Spojovacie varné dosky

Indukčné povrchy varenia sa v posledných rokoch stali veľmi populárnymi. Nestačí, aby ste si vybrali vhodný produkt, musíte ho správne nainštalovať a pripojiť. Nevedeli, ako sa to robí, môžete urobiť veľa chýb.

Zvláštnosť

Dôvod popularity indukčných dosiek je pomerne zrozumiteľný: sú rovnako pohodlné ako jednoduché elektrické, ale zároveň ekonomickejšie. Praktickosť takéhoto zariadenia je nepravdepodobné, že by sa spochybnila. Spojenie indukčného varného panelu však má svoje jemnosti a nuansy. Zvyčajne výrobcovia to naznačujú Malo by sa vyrábať len elektrikár špecialisti.

Táto požiadavka je napísaná samostatnou položkou v akejkoľvek záručnej karte.

Problém je, že náklady na služby špecialistu sú pomerne vysoké a túžba pripojiť indukčný panel s vlastnými rukami. Na to budete musieť dôkladne naučiť tému a najmä kľúčové technické požiadavky. Oni sa týkajú:

  • spojenie bodiek;
  • Typ a prierez použitých káblov;
  • ich celková dĺžka.

Moc a jeho význam

Typická sila indukčných dosiek je 7,2 kW. To je najväčšia hodnota spotrebovaného prúdu. Samozrejme, keď sa v každodennom režime používajú 2 alebo 3 horáky, spotreba bude menej. Spotreba elektriny je tiež určená tým, že je potrebné zahriať rúru.

Keď je pripojený indukčný povrch typu jednofázového typu, S voľnou transformáciou, 7,2 kW až 230 V. Ukazuje sa ukazovateľ 31.3 AMPS. Ale oveľa častejšie sa aplikuje Tri fázová sieť s dvoma fázami. Každý z nich môže udržiavať dvojicu vykurovacích polí rovnakého tepelného výkonu, preto v schéme je sila určitej fázy približne 3,6 kW (upravená na účinnosť). Takže rovnakým vzorcom je číslo 15,7 ampéry.

DÔLEŽITÉ: Presmerne sa zameriava na limit. Akýkoľvek varný panel musí byť pripravený na prípad, keď bude fungovať na limite. Je lepšie poskytnúť takýto vývoj udalostí vopred, ako trpí dôsledkami nesprávneho výpočtu. Pretože schéma pripojenia k elektrickej sieti je premyslená ešte pred zakúpením indukčného zariadenia.

Veľmi zlé, keď je sieťový výkon horší ako domáce spotrebiče.

Potom alebo bude neustále „vyletieť“ hlavnou poistkou, alebo sieťové vodiče sa prehriejú. V apartmánoch 60-tych rokov, jednoducho nie sú určené na pripojenie indukčného varnej dosky. Pre jeden apartmán, potom tam bol elektrický výkon 5,5 kW, a to bolo považované za indikátor prekrývanie všetkých možných potrebách. Samozrejme, výnos sa stáva akvizíciou menej výkonných kuchynských zariadení. Prípadne si môžete kúpiť a Model, ktorý znižuje spotrebu prúdu.

Kedy to je nemožné

Dôležité: Obaja nezávisle aj s profesionálnymi elektrikármi Indukčný panel nemôžete pripojiť do jednofázovej siete 220 V. Faktom je, že takéto systémy nie sú určené pre vysoko výkonné zariadenia. Musíte natiahnuť ďalší kábel medzi distribútorom a zariadením. Je tiež veľmi dôležité zvýšiť charakteristiky distribučného štítu. V opačnom prípade môže byť pripojenie indukčného varenia nebezpečné.

Ako nezávisle pripojiť indukčný panel

Ak už existuje dostatočne silná pôvodne alebo modernizovaná elektráreň v dome, veľmi zjednodušuje prípad. Ale stále nie je možné vložiť zástrčku do obvyklého výstupu a upokojiť sa. Je potrebné uistiť sa, že parametre siete v byte nie sú nižšie, ako sa vyžaduje v pokynoch. A ideálne by sa mala zabezpečiť ešte lepšia ochrana.

Ak technický list stanovuje, že ochrana sa musí vypočítať o 30 A, je žiaduce použiť prvky bezpečnosti siete o 25 a. Po pochopení tohto okamihu môžete tiež ísť a kábel. Keď sa nachádza pravidelné pripojenie k výstupnému káblu, môžu byť použité vodiče:

  • čierna alebo hnedá sfarbenie (fáza);
  • žlto-zelený tón (ochrana);
  • Modré a sivé farby (neutrálne).

Niekedy sa prierez drôtu v priemere nezmestí. Sieťové šnúry s prierezom 2,5 kV. Mm by mala byť chránená redukovaným menovitým spínacím spínačom. Najčastejšie používané prvky typu B16. Ale ukladá veľmi ťažké obmedzenia množstva spotrebovaného prúdu. V opačnom prípade môže byť spínač spustený, keď sa používajú viac ako dve vykurovacie polia.

Niektoré indukčné zariadenia sú pripojené bez vodičov a s použitím svoriek. V tomto prípade má dizajn špeciálny terminál, zvyčajne na dne. Existujú však aj iné situácie – napríklad, keď je potrebné zahrnúť indukčný varenie panel v trojfázovej sieti, navrhnuté pre 380 V. V tomto prípade sa zvyčajne používajú dve fázy. Je to tento prístup, že väčšina výrobcov platí.

Je to celkom správne a navyše, stačí pripojiť dve vykurovacie polia na jednu fázu a dve do druhej. V tomto prípade jedna fáza účtuje dve stredné hodnoty a na druhej strane – najslabší a najsilnejší prúd. V takomto schéme nie je potrebné aplikovať sivé káble L3. V niektorých prípadoch vznikne potreba pripojiť terminály na palube.

Je to veľmi jednoduchá úloha: musíte použiť iba zaradený poplatok. Drôty skrútené skrutkovačom a na tejto práci koncov. Tu je potrebné vrátiť na pripojenie varených panelov pomocou terminálov a podrobnejšie zdôrazniť túto tému. Kábel končí v montážnej skrinke. Ak nie je kábel zahrnutý, je potrebné ďalej kúpiť drôt modelu OMY (je to SVVP).

Správne pripojte nepracovnú fázu do rúry. To umožní jednotne načítať fázu. V niektorých prípadoch sa použijú samostatné káble 3×2,5 m, pochádzajúce z distribúcie zariadení. Potom je potrebné pripojiť takéto káble na jednofázové spínače najvyššieho zaťaženia. Takéto riešenie umožňuje jeden zo zariadení aplikovať inú bez najmenších ťažkostí.

Ďalšie nuansy

Je najjednoduchšie pripojiť indukčný varenie panel v novom dome. Tam si môžete nezávisle vybrať ideálnu silu vybavenia podľa vlastného uváženia. Zvyčajne jednofázové siete pripojte 7,2 alebo 10 kW dosiek.

Ak potrebujete silnejšie vybavenie, budete musieť pripojiť na všetky tri fázy v rovnakom čase. Ale potom nebude možné použiť pripojenie priamo na rozvodné boxy.

Z týchto boxov bude potrebné spustiť oddelené vodiče. Budú slúžiť prúdu výlučne pre indukčný panel.

DÔLEŽITÉ: Drôtený úsek by mal byť vždy najmenej 2,5 kV. MM, dokonca aj v prípadoch, keď je špecifické zariadenie kompatibilné s pripojením 1,5 kV. mm.

Po určitom čase môže byť potrebné vytvoriť silnejšie vybavenie. A preto obyvatelia, okamžite inštalovať pomerne silné drôty, výrazne vyhrať – nemusia prevrátiť prácu. Terminálové boxy musia byť veľkosť minimálne 100x100x50 mm. Uloženie miesto nie je potrebné, pretože zodpovedajúci blok bude zatvorený s nábytkom, a nebude pokaziť pohľad.

Odstráňte neoprávnené ťahanie vodičov tým, že sa slučka na svojich okrajoch. Springové koncové zariadenia pre trojfázové zariadenia sú celkom platné. Ich menovitý prúd dosahuje 24 A, ktorý je dosť. V jednosmerných sieťach však nie sú jarné svorky príliš spoľahlivé, a odporúča sa namiesto toho použiť svorky typu skrutkových typov.

Už bolo dosť povedané, aby určite odpovedali na otázku, ak je možné použiť obvyklý výstup na pripojenie indukčných panelov alebo nie. Odpoveď, samozrejme, negatívne.

Okrem toho, aj keď používate špeciálne káble, je potrebné starať sa o bezpečnosť varenia obzvlášť opatrne. Na tento účel je pripojený kombináciou UZO a ochranného stroja. Niekedy diferenciálne stroje určené na únik nie viac ako 30 mA.

Ale stále stojí za to starať o špeciálny výstup, aj keď vystužené. Inak na čistenie panela bude musieť použiť elektrický priečinok zakaždým. Výstup je namontovaný v tej výške, na ktorom bude pohodlné. Odporúčanie: Ak nie sú žiadne špeciálne preferencie, nechajte ho vystúpiť o 900 mm nad podlahou.

Avšak nie je možné umiestniť konverziu tak, aby boli uzavreté s panelom; Aby ste sa vyhli tomu, posuňte miesto inštalácie doprava alebo doľava.

Ako pripojiť indukčný varenie, je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: