Rohová skrinka s vlastnými rukami

V snahe ušetriť peniaze, mnohí ľudia sa snažia zbierať remeslá nábytku. To vám umožní stelesniť svoj nápad, nezávisí od nikoho, a navyše, vyvoláva sebavedomie, rovnako ako všetky držby užitočnej zručnosti. Existujú určité pravidlá, ako sú vytvorené uhlové skrine.

Krok za krokom

Urobte si nábytok (tá istá uhlová skrinka) nie je tak ťažké, stačí poznať niektoré kľúčové body a byť schopný používať výkresy.

Pred výkresom musíte rozhodnúť o geometrickej forme budúceho produktu:

 • Trapezium;
 • písmeno r;
 • Trojuholník.

Tam je ďalšia možnosť – s piatimi stenami.

Sa rozhodli urobiť sami – to znamená, že musíte premýšľať nad všetkými veľkosťami, akú stenu, police alebo zásuvky, koľko bude mať.

Vezmite takéto hodnoty, napríklad: dĺžka a šírka 90 cm, výška 250 cm. Podľa schémy montáže vypočítajte, koľko materiálu bude potrebný a pre ktoré je.

Nemôžete urobiť domácu skrinku bez nasledujúcich materiálov:

 • Self-capping skrutky;
 • lepidlo;
 • valce;
 • príslušenstvo;
 • profil;
 • Zrkadlá (voliteľné).

Je jasné, že ušetrí, pracujete s vlastnými rukami, a nie objednať skriňu, ale existujú momenty, ušetriť peniaze, na ktorých je nežiaduci. Tí, ktorí nariadili zlé valce, robia veľkú chybu alebo odmietajú oceľový profil v dôsledku jeho imaginárnych vysokých nákladov.

Uistite sa, že ste si pripravili pracovisko, rohová skrinka je možné zozbierať len v tomto prípade.

Nástroje potrebujú:

 • vrták;
 • budovy;
 • Perforátor;
 • manuál;
 • kladivo.

Ak chcete urýchliť a urobiť to opatrne, objednajte si rezacie dosky v profesionálnom workshope.

Veľkosť výrobku musí zodpovedať ploche miestnosti, kde bude budúci kabinet stúpne. Zohľadňujú sa základné zásady. Takže pod horným oblečením nie je zmysel odstrániť oddelenie už 80 centimetrov a pod 140 cm. Potom je schéma užitočná, čo ju robí a používa ho, nebudete chýbať s veľkosťou, nenájdete, že vnútri nie je dostatok miesta pre všetko, čo potrebujete. Pohľad na skrinku na zostavenie je veľmi málo ovplyvnených.

Prvým krokom sa stáva upevnením oceľových rohov, ktorý bude držať bočné steny dizajnu, nedovolí jej odchýliť sa od podlahy a stropu. Dokončené časti sa používajú na vytvorenie rámu, upevnite na dvere valcov, dajte vodiace lišty a do dverí. V tomto poslednom kroku určite kontrolujú všetky akcie podľa úrovne, aby sa eliminovali najmenšie špajzie.

Vnútorná práca nie je menej dôležitá ako tvorba škrupiny.

Tu sú kroky nasledovné:

 • vložte zátvorky;
 • upevnite police na miestach;
 • Mount Príslušenstvo (pred celým oddielom, potom policami a závesmi, zrkadlá a opustíte rukoväte neskôr).

Upevňovacie prvky nutne vyberajú v súlade so základným materiálom (tehál a betón hmoždinného klinca, na strome – klinec alebo samoobslužné skrutky, musíte skrutkovať špeciálne hmoždinky s dištančnými podložkami a priečnym zárezom) v tesnenie. Vertikálne regály zasunutím do sprievodcov, mali by ste opraviť suspenzie. Nemôžeme zanedbávať výstuže, musíte sa pokúsiť urobiť z nich čo najviac – predovšetkým na miestach, kde box končí buď. Výmena kovového profilu na koľajnici je prípustná vo výnimočných prípadoch a strom musí byť úplne suchý, inak sa zmrštenie deformuje celú skrinku.

Bez špeciálnych zmien sa táto schéma vzťahuje pri montáži sadrokartónových skriniek, ale niektoré rozdiely majú stále.

Východiskovým bodom v tomto prípade neinštaluje rámec, ale značku podlahy a strop podľa schémy. Je najspoľahlivejšie byť umiestnené s gumovým šokom absorbujúcim páskou, a to len je to presne priložené kovové profily. K konštrukcii skrinky namontujte namontovanú, uistite sa, že ste ich vložili rebrá s pevným vložením medzi profilmi regálu.

Ak nechcete čeliť situácii, keď je potrebné niečo na remake, ďalší krok sa obzvlášť opatrne. Billets je potrebné vložiť do bodiek pridelených a pripojiť k skrutkam (zaskrutkovať ich vo vzdialenosti 20 cm alebo tak). Uistite sa, že čiapky vstupujú do materiálu na milimeter a kdekoľvek sú police pevné,.

NEPOUŽÍVAJTE SA A NEPOUŽÍVAJTE AKÉKOĽVEK AKÉKOĽVEK AKÉKOĽVEKA NA DOMÁCEJ SKUPINY! V opačnom prípade sa môžete stretnúť s tým, že rozmery sú trochu zmenené, a nie je možné dokončiť prípad. Po dverách prichádza otočenie tyče a (ak existujú) lampy.

Ďalej zostáva len na to, aby sa postarali o dekoráciu IT (priming vnútorných a vonkajších plôch, utesnenie kĺbov s omietkovou omietkou, samolepiacou páskou, inštaláciou rohov farieb, pľuvanie, sušenie, brúsenie a opätovné pľuvanie, primer a Dokončenie). Čo presne oddeliť – dlaždice, iné materiály alebo jednoducho maľovanie, musíte sa rozhodnúť sami.

Dizajnové funkcie

Sťažnosti na nedostatok priestoru v byte alebo dome sú veľmi časté; V blízkej budúcnosti je bývanie úplne a je tu blízko, že jednotlivé uhly sú prázdne, nefunguje v žiadnom prípade. Obe problémy sú súčasne vyriešené, ak urobíte uhlový šatník – je to oveľa viac ekonomickejšie ako nákup v obchode, alebo objednávky v firme nábytku.

Kresba môže byť takmer každá osoba, ale maľovať položky v súlade s myšlienkou profesionálov, ako je to príliš tvrdé a nepríjemné. Výška úseku, kde sa musia skladovať kožušiny, bundy a nátery, by mali byť flexibilné pod rastom tých, ktorí musia byť použité skrinkou, na Riglel by mal byť voľne dosiahnutý. DÔLEŽITÉ ZNÍŽENIE: Umiestnenie návodu na šírku dosiahnete väčšiu návratnosť vnútorného priestoru.

Nakoniec navigovať vo veľkosti pomáha starostlivo premyslenej schéme, je lepšie venovať pozornosť nej.

Je žiaduce urobiť schému, byť tam, kde sa skriňa bude musieť vstať – potom nenechajte si ujsť žiadne podrobnosti mimo dohľadu. Dokonca aj tie najmenšie komponenty sa musia prejaviť na výkrese. Označte umiestnenie valcovacích boxov, dverí a košov; Hrúbka materiálu je presne uvedená a špecifikácia akéhokoľvek prvku je uvedený. Áno, je to dosť ťažké – ale nebude nikdy iným spôsobom, ako fungovať dobre. Inštalačné miesta lampy (ak sú poskytnuté), by mali byť okamžite zaznamenané a pri vypracúvaní plánu a na začiatku samotnej práce.

Štýly a možnosti ubytovania

V spálňach s tradičným interiérom Ideálne vyzerá nábytok z MDF alebo DVP, pokrytý filmom, plastovou vrstvou alebo dyhami. S pomocou zrkadlového canvase nielenže dokáže rozšíriť izbu, ale aj upraviť niektoré vizuálne problémy. Mnohí dizajnéri milujú, aby používali vysoko pevné sklo, čo im umožňuje ukázať fantáziu a implementovať najviac odvážne projekty.

Štýl krajiny pomáha sa cítiť ľahko a prirodzene odstrániť náklad navždy obťažovania. Dodržujte ho jednoducho – aby sa vzdali chytľavých farieb a štruktúr, menej liečený strom vyzerá, tým presnejší zodpovedajúci štýl Canon.

Pokiaľ ide o miesto inštalácie, väčšina špecialistov zvažuje miesto, kde steny prichádzajú do kontaktu. Ak si želáte, môžete pokryť jednu z stenách vôbec a druhá dovolenka bez nábytku.

Jedna z možností ubytovania je kuchyňa, kde je šatníková skriňa za kulinárskymi potrebami. Jeho vlastnosti majú zariadenie skrine v každej miestnosti, ale aj na tomto pozadí sa kuchyňa vyniká. Vždy im chýba miesto, a preto je nejaký spôsob, ako výrazne zvýšiť efektívnosť využívania priestoru, je prospešná. Všimnite si, že má zmysel merať povrch a objednať prázdne miesta len vtedy, keď je podlaha a steny sú zarovnané a strop – inak sa skriňa nemusí zapadnúť do určeného miesta.

Ak chcete kompetentne navrhnúť uhlové kuchynské skrinky, musíte použiť iba dva typy pripojení (v pravom uhle by mal byť pripojený k stolu a pod uhlom 45 stupňov – s praním). Na rozdiel od priamej možnosti by mali byť poskytnuté ďalšie vložky (okamžite vykonávajú dve funkcie – mechanické pripojenie krabíc a substitúcia časti fasády). Top a dole je rímsa.

Správne vypočítajte návrh a vyhodnotíte spotrebu materiálov na ňom, ak sa nepovažujete za to, že horné a dolné prvky sa nachádzajú v intervale oddeľujúce bočné akcie, inak nebude fungovať fasádu. Pullop nevyhnutne má rovnaký geometrický tvar.

Modely

Je veľmi dôležité čerpať dobrú schému, vybrať slušný materiál a nástroj, pripojte všetky detaily, ako by mal. Ale ešte pred týmito dielami by sa malo rozhodnúť, čo presne chcete, pretože šatníková šatníková skriňa.

Existujú tri hlavné možnosti:

 • Najjednoduchšie (pre sklad alebo inú inžiniersku miestnosť);
 • plnohodnotný produkt (ako je šatníková skriňa alebo bielizeň);
 • Exquisite Extrahliteľný nábytok.

Ak neexistuje dostatočné skúsenosti a dôveru v úspech, stojí za to cvičiť, s výnimkou toho, že prvý typ uhlových skriniek – nech je výsledok impozantný, ale nepredpokladá sa, a chyby nebudú uviesť okamžite pre každého. Pamätajte, že úsporné fondy budú len v prípade, keď je už pripravená výklenok alebo trvanlivá a veľmi hladká podlaha, inak to bude vyžadovať príliš veľa úsilia a finančných prostriedkov.

Nepokúšajte sa nadmerne znížiť ani zvýšiť veľkosť krabíc a regálov – to bude rovnako nepraktické, nepohodlné použitie. Vytvorenie modelu, musíte sa postarať nielen, že fasáda je krásna, a rám je silnejší. Veľmi dôležitý bod – prítomnosť antlesolu, vďaka nim vďaka iným objemom použitého priestoru. Namontovaný šatník nie je ťažší ako obvykle, budeme len pozorní, aby sme zabránili chybám.

Rozmery

Šatníková skriňa, ku ktorej sa dostať do vnútorného rohu (okrem jedného) začať navrhnúť a zbierať z rohu, a až potom, čo je front krídel a prestojov. Dve časti 80×80 (jeden pod horným oblečením) – to je minimum, bez ktorého nič a hovorí.

Optimálna výška – na strop alebo mierne nižší. Pre trojuholníkovú diagonálnu skriňu nemôže byť súčet dĺžok boku priameho uhla menší ako 120 cm; Ak musíte urobiť jednu zo stien, ktoré sú viditeľné dlhšie ako druhé, je vhodné uprednostniť tvar lichobežníka. Hĺbka by mala byť aspoň 40 cm a 0,45 a 0,6 metra sa považuje za typické hodnoty.

Potrebné materiály

Hlavné tri typy surovín sú:

 • laminovaná drevotriesková doska;
 • Štítok nábytku;
 • Dosky.

Drevo nie je tak silné ako drevotriesková doska a pri počítaní toku je potrebné mať na pamäti, ktorá bude vyžadovaná o 50% veľkú hrúbku na dosiahnutie rovnakej sily. Všetky položky z LDSP by mali byť pokryté melamínom av zásade to môže byť vykonané doma, ale nie vždy ziskové.

Možnosť Pri použití sadrokartónu je veľmi zložitá. Loopy nie sú schopní držať sa v profile, budete musieť urobiť špeciálny drevený rám na hornej strane fasády, inak dvere jednoducho „olovo“. Áno, a samotné profily musia byť zvláštne, nie je tak ľahké nájsť ich aj vo veľkom stavebnom obchode. Veľký mínus bude tiež skutočnosťou, že taký šatník bude neprijateľne pohybovať. Užívanie stromu z obyčajného skrinky – nie najlepšia myšlienka.

Strom je povinný pripraviť dôkladne a starostlivo vybrať, ale ak si želáte, aby si víkend dostal nábytok, ktorý bude slúžiť na najbližšie hlavné opravy, neexistuje žiadna alternatíva – existuje len laminovaná drevotriesková doska.

A ešte jeden Nuance: Urobiť dobrú modernú skriňu zo starého Bullfire – ale budete musieť použiť nové armatúry. Vodítka, valce, rukoväte a dvere, aj keď vyzerajú stále v poriadku, takmer určite zastarané. Uistite sa, či nie sú žiadne obrany dverných panelov. Ponípiace časti častí sú nežiaduce a s každou príležitosťou, malo by byť uprednostniteľné uprednostniť materiál.

Ako vidíme, nič mimoriadne zložité pri vytváraní rohovej skrinky nemá s vlastnými rukami. Bude potrebné len starostlivo plniť všetku prácu a nestúpiť zo zamýšľaných etáp. Potom ušetríte peniaze a môžete si vychutnať výsledok dosiahnutý niekoľko rokov.

Ako zbierať uhlové skrine s rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: