Formuláre a vlastnosti dizajnových kuchýň v kombinácii s obývacou izbou

  V súčasnej dobe, kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou vykonáva vynikajúce riešenie v interiéri nielen apartmány štúdií pre osamelý mladých ľudí, ktorí sa rozhodli začať dospelý self-life, ale aj pre veľké rodiny, ktoré potrebujú ďalšie metrov štvorcových. Zjednotenie kuchyne a obývacej izby je veľmi relevantná pre vidiecke domy.

  Medzi explicitné výhody takéhoto rozhodnutia je nepochybne zvýšenie priestoru. Kombinovaná kuchyňa je praktickejšia, funkčná, vyzerá moderná a esteticky.

  Existujú však aj nevýhody, medzi ktorými vôňa a hluk prenikajúc na obývaciu izbu, ako aj ťažkosti spojené s dizajnom a rozložením: nábytok v obývacej izbe av kuchyni by sa mali vykonávať v jednom interiéri, sa navzájom dopĺňajú Nie je preťaženie priestoru.

  Vyberte formulár

  K dizajnu kuchyne v každom dome, či už ide o štúdio v novej budove alebo babičke „Khrushchev“, byty v krajine chate alebo v malom vidieckom dome, stojí za to veľmi zodpovedné. Spravidla nám podáva kuchyňu oveľa dlhšie ako iné interiérové ​​položky, napriek jeho dennému intenzívnemu používaniu. Súhlasím, pohovka alebo stoličky sú predmetom nahradenia oveľa viac. Preto je dôležité starostlivo zvážiť všetky detaily a neobťažovať sa vysoko kvalitným materiálom. Vypracovaním projektu budúcej kuchynskej obývacej izby je potrebné vziať do úvahy mnohé aspekty: výrobca, dizajn veľkosti, materiál materiál materiál, farba fasád, štýl miestnosti, vlastnosti osvetlenia, armatúr, dekorové prvky a oveľa viac. Pokúsme sa na to prísť.

  Vo forme dizajnu kuchyne možno rozdeliť na:

  • rovný (jednoduchý lineárny dizajn);
  • uhlové (štruktúry m tvaru M susediace s dvoma susednými stenami);
  • Obdĺžnikové (kuchyne v tvare P s dodatočnými pracovnými plochami).

  Bezpochyby, výber formulára priamo závisí od oblasti umiestnenej miestnosti. Ak má očakávania životná izba štandardný tvar (obdĺžnik alebo štvorcový), dizajn kuchyne môže byť akýkoľvek. V priestoroch neštandardných (bezplatných) rozloženia sú relevantné všetky rohové alebo priame kuchyne. Bez ohľadu na tvar kuchyne sa skladá z povinných modulov: Toto je šatníková skriňa pod umývadlom, varením a pracovnými plochami. Toto minimum je prítomné vo všetkých modeloch.

  Z ďalších modulov môže byť kuchyňa vybavená skrinkou so zásuvkami, Otvorené a uzavreté montážne konštrukcie, police, pult typu, skrinka pre domáce spotrebiče (umývanie a práčky), regál so vstavanou rúrou a mikrovlnnou rúrou. Moderné materiály vám umožňujú implementovať najodvážnejšie sny: návrhy môžu byť vyrobené z dreva, plastu, MDF, LDSP, kovu a dokonca kameňa.

  Kuchyňa môže byť vykonaná na objednávku alebo kúpu všetkých potrebných pre pohodlný život modulov v takýchto nábytkových gitantoch ako IKEA.

  Výber štýlu

  V modernom dizajne interiéru existuje mnoho štýlov a pokynov. Ale nie každý by bolo vhodné pozrieť sa do malého mestského bytu, zatiaľ čo iní, naopak, sú vhodné výlučne pre vidiecke domy. Tu sú len niektoré z nich.

  Klasický štýl

  Klasická kuchyňa v klasickom štýle zdôrazní rafinovanú chuť svojich majiteľov. Prísne formy, jasná geometria, pripravené – výrazné črty tohto štýlu. Samotný dizajn je najčastejšie priamy (lineárny), s veľkým počtom položiek, sa nachádza v priestrannej izbe pozdĺž priľahlej steny. Prečo zmätený a nie napr? S najväčšou pravdepodobnosťou, pretože kuchyňa v klasickom štýle je najčastejšie vyrobená z prírodného dreva alebo MDF s vyrezávanými fasádami.

  Prírodné matné materiály prakticky neodrážajú prírodné denné svetlo, Preto je takáto kuchyňa najlepšie pozdĺž svetlej steny. Ostatné predmety nábytku v klasickej obývacej izbe musia tiež zodpovedať štýlu pre vybrané materiály a ich textúru. Nábytok skrinky je vyrobený z prírodných druhov dreva: dub, orech alebo čerešňa. Hojnosť okuliarov a zrkadiel v kombinovanej obývacej izbe vizuálne rozširuje priestor a dokonale zapadá do klasického interiéru.

  Škandinávsky štýl

  Kuchynská obývacia izba v škandinávskom štýle sa vyznačuje množstvom svetlých odtieňov, dielov z dreva, minimálnych prvkov a maximálnej funkčnosti. Samotný nábytok je vybavený otvorenými regálmi s jedálmi, drevenými policami, ktoré môžu byť harmonizované s korením a obilninami.

  Kuchyňa hladko prúdi do obývačky s improvizovaným stojanom tyče alebo vysoký jedálenský stôl. Pohovka a stena (alebo TB stojan) sú vyrobené v jednom farebnom roztoku.

  Tento štýl je vhodný pre malé priestory bezplatného plánovania a apartmánov.

  Štýl loftu

  Kuchyňa podkrovia sa rozlišuje hrubou textúrou, prítomnosťou otvorených konštrukcií. Kuchynská zástera môže byť vyrobená z tehál alebo dlaždice a sú zobrazené kapucňa a ďalšie komunikácie. Drevené a kovové časti sú vyplnené a v skrinovom nábytku pre obývaciu izbu.

  Štýl Provence

  Kuchyňa-obývacia izba v štýle Provence je vyrobená pod staroveký: Komoda so sklenenými dverami, stoličky s vysokými chrbtami, veľký kolo jedálenský stôl s kvetinovým obrusom, podobné kvetinové záclony, kvetinové.

  Hojnosť textílií a teplých farieb.

  HIGH TECH STYLE

  V prípade, že kuchyňa je v kombinácii s obývacou izbou, bude to mať šťastie s štýlom high-tech, ktorý je ideálny pre malé a stredné miestnosti v tejto oblasti. Jeho vlastnosti sú hladké formy, kovové odtiene (modrá, oceľ, sivá, čierna, biela). Oceľ, sklo, lesklý plast dominovať z materiálov.

  Rozdeľte pracovnú plochu a rekreačnej zóne pomôže dvojúrovňovému stropu a inej podlahe.

  Tipy na navrhovanie kuchynskej obývacej izby – v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: