Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Ak stará stolička už stratila svoj počiatočný vzhľad, ale nechcem ho odhodiť, môžete sa veľmi pokúsiť stráviť zaostávanie. Tento postup nie je obzvlášť ťažký, a preto sa úspešne realizuje nezávisle doma.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Výber tkanín

Výber tkaniny pre čalúnenie nábytku, je potrebné pripomenúť, že plátno by mali byť husté a dosť silné. Je dôležité, aby sa materiál ľahko vyčistil a ak je to možné, bol impregnovaný špeciálnym roztokom odpudzujúcim vode. Okrem toho, podmienky, v ktorých sa má predseda prevádzkovať, sú okamžite premýšľané. Napríklad, ak žijú domáce zvieratá v byte, je lepšie kúpiť anti-vandalový materiál, napríklad, stádo. Takýto povlak sa neodstráni od mačiek alebo psov a ani nenápadný háčik.

Pre stoličku v detskej izbe, Shenille alebo Lorozhku, ktoré sa nebudú zbierať z každodenného používania, ale ľahko vyčistí škvrnami a inými dôsledkami detských hier. Výhody týchto materiálov zahŕňajú:

 • hustota;
 • prirodzenosť;
 • Dlhá životnosť.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Predseda v obývacej izbe by mala vyzerať veľkolepé, takže preferencie je lepšie poskytnúť takéto materiály ako:

 • jacquard;
 • gobelín;
 • koža.

Je lepšie si vybrať tkaniny s odlišným vzorom, ktorý ukazuje dobrý vkus vlastníkov.

Ak obyvatelia bytu fajčia, je rozumné kúpiť shenyl dosku, neohrozuje pachy. S materiálom je lepšie požiadať predávajúceho o prítomnosti impregnácie, ktorá poskytuje dodatočnú ochranu pred vonkajšími faktormi.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Nástroje a materiály

Aby ste úspešne presunúť stoličku, bude potrebné niekoľko požadovaných nástrojov. Reč je predovšetkým o zošívačke nábytku, ktorý je nevyhnutný na upevnenie materiálu čalúnenia na drevenom ráme. Je lacná a predávaná v takmer akomkoľvek ekonomickom obchode. Nákup zošívačky, nemôžete zabudnúť na zátvorky zodpovedajúcej veľkosti. V prípade, že staré plnivo už zlyhal, bude potrebné kúpiť novú penovú gumu, odpaľovanie alebo oboje. Tento materiál je tiež ľahko kúpiť v stavebníctve alebo ekonomickom oddelení.

Určite budete potrebovať nástroj, ktorý vám umožní odstrániť staré zátvorky. Hoci každý kovový prútik sa bude vyrovnať s touto úlohou, je lepšie pripraviť plochý skrutkovač vopred alebo dokonca držať. Ak má byť stoličkou rozobrať a znova zbierať, nie je potrebné robiť bez kladiva, klieští, nechtov, nastaviteľný kľúč a iné požadované nástroje.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šitie samotného prípadu sa vykonáva spravidla na šijací stroj, hoci tento postup môže byť vykonaný s vlastnými rukami pomocou nití a ihiel.

Urobte ten správny vzor sa objaví s malým mierkom alebo špeciálnym kriedom.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Ak je potrebné obnoviť drevené prvky stoličky, nie je nutné, bez čistenia požadovanej frakcie, kefy s kovovými štetinami, farbami alebo lakom. Počas demontáže upevňovacích prvkov možno budete potrebovať hrdzu. Pre zmrštenie samotného bloku bude užitočná nádoba a pásy.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Výcvik

V prípravnej fáze ťahu starého kresla, sú potrebné niektoré špeciálne akcie. Stačí si vybrať správnu tkaninu s dodatočnou impregnáciou z nečistôt a opotrebovania, ako aj pripraviť všetky potrebné nástroje. Je dôležité okamžite pochopiť, ako bude koncový výsledok vyzerať, a preto si kúpite materiály sami, a nie na objednávku na internete. Treba pripomenúť, že príliš starý kreslo nie je predmetom reštaurovania doma, a je lepšie opustiť túto úlohu špecialistu. V opačnom prípade sa sedadlo alebo nohy môžu rozpadnúť, a nábytok bude musieť odhodiť. Profesionálny majstri odporúčajú, aby sa obraz predsedu z rôznych strán, takže v budúcnosti bez problémov, aby bola montáž.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Ako ho presunúť správne?

Fashovanie stoličky s vlastnými rukami doma sa vždy vykonáva podľa špecifickej schémy.

Demontáž

Jednoduchý krok za krokom umožňuje nezávisle demontovať kreslo pre jednotlivé komponenty.

 1. Po prvé, všetky odnímateľné prvky sú vyčistené, to znamená, že pokrýva a možno lakťové opierky.
 2. Ďalej je stolička naskladaná na zadnej strane a nohy sú demontážne.
 3. DEUBBING UNEKTY Pripojenie chrbta a rámu sa ukáže oddelenie týchto častí. Zvyčajne sa skrutky odvíjajú s skrutkovačom a nechty sú vytiahnuté na nechty.
 4. Staré zátvorky sú extrahované z dna, a potom sa demontovalo.
 5. Ak sú lakťové opierky stále na mieste, sú tiež odstránené odskrutkovaním skrutiek.
 6. Na konci sú zostávajúce svorky držiace tkanivové plátno odstránené a je odstránené, ale nie vyhodené. Je lepšie to urobiť starostlivo a nie vytvoriť prestávky, pretože starý materiál môže byť potrebný na vytvorenie vzoru pre nový prípad. Okrem toho je rozumné okamžite podpísať, kde sa nachádza vrchol, a kde boli spodné štruktúry.
 7. Ak bola stolička mäkká, a plnivo bolo už mimo stavu, bolo by potrebné zmeniť ho, čo znamená, že ho môžete okamžite vyhodiť. V prípade, keď je penová guma je v poriadku, môže byť ponechaná nezmenená, alebo len doplniť novú vrstvu.
 8. Predtým, ako začnete pracovať s tkaninou, rám sa tiež vyčistí od prachu a pokazených armatúr sa menia na nový. Drevené prvky môžu byť zabavené, znovu natreté alebo registrované, a tie, ktoré nie sú viditeľné, len na pokrytie ochranným činidlom.
 9. Všeobecne platí, že spracovanie viditeľných prvkov z dreva sa vyskytuje s pomocou hrubého brúsneho papiera, odstránenie oboch vrstvy laku a farieb. Ďalej môžete použiť iný typ brúsneho papiera – už s malým zrnom, alebo dokonca brúsnym strojom.
 10. Čistenie stromu z prašných zvyškov s mäkkou handričkou, môžete sa okamžite presunúť na maľovanie. Pre jednotný povlak môže byť potrebná kefa, špongia alebo aerosól – voľba závisí od funkcie časti, na jeho veľkosť a na osobné preferencie. Farbenie látky je lepšie aplikovať v dvoch alebo dokonca troch vrstvách a čakanie na úplné sušenie, použite dve a tri vrstvy laku.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Rezná tkanina

Spočiatku, zakúpené tkaninové plátno, je potrebné sledovať tak, že je s desaťročnou percentovou dĺžkou dĺžky. Puzdro môžete maľovať pomocou staré čalúnenie, alebo pomocou nového vzoru nakresleného na pozostatkoch tapety alebo papierových listov požadovaného formátu. V prvom prípade by mal byť nový materiál umiestnený na podlahe lícom nadol a potom umiestnite všetky časti starého krytu. Je dôležité nezabudnúť na akciové vlákno. Ak je spojka zdobená vzormi, potom sa musí brať do úvahy položenie komponentov krytu. Vile materiál by sa mal vždy pozrieť dole. Aplikujte vzor na tkanine pohodlne s kusom mydla alebo špeciálnym kriedom. Kontúry sú vymedzené s prídavkom kvót piatich alebo siedmich centimetrov.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Pri použití nového vzoru budú musieť rezané časti zvážiť výsledné záhyby. Papier na plátne bude pohodlne fixovaný pomocou kolíka. Podrobnosti šve medzi sebou môžu byť buď ručne alebo na šijací stroj. Pre regionalizáciu Odborníci odporúčajú pomocou flexového švu. Rezanie tkaniva, nesmiete zabudnúť na rezné plnivo, ktoré je pena a odpaľovanie. Vzhľadom k tomu, druhý materiál sa používa na opravu prvej, bude tiež potrebné orezať pomocou starého prípadu alebo nový vzor. Vo všeobecných písmenách v tomto prípade je potreba chýba.

Ak je koža zvolená na sušenie stoličky, je dôležité si uvedomiť, že ihla šijacieho stroja je schopná šiť iba tenké vzorky materiálu, 1,5 milimetra hrubého. Pred začiatkom hlavného postupu musí obrobok „vyskúšať“ na výrobku, upevnenie medzi sebou pomocou clothespin alebo iného iného zariadenia, ktoré nepoškodzujú pokožku. Len sa uistite, že je to správne rezanie, môžete prejsť na okamžité šitie.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Vyplňovanie a montáž

Nie je ťažké vykonávať stoličky stoličky bez obnovenia rámca. V podstate, Môžete dokonca pokryť nábytok novým povlakom bez odstránenia starého – Nie je mimoriadne privítaný odborníci, ale ušetrí dostatok času a robí predseda viac objemnej. V základnej verzii sa však starý kryt stále zmení s plniteľkou. Kresba musí byť spustená so skutočnosťou, že chrbát chrbta. Na tento účel je penová guma upevnená na vnútornej strane, ktorej rohy, ktoré sú v prípade potreby rezané tak, aby dosiahli zaoblenú formu a odpaľovanie sa namontovalo na vrchole. Stapler nábytku okraj materiálu je upevnený na zadnom povrchu chrbta, hoci niektoré uprednostňujú použitie obvyklého lepidla na to. Medzi zátvorkami je dôležité odolať medzeru v niekoľkých centimetrov a samotný materiál je zarovnaný, eliminuje šance a vrásky.

V ďalšom štádiu musí byť chrbát brzdiť látkou. Dokončené detail čalúnenia sa aplikuje na rám a najprv upevnený s držiakmi na bokoch. Postupne je tkanina distribuovaná v celom ráme, sedadlom a podrúčkami. Posledný, ale nový materiál je upevnený na zadnej strane zadnej strany kresla. V prípade kožených stoličiek musí materiál najprv mokrý, aby sa zabránilo záhybom. Táto schéma je základná, pretože niekedy penová guma zapadajú na spodnú časť sedadiel cez pružiny, a potom je už utiahnutý novým tkaninou. Lakťové opierky sa môžu tiež oddelene posunúť s hustým materiálom a nad ňou čalúnenie.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Po dokončení procesu obloženia môžete prejsť na montáž kresla. V tomto štádiu sa opakuje celá sekvencia analýza nábytku, ale v opačnom poradí. Aby sa nerobili chyby, bolo lepšie opraviť každý krok s pomocou fotografií a zaznamenávať, v ktorom poradí idú.

V niektorých prípadoch, Keď sférická alebo hluchá zadná časť kresla zlyhá, stačí, aby sa vrátil len tento detail, takže hlavné pole nezmenené. Ak to chcete urobiť, odstránenie starého čalúnenia, je potrebné skontrolovať rámec pre možné rozbitie. Je pravdepodobné, že všetka chyba upevnených skrutiek spojovacích materiálov, ktoré sú dostatočne dotiahnuté.

V prítomnosti trhliny dáva zmysel pokúsiť sa kúpiť podobnú položku nahradiť alebo dokonca ho vytiahnuť na vlastnú päsť. Oslabená páska poteru je pomerne ľahko zdržiavaná a fixovaná mosadzou. V prípade potreby sa rovnaké pásky jednoducho zmenia na nový a prebytočný materiál je odrezaný nožnicami. Aktualizovaná časť je orezaná tkanivovým materiálom pomocou držiaka.

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Šaty: Krok-za krokom inštrukcie

Ďalej pozri magisterskú triedu na kresbe starej stoličky s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár