Farebné riešenia pre malú kuchyňu

Sen každého hosteka je krásna a veľká kuchyňa s funkčným nábytkom a spotrebičmi. Väčšina apartmánov má štandardné plánovanie, v ktorom je pre túto miestnosť zvýraznený veľmi malý priestor. Základným spôsobom riešenia tohto problému je nadeby. Špecialisti oslavujú vysoké náklady na tieto práce a potrebu navrhnúť povolenia. Pre vizuálne zvýšenie a rozširovanie priestoru, pre harmonickú údržbu štýlu a daného tónu, ako aj pridať svetlé akcenty na pomoc skryté diskrétne miesta, dizajnéri odporúčajú kompetentne používajú farebné kombinácie.

Vrstvy

Pred návštevou výstavby a nábytku Pre nákup materiálu Na opravu a nový nábytok, každý hostesky musí najprv vybrať cenovo dostupné jedálenské a jedálenský kút, rovnako ako vziať do úvahy rady profesionálnych psychológov. Dizajnéri odporúčajú venovať pozornosť jasným a pokojným farebným riešeniam, ktoré budú priaznivé na ovplyvnenie celkovej atmosféry v byte. Červené, žlté a oranžové tóny zvýšia nielen náladu, ale aj chuť k jedlu a ružové a sivé pozadie budú produkovať opačný účinok. Hlavné kritériá, ktoré určujú paletu farieb kuchyne, sú nasledovné:

 • všeobecný štýl obytných priestorov;
 • Podmienky kompatibility farieb;
 • umiestnenie kuchyne vo vzťahu k stranám sveta;
 • Psychologické charakteristiky zvolenej palety;
 • Interiérové ​​položky a získané príslušenstvo;
 • Farebné riešenia aplikovaného štýlového smeru.

Najprijateľnejšie štýly pre malú kuchyňu sú nasledovné:

 • minimalizmus – kombinácia minimálneho počtu interiérových predmetov s čistotou, jednoduchosťou a nepostrehnuteľnosťou;
 • loft – harmonická zlúčenina prírodného tehlového povrchu a rôznych neazdičných komunikačných potrubí;
 • Provence – kombinácia teplých a jemných farieb s kvetinovými vzormi a starom nábytku so smaltovaným povlakom;

 • Krajina (rustikálna) – Neobvyklá kombinácia prírodných prírodných materiálov a moderných technológií;
 • klasický – Súťažná väzba hladkých línií, mäkké osvetlenie a detaily zlata;
 • Grranj – štýlové a krásne popieranie tradičných zatemnení, ako aj používanie prírodných materiálov;

 • techno – použitie pokročilých technológií s prírodným betónom, kovom, sklom, plastom, ako aj s jasnými a prísnymi líniami;
 • High Tech – pripojenie v jednom zrkadlovom priestore, chrómové povrchy, zatemnené sklenené doplnky na pozadí bielej, modrej, fialovej a čiernej farby;
 • ekologický – nepostrehnuteľné prenikanie prírody do modernej svetlej a ľahkej miestnosti;

 • Škandinávsky – Žula textúra a zvýšený strom sú hlavné črty tohto štýlu;
 • romantizmus – Kreatívna kombinácia krásy, hladké linky a jemné odtiene;
 • Japonec – Použite minimálny počet krásnych a funkčných vecí prirodzeného pôvodu, ako aj plnú objednávku a systému.

Hlavné vlastnosti výberu odtieňov sú nasledovné:

 • prítomnosť nie viac ako tri farebné riešenia;
 • Kombinácia teplých farieb je len teplá a studená – s chladom;
 • prítomnosť jedného odtieňa pri stenách a kuchynskom nábytku;

 • absencia ostrých kontrastov a veľkých výkresov;
 • prítomnosť jasných monofónnych stien;
 • Montáž otvorených a sklenených skriniek.

Povrchu typu – lesklý alebo matný. Dizajnéri odporúčajú uprednostniť lesklú fasádu nábytku, ktorá vizuálne šíri malý priestor. Zvlášť veľkolepý vzhľad šalátu, sires a modrý lesklý kuchynský povrch. Jedným z hlavných spôsobov rozšírenia a zvýšenia kuchyne je správne viacúrovňové osvetlenie, ktoré sa skladá zo stropných, vstavaných a stenových svetiel, ako aj lampy.

Pri inštalácii osvetľovacích zariadení je potrebné vziať do úvahy typ povrchu nábytku, ako aj umiestnenie padajúcich tieňov.

Stien

Farba stien akejkoľvek miestnosti je najdôležitejším aspektom, ktorý ovplyvňuje farbu a štýlový smer miestnosti. Pre malú kuchyňu, musíte si vybrať svetelné farby a veľké výkresy sa používajú len na povrchu jednej steny. Monofónový povrch steny umožní stelesniť akékoľvek dizajnérske riešenia, zatiaľ čo nie je preťažený priestor. Najuniverzálnejšie a populárne výkresy steny – bunka, kosoštvorca a pásik.

Strop

Pred niekoľkými rokmi v každej malej kuchyni videli biely strop. Myšlienky moderných dizajnérov nestojí. Mnohé projekty môžu byť už vidieť krém, zlaté, tyrkysové, fialové a strieborné stropy, ktoré môžu niekedy dokonca spĺňať grafické výkresy. Viacúrovňové stropy, ktoré vizuálne zvyšujú výšku malej miestnosti v dizajne.

Ak chcete vyfarbiť stropný povrch, môžete použiť súčasne nie viac ako tri farby.

Kuchynský nábytok

Dizajnéri odporúčajú objednať nábytok teplých odtieňov, ktoré budú kontrastovať s farbou stien a kuchynskej zástery. Veľkolepý pohľad má vždy kombináciu nasledujúcich farieb:

 • béžová a hnedá;
 • čierna a biela;

 • fialová a sivá;
 • Žltá a sivá.

Univerzálna farebná headset po mnoho rokov je biela, ktorá kombinuje s akýmkoľvek interiérom a vyzerá štýlové a ušľachtilé. Tento odtieň vám umožňuje zmeniť štýl a zmeniť koncepčné riešenie kuchyne bez zmeny nábytku. Biela farba nielen vizuálne rozšíri miestnosť, ale bude vždy relevantná. Hlavnou nevýhodou tejto farby je jeho slabina. Ak chcete zachovať čistotu hosteska, je potrebné nielen starostlivo varenie, ale tiež venovať veľké množstvo fyzického úsilia a času na čistenie.

Béžový nábytok je najobľúbenejší a vhodný pre miestnosti s rôznymi oblasťami. Teplý odtieň vytvára pokojnú a pokojnú atmosféru. Bordeed, čokoláda a červená splash bude oživiť kuchynku a pridať poznámky o hravosti.

Mnohé moderné hostesky dávajú prednosť viac nasýtených tónov. Jedna z nezvyčajných a zaujímavých farieb je fialová. Pre malé kuchyne musia kombinovať jemnú fialovú farbu s kovovými a sivými tónovými odtieňmi. Ak chcete vyriešiť tento problém, je potrebné získať kovové vybavenie a príslušenstvo v štýle.

Udržať dobrú náladu a radostnú atmosféru v kuchyni dizajnéri často používajú zelený gamut. Svetelné odtiene sú vhodné pre fasády a tmavé zátky. Použitie čokoládovej farby je prípustné len v kombinácii s teplými farbami.

Použitie iba temnej gama vyplní miestnosť s poznámkami smútku a skľúčenosti.

Kuchynský zástera

Hlavným kritériom pre výber farebného rozleja kuchynskej zástery je jeho harmonická kombinácia s odtieňmi nábytku. Táto časť interiéru sa nemôže zlúčiť so spoločným štýlom, ale aj svetlý dôraz, ktorý nastaví náladu varnej zóny. Čierna lesklá zástera je efektívne kombinovaná s bielym, žltým a malinovým nábytkom. Pre vizuálne zvýšenie priestoru musíte nutne poskytnúť ďalšie svetelné zdroje. Ak chcete vytvoriť útulné a harmonické priestory, musíte uprednostniť všetky odtiene hnedého tónu. Najdrahšia a štýlová kombinácia tmavohnedých a krémových kvetov. Najjednoduchšia je sivá zástera, ktorá bude vhodná pozerať sa s akýmkoľvek fasádami nábytku.

Dôležitý! Klasické riešenie bude biela zástera, ktorá sa nekombinuje len s bielou fasádou.

Stolička

Farba pultu závisí len od všeobecného štýlu miestnosti a nemala by mať kontrastový odtieň. Dizajnéri vyčleňujú takéto tri najčastejšie farby kuchynskej dosky, ako sú:

 • béžová;
 • sivá;
 • čierna.

Béžové odtiene, ktoré napodobňujú strom alebo kameň. Šedé dosky sa zvyčajne vykonávajú v kovovom štýle. Čierne možnosti pre stolové počítače dominujú v priestoroch v moderných štýloch. Najväčší účinok Tento svetlo má svetlé a nasýtené fasády headset.

Záclony

Aby ste vytvorili úplný obraz kuchyne a naplňte ho svetlom a vzduchom, musíte si vybrať správne závesy. V malých miestnostiach je prísne zakázané používať ťažké, dlhé a husté najtemnejšie záclony. Dizajnéri odporúčajú uprednostniť krátke závesy z transparentnej a vzduchovej tkaniny. Široká farebná gamatu a dekoratívne vzory závisia od všeobecného trendu miestnosti, ako aj z preferencií chuti domu domu. Univerzálna farba Gardin je biela. Tento odtieň je harmonicky kombinovaný so všetkými štýlmi a tiež ľahko prechádza do miestnosti svetla a vzduchu, ktorý vizuálne zvyšuje priestor.

V malej kuchyni môžete zavesiť nasledujúce typy záclonov:

 • Roman;
 • Valcovaný

 • asymetrický;
 • Kaviareň;
 • farebné sklo;

 • Rakúsky;
 • žalúzie.

Dôležitý! Bez ohľadu na to, akú farbu je okno s výkopom, lambrequin a hraním musí byť rovnaká farba s nábytkom. Krásne dizajnové riešenie bude nevyhnutne používať použitie jednej farebnej uteráky, pásky, záclon a vrhov.

Vonkajšie riešenia

Pri vykonávaní opravárenských prác, mnohí zákazníci platia najmenšiu pozornosť farbe podlahovej krytiny. Táto nuancia je chybná a môže pokaziť celkový dojem zvoleného štýlu a smeru. Svetlé farby pomôžu rozšíriť malé priestory a môžete použiť podlahovú mozaiku len vo veľkých priestoroch na varenie potravín. V klasických štýloch používajú prírodné povlaky. Nevýhoda – obmedzený rozsah farieb. Dlaždice, laminát a linoleum dávajú väčší farebný sortiment a sú univerzálne vonkajšie povlaky.

Najobľúbenejším riešením je hnedý vzor dreva. Výhody – relevantnosť, nie náhodnosť, vplyv vysokých nákladov a bohatstva. Skúsení dizajnéri neodporúčajú používať čierny povlak, ktorý nielenže zníži priestor, ale tiež spôsobujú ťažkosti pri čistení. Ak chcete vytvoriť maximálnu rovnováhu a výhodné podčiarknutie, interiérové ​​položky si musia vybrať univerzálny šedý povlak. Aplikovaná dlažba by mala byť z jednej kolekcie s obkladmi na stenu

Moderné dizajnové riešenia umožňujú každému milenke krásne, štýlovo a pohodlné vybaviť svoj domov. Dokonca aj malá kuchyňa, môžete urobiť útulný roh, v ktorom nebude ľahké sa nachádza, ale aj pohodlné variť potraviny. V malých miestnostiach je potrebné nielen riadne umiestniť interiérové ​​položky, ale tiež správne vyzdvihnúť rozsah a osvetlenie. Svetlo, teplé a pokojné tóny – hlavné pomocné usporiadanie mallej kuchyne. Na revitalizáciu priestoru, dizajnéri odporúčajú, aby nezabudli na svetlé akcenty, ktoré budú vrcholom akéhokoľvek štýlového smeru. Pred vykonaním vlastných nápadov a túžby v usporiadaní priestorov je potrebné konzultovať so skúsenými špecialistami a vidieť ich najúspešnejšie projekty.

Malé pravidlá rozpočtu na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár