10 najlepších sprchových hlavíc s dažďovou sprchou

*Prehľad najlepších produktov od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Sprchová hlavica je veľmi užitočný, ale jednoduchý hygienický výrobok. Nie je to len štýlový dizajnový prvok v kúpeľni, ale aj spôsob, ako si používateľ môže vychutnať pohodlnú sprchu na mieru. A čo môže byť príjemnejšie ako pocit dažďa na pokožke?? Presne takýto efekt vytvára možnosť dažďovej sprchy. Ako si vybrať najlepší produkt a na ktoré modely si dať pozor? Naši odborníci tento problém preskúmali.

Ako si vybrať ideálny model

Kvalita výkonu

Pri rozhodovaní o výbere verzie sprchovej plošiny s funkciou dažďovej sprchy by ste mali zvážiť jej konštrukčnú celistvosť, kvalitu a spoľahlivosť jej častí, absenciu chýb na povrchu a rovnomernosť jej povrchovej úpravy. Spôsob montáže závisí od konkrétnej situácie v kúpeľni. V neposlednom rade je medzi vizuálnymi kritériami aj dizajn modelu.

Nastavenie sprchy

Úroveň funkčnosti závisí od tohto faktora:

 1. Dizajn s ručnou sprchou– v podobe špeciálnej sprchovej tyče s ručnou striekacou tryskou, ktorá sa dá pohybovať po jej povrchu. Je to ekonomická možnosť, ktorá umožňuje používať aj rôzne hlavice na striekanie rúk. Inštalácia je veľmi jednoduchá a nevyžaduje si žiadny ďalší prívod vody.
 2. Horná sprcha s hornou sprchou– sprchový panel s vertikálnou sprchovou hlavicou v režime tropického dažďa. Takýto sprchový systém nezaberá priestor kúpeľne, zvyčajne má samočistiaci systém a vyzerá veľmi organicky v každom interiéri. jedna zo zvláštností – vysoká spotreba vody, inštalácia je možná len pred obkladaním v miestnosti.
 3. Kombinovaný variant– Tieto modely sprchových kútov majú ručnú aj hornú sprchu a sú vybavené zmiešavacou batériou. Kombinovaný variant sa vyznačuje vysokou funkčnosťou a rozsiahlou ponukou užitočných možností a príslušenstva.

Ďalšie možnosti

 1. Termostat– Je vybavený zmiešavačom a umožňuje nastaviť teplotu vody. Skvelá voľba najmä pre rodiny s deťmi.
 2. Automatické nastavenie prietoku vody– Intenzitu prúdu vody možno nastaviť bez zásahu používateľa. Často sa dodáva s termostatom.
 3. Samočistenie– výrazne zjednodušuje starostlivosť o výrobok a predlžuje jeho životnosť. Dôležité najmä pre modely montované na strop.
 4. Silikónové vložky na tryskách– chráni sprchovú hlavicu pred tvrdou vodou a predlžuje jej životnosť.
 5. Ďalšie príslušenstvo– Niekedy výrobcovia dodávajú aj police, prídavné trysky, držiaky atď. Príjemné a užitočné.

Poradenstvo. Pri výbere správneho modelu je dôležité venovať pozornosť minimálnemu tlaku vody požadovanému výrobcom. Pamätajte si: so zväčšujúcou sa veľkosťou sprchovej hlavice sa zväčšuje aj prietok vody. Vyžaduje vysoký tlak vody, aby dokonale fungoval.

10 najlepších sprchových stojanov s dažďovou sprchou

LM7002C
NomináciaMiestoNázovCena
10 najlepších sprchových hlavíc s dažďovými sprchami1hansgrohe Crometta E 240 1jet Showerpipe 2727100033 870 €
2AM.PM Gem F079051033 595 €
3WasserKRAFT Thermo A1130134 730 €
4Grohe Tempesta Cosmopo
 • tan 210 27922001
 • 28 340 €
  5Damixa Akita 40911100024 190 €
  6Oras Nova 7402U30 680 €
  7Lemark
  16 550 €
  8Gappo G2407-819 530 €
  9AM.PM Gem F07900229 671 €
  10WasserKRAFT A0459 760 €

  hansgrohe Crometta E 240 1jet Showerpipe 27271000

  Hodnotenie: 4.9

  HANSGROHE CROMETTA E 240 1JET SPRCHOVÁ RÚRKA 27271000

  Táto značková nemecká sprchová súprava sa vyznačuje štandardnou kvalitou, pokročilou technológiou a dlhou životnosťou. Je to tiež skvelý spôsob, ako dodať kúpeľni svieži vzhľad a maximalizovať zážitok zo sprchovania.

  Sprchová batéria Hansgrohe sa vyznačuje aj svojou funkčnosťou a jednoduchým používaním. Táto termostatom ovládaná sprchová súprava sa dodáva s robustnou ručnou sprchovou hlavicou a pohodlnou 160 cm dlhou sprchovou hadicou.

  Systém je vybavený bezpečnostným obmedzovačom, ktorý sa aktivuje, keď teplota vody stúpne nad 40 °C . Sprchová hlavica je kompletne pochrómovaná, sprchová hlavica a stúpacie potrubie sú výškovo nastaviteľné. Na ovládanie jednotky stačí otáčať otočným gombíkom.

  AM.PM Gem F0790510

  Hodnotenie: 4.8

  AM.PM GEM F0790510

  Funkčný dizajn v praxi – každý prvok tohto sprchového systému sa riadi rovnakou koncepciou, od dokonalých konštrukčných proporcií až po umiestnenie trysiek. A to všetko v módnom dizajne Dynamic Organic. Sprchová tyč je výškovo nastaviteľná od 1 do 1,5 metra, takže sprchová hlavica je čo najpohodlnejšia pre používateľov s rôznou výškou. Integrovaný guľový kĺb umožňuje nastaviť uhol držiaka hornej sprchy.

  Zmiešavač je vybavený termostatickou kartušou s citlivým termoelementom, špeciálnou zátkou pri 38 , s okamžitou reakciou na výkyvy teploty, zmeny tlaku – to všetko chráni pred rizikom obarenia aj v prípade náhleho zastavenia studenej vody.

  WasserKRAFT Thermo A11301

  Hodnotenie: 4.8

  WasserKRAFT Thermo A11301

  Nástenná sprchová súprava s dažďovou sprchovou hlavicou od nemeckého výrobcu – jeden z najlepších modelov vo svojej kategórii. Sprchová hlavica je vyrobená z bezpečného a odolného ABS. Trysky zo silikónu – spoľahlivá ochrana pred usadeninami vodného kameňa.

  Má otočný kĺb s integrovaným sieťovým perlátorom na rovnomerné rozloženie tlaku vody, ktorý možno nastaviť posunutím uhla postreku. Polohu sprchovej hlavice možno nastaviť v rozsahu 0-22.

  Sprchovú lištu a držiak sprchovej hlavice možno ľubovoľne nastaviť podľa vašich osobných preferencií. Je vybavená termostatickou vložkou, ktorá v automatickom režime udržiava teplotu vody na vopred stanovenej hodnote. Rozsah pracovného tlaku 1-5 barov. Model je vybavený aj plastovým perlátorom.

  Grohe Tempesta Cosmopo
 • tan 210 27922001
 • Hodnotenie: 4.7

  Grohe Tempesta Cosmopo<li></div><p>tan 210 27922001″ src=“/wp-content/uploads/2023/03/43216666195541-8310.jpg“ height=“449″ title=“Grohe Tempesta Cosmopo</p><li>tan 210 27922001″><p>GROHE je jedným z najväčších svetových výrobcov sanitárnych armatúr. Spotrebitelia si spájajú názov značky s kvalitou a funkčnosťou. Sprchový systém s dažďovou sprchou je vybavený viacerými pokročilými funkciami. Možnosť TurboStat umožňuje „zmrazenie“ teploty vody (zostáva nezmenená, aj keď dôjde k poklesu tlaku v prívode vody).</p><p>Tlačidlo SafeStop obmedzuje teplotu na príjemných 38 <su></su>C – napríklad sprchu môžu bezpečne používať deti bez dozoru dospelých. V prípade potreby je možné teplotu zvýšiť nad stanovenú hodnotu. Ďalším charakteristickým znakom tohto modelu je možnosť DreamSpray: prúd vody sa rovnomerne rozdeľuje na každú sprchovú hlavicu.</p><p>Ručná sprcha má dve funkcie – obklopujúcu a regeneračnú. Vďaka aquadimmeru možno prúd vody súčasne smerovať medzi hlavovou a ručnou sprchou. Celá konštrukcia je povrchovo upravená odolným laminátovým náterom, ktorý si dlho zachová svoj pôvodný lesk.</p><h3>Damixa Akita 409111000</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Damixa Akita 409111000

  Jedinečný sprchový program od škandinávskej značky je pozoruhodný nielen svojím skvelým vzhľadom, ale aj mnohými možnosťami, ktoré ponúka. Skvelá funkčnosť, výnimočný dizajn a kvalitné materiály – to je Akita 409111000. Sprchová tyč má moderný dizajn a ľahko sa inštaluje na stenu. Sprchová hlavica je vybavená zabudovaným termostatom na nastavenie teploty podľa želania používateľa.

  Hlavová sprcha má tri rôzne prevádzkové režimy. Výšku sprchovej hlavice možno v prípade potreby nastaviť – pre maximálne pohodlie pri sprchovaní. Sprchová hlavica Damixa sa tiež veľmi ľahko používa a udržiava. Za zmienku stojí najmä funkcia Euro Clean: stačí pár minút a všetky usadeniny sú odstránené bez nutnosti demontáže batérie alebo použitia čistiacich prostriedkov. Jednoducho utrite gumové výstupky alebo sprchovú hlavicu, aby ste odstránili všetok povlak.

  Oras Nova 7402U

  Hodnotenie: 4.7

  ORAS NOVA 7402U

  Fínsky nástenný sprchový stĺp sa dokonale hodí k akémukoľvek interiéru. Sprchová hlavica je vybavená dvoma rukoväťami na nastavenie teploty a prietoku vody. Používateľ môže v prípade potreby nastaviť vzdialenosť prvkov od steny. Maximálnu bezpečnosť zaisťuje funkcia Thermo Cool – armatúry zostávajú chladné na dotyk, keď sa sprchová hlavica používa.

  Dizajn sprchového systému Oras Nova je nadčasový. Oras Nova je ideálnym riešením pre každú kúpeľňu. Ergonómiu, starostlivo premyslenú odborníkmi značky, predstavujú protišmykové rukoväte, hladké mäkké rohy, špeciálne tlačidlo na ochranu pred popálením. Obmedzovač prietoku EcoFlow je príjemnou vlastnosťou sprchového stĺpa: umožňuje nielen pohodlné sprchovanie, ale aj šetrí cenné prírodné zdroje.

  LemarkOpic LM7002C

  Hodnotenie: 4.7

  Lemark<tr></div><p>opic LM7002C“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/31616666195541-3710.jpg“ height=“496″ title=“Lemark</p><tr>opic LM7002C“><p>Český výrobca plne podporuje vývoj inteligentných, funkčných a užívateľsky prívetivých sprchových kútov Lemark</p><tr>opic. Tento model od spoločnosti Lemark je dokonalým príkladom elegantných línií a plynulého prechodu: maximum z hľadiska ergonómie a pohodlia.<p>Pult obsahuje hornú sprchu a ručnú sprchu – oba prvky možno premeniť na jeden. Konštrukcia z mosadze. Je to robustný, odolný a korózii odolný materiál. Vďaka chrómovej povrchovej úprave si sprchový stĺp zachováva svoj estetický vzhľad počas celej životnosti výrobku.</p><p>Vďaka batérii s integrovanou keramickou kartušou nie je batéria náchylná na úniky vody. Návrh počíta s možnosťou použitia vane (otočný výtok). V prípade potreby si používateľ môže nastaviť uhol sprchovacej hlavice podľa svojich potrieb. Táto ručná sprchová hlavica je doplnená praktickou hadicou, ktorej konštrukcia zabraňuje riziku zamotania pri sprchovaní.</p><h3>Gappo G2407-8</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=GAPPO G2407-8

  Sprchový systém tejto série je referenčným produktom, ktorý plne spĺňa vysoké požiadavky moderného trhu. Gappo G2407-8 je sprchový stĺp obdĺžnikových tvarov. Jeho chrómová povrchová úprava dodáva sprchovému stĺpu oveľa estetickejší vzhľad, vďaka čomu sa dá zladiť s akýmkoľvek interiérom. Tento model je vhodný aj pre malé priestory v sprche/kúpeľni.

  Sprchový systém vytvára kompletné riešenie sprchy pre optimálnu hygienu a pohodlie. Tichú a kvalitnú prácu zabezpečuje najdôležitejší komponent, jednopákový mixér vybavený 35 mm keramickou kazetou.

  Zariadenie sa môže pochváliť možnosťou ukryť sprchovú hlavicu pod teleso batérie, ak je to potrebné – vďaka krátkej otočnej konštrukcii. Konštrukcia sa montuje na stenu pomocou excentrov a upevňovacích prvkov.

  AM.PM Gem F0790022

  Hodnotenie: 4.6

  AM.PM GEM F0790022

  Všetky prvky série sprchových kútov tvoria dokonalú kombináciu vizuálnej prepracovanosti a funkčnosti. Od proporcií spŕch až po vzor vytvorený tryskami sprchovacích hlavíc – každý detail vychádza z koncepcie dizajnu Gem.

  Jednou z pôsobivých vlastností tohto modelu je veľký prietok vody aj pri nízkom tlaku v systéme: vďaka funkcii Air In zdvojnásobuje vysokotlaková funkcia prietok vody a znižuje spotrebu vody o tretinu. Vďaka tomu si môžete vychutnať dokonalú „tropickú“ sprchu a zároveň chrániť životné prostredie.

  Pôsobivý priemer vodných trysiek (horná 220 mm a ručná sprcha – 110 mm) umožňuje vychutnať si výhody tropickej sprchy aj v malej vani. Dlhšia tyčová hadica (1,75 m) zaručuje voľnosť pohybu. V prípade potreby je možné výšku teleskopickej tyče nastaviť, vďaka čomu je model univerzálny – je vhodný pre osoby všetkých výšok.

  WasserKRAFT A045

  Hodnotenie: 4.5

  WasserKRAFT A045

  Naši odborníci nie náhodou zaradili ďalšiu sprchovú hlavicu od nemeckej značky WasserKRAFT. A045 je vyrobená z odolnej mosadze s dlhou životnosťou, ktorá je z viac ako polovice tvorená meďou. Niklovo-chrómový povlak sa neleskne, rýchlo a ľahko sa čistí a dodáva výrobku estetický vzhľad.

  Keramický otočný spínač funguje aj pri nízkych tlakoch v systéme a zvládne až 300 000 prevádzkových cyklov. Ak chcete sprchu prepnúť, jednoducho otočte rukoväť o 180 v každom smere. Horná sprcha má optimálny uhol sklonu od 0 do 15. Silikónové trysky sa ľahko čistia, nebojí sa vodného kameňa. Integrovaný prevzdušňovač zabezpečuje rovnomerné rozloženie prúdu vody. Držiak výlevky možno v prípade potreby otočiť o 180° a nastavte výšku.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: