10 najlepších značiek zásuviek

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

V každej miestnosti moderných domov a bytov môžete vidieť veľké množstvo zásuviek. Dôvodom je obrovské množstvo elektrických spotrebičov, ktoré dnes ľudia používajú v každodennom živote. V maloobchodnej sieti v Rusku je k dispozícii široký sortiment elektrotechnických výrobkov od rôznych výrobcov. Modely sa líšia konštrukciou, dizajnom a cenou. Odborníci časopisu Expertology pomáhajú potenciálnym zákazníkom určiť ich priority pri výbere predajne.

Keďže zásuvka je nebezpečný predmet, je dôležité nesústrediť sa len na tvar a farbu. Mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim parametrom.

Typ siete. Elektrické zásuvky sú určené pre určité napätie.

 1. Štandardná napájacia sieť v Slovenskách domoch a bytoch je 220 V. striekacia pištoľ má dva otvory pre zástrčku. Zapnutie výkonných zariadení si vyžaduje rôzne uzemnené zásuvky.
 2. V súkromných domácnostiach nie je trojfázová sieť zriedkavá, preto sú potrebné zásuvky. Líšia sa tým, že majú tri otvory pre špeciálne zátky.

Dizajn. Rozlišujú sa jednoduché, dvojité a trojité zásuvky.

 1. Najobľúbenejšie sú modely jedného typu. Môžu byť integrované do jednotky spojenej rámom. Počet zásuviek v jednotke sa zvyčajne pohybuje od 2 do 5.
 2. Dvojité zásuvky umožňujú pripojenie dvoch elektrických spotrebičov, pričom sú nainštalované v jednej inštalačnej krabici.
 3. Moduly na súčasné pripojenie troch alebo viacerých spotrebičov sa najčastejšie nachádzajú medzi zásuvkami na povrchovú montáž.

Typ ochrany klímy. Pri kúpe zásuviek v miestnostiach s vysokou vlhkosťou by ste mali venovať pozornosť stupňu klimatickej ochrany.

 1. Jedným z variantov ochrany elektrického zariadenia pred striekajúcou vodou je inštalácia posuvnej rolety. Ak chcete zasunúť zástrčku, uzávierka musí byť zdvihnutá.
 2. Výrobca používa silikónové alebo gumové tesnenia, ktoré zabraňujú prenikaniu vlhkosti do zásuvky.

Zaťaženie. Každá zásuvka je označená maximálnym zaťažením, na ktoré je určená. Väčšina domácich spotrebičov do 3,5 kW. Preto sa zásuvka s prúdovou hodnotou 16 A považuje za štandardnú. Ak je pripojený väčší elektrický spotrebič, inštaluje sa zásuvka s vyšším prúdom.

Možnosti montáže. Najčastejšie sa používajú dva varianty montáže zásuviek pre domácnosť.

 1. Vstavané modely sú dnes najobľúbenejšie a používajú sa v bytoch a súkromných domoch v Rusku. Tieto zásuvky vyzerajú pekne a je ťažké ich zachytiť v prevádzke. Vyžadujú si však zapustenú montážnu základňu (montážna skrinka na zapustenie).
 2. Pri povrchovej montáži zásuviek nie je potrebné rezať do steny. Montujú sa priamo na povrch steny. Táto verzia sa používa v prípade, že elektroinštalácia nie je ukrytá v plášti budovy, ale vedie pod lištami alebo presahuje.

Do nášho prehľadu sa dostalo len 10 značiek zásuviek. Výrobky týchto výrobcov boli úspešne testované v domoch a bytoch Slovenskách spotrebiteľov a získali od nich vysoké hodnotenie.

10 najlepších značiek outletov

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
10 najlepších značiek zásuviek1SCHNEIDER ELECTRIC5.0
2LEGRAND4.9
3ABB4.8
4GIRA4.7
5Hamilton4.6
6BERKER4.5
7IEK4.4
8VIKO4.3
9WESSEN4.2
10MAKEL4.1

SCHNEIDER ELECTRIC

Hodnotenie: 5.0

SCHNEIDER ELECTRIC

Spoločnosť SCHNEIDER ELECTRIC bola založená bratmi Schneiderovcami v roku 1836. Pred viac ako 40 rokmi sa značka objavila na Slovenskom trhu. Počas tohto obdobia sa výrobky dostali na také ikonické miesta v Rusku, ako sú Veľké divadlo, moskovský Kremeľ, ropné a plynárenské závody, metalurgické závody, letiská atď. . Výrobca neustále rozširuje svoj sortiment zásuviek a vypínačov a vytvára nové rady. Sú na vysokej technologickej úrovni a spĺňajú moderné požiadavky na elektrickú bezpečnosť. Najpredávanejšie produkty sú AtlasDesign a Blanca. Odborníci upozorňujú na veľkú rozmanitosť farieb, dizajnov, uzemnených a uzemnených zásuviek, s jednou zástrčkou a s viacerými zástrčkami, s rôznym prúdom a napätím. Značka je víťazom nášho prieskumu.

Naši zákazníci si pochvaľujú zásuvky SCHNEIDER ELECTRIC vďaka ich štýlovému dizajnu, spoľahlivosti a kvalitnému spracovaniu.

LEGRAND

Hodnotenie: 4.9

LEGRAND

LEGRAND je lídrom na trhu prémiových zásuviek. Prvé zastúpenie značky v Rusku sa objavilo v roku 1993. Od otvorenia 21 oficiálnych predajných centier a výstavby 2 výrobných závodov v krajine. Odborníci zdôrazňujú vysokú popularitu výrobkov LEGRAND, ktorú možno vysvetliť dôverou Slovenskách spotrebiteľov v túto značku. Príčinou jej úspechu je vynikajúca kvalita jej elektrických výrobkov a široká ponuka štandardných a originálnych modelov. Približne 300 tisíc položiek v katalógu. Za zmienku stojí najmä odolnosť výrobkov LEGRAND. Používajú sa najkvalitnejšie materiály, takže nádoby dlho vydržia bez straty farby. Spoločnosti by sa malo pripísať viac ako 3 800 patentov na vynálezy. Značka získala v našom prieskume striebro.

Podľa recenzií zákazníkov sa série predajní Valena a Etika stali v Rusku najobľúbenejšími. Majitelia sú spokojní s kvalitou spracovania, jednoduchosťou inštalácie, estetickým vzhľadom a životnosťou výrobkov.

ABB

Hodnotenie: 4.8

ABB

Značka ABB vznikla v roku 1988 po zlúčení švajčiarskej spoločnosti ABB so švajčiarskou spoločnosťou
GIRA, Boveri Cie a švédska spoločnosť ASEA. V súčasnosti má medzinárodný koncern dve centrály a výrobné závody po celom svete vrátane Ruska. Výrobky sa predávajú vo viac ako 100 krajinách. Podľa odborníkov značka dosahuje správnu rovnováhu medzi cenou a kvalitou. Dizajnéri spoločnosti odvádzajú skvelú prácu a ponúkajú spotrebiteľom nadčasovú klasiku a originálne modely. Linka Cosmo je obľúbená najmä u Rusov, zásuvky vyzerajú dobre a dlho vydržia. Žiaľ, vedenie spoločnosti 21. júla 2022 oznámilo, že sa stiahne z domáceho trhu. Preto je ponuka zásuviek v obchodoch v krajine čoraz skromnejšia. Medzinárodná skupina sa v našom prieskume umiestnila na treťom mieste.

V recenziách používatelia chvália zásuvky ABB za krásny dizajn, pevnú fixáciu vo výklenkoch, bezskrutkové kontakty. Medzi nevýhody patrí obmedzená škála farieb.

GIRA

Hodnotenie: 4.7

GIRA

Spoločnosť GIRA založili bratia Giersiepenovci z nemeckého mesta Radeformwald. Názov značky vznikol v roku 1964 spojením prvých slabík rodinného mena a mesta. Odborníci chvália inovatívny prístup vedenia spoločnosti. V polovici 50. rokov spoločnosť ako prvá v Európe uviedla na trh modulárne systémy spínačov a zásuviek a v 90. rokoch vznikla koncepcia System 55, ktorá umožňuje integráciu viacerých funkcií. Spoločnosť GIRA je na čele inteligentného vybavenia domácnosti. Výrobca sa riadi klasickým usporiadaním predajní a uprednostňuje štvorcové boxy. Zároveň sa dizajnérom darí ponúkať nové návrhy so závideniahodnou konzistenciou. Značka zaostáva za lídrami rebríčka v objeme výroby a geografii dodávok (36 krajín), takže sa zastavila o krok od stupňov víťazov.

Domáci spotrebitelia ocenili výkonnostné vlastnosti sérií ako Esprit a ClassiX. Zásuvky sú podľa nich krásne a spoľahlivé.

Hamilton

Hodnotenie: 4.6

Hamilton

Luxusné zásuvky a vypínače vyrába britská spoločnosť Hamilton. Vývojárom sa darí vytvárať jedinečné modely, ktoré kombinujú nové technológie, remeselnú výrobu a vintage štýl. Rodinná firma pôsobí na trhu už viac ako 50 rokov a vyrába malé šarže prémiovej triedy. Odborníci venovali pozornosť materiálom používaným vo výrobnom reťazci. Časti, ktorými preteká prúd, sú vyrobené z mosadze a iných zliatin medi, na dekoratívnu úpravu sa používa dub a zlato. Najobľúbenejšie rozsahy sú

 • Bloomsbury a Georgian CFX. Keďže výrobky sú určené pre úzky okruh zákazníkov, ponuka modelov nie je rozmanitá. Ale na kvalitu zásuviek odborníci nemajú.

  V runete je niekoľko recenzií o zásuvkách Hamilton. Jedným z dôvodov je vysoká cena, navyše výrobky tejto značky je ťažké nájsť na pultoch bežných obchodov.

  BERKER

  Hodnotenie: 4.5

  BERKER

  História značky BERKER sa začala písať v roku 1919, keď bratia Berkerovci zorganizovali malú firmu na výrobu elektrozariadení. Za viac ako 100 rokov spoločnosť nazbierala bohaté skúsenosti, rozšírila svoju výrobu a jej výrobky možno nájsť po celom svete. Odborníci upozorňujú na niekoľko výhod nádob BERKER. Najpozoruhodnejšie je použitie nárazuvzdorného, nehorľavého plastu, ktorý odoláva teplotám až do 950 °C. Bezpečné upevnenie zásuvky v rozvodnej krabici poskytuje kovovú oporu. Na výrobu kontaktnej skupiny sa používa elektrický bronz. Vodiče sú v zásuvke zaistené pomocou odolných samosvorných kontaktov. Nie je prekvapujúce, že výrobky majú životnosť až 40 rokov. Značka sa nachádza na konci rebríčka TOP 6 nášho prehľadu.

  Zákazníci si pochvaľujú zásuvky BERKER pre ich spoľahlivosť, odolnosť voči vyblednutiu plastov, jednoduchú montáž. V regionálnych obchodoch je však ťažké nájsť elektrotechnické výrobky.

  IEK

  Hodnotenie: 4.4

  IEK

  IEK je mladým hráčom na Slovenskom trhu s elektrotechnickými výrobkami. Spoločnosť bola založená v roku 1999 a začala s veľkoobchodným predajom nízkonapäťových výrobkov. Čoskoro založila vlastnú výrobu v regióne Tula, ktorá začala rýchlo rásť. Podľa odbornej analýzy sa výrobná kapacita výrobcu každoročne zvýšila o 100 %. V súčasnosti spoločnosť vykazuje vysokú mieru rastu a prekonáva mnohých Slovenskách konkurentov. Dôvodom ich úspechu je úspešná kombinácia ceny a kvality elektroinštalačných výrobkov. Značka by si mala v roku 2019 pripísať ocenenie „Značka č. 1 v Rusku“. Treba tiež spomenúť dobrú zákaznícku podporu. Oficiálna webová stránka poskytuje podrobné informácie o každom modeli. Katalóg BERKK obsahuje zásuvky pre súkromné domy aj priemyselné podniky.

  Domáci zákazníci sú spokojní s kvalitou výstavby, cenou, dizajnom. Ako nevýhodu uvádzajú úzke, hlboké otvory, v ktorých sú skryté svorkové skrutky.

  VIKO

  Hodnotenie: 4.3

  VIKO

  Turecká spoločnosť VIKO bola založená v roku 1966. Dnes je tento významný výrobca elektrotechniky súčasťou spoločnosti Panasonic Corporation. Katalóg predstavuje široký sortiment tovaru, kde čestné miesto patrí zásuvkám. Viac ako polovica produkcie smeruje na trhy iných krajín vrátane Ruska. Odborníci ocenili prezieravosť prijatých rozhodnutí. Vývojári vytvárajú nové položky, ktoré spĺňajú nároky moderných kupujúcich. Inovatívny prístup sa uplatňuje aj pri vybavovaní výrobných prevádzok zariadeniami. Všetky výrobky sú certifikované podľa noriem ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 a ISO 27001. Chvályhodná je aj inteligentná cenová politika.

  Ruskí používatelia si pochvaľujú kvalitné spracovanie, širokú škálu tvarov a farieb, spoľahlivosť a rozumné ceny zásuviek VIKO. Používatelia mali určité problémy s pripojením zásuviek so 4 vodičmi.

  WESSEN

  Hodnotenie: 4.2

  WESSEN

  Spoločnosť WESSEN je významným hráčom na Slovenskom trhu. Podľa štatistík je každá tretia zásuvka predaná v Rusku vyrobená v továrňach značky. Odborníci si všímajú vysokú kvalitu elektrotechnických výrobkov, ktorá sa dosahuje vďaka použitiu špeciálneho plastu a svetlostáleho plastu ABS. Od roku 2008 je spoločnosť súčasťou francúzskeho koncernu SCHNEIDER ELECTRIC. Ťažisko činnosti však zostáva rovnaké. Poskytovanie kvalitných výrobkov Slovenskám spotrebiteľom. Výrobný závod spoločnosti WESSEN sa nachádza v Potenciálnom závode v Rusku. Katalóg ponúka širokú škálu predajní pre každý vkus s rôznymi technickými vlastnosťami.

  Dôvera spotrebiteľov v produkty WESSEN, súdiac podľa recenzií zákazníkov. Sú spokojní so širokou ponukou zásuviek, rozumnými cenami, vynikajúcim spracovaním. Niektorí používatelia však mali problémy s inštaláciou produktov.

  MAKEL

  Hodnotenie: 4.1

  MAKEL

  Spoločnosť MAKEL Turecko pôsobí v oblasti elektrických spotrebičov od roku 1977. Je jedným z najväčších vývozcov vo svojej krajine. Odborníkov zaujal moderný výrobný závod s rozlohou 45 000 metrov štvorcových. štvorcový. . Výroba produktov je založená na najmodernejších technológiách. V dielňach pracujú automatizované komplexy a linky. Výrobca sa môže pochváliť bohatou ponukou produktov, v ktorej nájdete jednotlivé alebo skupinové zásuvky, ako aj kombinované zariadenia (vypínače – zásuvky). Spoločnosť sa teší veľkej dôvere Slovenskách spotrebiteľov vďaka dobrej kvalite výrobkov a kompetentnej cenovej politike. Značka MAKEL je na konci rebríčka desiatich najlepších výrobcov zásuviek.

  Naše referencie chvália turecké zásuvky pre ich atraktívny vzhľad, jednoduchú inštaláciu a rozumné ceny. Medzi nevýhody používatelia zaraďujú žltnutie plastu a vyblednutie farby (striebornej, zlatej) na ráme v priebehu času.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: