Všetko o osi tesárskych osí

Vysoko kvalitný nástroj vhodný na spracovanie dreva musí byť vhodné. DÔLEŽITÉ A SPRÁVNE OBCHODNÉ ADEK. Iba taká tajomstvo môže byť rezanie a dosky a guľatiny. Tiež sa osi musia priblížiť pod rastom tesára. Dlhá rukoväť s zahusťovaním na konci vždy neumožňuje stráviť menej energie. Hovorte o týchto a iných nuansoch týkajúcich sa tesárskych vrchov.

Charakteristika

Moderná tesárska dráha sa líši pomerne veľká váha. Toto je asi 1,5 kilogramov. Tento ukazovateľ sa považuje za optimálny, najmä ak spracovanie dreva trvá dlho.

Charakteristickým znakom tesárskeho nástroja modernej vzorky je druh brúsnej čepele. Jeho okraj má zaoblený pohľad. Osi s priamou čepeľou, ktoré sú univerzálne predávané v obchodoch, vyžadujú ďalšie zdokonaliť. Inak musíte tráviť viac úsilia. Oddelené žetóny nebudú zatvorené, keď biť.

Ideálny je ten istý uhol čepele modernej sekery, ako v starovekej pištole – 35 stupňov. Menšia čepeľ bude upnuté drevené vlákna. Veľké parametre budú mať za následok nadmernú konzumáciu síl.

Hrúbka a kovová hrúbka. Príliš tenký ostrý čepeľ sa rýchlo dostane, najmä ak vädy prevládajú v dreve. Sú zvyčajne pevné a husté, takže môžu poškodiť nástroj.

Ak už skôr dĺžka nápravy určila rastom pracovníka, teraz tento parameter reguluje GOST. Štandardné rozmery (40-50 cm) sa považujú za relevantné stredné rozmery osoby.

Moderná sekera je častejšie vnímaná ako univerzálna odroda, ktorá je užitočná v oblasti krajiny, pikniku alebo v domácnosti. Dizajn takýchto nástrojov je jednoduchý, ale metódy a kvalita ich výroby sa môže líšiť.

Odrody

Odborníci Share Axes pre tri hlavné skupiny:

 • Koluna;
 • tesárstvo, na rezanie v lese;
 • Univerzálne, na výstavbu.

Každá kategória zahŕňa niekoľko odrôd, ktoré sa líšia v menovaní a charakteristických vlastnostiach prvkov. Napríklad tesárske nástroje používané v lese sa vyznačujú hmotnosťou. Ľahšie možnosti (váženie 0,9 kg) sú vhodné len pre obmedzenú prácu súvisiacu so spracovaním malých medzier.

Všetky kolesá majú jediný účel – rozdelené guľatiny alebo orezané pobočky. Prevádzka sa vykonáva pri rezaní palivového dreva. Nástroj sa vyznačuje zaujímavou čepeľou, ktorej vzhľad sa podobá poklesu. Má rozšírenie kovovej časti vloženej do rukoväte. Nástroj je charakterizovaný hmotnostnými, vďaka ktorým sa čistí hrubé drevo. Sila nárazu je zvýšená dlhým násadovým.

Prečítajte si viac  Keď potrebujete transplantáciu irisí a ako to urobiť?

Ak potrebujete nakrájať médium v ​​hrúbke palivového dreva, budete potrebovať náradie s hmotnosťou od 1 kg do 1,7 kg. Pre krúžky veľkého palivového dreva, ťažké hrubé črevo s hmotnosťou viac ako 2 kg. Tiež sú doplnené rozšírenou náplňou.

Kategória univerzálnych osí zahŕňajú stavebný nástroj. Tvar čepele v tomto prípade sa rozlišuje plochým okrajom. Dosky alebo bary, aby sa pripojili takýto nástroj pohodlnejšie. Dokonca aj malé detaily môžu byť liečené akútnym koncom, zatiaľ čo presnosť práce bude pomerne vysoká. Nástroj je charakterizovaný hmotnou až 0,8 kg, takže väčšina práce môže byť vykonaná aj jednou rukou. Pre pohodlie sa potrubia stolárstva vykonáva ovál.

Oceľové čepele AXE AX majú rovnaký význam ako iné nástroje. Najlepšie možnosti – kované. Moderné nástroje sú dodávané s liatkovými lopatkami. Preto sa dnes staré osi považujú za cennejšie.

Ďalšia všestranná verzia – turistická. Líši sa v malých dimenziách. Dôležité charakteristiky tohto nástroja – vysoko kvalitné ostrenie. Produkt sa zmenší, a preto musí byť ostrý, takže je vhodné pracovať.

Vzorky turistických pevných látok zahŕňajú viacnásobné odrody, ktoré sa líšia. Napríklad existujú možnosti s drevenou rukoväťou, kovovým, ľahkým, plastom. Kovové verzie s gumovými časťami s gumovými časťami majú veľmi dobré vlastnosti. Nástroj s plastovou rukoväťou sa považuje za veľmi krehkú. Užitočný prírastok do akejkoľvek turistickej liahne je prípad.

Zo vzácnych odrôd, seker „mýta“. Je vhodný v prípadoch, keď sú drážky potrebné v log alebo dreve. Sex sa rozlišuje špeciálnym druhom kovovej časti s predĺžením na konci, s polkruhovým brúsením. Takýto pumpoxe je ľahko vypol drážky, zatiaľ čo neexistuje náhrada tohto nástroja.

Rating modely

Tesárske osi sú vyrobené z kovania oceľových značiek U7, ako aj 60g. Správne spracovaný a temperovaný materiál čepele získava dobrú tvrdosť. Takýto výrobok sa vyznačuje vytrvalosťou a bude dobre skrytá. Nízka uhlík vyrazená oceľ rýchlo upevňuje, je príliš tvrdý pre dobré brúsenie. Často sa prvok rozpadne pri práci s drevom, takže takýto čepeľ je považovaný za chybný.

Izhevsk rastlina vyrába mnoho nástrojov, ktoré sa vyznačujú nízkymi nákladmi. Rozpočtové produkty prosím kupujúci vysoká kvalita.

Nasledujúce výhody sú uvedené:

 • Spoľahlivá rukoväť z dreva;
 • Optimálna hmotnosť – 1,2 kg;
 • vysoko kvalitná oceľová sekera;
 • Dobré ostrenie.
Prečítajte si viac  Juniper Sway "Maei": Popis, Pravidlá pristátia a starostlivosti

  Nevýhody majú tiež:

  • schopnosť získať manželstvo;
  • Nedostatok diery na zavesenie.

  Japonské exempláre tesárskych osí sa líšia od IZHEVSK zvýšenej ergonómie. Manipulácia s otvorom na rukoväti. Nástroj je vyrobený veľmi pohodlný, sedí v ruke tesára ako zadarmo. Zároveň časté používanie takéhoto nástroja nezodpovedá žiadne zmeny. Jedinou nevýhodou produktov je vysoká cena.

  Môžete zvýrazniť niekoľko pohodlnejších modelov s vysokými predajnými hodnotami. Napríklad v dopyte používa Fiskars 121440 * 10. Jeho čepeľ bola objednaná dvakrát, má špeciálny povlak, vyznačuje sa zaujímavou formou. Zvládnuť polyamid, ale pohodlný a spoľahlivý. Toporishche vykonaný vo forme háčika neumožňuje, aby sa nástroj vykĺzol z rúk. Spoločnosť poskytuje každý produkt 10-ročnej záruky.

  Dobré obchodné ratingy a AX 21649 Matrix Firmy. Produkt je vybavený rukoväťou z moderného materiálu „FIBERGLA“. Blade je vysoko kvalitná, kovaná, vyrobená z ocele 60g. Táto tesárska cena sa vzťahuje na kategóriu rozpočtu.

  Čo sa líši od zvyčajného?

  Napríklad, od TAIGA TOPS, CARPENTRY sa rozlišuje formou čepelí a dĺžky rukoväte. Úlohy, ktoré musia vykonávať nástroje, sú naproti. Tesárska sedačka, ktorú potrebujete na rezanie čo najviac. Zamestnanci sa tu nelíšia ako hlavná vec v priebehu takýchto diel – zabraňujú chybám.

  Rybnosť alebo Koluny vykonávajú inú funkciu – rýchlo a hlboko zničiť drevo. Forma sekeru je navrhnutý tak, aby strom vypadol rýchlejšie ako nástroj na karpotéku s rovnakým úsilím.

  V možnostiach Carpentine neexistuje žiadny výkonný brázdy – výstupok pod nápravou, ktorý nedáva prestávku rukoväť, keď vibrácie. Tento výstupok sa absorbuje približne 50% zaťaženia. Avšak, táto drážka nebude šetriť rukoväť, ak sa zlomí o chock. Carpentry AX nie je dodávaná so širokou prednou časťou. Čepeľ komerčného variantu sa vykonáva v uhle. To umožňuje zamestnancovi aplikovať nástroj ako stĺpec. Potrebujete len sústrediť energiu na správny úder.

  Tesárka a komerčný nástroj tuhá sa bude líšiť v uhle sklonu. Prvá možnosť sa vyznačuje hladkým uhlom knihy. Vyčnievajúci okraj axice je viditeľný vizuálne. Rybárska zbraň je jednoducho nie. Tento rovnaký roh vytvára silné vibrácie.

  Okrem čepele je carpentine možnosť iná a optika. Má tu sekcia vajíčkovú sekciu. Prvá polovica tesárskeho nástroja by nemala byť veľmi ťažká a tenká, inak sa rýchlo rozbije. Vysoká kvalita sú rukoväte Aspen. Dobrá billet by mala byť silná a jednoduchá. Domáce možnosti sa odporúčajú, aby sa spracovávali lakom, ale olejom. Lakovaný sa posúva a ukáže sa, že je studený.

  Prečítajte si viac  Motorové kultivátory HUSQVARNA: sortiment a odporúčania pre aplikáciu

  Ako si vybrať?

  Tesárske remeslo úzko spojené s rezacími stromami a s výstavbou. Zvoľte tesárske topy so strednými šírkami. To umožní vysokokvalitné vetvy, rukoväte protokolov. Moderné výrobky založené na predaji sa nazývajú turistom alebo záhradou.

  S tesárskou prácou niekedy musíte nielen nakrájať, ale aj rezať. Za týmto veľmi pohodlným, zaoblený okraj čepele je veľmi pohodlný. Je dôležité, aby to nebolo príliš ostré, inak bude nástroj veľmi krehký.

  Kvalita oceľových čepelí je zvolená zvukom. Majstri radia zaklopať na vrchu pri nákupe. Zvukový zvuk označuje pevnosť a trvanlivosť zvolenej inštancie.

  Klasický tesársky nástroj Tearpentry je vyrobený z dreva. Rukoväť bude elastická, ak je vyrobená z hustého plemena. Drevené vlákna by mali byť umiestnené pozdĺž. Dobré drevo pre osi neobsahuje fenu a trhliny. Takýto výrobok sa nerozbije zo silných úderov.

  Drevené rukoväte s časom stmavnutím a dýchaním. Preto odborníci radia, aby zvládli zakúpené osi farieb.

  Vplyv škodlivého prostredia nie je predmetom kovových rukovätí. Všetky kovové návrhy sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou. Pre pohodlie sú zvyčajne doplnené gumovou podšívkou. Takýto doplnok zabraňuje skankingom ruky z produktu počas práce.

  Moderné možnosti Otvory sa vykonávajú z sklolaminátu (sklenených vlákien). Polyesterové živice sú založené na materiáli. Keď sú vytvrdzovanie, sila kovového získavania. Na rozdiel od dreva, nemenia, nemenia ich počiatočnú vlastnosť, bez ohľadu na akýkoľvek vplyv.

  Vďaka modernému materiálu sú operačné vlastnosti konvenčných osí výrazne zlepšené. Odborníci sa domnievajú, že vplyv vibrácií, ktorý sa vyskytuje pri zásahu, je znížený. Rukoväte sú dodávané s vlnitými vložkami, ktoré znižujú sklíčko.

  Pohodlie nápravy je spojená s jeho formou. Väčšina nástrojov sa vykonáva s ohybom, zaisťuje spoľahlivosť zachytenia. Koniec nápravy sa zvyčajne rozširuje. To zabraňuje náhodnému sklzu.

  Pre tesár má veľký význam a hmotnosť náradia. Pravdepodobnejšie sú tesárske modely. Je potrebné, aby boli ruky menej unavené, pretože takéto diela sú dlhé.

  Dôležitým pridávaním AXE – prítomnosť pogumovaných položení na čepele. OBRAZU POKRAČUJE POTREBOVAŤ A ZAHRNUTÁ BEZPEČNOSŤ Pri prenášaní nástroja. Potrebujeme aj tarpaulin.

  Viac o osi tesárskych osí Pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: