Ako zostaviť počítačovú stoličku?

Nákup počítačovej stoličky – polovica prípadu. Vyžaduje sa tiež navrhnutie. Spravidla spolu s nábytkom je montážna inštrukcia. Avšak väčšina modelov je napísaná v cudzom jazyku alebo preložená tak neohrabaným, čo je ťažké navigovať v poradí operácií. Pomôžeme vám rýchlo a správne zhromaždiť stoličku na vlastnú päsť.

Príprava na prácu

Pred začatím zostavy je potrebné zistiť, či je všetko v balíku. Typická súprava:

 • Kolesá – Ich počet je v závislosti od modifikácie kresla;
 • Kríž s prekrytím;
 • Zdvíhací mechanizmus a puzdro;
 • sedadlo, chrbát (oddelené alebo monolitické), 2 lakťové opierky;
 • súbor skrutiek a iných spojovacích materiálov;
 • Špecializovaný kľúč, ak náhle spojovacie materiály majú vnútorný hex.

Pozrite sa nepriamo kontrolovať prvky. Mali by byť neporušené, bez poškriabania a poškriabania. Ak je všetko v poriadku, môžete spustiť postup montáže.

Etapy a montážna schéma

Aby predseda na predseda na dlhú dobu a bez členenia, počas zhromaždenia je potrebné vyrábať všetky akcie v etapách, ako ukazuje návod na montáž. Dodatočným hrotom bude montážna schéma. Pre nezávislé vykonávanie všetkých operácií bude mať dostatok minimálnych nástrojov a základných praktických skúseností v ich používaní.

Inštalácia valcov v kríži

Najlepšie je začať zbierať stoličku z montážnych valcov. Dajte ich do hniezda kríža.

 1. Pre pohodlie je vhodné umiestniť plochý pevný povrch, napríklad na podlahe alebo stola otvorov.
 2. Vložíme valce do hniezda – to sa robí ľahko: Tyč kolesa je vložená do otvoru na kríži; a stlačené na konkrétne kliknutie. Tiež sú nainštalované všetky zostávajúce prvky. Nanipné valce nie sú žiaduce, pretože sú úplne z plastu, môžete ich poškodiť. Ak ruky nestačia, môžete dať do priebehu gumového kladiva, ale len bez fanatizmu.
 3. Po inštalácii valcov, otočte ho cez kríž, nainštalujte ho na podlahu a s úsilím stlačiť každú vetvu, aby ste sa uistili, že časti dôkladne vzrástli na svoje miesta a akceptovali stabilnú polohu.

Príprava a montáž sedadla

Sedadlo by malo byť prevrátené hore nohami a nainštalovať nastavovacie zariadenie. Môže to byť iný dizajn, ale spravidla je to konštrukcia s nastavovacou skrutkou, upevnením pod plynovým výťahom (plynná pružina) a pákou, ktorou je nainštalovaná výška sedadla. Po prvé pripojte položku a overte, či sú všetky otvory pod upevňovacími prvkami bezchybne kombinované.

Je potrebné nastaviť nastavenie Node správne – tak, aby sa nezmäkli stranách umiestnenia upevňovacieho prostriedku pod plynovou pružinou a nastavovacou skrutkou. Potom sa inštalácia uskutočňuje, pri každej skrutke sú inštalované 2 podložky – veľká, rastúca zóna lisovaných a malých, slúži ako zátka a neumožňuje samonosné skrutky počas používania.

Upevnite lakťové opierky. Tu všetko je celkom jednoduché: Položka je inštalovaná na mieste fixácie a stlačené skrutkami. Hlavnou vecou nie je zmiasť pozíciu a nainštalovať podrúčky, ktoré vyžaduje strana. Zásielka je nainštalovaná. Na tento účel je na svojom mieste nainštalovaná referenčná časť konzoly (konzola), potom sú nainštalované skrutky s podložkami a sú úplne oneskorené.

Inštalácia plynovej pružiny v kríži

Pred inštaláciou plynovej pružiny by sa mali z jeho koncov odstrániť bezpečnostné čiapky – inak zabránia normálnemu fungovaniu tlmiča nárazov. Nasledovné, spodná časť plynových pružín musí byť vložená do centrálneho otvoru priečku, stlačte ho na ňu, aby ste upevnili v požadovanej polohe. Puzdro je umiestnené na plynové pružiny na vrchole a zaistené západkou na puzdre kríža.

Teleskopický typ puzdra je určený na poistenie, chráni sediacu osobu od pádu, Ak zlyhá zdvíhací mechanizmus. Okrem toho vykonáva dekoratívnu úlohu, skrývanie výťahu plynu. Puzdro prebieha pozdĺž typu teleskopických systémov – jedna položka je vložená do druhého, sú upevnené pomocou výčnelkov v telese. Keď je ložisková základňa pripravená na upevnenie sedadla, môžete pokračovať do konečnej fázy.

Kombinácia komponentov kresla

Pri upevnení zmontovaného sedadla je potrebné veľmi opatrne. Naším hlavným cieľom je starostlivo dať tento komponent na zdvíhací mechanizmus.

 1. Na plynovej tyči je potrebné úhľadne dať hornú časť kresla. Neexistuje nič komplikované, hlavnou vecou je presne kombinovať tyč s otvorom, aby nepokazil podrobnosti o dizajne.
 2. Potom silne stlačte na sedadlo, a ešte lepšie – sadnite si. V tomto momente bude tu pevná rukoväť prvkov.

Akékoľvek iné metódy na zhromažďovanie predsedu nežiaduce. Produkt je pripravený na prevádzku, zostáva naďalej zažiť, ako efektívna práca bola vykonaná.

Kontrola kvality

Otestujte, koľko je kreslo pre počítač vhodné na prevádzku, je možné byť veľmi jednoducho pomocou jednoduchých operácií. Spoľahlivosť zdvíhacieho zariadenia je prvým aspektom, povinným na posúdenie. Keď je testovanie, je potrebné sedieť na stoličke, stlačiť mechanizmus výškových stoličiek (Piastore) – pod tlakom hmotnosti tela, sedadlo začne zostupovať.

Keď sa dosiahne požadovaná úroveň, je potrebné zastaviť stlačenie na rukoväti. Ak ho vytiahnete a stúpate zo sedadla, stolička sa vráti do pôvodnej polohy. Tiché a stabilné práce zdvíhacieho mechanizmu – druhá podmienka, ktorá bude úspešne ukončená montáž. A na záver – spojovací materiál a časti komponentného spojenia musia byť mazané strojným olejom.

O montáži počítačovej stoličky možno nájsť na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: