Odrody regálov pre domácnosť a ich výber

Odrody regálov vám umožňujú vybrať inštanciu pre každý interiér av rôznych miestnostiach. Rôzne materiály, veľkosti a dizajn pomáha pri výbere, so zameraním na vlastné preferencie.

Čo to je?

Regály pre domáce sú populárne, je ťažké prezentovať priestory, v ktorých sa nepoužívajú. Rack je dizajn s policami, dverami alebo zásuvkami. Tento nábytok je vhodný na uskladnenie mnohých vecí, umiestnením prvkov dekorov. Regály môžu mať rôzne rozmery, farebný gamut, účel. Môžu byť nájdené v rôznych priestoroch:

 • v obývacej izbe;
 • na kuchyni;
 • v spálni;
 • v škôlke;
 • na balkóne;
 • na chodbe;
 • V skladovacej miestnosti;
 • na verande;
 • v garáži.

Materiál

Regály produkujú z rôznych materiálov. V závislosti od miesta, kde sa nachádza stojan, a materiál je vybraný.

 • Drevo. Najobľúbenejšia možnosť. Drevené regály môžu mať rôzne odtiene, veľkosť a kompletnú sadu. Preto nie sú žiadne ťažkosti s výberom požadovaného modelu a vždy existuje možnosť urobiť produkt na objednávku. Drevené regály sú široko používané v spálni a obývačky, v detských izbách av kuchyni.

 • Sklo. Takéto možnosti nie sú tak často v obchodoch, pretože nie sú tak praktické, ako napríklad drevené. Ale v niektorých interiéroch to vyzerá celkom vhodné. Takéto modely sa často používajú na skladovanie a preukázanie akýchkoľvek dekoratívnych vecí.

 • Plastový. Takýto druh najčastejšie si vyberá pre izby s vysokou vlhkosťou – kúpeľňa, kuchyňa. V takýchto modeloch detí sa tiež hodí vďaka rôznym farebným gamutom.

 • Kovový. Z väčšej časti možno takéto návrhy nájsť v skladoch, výrobných podnikoch. Ale v byte, ktorý sa používa, to všetko závisí od ich vzhľadu. Takéto regály budú vhodné hľadať napríklad v štýle loftu. Okrem toho sú často inštalované v garážach a skladovacích priestoroch.

Na tomto zozname materiálov, z ktorých stojan robia, neskončí. Originálne možnosti môžu byť regály od bambusu, prútia. Nájdu ich použitie v ecostele, japonskej, africkej alebo provence štýlu. Dobré možnosti pre letnú terasu.

Niekedy môžete nájsť na predaj kombinovanej možnosti, kde sa napríklad spojí s drevom a sklom alebo drevom a kovom.

Názory

Regály pre dnešok je veľa. teda, Chystáte sa do obchodu s nábytkom, musíte reprezentovať presne to, čo je potrebný stojan – štvorcový, trojuholníkový alebo okrúhly, divoký alebo cez, tabletop alebo suspendovaný, s košmi alebo bunkami, zásuvkami alebo policami, a možno je potrebná kaskáda alebo šikmá možnosť.

Vonkajší

Tento nábytok je relevantný v akejkoľvek miestnosti. V priestrannej hale môže byť stojan akejkoľvek veľkosti a tvaru. Napríklad otvorená dvojstranná možnosť môže určiť rozdelenie do zón. Takýto stojan bez zadnej steny je zvyčajne určený pre všetky prvky dekorov, môže byť umiestnené na figúrky, fotografie, malé kvety v hrnci, knihy.

Často v obývacej izbe je takzvaná šmýkačka. Môže mať horizontálny pohľad alebo krokový dizajn. Zvyčajne je tu centrálne miesto, tam je TV, audio a video vybavenie, malé regály zaberajú malé objekty – fotografie v rámci, obrázky a ďalšie dekor.

Najčastejšie používali jednostranný predmet nábytku, môže mať police – s alebo bez dverí, zásuvky.

Sekcionálne regály sú populárne, ktoré z koncovej strany majú množstvo malých políc určených pre malé Bubles alebo farby.

Ak chcete preukázať všetky exponáty, ocenenia, šálky, knihy alebo fotografie, regálový stojan. Možnosti rámu sú ideálne pre kvety. Pre detskú izbu bude sklopný stojan užitočný počas hier, ktorý bude ubytovať učenie a vizuálny materiál. Zaujímavý stav stacionárneho pohľadu môže byť regál-rebrík, v ktorom sú súčasne boxy, police a koše, ktoré vám umožnia umiestniť všetky hračky a iné veci. Vstavané modely sú vhodné na šaty, špajzu alebo spálňu.

Pozastavený

Tento typ regálov sa aktívne používa v malých miestnostiach, kde každý centimeter štvorcových záležitostí. Závesné regály sa budú konať na stenách, ale v spodnej časti zanechá voľný priestor. Zvyčajne sa používajú na uloženie kníh alebo dokumentov. Často sa takéto modely používajú v kuchyniach a kúpeľniach. S pohodlím, môžete pripojiť riad, kúpeľňové doplnky alebo kozmetiku.

Roh

Vhodný model pre akúkoľvek izbu a chodbu. Takýto stojan môže byť nízky aj vysoký. Môže byť umiestnený v ktorejkoľvek časti miestnosti. Široká a nízka možnosť bude kompaktne umiestnená v okne, vysoká a úzka môže byť inštalovaná na opačnej stene.

Takýto nábytok sa úspešne zmestí do detskej izby a v obývacej izbe, na regáloch a v boxoch môžete umiestniť rôzne veci. Na chodbe sa takéto regály používajú pomerne často, môžu sa ubytovať veľké množstvo topánok, ako aj tašky, slnečníky a iné maličkosti.

Vstavaný

Takéto modely majú často celú stenu, veľký stojan na strop vám umožňuje ubytovať značný počet vecí. Na policiach za dverami a v boxoch môžu byť tieto objekty, ktoré by nemali mať na pamäti. Prvky dekor sa pozerajú na otvorené police.

Vstavané možnosti sú často umiestnené v spálni, detské, skriňa, skladovacie priestory, kuchyne a kúpeľne.

Rozmery

Regály sú vybrané výlučne pod rozmermi svojej izby alebo pod položkami, ktoré tam budú umiestnené. Plytký stojan má hĺbku 20 cm. Širšia možnosť môže mať 40 cm veľkosti a dokonca 60. Všetko závisí od toho, ktoré funkcie vykoná stojan. Malé a nízke sa najčastejšie používané na uloženie akcií a malých dekorových prvkov. Nízky mini-stojan je vhodný na inštaláciu TV a súvisiaceho príslušenstva.

Úzke a dlhé môžu byť určené pre rastliny. Vysoká a obsadená celá plocha steny často nájde použitie v knižniciach alebo obývacích izbách s veľkou plochou.

Dizajn

Nielen funkčné vlastnosti nábytku zohrávajú veľkú úlohu, ale aj odbavenie. Často sa stojan stáva, ak nie je dôraz na miestnosti, potom v nej hrá poslednú úlohu. Preto jeho dekoratívne charakteristiky nie sú menej dôležité.

Napríklad, Pre obývaciu izbu je lepšie vyzdvihnúť krásne možnosti. Takže, v interiéri s jasným povrchom budú rovnako dobré a biele a čierne, rovnako ako sivá alebo béžová verzia. Všetko závisí od okolitých položiek. Možno, že stojan vypracuje s inými komponentmi, alebo naopak, stane sa svetlým prízvukom.

Nezmysel kompaktná možnosť je vhodná pre spálňu, s najväčšou pravdepodobnosťou, bude kníh, ktoré sú potešení čítať pred spaním v deň voľna. Alebo možno to bude nábytok určený na skladovanie podstielky a iných textílií.

V chodbe je najlepšie usporiadať modely s podsvietením a zrkadlom. Tam je to tiež potrebné, ako je miesto na skladovanie rôznych plôch, rovnako ako topánky a klobúky.

Rôzne možnosti sú vhodné pre skladovacie priestory – drevené, kovové, plastové. To všetko závisí od toho, čo presne je plánované na uloženie. Kovové regály so zásuvkami a policami budú dobré pre náradie. Všetky druhy bánk s uhorkami a džemy dokonale si vezme svoje miesto na policiach drevených konštrukcií. A na nižšej vrstve môžu byť koše na skladovanie čerstvej zeleniny.

Aby bolo možné zvážiť harmonickú kombináciu regálu podrobnejšie s okolitým interiérom v rôznych miestnostiach, je lepšie kontaktovať hotové príklady.

 • Strom s kovom demonštruje perfektnú kombináciu v tomto stojanom. On samo o sebe je dekorácia miestnosti, pretože žiadne položky nie sú preplnené, ale skôr slúžia ako miesto na lokalizáciu malých dekorových prvkov.

 • Hinged stojan s rôznymi výškovými a konfiguračnými policami sa stane dobrým prvkom interiéru v každej miestnosti, Odvtedy môžete zabezpečiť čokoľvek – zo stĺpcov do rastlín.

 • Pôvodný stojan nezvyčajnej formy je zaujímavou dekoráciou steny A zároveň vám umožňuje usporiadať všetky potrebné položky na police.

 • Rack pre knihy v celej stene vyzerá perfektne. Tu všetko je v perfektnom poradí a každá kniha má svoje miesto. Použite taký stojan veľmi pohodlný.

 • Veľmi originálny stojan s šikmými policami. Takáto inštancia a podkrovie sa zmestia do a minimalizmu, a dokonca sa stáva nádherným prízvukom v interiéri.

 • Iného loftu, Dokonale harmonizácia dekorácie a životného prostredia.

 • Nádherný stojan s hladkými linkami Vyzerá to bezchybné proti pozadia tej istej steny a vo všeobecnosti vytvára spoločný dokončený obrázok v agregácii s inými objektmi nábytku v miestnosti.

 • Biely stellazh Vyzerá takmer beztrekový dizajn na pozadí rovnakej svetlej steny a lesklý sex.

 • Dlhé úzke stelalizácie nezaberá veľa priestoru, ale vyhovuje najviac potrebným.

 • Dvojfarebná modrá a biela verzia je svetlý prízvuk a ozvena steny. Všeobecne platí, že veľmi pôvodná možnosť, ktorá je vhodná pre každú miestnosť.

Ako si vybrať?

Pri nákupe stojana musíte vziať do úvahy súbor nuansy. Zvážte parametre, ktoré sú najdôležitejšie.

 • Účel. Najdôležitejším bodom, ktorý stojí za to zvážiť, je, aký je tento účel nábytku. Pre veľký byt na zónovanie do haly si môžete vybrať vysoký a široký stojan, na ktorom budú nájdené prvky dekor alebo kvety. Pre detskú izbu je vhodná farebná verzia neobvyklého formulára. Spálňa na skladovanie kozmetiky bude harmonicky vyzerajú kompaktné. Pod schodom sa skladuje nízky model so zásuvkami a dverami, kde budú uložené domácnosti.

Pre kuchyňu a kúpeľňu je lepšie vybrať si možnosti, ktoré nie sú ovplyvnené vlhkosťou a vysokými teplotami. Pre skladu alebo garáž je hlavná vec pohodlie a kapacita, a nie dekoratívne parametre.

 • Rozmery. Závisia od oblasti miestnosti. Na veľkých priestoroch je veľký stojan dokonalý alebo niekoľko malých, av malých miestnostiach bude mílne umiestnené steny kópie alebo úzke výšky, ktoré nejedzte veľa miesta.

 • Materiál. Tento parameter závisí od štýlu miestnosti, jeho povrchov a okolitého nábytku. V podkroví a minimalizme, kovové konštrukcie a kov so stromom dobre zapadajú. V modernom štýle môžu byť použité možnosti drahé drevo so sklenenými prvkami. V provence a stredomorskom štýle dokonale pokrok, výrobky z bambusu alebo ratanu. V ruskom štýle je Chata lepšia na použitie drevených konštrukcií.

 • Farba. Miesta miestnosti je možné kombinovať s dekoráciou steny, alebo naopak, byť svetlý prízvuk. Napríklad v jasnej miestnosti môžete ubytovať ako biely stojan, ktorý bude viditeľný vďaka jasným dekorovým prvkom. Ale samotná čierna bude dobrá ako prízvuk. Farebné modely Stojí za to vyzdvihnúť tak, že sa ozvali s niečím v miestnosti – nábytok, dekorácie, textil. V detskej izbe je tiež lepšie dať prednosť ľahším alebo jasným farbám, ale nie ponuré.

 • Miesto. Záleží na tom, ktorá funkcia vykoná stojan. Nízka a kompaktná jamka stojí pod oknom, úzka a dlhá bude ideálne vyzerať v rohu. Montáž môže byť dekorácia steny, roh bude ubytovať veľký počet vecí. Veľký pohodlný stojan je potrebný v šatnej miestnosti pre topánky a skladovanie malých vecí, ktoré je potrebné rozložiť na policiach a zásuviek. V kúpeľni je logické usporiadať namontovaný rohovú možnosť alebo dlhé úzke podlahové regály. V prvom prípade je vhodné skladovať kúpeľné doplnky a dušu, v druhom – uterákoch a detergentoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár