Vyberte si žeriav pre umývačku riadu

Ak potrebujete pripojiť umývačku na vodovodu, potom budete určite potrebné vybrať žeriavu správne. Záleží na tom, koľko bude technika efektívne pracovať.

Vlastnosti a cieľ

Žeriav pre umývačku riadu je pripojený k zásobovaniu vodou, ale pred tým, že je potrebné zostaviť schému. Podľa pokynov sú umývačky riadu primárne pripojené k slivu. Potom sú spojené s vodou a elektrinou. V závislosti od počtu hadíc budete musieť vybrať dvojča alebo tee. Pred inštaláciou MASTER musí skontrolovať kvalitu závitu. Uzamykací mechanizmus musí byť pohodlný. Ideálny rohový ventil alebo dokonca guľový mechanizmus.

Ak je technika nainštalovaná v byte, kde niekedy musíte znížiť vodu ostro, potom by sa mal používať rotačný žeriav. Len jeden pohyb tak, aby prúd vody zastavil do umývačky riadu. Ak hovoríme o životnosti, potom balóny zostávajú na prvom mieste. Ich výhodou je, že nie sú obzvlášť citlivé na kvalitu vody a nečistôt v ňom.

Keď je bezpečnosť na prvom mieste, je lepšie uprednostniť učiteľa. Je ľahké ho nainštalovať, začiatočník sa môže vyrovnať s touto úlohou. V tomto prípade takýto žeriav ukazuje vysokú úroveň spoľahlivosti.

Pravdepodobnosť úniku sa zníži na minimum. Keď sú súčasne inštalované mnohé techniky a pripája sa, používajú sa štvorstranné mechanizmy.

Výroba materiálov

Na modernom trhu nájdete mnoho modelov žeriavov. Väčšina z nich je vyrobená z bronzu a mosadze. Toto je najúspeššia možnosť inštalácie spolu s umývačkou riadu. Takéto výrobky sa vyznačujú kvalitou a spoľahlivosťou, ktoré sa ukázali ako z pozitívnej strany.

Na policiach obchodov nájdete výrobky z plastu alebo silínu. Nie najlepšia voľba, ale je to oveľa lacnejšie. Hlavnou nevýhodou takýchto žeriavov je, že sú roztrúsené na najviac inopportune moment.

Prečítajte si viac  Preskúmanie a tipy na použitie povrchu varenia Hotpoint-Ariston

Zobrazenia a veľkosti

Skúsených inštalácií odporúčajú získať guľový žeriav alebo riešenie s prepínačom. V tomto prípade môžu byť všetky modely klasifikované takto:

  • uhlová možnosť;
  • s dvoma kohútikmi;
  • s tromi kohútikmi;
  • Štvornálový.

Vo väčšine prípadov sa tee nadobudne, pretože nemá problémy. Priemer závitov je ½ palca. Produkt môže mať „mama“ typu závit, ktorý sa pripája k prívodu vody alebo zadajte „otec“ – na pripojenie mixéra. S takýmto žeriavom nie sú žiadne zbytočné spojenia, preto sa netesnosti stanú menej. V najjednoduchšom, ale zároveň sa táto možnosť používa.

Pokiaľ ide o model uhlového typu, potom sú všetky závery pod uhlom 90 stupňov. Dajte produkt na už existujúce vodovodné potrubie. Dva priame kohútiky sú charakterizované dvojitým žeriavom. Má blokovací mechanizmus a ventil inštalovaný v strede. Jeho inštalácia je tiež vytvorená na hotovom odstránení. Najkomplexnejší model je štvorstranný, ale nedávno ho začal používať častejšie.

Je to preto, že došlo k potrebe pripojiť niekoľko spotrebiteľov na jeden systém naraz.

Ako si vybrať?

Nováčik je ťažké pochopiť, aký druh žeriavu je potrebný na pripojenie k prívodu vody v umývačke riadu. Ak si vyberiete možnosť True, môžete sa vyhnúť viacerým problémom v budúcnosti. Medzi hmotnosťou prezentovaných možností by mala byť vždy uprednostňovaná bronzová alebo mosadz. Je lepšie zaplatiť viac, než neskôr kúpiť žeriavu.

Na povrchu výrobku by nemala byť poškodená. Takýto mechanizmus rýchlo praskne pod tlakom. Okrem toho, ak si vyberiete medzi pákou a mechanizmom lopty, potom sa rozhodnutie musí prijať v prospech druhej možnosti. Nebude to vážne ukladanie solí. Pred nákupom sa tiež hodnotí prvá zápcha. Ak sa stane nehoda, a to bude zlomené alebo chybné, eliminovať to nebude rýchlo.

Pri výbere žeriavu nie je toľko osobných preferencií ako systém pripojenia. Ak plánujete pripojiť a práčku, musíte si kúpiť žeriav so štyrmi poklepami. Pri organizovaní spojenia je dôležité premýšľať nielen o kvalite zachyteného žeriavu, ale aj o ďalších prvkoch systému. Až potom môžeme hovoriť o normálnej prevádzke umývačky riadu.

Prečítajte si viac  Vlastnosti podsvietenia LED pre pracovnú plochu kuchyne

Nevenujte pozornosť externému dizajnu výrobku. To bude stále skryté z očí. Je oveľa dôležitejšie pre pohodlie jeho používania a kvality montáže.

Ak je ventil inštalovaný na žeriavu, ktorý je nepohodlný na otočenie, potom bude poškodenie nehody veľké.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: