8 najlepších sprchových hlavíc

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred kúpou si vyžadujú odborné poradenstvo.

Moderný človek si nevie predstaviť svoj život bez vodných postupov. Jedným z najpríjemnejších zážitkov je sprchovanie.

Táto procedúra vám umožní relaxovať po náročnej a stresujúcej práci, športovej aktivite, túre alebo únavnom výlete. Padajúca voda vám umožní nielen umývanie, ale aj relaxáciu.

Pomocou rôznych sprchovacích hlavíc si môžete dopriať kúpeľnú liečbu s masážou alebo chromoterapiou v pohodlí domova. Aby ste z ošetrenia získali maximálny úžitok, je potrebné vybrať správnu trysku.

Ako si vybrať sprchovú hlavicu

Pred výberom správneho modelu je potrebné preštudovať konštrukčné vlastnosti. Hoci sa dýzy vzťahujú na nekomplikované zariadenia, každý model je navrhnutý tak, aby vytváral jedinečný prúd vody.

Pri výbere dýzy je potrebné zohľadniť nasledujúce body:

 1. Nie všetky zvládnu nízky tlak vody. na tento účel sa používajú špeciálne navrhnuté výrobky. Pri nízkej hladine by sa nemali používať trysky s veľkým priemerom;
 2. preferencie každého člena rodiny. Vodné hlavice sú k dispozícii v rôznych režimoch, od tropickej sprchy až po jemný obklopujúci prúd prevzdušňovaný vzduchom, aby vyhovovali vašim potrebám;
 3. Rozmery sprchového kúta. Veľké dýzy v malej miestnosti nevyzerajú vhodne. Pri ošetrení bude celý sprchovací priestor zaplavený vodou;
 4. Výsledný účinok liečby. Umožňujú vytvoriť efekt lejaku, masáž, jemný dotyk na telo, zmiešaný efekt.

Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je sprchová hlavica vyrobená:

 1. Plast – predstavuje cenovo výhodnú možnosť. Kovová povrchová úprava poskytuje lacný a atraktívny vzhľad. Tieto jednotky nie sú ťažké. Nemusíte sa obávať poškodenia zásobníka pri páde;
 2. Kov. Sú to odolné výrobky, ktoré sú k dispozícii z nehrdzavejúcej ocele, bronzu, mosadze, medi a nerezovej ocele. Imitovať zlaté výrobky. Možno ich ľahko odvápniť, vyčistiť a dekontaminovať. Mosadzné a medené výrobky sú často drahé a exkluzívne možnosti;
 3. Kovové sprchové hlavice spájajú výhody prvých dvoch variantov. Vnútorná časť zariadenia je vyrobená z kovu a vonkajšia časť je pokrytá plastom;
 4. Kamenné a kremenné sklo. Sú krásne, odolné a nákladné. K dispozícii v limitovanej edícii ako exkluzívna konev.
 5. Naši odborníci sa domnievajú, že oceľové alebo medené dýzy sú najlepšie. Sú odolné, dobre navrhnuté a ponúkajú optimálny pomer cena/výkon.

Plastové komponenty sa časom zmršťujú, takže plast už nie je možné použiť na celú sprchovú hlavicu:

Stropná alebo nástenná montáž napevno. Tie sa zvyčajne používajú v sprchových kútoch alebo špeciálnych kabínach. Stropné jednotky sú pevne pripevnené k stropu bez možnosti nastavenia. Túto funkciu ponúkajú len drahšie modely. Simulujú tropický lejak. Tieto modely si však vyžadujú aj vyšší tlak na hlavu. Vyrobené z pochrómovanej mosadze. K dispozícii v rôznych tvaroch. Nástenné modely majú otočný kĺb, ktorý umožňuje meniť uhol sklonu podľa potreby. Upevnené v pohodlnej výške na stacionárne použitie. Šikovnou vlastnosťou týchto kovaní je, že majú vždy voľné ruky. Sú však nepohodlné pre osoby so zdravotným postihnutím, deti alebo zvieratá. Okrem stropných sprchových hlavíc je preto možné nástennú sprchovú kabínu vybaviť aj flexibilnou hadicou;

Ručný postrekovač s flexibilnou hadicou. Toto je najvýhodnejšia verzia. Možno ho ľahko namontovať na nástennú sprchovú tyč. Výšku sprchovej hlavice možno nastaviť v širokom rozsahu. Voliteľne je možné držiak namontovať na stenu a používať ho ako stacionárny model. Vysoká pohyblivosť umožňuje rýchle odstránenie z montážneho ramena alebo tyče a nasmerovanie postreku požadovaným smerom. Je vhodný pri umývaní detí alebo domácich zvierat.

Ideálne pre nástenné sprchové hlavice s kovovými držiakmi alebo tyčami. Plastové výrobky sa veľmi rýchlo opotrebujú.

Hlavnou vlastnosťou, ktorú treba zohľadniť pri výbere modelu, je dizajn difúzora vody. Ide o najzložitejšiu a najzodpovednejšiu časť spotrebiča. Má viacero otvorov, cez ktoré sa pri ošetrovaní odvádza voda.

Postrekovače sú k dispozícii v dvoch typoch:

Doska s normálnymi otvormi.Je vyrobená z kovu alebo plastu;

 1. Divertor so zakriveným povrchom. Do každého otvoru sa vloží dýza – gumová rúrka. Žiadne usadeniny vodného kameňa. Môžu sa upchať len hrubým sedimentom. Spoľahlivo fungujú pri nízkej hladine, čo umožňuje pohodlnejšie kúpanie.
 2. Na trhu je k dispozícii veľké množstvo variantov trysiek. Líšia sa nielen konštrukciou a ukotvením, ale aj tvarom.
 3. Od jednoduchých okrúhlych, oválnych, obdĺžnikových, trojuholníkových až po exkluzívne a dizajnové tvary telefónnych rúrok, lián, krúžkov, snehových vločiek atď.. Sprchovú hlavicu možno prispôsobiť akémukoľvek vkusu a interiéru.

V prípade potreby je možné vybrať výtok s ďalšími funkciami:

 1. Trysky s mineralizáciou. Konštrukčne sa nelíšia od bežných, ale sú vybavené filtračnými prvkami s komorami obsahujúcimi turmalín, šungit, kremeň, magnety, granule absorbujúce chlór atď.. Výsledkom je čistejšia a mäkšia voda so zníženým obsahom chlóru;
 2. Podsvietená stránka.Nie je potrebné napájanie zo siete. zabudovaný mikrogenerátor napájaný prietokom vody. Dostatok energie pre LED diódy. Sprchovanie s touto náhlavnou súpravou generuje pozitívnu energiu a zvyšuje vašu náladu a vitalitu;
 3. Používanie termostatuNedovolí náhle zmeny teploty prúdenia kvapaliny. Jednoduchým nastavením príjemnej teploty. Sprchová hlavica zmiešava vodu v požadovanom pomere;
 4. Zariadenie na prevzdušňovaniea nastavenie sprchovej hlavice. Sprchovanie je nielen pohodlnejšie, ale aj výrazne znižuje spotrebu vody.

Naši odborníci vybrali niekoľko možností hodnotenia pre najbežnejšie a najobľúbenejšie sprchové hlavice.

8 najlepších sprchových hlavíc

NomináciaSídloNázovCena
8 najlepších sprchových hlavíc1Chrómová sprchová hlavica hansgrohe Raindance Select E 150 3jet 2655000015 030 €
2Oras Bidetta 2420502 840 €
3Tryska hansgrohe Croma 100 Vario 285350003 133 €
4Grohe Tempesta New 285780025 000 €
5IDDIS A112511 658 €
6AM.PM B
 • ss F0253100
 • 4 990 €
  7Lemark LM8007G4 246 €
  8VODNÉ DIELO WS-005 CR 41 390 €

  Sprchová hlavica hansgrohe Raindance Select E 150 3jet 26550000 chróm

  Hodnotenie: 4.9

  Chrómová sprchová hlavica hansgrohe Raindance Select E 150 3jet 26550000

  Tryska je určená na rituály osobnej hygieny. Má dobrý vzhľad. Vyrobené z pochrómovaného plastu.

  Má špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa na povrchu. Sprchová hlavica s priemerom 150 mm má tri režimy prúdu s maximálnym prietokom 16 l/min.

  Pohodlný tlačidlový prepínač pre jemný prúd, masážny prúd, zmiešaný prúd. Má štandardné 1/2″ závitové pripojenie.

  Výhody

  • Moderný dizajn;
  • Veľký výtok vám umožní postriekať celé telo naraz;
  • Príjemné trysky. Prepínateľné funkcie sprchy.

  Nevýhody

  • Vysoká cena.

  Oras Bidetta 242050

  Hodnotenie: 4.8

  Oras Bidetta 242050

  Inými slovami, ide o okrúhlu vírivku s priemerom 2,5 cm na osobnú hygienu. Vyrobené z mosadze a plastu.

  Jednoduchá a robustná pochrómovaná sprchová hlavica bez zmiešavača na použitie v domácnostiach. So štandardným závitom 1/2″.

  Žiadne obmedzenie maximálnej teploty. Vyrobené vo Fínsku.

  Výhody

  • Spoľahlivosť;
  • Moderný dizajn;
  • Nie je drahé.

  Nevýhody

  • Neidentifikované.

  Hansgrohe Croma 100 Vario 28535000

  Hodnotenie: 4.7

  Tryska hansgrohe Croma 100 Vario 28535000

  Hansgrohe Croma 100 Vario 28535000 ručná sprcha s priemerom 100 mm robí z hygieny radosť. Štyri režimy poskytujú niekoľko typov masáže.

  Od relaxačného „jemného prúdu“ až po osviežujúci „masážny prúd“. Jednoduchá zmena režimu pomocou otočného mechanizmu.

  Telo z pochrómovaného plastu s povrchovou úpravou odpudzujúcou vodný kameň. Dýza je určená pre sieťový tlak do 3 barov, poskytuje prietok vody 18 l/min. Má štandardnú 1/2″ prípojku.

  Výhody

  • Štyri masážne režimy;
  • Povlak proti vápenateniu;
  • Súčasne postrekuje celé telo.

  Nevýhody

  • Neidentifikované.

  Grohe Tempesta New 28578002

  Hodnotenie: 4.7

  GROHE TEMPESTA NEW 28578002

  Grohe Tempesta New 28578002 je určený na domácu úpravu vody. Sprchová hlavica sa dodáva bez hadice a zmiešavača.

  Chrómovaný na ochranu proti vodnému kameňu. Otočný mechanizmus poskytuje štyri rôzne režimy dodávky vody. Poskytuje jemný, masážny a zmiešaný sprej.

  Umožňuje manuálne vybrať režim Rian, Rian O2, Masáž, Jet. Priemer 100 mm zabezpečuje rovnomerný prietok.

  Výhody

  • Dobrý vzhľad a kvalita vyhotovenia;
  • Jeho prevádzkové režimy zaručujú maximálny pôžitok z kúpania;
  • Ochrana proti vodnému kameňu.

  Nevýhody

  • Nezistené.

  IDDIS A11251

  Hodnotenie: 4.6

  IDDIS A11251

  Pevný výtok s veľkým priemerom 130 mm robí z kúpania príjemný zážitok. Päť prepínateľných funkcií vodnej masáže a intenzívny prietok vody 17,5 l/min, vďaka ktorému je vodná masáž úžasne príťažlivá.

  Sprchová hlavica sa dodáva bez hadice. Telo z pochrómovaného ABS plastu pre sofistikovaný vzhľad. Údržbu náteru zaručuje ochrana proti vodnému kameňu.

  Výhody

  • Spoľahlivosť;
  • Lacné;
  • Veľká sprchová hlavica a mnoho prevádzkových režimov.

  Nevýhody

  • Neidentifikované.

  AM.PM B
 • ss F0253100
 • Hodnotenie: 4.6

  AM.PM B<li></div><p>SS F0253100″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/2001666197311-218-.jpg“ height=“400″ title=“AM.PM B</p><li>SS F0253100″><p>Štýlová sprchová hlavica AM.PM B</p><li>ss F0253100 priemer 125 mm je určený na pripojenie k ručnej hadici. Štandardný priemer pripojenia 1/2″.<p>Jedinečný vzor otvorov zabezpečuje stabilné rozloženie prietoku vody pri rôznych tlakoch. Zabezpečuje potešenie z kúpania.</p><p>Funkcia AIR IN môže zdvojnásobiť prietok. Ušetríte až 30 % vody. Päť režimov: Spray, Bubb</p><li>EnerJet, Spray+Bubb<li>Spray+EnerJet s jedinečným mechanizmom Turning Switch vám doma poskytne zážitok ako v kúpeľoch.<p>Kvalita výrobkov je zaručená nemeckými výrobcami. Zariadenie je vyrobené z pochrómovaného plastu ABS.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Ponúka širokú škálu režimov;</li><li>Špičkové remeselné spracovanie;</li><li>Príjemné používanie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neidentifikované.</li></ul><h3>Lemark LM8007G</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=LEMARK LM8007G

  Moderný vzhľad zlatej sprchovej hlavice Lemark LM8007G dodáva sprche luxus. Sprej na ruky s priemerom 73 mm je vyrobený z pozlátenej mosadze.

  Navrhnuté pre jeden režim úpravy vody. 1/2″ závit na pripojenie k flexibilnej hadici.

  Výhody

  • Spoľahlivý dizajn;
  • Dobrý vzhľad;
  • Dobrý pomer ceny a kvality;
  • Má vysoké hodnotenie.

  Nevýhody

  • Neidentifikované.

  VODNÉ DIELO WS-005 CR 4

  Hodnotenie: 4.5

  VODNÉ DIELO WS-005 CR 4

  Exkluzívny dizajn WATERWORKY WS-005 CR 4 umožňuje nielen hygienický, ale aj zdravotný účinok. Má 4 vodné režimy.

  Kombinuje normálny prúd vody s režimom „hodvábneho dažďa“, pri ktorom jemné trysky vytvárajú hydromasážny efekt. Power Shower umožňuje sprchovanie podľa Charcota aj doma.

  Režim vodnej hmly je vhodný na relaxáciu pred spaním. Prepínanie sa vykonáva otáčaním štvorcovej hlavice. Voda sa privádza z jednej zo štyroch strán dýzy. Vyrobené z plastu ABS s povrchovou úpravou odolnou proti opotrebovaniu.

  Výhody

  • Neobvyklý dizajn a konštrukcia;
  • Vytvára dobrý prietok pri rôznych režimoch;
  • Má dobrý pomer ceny a kvality.

  Nevýhody

  • Nie vždy je k dispozícii.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: