Kuchyne v štýle „Baroque“ a „Rococo“

Barokové a rokokové štýly sú považované za atribút aristokracie od staroveku, kombinuje oslavu a nádheru v sebe. Podobný dizajn Vyberte si ľudí so sofistikovanou chuťou, ktoré uprednostňujú aristokraciu a sofistikovanosť. Bol vytvorený v Taliansku niekoľko storočí. V tom čase boli zabezpečené rodiny rád, že demonštrovali svoje bohatstvo a nadradenosť. Barokový a Rococo rozlišujú najdrahšie materiály, drahé kamene, drahé tkaniny a štíhly porcelán. Okrem toho, v tomto štýle je zvyčajné používať vynikajúce prvky ručne vyrobeného dekor. Podobný dizajn je možné vidieť v paláci Versailles av hradu Peterhof, ale je potrebné poznamenať, že v moderných domoch sa tento štýl používa aj.

Barokový a ROCOCO naozaj vytvárajú len vo veľkých izbách.

Často sa používa v súkromných domoch, kde sú postačujúce priestory, a stropy sú vysoké. Pre tento dizajn, tendencia prebytok. Charakteristické funkcie štýlu:

 • zaoblené čiary;
 • drahé predmety;
 • zrkadlové povrchy;
 • Masívny nábytok;
 • štuky a luxusné lustre.

  V kuchyni je tmavá fasáda často kombinovaná so zlatou alebo striebornou farbou. Môžete kombinovať zelené a zlaté, biele, modré a zlaté, burgundské a nebo modré. Často používaný jemný krém, pieskovitý odtieň a ušľachtilú béžovú farbu. Často sú tu stĺpce, vo všeobecnosti prevládajú vertikálne čiary nad horizontálnym.

  Kde začať?

  Treba poznamenať, že vytvorenie štýlu má svoje vlastné charakteristiky, je zvyčajné používať výlučne drahé a prírodné materiály. Vytvorenie barokového a ROCOCO začína dekoráciou steny, podlahou a stropom. Pre tvárnenie povrchov musíte použiť materiály, ako je kameň, drahé drevo a prírodný hodváb.

  Ak nepoužívate prírodné materiály, je povolené vysoko kvalitné imitácie odolné voči opotrebeniu. Napríklad je možné použiť laminát namiesto parkiet, porcelánu kachle a mramorové dosky nahrádzajú dekoratívnymi panelmi.

  Strop, steny a ozubené kolesá sú pozadie pre iné prvky interiéru, z tohto dôvodu potrebujete starostlivo vybrať farbu, aby ste vytvorili spoločný farebný tón. Nesmieme zabúdať, že štuk je považovaný za hlavný prvok luxusu, takže keď zdobené, odporúča sa používať štukové diely.

  Prečítajte si viac  Bright Kitchen: Dizajnové funkcie a farby

  Pridaním charakteristických detailov môžete vytvoriť jeden štýl. Windows a dvere zdobené pomocou nití, okrem toho môžu byť zdobené pozlátením. Na dvere vyzerajú ako palác, zvážte modely bivalve. Často v kuchyni strop pokračuje v stene, takže si to môžete zdobiť štukom. Ak chcete dokončiť strop, môžete použiť fresky s obrazom starovekých pozemkov. Nie je ťažké ich kúpiť, pretože teraz existujú pripravené fresky s rôznymi výkresmi, navyše sú objednané individuálne.

  Výber nábytku

  Pri vytváraní starého interiéru musíte vybrať si súbor nábytku. Nábytok pre kuchyňu sa musí zhodovať so štýlmi charakteristík: milosť, základom je prevaha oválnych a špirálových foriem. Fasáda nábytku je zdobená mozaikovým alebo bronzovým obložením. Môžete zdôrazniť rast interiéru, výber neštandardného nábytku. Na tento účel sú vhodné masívne podlahové skrine, šedo-fasády a namontované skrine s vyrezávanými ornamentmi.

  Ak chcete vytvoriť špeciálnu atmosféru v kuchyni, môžete zakrývať povrch smaltovej farby.

  Treba poznamenať, že moderné domáce spotrebiče sa nezhodujú do starovekého štýlu, takže je maskovaný pomocou fasád s držiakom dverí. Vstavané zariadenie pomáha vytvoriť nielen krásnu, ale aj multifunkčnú kuchyňu.

  Osvetlenie

  Osvetlenie v kuchyni Baroque a Rococo musí byť veľkorysé, dokonale zapadá do veľkých lustrov, bodkovaných lampy a monolam na stenu. Je potrebné otvoriť prístup k prirodzenému svetlu, pomocou veľkých okien. Vzhľadom na vysoký strop v kuchyni takýchto štýlov, ak je to možné, odporúča sa vybrať veľký krásny luster z ušľachtilého materiálu.

  Dekorové prvky

  V kuchyni podobných smerov štýlu je potrebné starostlivo vybrať položiek decor. Zdobené kuchyne s dekoratívnymi prvkami výhradne z prírodných materiálov. Môžete si vybrať porcelánové alebo faniašky figúrky, kamenné sochy, maľované vázy. Pozlátené dekorácie sú schopné dať interiéri nezvyčajnú krásu. Treba poznamenať, že všetky vybrané položky by mali zapadnúť do celkovej štylistiky.

  Prečítajte si viac  Typy čistenia rúry

  Barokové okná v kuchyni sa rozlišujú krás, musia byť veľké a závesy pre nich sú vyrobené z luxusných materiálov. Na výrobu záclon, zamat, atlas alebo brokádu sú vybrané, závesy sú zdobené ďalšími prvkami – zlaté šnúrky, výšivky, kefy alebo okraj.

  Rokokový štýl je tiež populárny a je charakterizovaný sofistikovanosťou, ale Rococo je vhodnejší pre tých, ktorí sú pripravení stráviť v kuchyni na dlhú dobu. V tomto štýle v kuchyni sa najčastejšie používajú pastelové farby a ich použitie vyžaduje pozornosť a nepretržitú starostlivosť. ROCOCO vyplnený dekoráciami a elegantným nábytkom, takže je obvyklé vyzdobiť kuchyňu s luxusnými lustrami, pozlátenými lampami, drahými riadmi a početnými sociami z ušľachtilých materiálov.

  Dekoratívne podlahové dlaždice dáva kuchyňu špeciálne kúzlo a dizajn dokončí správne vybrané textilné a krásne koberec svetlom odtieň. Rococo Kuchyňa je vytvorená v oválnej alebo asymetrickej miestnosti, steny sú natreté do svetlých tónov, na tento účel si môžete vybrať ľahkú ružovú, mäkkú modrú farbu.

  Baroková kuchyňa a rokokový štýl môžu stúpať a udivovať. Správnym výberom farebného riešenia a myslenia všetkých detailov, môžete vytvoriť ideálnu a luxusnú kuchyňu. Stojí za zmienku, že ak je kuchyňa zdobená v barokovom štýle a rokokoch, odporúča sa, aby ostatné miestnosti boli vypnuté v jednom smere. V prípade súladu so štylistickou jednotnosťou bude dom viac harmonický. Ak je kuchyňa v luxusnom štýle susedia s stručnou modernou halou, dojem nebude najlepší.

  Funkcie barokového štýlu V interiéri nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: