je veľmi dôležité kompetentne kombinovať všetky svoje zóny s určitými väzbovými prvkami. To môže byť nažive živé nožnice, chodníky pre chodcov, všetky druhy oblúkov, zadržaných rastlinami – všetky tieto prvky budú hrať úlohu oddelenia do jednotlivých zón a spolu s tým udržať jedinú líniu všeobecného dizajnu.

 • Úseky m nie je príliš často nájdené v záhradnícke partnerstvá, ale obchádzanie plánovania takejto formy by bolo nesprávne. Ak ste sa dostali na zem len takúto formu, nebojte sa, pretože usporiadanie takéhoto pozemku nie je tak zložité, ako sa to môže zdať. Naopak, táto konfigurácia má množstvo výhod oproti hladkým a štandardným formám: je dokonale rozdelená do zón. Takže, ak zariadite rezidenčnú budovu v podávacej časti stránky, potom môžete vytvoriť dva, jednotlivé územie je spáchané, odstránenie jedného z nich na rekreáciu a druhý pre výsadbu poľnohospodárskych plodín.

Ako vybaviť 6 akrov?

Začíname s plánom pre rozvoj pozemkového pozemku šesťsto metrov, malo by sa spoliehať na ich chute a preferencie, pretože je to vlastník, ktorý musí byť taký pohodlný a pohodlný vo svojej krajine bydliska. Výberom dizajnérskeho štýlu, v ktorom budete vypracovať krajinu, musíte čerpať z Watman Sheet Podrobné Zoning Systémy pre vaše budúce vlastníctvo.

Starostlivé plánovanie vás bude môcť ušetriť od nepríjemných problémov v procese hrania objektov na zemi.

Ak chcete prerušiť územie, budete potrebovať podrobnosti o vašom pozemkovom pozemku:

 • Miesto vzhľadom na časti svetla;
 • myšlienka chemického zloženia pôdy;
 • Približná poloha podzemnej vody.

Všetky tieto údaje sú potrebné pre správnu voľbu rastlín pristátie, dobre alebo dobre výstavby, výstavbu umelých nádrží. Po určovaní hlavných funkčných zón, miesta pre domácnosť, budovy domácností a rekreačných miest sú distribuované.

Ak má rodina malé deti alebo staršie osoby, miesto na relaxáciu na otvorenej dovolenke by mali byť zvýraznené v tieňovej časti stránky. Pre mladých ľudí so silným zdravím, ktorí milujú, aby sa opaľovanie, rekreačná oblasť, naopak, organizovaná na južnom, naplnenej dňom slnkom, strana.

Je tiež dôležité zvážiť umiestnenie objektov domácností. Najvhodnejšie miesto pre takéto budovy je v ďalekom rohu lokality, mimo rezidenčnej časti a miest relaxácie. Tam musia byť umiestnené a cisterny pre odpadky a hromady kompostu a SRATES s poľnohospodárskymi inventármi a WC.

Na zamaskovanie všetkých potrebných, ale nie príliš estetické objekty môžu byť použité plot z živých rastlín, okrem svojej neoceniteľnosti UTILITISTICKÝCH FUNKCIE, to dokonale zapadá do dizajnu takmer akúkoľvek krajinu, je elegantná dekorácia.

Rozhodovanie so všetkými hlavnými zónmi si môžete vybrať miesta na členenie v kvetinových postele, vybavenie kvetinových lôžok alebo jednoduché trávniky, kde vaša rodina môže hrať tenis alebo badminton. Kvety môžu byť rozdelené pozdĺž zabezpečenia, obklopujúc si územie, vedľa dverí alebo pod oknami domu, ako aj pozdĺž záhrad, opuchu od piesku alebo malý štrk.

Kvety a dekoratívne zelené pre kvetinové postele a kvetinové lôžka si musia vybrať, v závislosti na tom, kde budú pristáť.

Plot môže pristáť viac vysokých rastlín a pozdĺž stôp sú veľmi malé. Tiež celkom dobre rastliny rastlín tak, že v priebehu sezóny, ktoré kvitnú striedavo, potom vaše kvetinové postele vyzerajú veľmi krásne, bez ohľadu na rok. Nesmieme zabudnúť na celkový dizajn – všetky rastliny by mali byť harmonicky kombinované navzájom, vytvárať jeden celok v krajinnom dizajne.

Tipy na odvodnenie mokrých oblastí

Veľmi často sa krajiny a záhradné miesta nachádzajú na pozemkoch, ktoré nie sú príliš vhodné na pestovanie poľnohospodárskych výrobkov, vo väčšine prípadov je lesná pôda v nížinách mokradí. Otázka vypustenia takejto oblasti krajiny je jedným z najnaliehavejších problémov vlastníkov pôdy.

Ak má pozemok malú prirodzenú zaujatosť v smere cestnej drážky, potom táto otázka nebude vyriešená. S touto verziou stránky je potrebné jednoducho znížiť malé priekopy na odvodnenie vodotesnej rovnobežnej s prírodnou priekopou (častejšie sa nachádza na rezidenčnej budove).

Odtoková drážka bude obmedziť zber vody na záhrade, a odstrániť nadmernú vodu z celého územia, pozdĺž hranice celého pozemného vykreslenia je položená extra drážkou pre odstránenie odpadových vôd do prírodného priekopy.

Ak má oblasť krajiny, naopak, má prirodzenú zaujatosť na strane oproti prietoku na ceste, potom je potrebné pripraviť priečnu drážku z fasádnej časti domu v celej oblasti pozemku.

Na vypúšťanie plôch s absolútne hladkým povrchom okolo obvodu, sú položené drenážnymi drenáže, približne hĺbku metra a šírka asi pol metra. Tieto zákopy sú pevne naplnené kameňmi na vrstvu prírodnej vegetácie, potom, čo pozemské zaspávajú.

O tom, ako plánovať oblasť krajiny 6 akrov, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: