Všetko o úlovku

  Ivy je rastlina, ktorá môže mať rozdielny „vzhľad“ v závislosti od diverzity druhov. Avšak, celkový pre všetky druhy a odrody je prítomnosť Lian a vzdušných koreňov, vďaka ktorej rastlina je ľahko lezenie na ľubovoľný povrch.

  Charakteristický

  Ivy je priliehajúci rastlina, ktorá je známa mnohým z jeho schopnosti „stúpať“ na stenách budov, plotov, oblúkov. Patrí do rodiny Aralia. Predstavuje Liananide Evergreen Crob rastliny so silným kmeňom a početnými sacími koreňmi.

  S nemeckým menom je rastlina preložená ako „sedieť“ (označujúca schopnosť brečtanu na držanie, sedí na povrchu), z cievského – ako „šnúra“. Závod má ďalší oficiálny botanický názov – hlavička.

  Ako už bolo spomenuté, okrem hlavného koreňa, ktorý sa nachádza v zemi, Ivy má zjavný koreň vzduchu. Ich úlohou nie je prijímať živné prvky zo Zeme, ale na držanie na povrchu, čo zabezpečuje schopnosť rastliny vyliezť takmer akékoľvek zvislé povrchy.

  Ak Ivy „nasekaný“ iný strom, najprv, kým výhonky nie sú mladí a slabí, Ivy slúži do určitej miery jeho „partner“. Avšak, zvýšená väčšina koruny, Ivy začne ovládnuť a prehltnúť rastlinu.

  Rastliny vzduchu upozornenia majú vysokú citlivosť. Sú schopní urobiť kruhové pohyby, kým sa nenájde možná podpora. Potom sa posielajú na podporu, držíme sa na ňu a vytiahnite Liana. V budúcnosti, opotrebovaná pomoc a otočenie ich na jar.

  Ivy môže byť pestovaná ako pôdna elektráreň – ukazuje sa, že svieža zelená „tráva“, ktorá stúpa zem a zima pod snehom.

  Napriek nenáročným a atraktívnym „vzhľadu“, keď rastie Evergreen „šnúra“, je dôležité si uvedomiť preventívne opatrenia. Je to spôsobené tým, že rastlina obsahuje toxické látky. Najmä vysoká ich koncentrácia v ovocí. Potom, čo ste zavlažili alebo prudké listy, v jednom slove, v kontakte s rastlinou, je potrebné umyť ruky mydlom, starostlivosť o rastliny by mala byť vyrobená v rukaviciach.

  Kvetina

  Kvitnúce brečtan spadá na konci augusta a pokračuje až do novembra. Kvetenstvo – Kontrola žltkastých zelených dáždnikov. Kvety sú muži, ráfik a žena. Prvým druhom druhov nájdete prítomnosť 5-tyčiniek. Dámske kvety majú od 5 do 10 grilovacích hniezd.

  Kvety sú viditeľné hlavne na staré výhonky, len dospelé rastliny kvitnú najmenej 7-10 rokov. Severný heder sa pestuje, tým viac to bude jej kvet. Apartmánové odrody takmer nikdy kvitnú.

  Hárok

  Závod má tri alebo päť častíc listy tmavo zelenej farby so základňou v tvare srdca. V dospelých rastlinách sú viac oválne. Matte listy atraktívne. Nachádzajú sa na flexibilnom stmeni veľmi blízko seba. Umožňuje heder vytvoriť hrubý koberec.

  Botanika zvýrazniť 2 typy listov. Tmavo zelená farba, veľké listy sú vytvorené na vegetatívnych stonkách. Kvitnúce vetvy majú menšie listy listových dosiek. Ich forma je podlhovastá, predĺžená. Sa líši a odtieň listov – sú maľované v mäkke „trávnatá“ zelená.

  Vzhľad listov sa môže mierne zmeniť z rôznych odrôd rastlín. Záhradnícke a profesionálne dizajnéri krajiny sú obzvlášť oceňované listami, ktoré majú jasné výrazné telá a biele alebo krémové škvrny pokryté bielym alebo krémom. Takéto odrody sú však charakterizované viac rozmarnou teplotou – sú náročnejšie v starostlivosti, potrebujú dlhší deň osvetlenia.

  Ovocie

  Doba kvitnutia je nahradená plodinou. Ovocnosť Ivy s malým „hrami“ s priemerom až 1 cm, konečne dozrievajú už v decembri.

  Do tejto doby získavajú iscin-čiernu farbu a sú schopní zachovať na kríkoch v celej zime.

  Distribúcia v prírode

  Hibitat Heders sú územia s teplým a vlhkým klimatickým podnetom. Vo voľnej prírode je Ivy rozšírená v Eurázii. V západoeurópskych krajinách rastlina rastie v lužných a ľahkých lesoch. Vetvičky stúpajú na stromy, niekedy koruna je fatálny trup. V radoch, môžete zistiť koberec z fluttering brečtan. Zaroshi Rastliny nájdete v Kaukaze a v Transcaucasus. Obľúbené miesta sú bukové lesy, rôzne húštiny, kamenové svahy.

  V Rusku sa Ivy nie je nájdená vo voľnej prírode, sa pestuje ako evergreen „pohľad“ na zdobenie parkov, krajín a krajiny, verejné budovy. Okrem toho, odrody, ktoré sú vhodné na pestovanie v podmienkach izby.

  Názory

  Ivy má 15 druhov, že zase zahŕňa mnoho odrôd. Avšak, napriek takejto bohatskej odrody, všetky z nich sú kombinované spoločnými príznakmi – prítomnosť lesklých priliehajúcich tyčiniek so vzduchovými koreňmi.

  Pre výzdobu domácnosti – vytváranie zelených živých plotov, zdobenie nevzhľadných stien budov sa odporúča používať záhlavie dekoratívnych odrôd.

  Pre pristátie v otvorenom pozemku alebo pestovanie ako rastlina, zvyčajne si vybrať Ivy. Najobľúbenejšie druhy – Taurid, jemný, miniatúrny, zimný, ombije.

  Neobvyklý „vzhľad“ má kananícku odrodu, ktorá je domovom Kanárskych ostrovov. Toto je prchavá rastlina s hustými výdatnými listami. Ich funkcia je farba – je to zelená a biela.

  Stupeň „Glouiron de Marengo“ patrí k dekoratívnym, ktorý, mimochodom, veľmi rýchlo rastú. Rôzne „sivé“, rodisko, ktorého sa berie do úvahy Afganistan, charakterizuje sivý nájazd na zelené listy. Výrazné dekoratívne vlastnosti majú Ivy Colchis s Motley Listy. Avšak, v domácej klíme, rastie veľmi pomaly, optimálne pre neho sú stále oblasti so mäkším podnebím.

  Zaujímavý „vzhľad“ má IVISH IRISH. Má tmavozelenú s ľahkými žilovými žilami. Stary môžu byť svetlé alebo svetlé zelené a odrezky – fialová. Nakoniec, listy sa mierne ohýbali.

  Írska Ivy veľmi rýchlo aplikuje a ľahko „stúpajú“ do výšky až 6-20 m.

  Na pestovanie v otvorenom pozemku môžete zvážiť záhradné druhy. Vzhľad tejto Ivy sa líši v závislosti od veku rastliny. Zároveň má záhradné druhy mnoho odrôd, ktoré sa líšia v tvare, veľkosti a farbe listov.

  V západnej časti Ruska, na Kaukaze a na Kryme, rozšírený je rozšírený. Je zaujímavé, že sa nazýva aj anglicky, zrejme, pretože rozšírené šírenie v záhradách v anglickom štýle.

  Rastie v listnatých lesoch, ktorých stromy koruny dávajú hustú polovicu. Súčasne, Ivy, obyčajná divočina vyzerá ako lezecká rastlina s valcovanými stonkami, ktorý letí kmene a korunu stromov.

  Ak Ivy rastie v horských oblastiach, drží sa do Ammunges-Roots pre hôr, takže pohoria sa ukáže, že je úplne vidieť Liianiavmi. V strednom pruhu Ruska Ivy, ak je zachránený na zimu, potom len pod hrubou vrstvou snehu. Kaukazský, krymský a karpatský druh brečtany sú charakterizované vysokou studenou odolnosťou. Zaujímavé je, že takéto odrody môžu byť zrekonštruované vo viacerých severných oblastiach, ale v tomto prípade majú výraznú mieru rastu.

  Ivy obyčajný má tiež svoje vlastné odrody. Medzi najobľúbenejšie možno rozlíšiť niekoľkými.

  • „Brilliant-Golden“, Charakteristickým znakom, ktoré sú zeleno-zlaté listy malých veľkostí.
  • „Malé“ charakterizované malých veľkostí s plechovými doskami, ktoré majú malé trojfarebné výhonky. Charakterizovaný silný vetvonizmus.
  • „Palmate“ – Rastlina tejto odrody možno nájsť v päťkookých „lístie“ tmavozelenej farby s ľahšími žilami.
  • „Twisted“ – Ivy charakterizované pomalou rýchlosťou rastu. Má malé listy, prevodové a zvlnené okolo okraja. Zdá sa, že sú to vlnité.
  • „Trojuholníkový“ – plechová doska v tvare srdca, trojpásmové, pretože to, čo v tvare pripomína invertovaný trojuholník s non-chirurgickými uhlami. Niektoré listy sami.
  • „Slolder“ – Päť-tekutý tvar tmavozelených dosiek.
  • „Trojfarebná“ – Listy sú zmesou bielych a zelených odtieňov lístia. Na jeseň získavajú načervenalý tón, navyše, na rastline sa javia červené výhonky.

   Heder Helix je vhodný na pestovanie v podmienkach izby. Má husté kožené dosky tmavo zeleného odtieňa. Listy sú oblečené s ľahšími žilami. Tam sú pravopisné odrody Heders Hedesix.

   V závislosti od stupňa listov existuje od 3 do 7 čepelí.

   Vlastnosti chovu

   Vynásobte IVY môže byť 3 spôsoby.

   CHERENKOVANIA

   S touto metódou musíte znížiť malé výhonky so vzduchovými koreňmi a koreňom ich v pôde 2-3 odrezkov. Musíte vybrať odrezky s listami a stlačiť korene (aspoň – s vytvoreným uzlom). Veľkosti koreňov – 10-14 cm, odrežte ich pod ostrým uhlom. Nižšie listy (ak existujú) sa odstránia v blízkosti rezu a samotný plátok je žiaduce byť liečený špeciálnym zvýšením stimulátora rastu.

   Potom sú odrezky zakorenené v zemi. Pôda – zmes listnatých zemín a piesku. Po prvé, odrezky sú zakorenené pod filmom, ktorý je otvorený raz denne. Keď sú odrezky zakorenené, film sa čistí a po 1,5-2 mesiaci sú pripravené na pristátie vo vonkajšom teréne.

   Je lepšie použiť podivné odrezky, pretože mladé zelené výhonky sú horšie zakorenené. Okrem toho, za najmenších nepriaznivých podmienok (napríklad nočná teplota) odrezky vo väčšine prípadov zomrieť.

   Varenie odrezkov optimálne na začiatku jari, aj keď to môžete urobiť počas leta. Ale v jeseň rezané odrezky sa neodporúča, pretože Ivy sa pripravuje na zimovanie.

   Výhonky

   S touto metódou sa odoberie strih a silný brečík s 8-10 listmi. Je stlačené v piesku, takže na povrchu zostávajú iba listy. Po 1,5-2 týždňoch v piesku zo vzduchových koreňov bude vytvorený plnohodnotný koreňový systém. Po tom, útek by mal byť starostlivo odstránený zo zeme a narezaný na rezanie. Každé kotlety musia mať aspoň 1 list a korene. Odrezky nemôžu byť zakorenené vo vode a okamžite spadnúť do zeme alebo hrnca.

   Kopanie

   Ak chcete reprodukovať túto metódu, mali by ste trvať dlhú a odolnú vetvu IVY, aby sa malé rezy na jednej strane a pochybovali o týchto miestach na zem. Aby sa vetva koreňových lístkov, musí byť upevnená na zemi so špeciálnymi zátvorkami. Akonáhle je vetva zakorenená, konzoly sa čistia a vetva je „rezanie“ k mosadze. Ten sú transplantované na správne miesto.

   Zaujímavý fakt – aj keď brečtan a vytvára semeno, nevynáčuje semená.

   Je to spôsobené tým, že rastlina z osiva nechruzuje materské vlastnosti.

   NEPOUŽITÉ

   Napriek tomu, že Heder je svetlo-pridružená rastlina, netoleruje nadbytočné teplo a suchý vzduch. Po prvé, záleží na tom, či brečík bude tvoriť zelený koberec alebo bude obývaná, sotva dosahuje merač výšky.

   Ivy nemá rád horúce slnko, optimálne – dať slnko teplé zelené listy ráno a večer, A počas jedla je rastlina lepšia pre kňaz. V byte v kultivácii Ivy, musíte zachovať vhodnú vlhkosť vzduchu. Starostlivosť o hetero so zelenými listami je ľahšie ako pre pravopis.

   Optimálna teplota pre pestovanie zeleného „koberca“ – 18-20 stupňov, v zime – 8-12 stupňov. Rastlina môže niesť výkyvy teploty, sa nebojí návrhov.

   Aby sa zabránilo nadmernému vplyvu slnečných lúčov na listoch, pomôže výber správneho umiestnenia rastliny. Ivy tieňové rastliny, takže to môže byť vysadené na severných, severozápadných stranách. Mimochodom, je to pohodlné, pretože niekedy nie je ľahké vybrať rastliny, ktoré prídu na také miesto. Avšak, ak si vyberiete hlavné hlavičky z Peppermond, pamätajte, že sú náročnejšie na svetlo.

   Ivy patrí do žltej farby, a navyše má vzduchové korene, ktoré sú ľahko ohromené v tepla. Preto by mal byť zalievanie hojné a časté. Pri určovaní frekvencie zavlažovania a objemu vody je potrebné zamerať sa na stav zemskej kómy. Optimálne, ak je vždy navlhčený. Je však dôležité vyhnúť sa stagnácii vlhkosti, pretože to povedie k hnilobe z koreňov.

   V zime, ak je rastlina vo vyhrievanej miestnosti, frekvencia zavlažovania zostáva takmer nezmenená. Ak Ivy zima v chladnej miestnosti (zimná záhrada, suterén, veranda), potom by sa mal znížiť.

   Ak sa Ivy pestuje doma, potom v horúcich letných dňoch, ako aj s nástupom vykurovacej sezóny, je potrebné pravidelne sprejovať listy a priestor okolo rastliny s vodou z spreja. Ak je to možné, použite zvlhčovače vzduchu. Ak je teplota vzduchu nižšia ako +20 stupňov, potom sa nemôžete starať o vlhkosť vzduchu, bude to vhodné.

   Ivy veľmi vďačne odpovedá na hnojivá. Hlavnou vecou je, aby boli správne. V jarnom letnom období by sa malo vykonať každých 14-16 dní. Falošné podávače pre izbu listnaté rastliny.

   V zime raste rastliny, hoci spomaľuje, ale nezastaví – to tiež potrebuje kŕmenie. V tomto okamihu stačí, aby sa hnojivo raz za mesiac. Aj keď je správnejšie navigovať podmienky „Zimovanie“ Ivy.

   Keď je heder hnojivo znovu publikované, podpíše o tejto žltej a padne listy.

   Mladé rastliny by mali transplantovať každý rok. Lepšie to urobiť skoro na jar. 4-5 letná hlavička je považovaná za dospelých a potrebuje transplantáciu raz za 2-3 roky. AMPELNY DRUHY (to platí pre nich a brečtan) majú povrchový koreňový systém, a preto nepotrebujú hlboké hrnce.

   Oveľa dôležitejšie urobiť drenážnu vrstvu pomocou malého a stredného frakcie štrku alebo clamzit. Uloží rastliny z opatrnosti vody v hrnci. Pokiaľ ide o pôdu, čarodejnica v tejto veci je nenáročná. Môžete použiť hotový substrát pre dekoratívne listnaté rastliny.

   Na prípravu pôdy s vlastnými rukami môžete zmiešať list a trávnik, rašelinu a piesok. Všetky „komponenty“ sa prijímajú jednou časťou. Iný „recept“ – prevzatý v rovnakom množstve trávnika, humusu, piesku. Jedným slovom, brečtan sa dobre cíti v slabo kyslom uvoľnenom substráte.

   Ak chcete získať svieži koberec, búrky Ivy by mali neustále rezať. Rezanie by mali strieľať bez listov, suché listy. Je potrebné to urobiť počas obdobia aktívneho rastu (letný začiatok jesene). Pre lepšie pobočky môžete tiež postrčiť kotlety mladých výhonkov. Na jar, to robí orezávanie príliš dlhé, držať zápasníkov, skratu ich o tretí. Strihané diely môžu byť použité na koreň vo vode a potom v pôde.

   Hlavička pôdy na zimu by mala byť mulčovaná, aby sa zabránilo jeho zmrazeniu. Pre toto, rašelina alebo humus. Na nízkom hraniciach môže byť rastlina pokrytá lístím orechov, jablkom alebo dubom. Je dôležité, aby prístrešok nebol príliš hustý a príliš teplý. Strieľa stále musia „dýchať“, inak zakazujú a otáčajú sa. Jarné výhonky sa rozvíja bez použitia lupič, inak môžete poškodiť rastlinu.

   Možné choroby a škodcovia

   Napriek jej nenársnosti môže heder chorý. Vo väčšine prípadov je to spôsobené nesprávnym odchodom. TAK, nadmerné zavlažovanie, odpočinok a hojnosť hnojív vedie k tomu, že obrazovky začínajú vzlietnuť – listy sú žlté a pád.

   Ak ste plánovali pestovať volatilné odrody Ivy, a listy sa zrazu stali zelenou, pravdepodobne závod nie je dostatok svetla. Nedostatok osvetlenia hovorí zvýšená vzdialenosť medzi listami.

   Vzhľad na listoch hnedého „suchého“ ráfika svedčia o nadmerne horúcom a suchom vzduchu, deficit vlhkosti.

   Zriedka Ivy môže ovplyvniť škodcov. Predovšetkým – podľa labky. V tomto prípade, na výhonkoch a vnútornej strane listu s voľným okom je zrejmá web. Listy môžu byť pokryté striebornými bodkami – to sú stopy hmyzu uhryznutí. Samotný Ivy začne držať a fad.

   Je možné infikovať štítnu žľazu. V tomto prípade sa na zariadení objavia čierne body.

   Ako liečba, ako aj preventívne opatrenia, môžete použiť insekticídy pre záhradné rastliny – „karbofos“, „aktara“, „aktellik“. Dávkovanie a frekvencia striekania každým liekom, musíte sa pozrieť na balík.

   Zaujímavosti

   Ivy označuje najstaršie dekoratívne kultúry, ktoré označujú jeho kultiváciu v starovekom Ríme. Toto alebo tento druh sa nachádza takmer každý kontinent.

   S odkazom na Evergreen rastliny, Ivy symbolizuje nesmrteľnosť. Takáto interpretácia však nie je jediná. Ivy je tiež spojená s plodnosťou – nie je to pre nič, čo zdobí tyč a veniec Bohu Dionýzu. Predpokladaný obraz lezeckej rastliny zdobené šálky a cievy na víno.

   Táto Liana je tiež znakom vernej a venovanej lásky. To je indikované legendou Milovníkov Tristanu a Isolde, na hrobe, z ktorých Rose Rose a premýšľal.

   Aj brečtan bol považovaný za rastlinu, ktorá pomáha ženám udržať mládež a krásu. Bol zaradený do vencov, vošiel do účesu. Predpokladá sa, že vetvička, položená na hrudi spiacej dievčatá, rozšíri svoju mládež.

   Podobne pozornosť na rastlinu viedla k tomu, že sa často „objaví“ v snovo knihách. Pozri Evergreen vetvičky – úspech a zdravie. Dievčatá taký sen sľubuje príjemné stretnutia a neočakávané prekvapenia.

   V súlade s tým, sušená brečba – na chorobu a zlyhania.

   Je dokázané, že rastlina čistí vzduch a znižuje obsah patogénnych mikróbov o 30-40%. To je dôvod, prečo sa odporúča chovať v kancelárii a priemyselných priestoroch, ako aj na zariadeniach v blízkosti tovární, rastlín, diaľnic.

   Heder zavádza pozitívnu energiu do miestnosti. Predpokladá sa, že dáva energiu a silu a nerozhodne – sebavedomie. Keď však rastúce rastliny doma, je dôležité, aby ste nezabudli, že je jedovatý.

   V časoch Avicenna Ivy získala ešte väčšiu popularitu, ktorá je spojená s jeho terapeutickými vlastnosťami. Avšak, ak sa obrátite na starovekú literatúru, možno ho zistiť, že s pomocou Evergreenových listov Odyssey sa zbavili jeho rany. V stredoveku Leonardo da Vinci hovoril o zdravých vlastnostiach Ivy.

   Moderná medicína na dlhú dobu nepoznala zdravotné vlastnosti heders, ale nedávno sa zložky používajú na tradičnú terapiu (napríklad „prospendu“, vymenovaný s bronchitídou, kašľom) av homeopatii. Rastlina má protizápalové, antibakteriálne, protizápalové a tonické vlastnosti, lieči rany.

   Liana sa používa aj v kozmetike – ako zložka krémov a iných kompozícií na boj proti celulitíde.

   Zvážte najzaujímavejšie a najčastejšie nájdené možnosti pre terénne úpravy domácich pozemkov Ivy.

   Dobre sa kombinuje s kameňom, tehlom, drevom. Jednou z výhod závodu je schopnosť zachrániť zem, pretože Ivy sa používa na vertikálne úpravy.

   Rastlina ľahko stúpajte na ľubovoľných povrchoch, s výnimkou úplne hladkých povrchov zo skla a kovu. V tomto prípade je lepšie zvážiť systém podpory IVY. V horúcich oblastiach môže brečtan poškodiť príliš biele a ľahké steny, ktoré silne odrážajú svetlo. Výhonky budú vyblednuté.

   Heder je široko používaný na strešné záhradníctvo. Mimochodom, taký „povlak“ nemá nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu. Stena z brečtanu chráni pred prehriatím v letnom teplote a zabraňuje silnej strate tepla v zime.

   Ak sa Ivy pestuje ako pôdna rastlina, môže byť kombinovaná s javorom, brezou.

   Vzhľadom k vysoko rozvinutej koreňovom systéme toho, je zvyčajne ťažké vybrať si „susedia“.

   Dobre kombinované plyšové s nízkymi kríkami (najmä prchavé alebo fialové odtiene), strava. Na jar (a jeseň) získal Heder načervenalý odtieň, ktorý vám umožní kombinovať s primrostosťami. Červenkastá paleta konkrétne robí nehu.

   Pre terénne ploty a ploty, ako aj v tieňovaných miestach je lepšie použiť írsky brečtan ako viac zimné.

   Nízko odolné voči nízkym teplotám je charakterizované Karpathian Ivy. Netvorí však tuhý materiál, takže je lepšie ho aplikovať na ozdobenie jednotlivých prvkov.

   Ak existuje úloha v krátkom čase, skryť nevzhľadný povrch budov, vytvoriť živý plot, potom použite záhradnú brečtan. Rýchlo rastie a vytvára svieži zelený kryt. Na pozadí takéhoto živého živý plot, jasné kríky vyzerajú skvele.

   V boxoch mimo okna alebo malých kontajnerov na otvorenom verande sú trpasličí odrody sú atraktívne.

   Tajomstvo starostlivosti IVY Pozrite si ďalšie video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: