Modulárne nábytkové steny

Modulárna nábytková stena je veľmi obľúbená od momentu jeho vzhľadu. Je to vhodné aj v najväčších priestoroch, umožňuje organizovať priestor najfunkčnejším spôsobom vo veľmi malých apartmánoch.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Vlastnosti a výhody

Modulárny nábytok slúchadlá sú takéto meno z dôvodu vlastností jeho dizajnu. Samotný kabinet sa skladá z jednotlivých prvkov, z ktorých môžete urobiť rôzne variácie tohto predmetu nábytku, zmeniť ich na miestach, usporiadanie a kúpiť nové.

Najčastejšie sa veľké firmy zaoberajú výrobou takýchto skríň, ktoré produkujú riadok nábytku v rôznych konfiguráciách. Preto je tak jednoduché vybrať dizajn, ktorý je najvhodnejší pre seba a nové prvky tej istej spoločnosti dokonale zapadajú do existujúceho nábytku.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Výhodou takýchto štruktúr je prítomnosť rôznych zón:

 • otvorené a uzavreté police;
 • showcases;
 • zásuvky;
 • Časti rôznych veľkostí.

Modulárne nábytkové steny

To všetko vám umožní umiestniť veci v nich čo najpohodlnejšie (napríklad v jednom skrini, bude uložené a oblečenie, knihy a jedlá).

Názory

V oblasti modulárnych stien je potrebné si vybrať. Musím povedať, že modulárne skrine môžu kombinovať niekoľko kusov nábytku.

Potrebné zóny. Napríklad, ak sú v skrini vína, ktoré majú špeciálnu konfiguráciu, ale nie sú potrebné, potom môžu byť ľahko opustené bez príplatku.

Na druhej strane, ak je stena umiestnená v obývacej izbe alebo na spálni, kde by mal byť televízor umiestnený, stojí za to zvoliť model so špeciálnym výklenkom, v ktorom nie je žiadna zadná stena alebo otvory na výstupných káblov , čo z neho robí veľmi pohodlnú možnosť. Pri výbere budú vylúčené nábytkové predmety bez výnimiek pre televízor.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne steny modulárne steny sú všeobecne známe. Môže byť umiestnený nad skrinkou, byť zatiahnuteľný alebo zložený. Takýto príjem je populárny v dizajne detských a dospievajúcich izieb, najmä ak sú deti trochu, pretože tam sú skrine s mnohými spálňami. Nákupom podobného kusu nábytku, môžete výrazne ušetriť nielen peniaze, ale aj priestor v miestnosti. Komfort, takéto možnosti nie sú horšie ako obyčajné lôžka.

Môžete si tiež kúpiť modulárny nábytkový steny s počítačovým stolom. Konzola môže byť ľubovoľná veľkosť, aby bola transformátor a v prípade potreby rozšíriť.

Táto možnosť je obľúbená v spálňach a obývacích izbách, pretože vám umožní poskytnúť pohodlné miesto na písanie alebo prácu v počítači.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Nábytkové steny s pracoviskom sú veľmi praktické, najmä pre ľudí, ktorí zvyčajne nefungujú doma, ale z času na čas zažívajú potrebu písomnej alebo počítačovej tabuľky. Takže môžete ušetriť na nákup špeciálnej tabuľky, bez toho, aby ste sa o odmietnutí v pohodlí pri práci pri stole.

Okrem toho existujú modely, ktoré sú schopné nahradiť všetok nábytok miestnosti (to znamená, že obsahuje šatník a stôl a posteľ a police na knihy). Najmä majú radi deti a umožňujú vám zariadiť izbu čo najrýchlejšie, nie je ťažké vybrať si model.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Jeden z najvyhľadávanejších možností modulárnej steny pre obývaciu izbu je sada nábytku skrinky s hrudníkom. Je to stena so samostatnými tuhými zložkami tvoriacimi štylistickú jednotu.

Hrudník zásuviek v cestnej výške dobre v izbách zdobených v klasickom alebo modernom štýle. Môžete zavesiť obrázok alebo iný dekoratívny prvok, na ktorom bude možné umiestniť pozornosť (napríklad zrkadlo alebo televízor)).

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Ďalším populárnym modelom nábytkovej steny pre spálne a obývacie izby, najmä malé veľkosti, sú „snímky“. Tieto skrine sú navrhnuté takým spôsobom, že dolné zóny sú najviac ubytovaní a masívne (najčastejšie zatvorené) a hornej – ľahšie a bezfarebné. Takýto dizajn vyzerá originál: vizuálne nestiahne priestor, aj keď výška modelu dosiahne strop.

Horné a bočné otvorené police sa často používajú na to, aby poskytli individualitu do miestnosti, zdobenie dekoratívnych jedál, vázy, fotorámčekov a slučiek.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Účel

Moderná móda vyžaduje z kombinácií nábytku funkčnosti a estetických charakteristík.

Modulárne steny sa používajú na zónový priestor. Dokonale sa vyrovnávajú s touto úlohou a na harmonické miesto, tieto modely nie sú nevyhnutne inštalované pozdĺž steny. Existujú regály-diapozitívy bez zadných stien, ktoré sú skvele oddelené jednodňovým apartmánom alebo štúdiom do dvoch rôznych priestorov. Táto technika umožňuje používať každý štvorcový centimeter ako efektívne a esteticky používané: taký šatník je oveľa funkčnejší ako akýkoľvek oddiel alebo šírka.

Tieto modely sú charakterizované zvýšenou kapacitou. Umožňujú najúčinnejšie organizovať priestor tým, že na to poskytujú rôzne povrchy.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Okrem toho, pre mnohých, je dôležité pre existenciu „výstavného priestoru“: malé roztomilé police a regály, kde môžete dať rôzne dekoratívne trivia, suveníry alebo zbierku malých obrázkov. Modulárny nábytková stena To umožňuje.

Formuláre

Vzhľadom k svojej voľnej forme a tendencii upraviť, modulárny nábytok poskytuje bohaté pole pre fantázie pri plánovaní. Existujú dva odrody modelov, ktoré sú konvenčne rozdelené do štandardného priameho a rohu. Môžu byť umiestnené pozdĺž steny, cez miestnosť, oddeľujú ju do dvoch rôznych funkčných zón.

Najčastejšie majú takéto modely valček, pretože sú určené pre malé izby. Vyplnia prázdne uhly, čo vám umožní používať s výhodami a vyzerať veľmi nenápadné.

Tieto modely môžu byť organizované v malých „tematických skupinách“, rozdeliť skriňu na rôznych koncoch miestnosti. Dizajnéri často používajú takéto steny pri hľadaní nových techník pre organizáciu vnútorného priestoru na bývanie.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Rozmery

Výber veľkosti steny závisí od množstva voľného miesta v miestnosti a jej rozmeroch. Môžete si kúpiť giant, ktorý bude mať celú stenu podlahy do stropu alebo viac kompaktnej voľby, nie zatváracej miestnosti.

Ak je v miestnosti, kde plánujete dať modulárny šatník, už existujú aj iné nábytkové predmety na skladovanie vecí (napríklad regály, komody alebo truhly), stojí za to zaplatiť pozornosť minimálnym možnostiam. Úzka modulárna skrinka nesmie byť menej užitočná v každodennom živote ako reálny nábytok zabudnutý, ak je správne aplikovaný.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Materiál

Neprobné šampión pri výbere materiálov na výrobu modulárnych nábytkových stien je skutočné drevo. Všetko kvôli svojmu prírodnému pôvodu, rozšírené distribúciu, životné prostredie a vysoké hygienické parametre. Fanúšikovia takéhoto nábytku sú tí, ktorí ocenia svoje zdravie a obklopujú sa len špičkovou kvalitou. Drvičiarne má krásnu textúru a farbu, a tiež pozitívne ovplyvňuje emocionálne pozadie v dome.

Na druhej strane tento materiál nie je v žiadnom prípade lacné. Ekonomickejšie moderné dosky, ktoré sú produktom dreva (dosky z MDF, drevotrieskovej dosky) prišli do výmeny. Z nich je nábytok veľmi vysoko cenený na trhu. To všetko závisí od odrody výrobkov a materiálovej kvality. Dosky sú lisované drevené vlákna alebo čipy. Suroviny sú starostlivo leštené a pokryté dekoratívnou vrstvou. LDSP je najnovší generačný materiál s laminovaným povlakom.

Platne získané takýmto technológiou sú v najdostupnejších cenových sériách, sa líšia trvanlivosťou a trvanlivosťou (vysoko kvalitný produkt môže byť doručený viac ako 15 rokov). Okrem toho poskytujú širokú oblasť výberu imitácie rôznych farieb a textúr, vrátane cenných druhov dreva.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Farby

Moderné výrobné technológie vám umožňujú neobmedzovať sa vo výbere farieb a modulárnych stenových materiálov.

Mnohí preferujú ušľachtilé tmavé farby s lakovaným povrchom mahagónu, orecha alebo wenge. Je však bežné, že nie sú vhodné pre malé priestory a tmavé izby, kde je lepšie mať biely alebo ľahký nábytok.

S skutočne škandinávskym chickou, minimalistickou čiernou a bielymi stenami vyzerajú. Môžu byť ľahko doplnené s rovnakými čiernymi a bielymi alebo kontrastnými príslušenstvom, ktorý tento kus nábytku zapne v súčasnej inštalácii.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Dizajn

Neobvyklé módne riešenia budú vždy pomôcť diverzifikovať interiér. Ak chcete napríklad vynútiť miestnosť, aby vyzerala modernejšie alebo zdôrazniť zbierku cenností, osvetľovacích skriniek často získavať. Toto musí byť zvážené pri plánovaní, ktoré majú takéto modulárne múrové modely v blízkosti výstupu.

Okrem farby kabinetu je potrebné venovať pozornosť svojej faktúre, ktorá si uvedomuje, že lesklý alebo matný povrch textúry. Obvykle výber konkrétneho modelu závisí od osobných preferencií. Ak ste stiesky a toľko dekor predmetov, je lepšie vybrať si menej chytľavé (matné).

V opačnom prípade je potrebné si uvedomiť, že všetky predmety dizajnu v miestnosti sa musia priblížiť. Extrémne zle, kombinácia rôznych farieb a zložení dreva v jednej miestnosti. Toto nie je nič odôvodnené rozhodnutím, ktoré nemá zmysel.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Pri výbere nábytku pochádzajú zo zásady harmónie.

Štýly

S cieľom maximalizovať atmosféru domáceho komfortu je najlepšie vybrať si nábytok v jednom štýle. Iba ľudia s veľmi dobrou chuťou a skúseností môžu vytvoriť eklektický interiér, ktorý nevyzerá podivný a alay. Ak existuje jednoduchý kvalitný nábytok z masových výrobcov v modernom byte, high-tech štýl môže byť doplnený s modelmi pod textúrou stromu a barokové interiéry dopĺňajú drahý vyrezávaný nábytok z prirodzeného stromu.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Ako si vybrať a dodávať priestranný nábytok v miestnosti?

Pri výbere nábytku je niekoľko hlavných faktorov. Spravidla sa zaujímajú o majitelia malých apartmánov a žijú v Khrushchev, pretože majitelia veľkej oblasti nie sú obmedzené na výber:

 • Kapacita. Modulárna stena musí ubytovať všetko, čo potrebujete, takže nie sú potrebné žiadne ďalšie výklenky. Je jej účelom, že nie je potrebné nakupovať modely len na výzdobu miestnosti.
 • Kvalita. Nábytok musí byť spoľahlivo na vysokej úrovni, takže nemusí nahradiť rok alebo dva. Okrem toho je potrebné zabezpečiť, aby sa vo svojej výrobe nepoužívali toxické lepidlo alebo lak s toxickými nečistotami.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

 • Veľkosť. Rozmery steny by mali byť primerané počtu metrov v miestnosti a nezasahujú do voľného pohybu na ňom. Ak pri nákupe v obchode je jasne vidieť, že stena bude spojiť miestnosť, je lepšie opustiť nákup konkrétneho modelu a vybrať najprijateľnejšiu možnosť.
 • Dizajn. Je dôležité, aby modulárna skrinka vyzerá v miestnosti na svojom mieste, v kombinácii s farbou a štýlom s inými objektmi as všeobecným dizajnom miestnosti. Môže to byť nezávislý prízvuk miestnosti alebo byť banda jednotlivých interiérových položiek.
 • Funkčnosť. Modulárny nábytok je preto, že sa nazýva, že je navrhnutý tak, aby kombinoval niekoľko vlastností, a ideálne je čiastočne nahradené iným nábytkom. Preto stojí za to venovať pozornosť transformátorom s výsuvným lôžkom alebo pracoviskom, ktoré často kombinujú neočakávaný potenciál.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Dodržiavanie týchto základných princípov si môžete vybrať modulárnu stenu, ktorá sa stane nepostrádateľným predmetom v byte alebo dome a neskladí ďalej.

Krásne interiéry

 1. Veľká modulárna skrinka z prírodného dreva vyzerá teplá a útulná v interiéri teplej obývacej izby. Kombinácia rôznych častí, vrátane priestranného pripojeného modulu, je vynikajúcou voľbou pre akúkoľvek obývaciu izbu.
 2. Monolitická stena čiernej lesklej plastovej a drevotrieskovej dosky je vhodnou voľbou pre malý byt. Táto šatníková skriňa je ideálna na umiestnenie oblečenia a kníh, najmä ak má výklenok pre TV.
 3. Namontovaná štýlová skrinka v štýle minimalizmu je nevyhnutná pre interiérové ​​pridanie. Je skvele kombinovaný s okolím.

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Modulárne nábytkové steny

Nižšie čakáte na prehľad modulárnej steny pre obývaciu izbu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár