Rohové upevnené skrine pre kuchyňu: Vlastnosti a typy

Uhlová montážna skrinka je nízka trubica, ktorá je spojovacia časť dvoch závesných polovíc headset. Z hľadiska úspor a pohodlia je výhodnejšie kúpiť uhlovú skrinku ako dva obdĺžnikové skrinky, potom rozbitie hlavy nad tým, ako ich pripojiť. Zvážte, aké typy skriniek existujú ako ustanovenia regálov a existujú nejaké mínusy, ako aj ako si vybrať rohovú skrinku a pripojiť ho.

Odrody

Existujú tri hlavné typy pripojených modelov: zadok, pán-tvarovaný a lichobežníkový.

 • Plachý, Zase má tvar obdĺžnika. Tento formulár je dokonale kombinovaný s umývadlom, ale nevýhodou nebude k dispozícii na stenu bazénu.
 • Pán – rohový formulár, opakuje sa uhol steny. Je to považovaná za populárnejšiu možnosť, nedostatok malých kapacít (malý vnútorný objem).
 • Trapézový – má bezovaný roh. Možnosť Compable pre veľké kuchyne, ako tento druh celkovo.

Pozastavené skrinky sa vyznačujú funkčnými účely:

 • Skladovanie výrobkov a kuchynského riadu;
 • skladovanie a sušenie riadu;
 • Nastavenie výfukového plynu.

Niektoré modely slúžia ako dekoratívne. Môžu byť umiestnené rôzne položky Trivia a Decor. Vnútorný obsah môže byť absolútne odlišný. Výstavba je možná rôznymi typmi políc, zásuviek alebo dokonca košov. Môžete dokonca kombinovať, rozdeliť hornú rohovú skrinku na polovicu vertikálne aj horizontálne. Ak ste rozdelení horizontálne, jedna z častí môže byť otvorená alebo so zrkadlovými dverami, všetko bude závisieť od zvoleného štýlu.

Polica alebo skrinka?

Uhlová časť môže byť uzavretá s dverami skrine a vonku bez dverí vo forme obyčajných políc. Nepoužívajú veľa miesta a jednoducho ich inštalujú (s pomocou slučiek, rohov alebo konzol). Jedna z lacnejších možností nevyžaduje silnú montáž. Napriek jeho výhodám existujú nevýhody. Stály kuchynské zariadenia nie sú chránené pred prachom a vyžadujú časté čistenie. Preto je výhodnejšie inštalovať kuchynské skrine.

Možné sú rôzne typy systémov otvárania dverí:

 • Štandardný pohľad na otvorenie je najčastejšie a pohodlnejšie, ľahko sa posilňuje a nahradí;
 • Dvere Kupé, kompaktná možnosť na použitie, ale pri otváraní jednej strany, zatvára prístup k druhej;
 • „Kniha“ alebo „akordeón“ – malý, existuje prístup ku všetkým obsahom, ale sú krátkodobé.

Materiál

Zvážte, aký materiál si vybrať pre uhlovú montážnu skrinku. Predtým, než si vyberiete, musíte zvážiť umiestnenie políc a domácich spotrebičov. Určiť veľkosti, výber materiálu a fasády. Kuchynský nábytok je vyrobený z nasledovných materiálov: MDF, LDSP (laminovaný drevený čip) a plast. MDF najprv musí byť dôkladne naplnený, potom aplikujte niekoľko vrstiev farby, zasuniete, potom zakrývajte vrstvu laku.

Výhodou materiálu je dostupnosť cien, odolnosti voči vode a vysokým teplotám, dostať akúkoľvek farbu farieb z Matte na jasné palety. Slabé miesta zahŕňajú stratu jasu a nasýtenia farby pod pôsobením ultrafialových lúčov, vystavenie poškodeniu povrchu. Nemenej prístupné možno považovať za LDSP. Dočasná možnosť pre používanie – drevotrieskový doska, jeden z najspoľahlivejších materiálov, a to je jediný kladný moment. Má mnoho nevýhod: S výhradou škrabancov, vďaka nízkej stabilite na vlhkosť, materiál sa rýchlo vyrieši, deformuje a zlyhá.

Tretí najobľúbenejší je materiál z plastu. Môžete rozdeliť na dve technológie príjmu: MDF + plastové, drevotrieskové dosky + plastové. Ako už bolo uvedené, bolo už poznamenané, že fasády z MDF budú drahšie, resp. MDF + plasty – taky. Dôstojnosť je obrovský výber kvetov, odolnosť voči zvýšeným teplotám, vlhkosti a pachom, dlhá životnosť. Tento materiál je stále nedokonalý a má tiež menšie, ale stále nedostatky: stopy prstov zostávajú na povrchu, obmedzené možnosti výroby – prirodzený len povrchový povrch.

Jednou z možností je výroba prírodného dreva. Ako už bolo pochopiteľné, možnosť nie je lacná. V závislosti od typu prírodného dreva, mahagón, dub, popol, matice, jedľa, somší, buk, breza a jeho poddruhy, iné. Dokončovacia doska môže byť liečená maslom, lakom alebo voskom, ktorý dá saturáciu a prirodzenosť farby a tiež chráni pred hlbokými škrabankami. Takáto ochrana zabráni výskytu škodlivého hmyzu (podvozku) a predĺži operačnú dobu výrobného dizajnu nábytku.

Pri výbere materiálu je potrebné zohľadniť sumu, na ktorej očakávate, a už z toho odpudzuje. Ďalšia etapa, ktorú musíte rozhodnúť so štýlom, odstráňte veľkosť a naplánovať všetky najmenšie detaily.

Možnosti dizajnu

Pokiaľ ide o dizajn a dizajn, stojí za to zvýrazniť množstvo súčasných štýlov.

 • Provence. Nábytok by mal byť jednoduchý a mať svetlú farbu, ktorá kombinuje pohodlie so sofistikovaním a kompaktným umiestnením. Drevený headset často kombinuje kovové alebo sklenené vložky. Provence je známa ako teplý a útulný štýl štýlu.
 • Klasický – prirodzenosť je charakteristická. Aktuálny výber farebného gamutu od svetlého béžovej na tmavo hnedé palety. Obmedzenie a racionalita používania je charakteristická pre tento štýl.

 • Krajina – Podobne ako klasický štýl. Je vhodnejšie imitácia umelo vytvoreného nábytku, vložky alebo rukoväte vyrobené zo žltého kovu sa používajú na kontrast. Tento štýl sa používa vo veľkých izbách.
 • Moderný. Charakteristický znak – hladkosť, zakrivené formy a asymetrické čiary. Rozlišujúce črty štýlu zahŕňajú rohové oválne výklenky pre inštaláciu domácich spotrebičov a depresívnych dverí. Priestorové úspory sú tiež charakteristické pre moderné. Nič zbytočné, technika by mali byť zabudované do dizajnu kuchynského nábytku, farby by mali byť pokojné a mäkké, ako keby počítač.

 • High Tech – Dokonalá možnosť pre malé kuchyne. Zahŕňa použitie kovových a sklených vložiek. Všetko by malo byť dokonale hladké, pozorovanie všetkých proporcií. Ideálne pre použitie v dizajne rohovej skrinky.
 • Minimalizmus – hovorí o sebe. Správnosť formulárov, žiadne podrobnosti. Musí existovať veľa pracovného priestoru a svetla. Ako materiál sa používa lesk – to znamená zrkadlový povrch.

 • Art deco – rôzne vysoké náklady, ako prírodný drevený nábytok s použitím drahokamy, mramoru, kože a iných drahých materiálov. Zvyčajne aplikujte bohaté odtiene: od zamatu do fialovej. Trvanlivosť a funkčnosť pokrývajú vysoké náklady.
 • Etno – našiel japonský, taliansky, škandinávsky dizajn. Každý z nich má svoje vlastné farebné palety (japonské – tmavé, škandinávske – ľahké tóny), mapovanie kultúry miestnych obyvateľov.
 • Eklekticizmus – miluje veľa zdobených prvkov, plný farebných odrôd, stredísk k zapojeniu viacerých štýlov. Charakteristické plastové tvary, mäkkosť a pohodlie.

Ako pripojiť?

Inštalácia sa po výbere a nákupom skrinky považuje za dôležitý proces. Dizajn musí byť bezpečne upevnený, pretože bude naplnený riadom alebo iným kuchynským riadom. K dispozícii je kolosálny výber upevňovacích prvkov:

 • Ak je stena drevená, používajte skrutky s tajnou polkruhovou hlavou alebo obojsmerným vláknom;
 • Brick alebo betón – hmoždinky, kotvy-skrutky;
 • Sadrokartón – plastové alebo kovové zabalené hmoždinky.

Príprava stien je potrebná pred upevňovaním jedného alebo iného dizajnu. Uistite sa, že sú hladké, na tomto mieste, kde sa otvor bude vŕtať, nemali by existovať žiadne drôty spojené s elektrinou.

Sekundárne dve možnosti montáže.

 • Bežný pohľad na zavesenie je montáž na montážnej koľajnici alebo pneumatike. Pre jednotné zavesenie používajte dve koľajnice zhora a nižšie. Upevnenie rovnomerne distribuuje a odoláva tie najťažšie zaťaženie. Na upevnenie na stenu sa používajú hmoždinky so samorezami, zavesené na špeciálnych slučkách.
 • Žiadne menej populárne upevňovacie prvky s hitom. Jedná sa o jedinečný nábytok zips, ale trvá množstvo času a je tiež potrebné pomôcť. Zapínanie celkom lacné na rozdiel od predchádzajúcej verzie, ale má významnú nevýhodu – pripojená skrinka nie je regulovaná.

Ako pripojiť rohovú skriňu do kuchyne, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: