11 najlepších drevoobrábacích strojov pre domácnosť

Drevo zostáva najobľúbenejším materiálom medzi staviteľmi, dokončovacími firmami a domácimi majstrami. Drevo sa ľahko opracováva, ale na získanie kvalitného výrobku je potrebné zakúpiť domáci stroj. V súčasnosti je na trhu široká ponuka zariadení na obrábanie dreva s pripojením na elektrickú sieť 220 V. Problémom pri výbere je však skutočnosť, že tieto stroje sú vysoko špecializované. Preto sa pri výbere tej správnej nezaobídete bez odbornej pomoci.

Účel stroja.Stroje na spracovanie dreva sa líšia svojou funkciou.

 1. Stenové píly sú určené na rezanie dosiek, kantov, lamiel na šírku aj na dĺžku. Ide o jednoduché a cenovo výhodné konštrukcie s kotúčovou pílou ako príslušenstvom.
 2. Hobľovačky/plochovacie stroje dosahujú dokonalú hladkosť a rovnomernosť dreveného povrchu. Dve čepele sú namontované na rotujúcom hriadeli, ktorý pri otáčaní rýchlo odstraňuje až 3 mm dreva.
 3. Frézovacie stroje sa líšia rôznymi použitými nástrojmi. Tieto stroje sú drahšie, ale umožňujú vykonávať zložité operácie a premeniť masívny kus dreva na umelecké dielo.

Výkon a otáčky motora.Elektromotor je zodpovedný za produktivitu drevoobrábacieho stroja. Keďže domáci sieťový motor nie je výkonný (1 – 2 kW), drevo sa opracováva pri vysokých otáčkach za minútu (ot/min), čo vedie k vysokokvalitnému opracovaniu dreva. Ak na pílenie postačujú otáčky 4000-5000 ot/min, na hobľovanie sú potrebné otáčky 9000-10000 ot/min. Niektoré frézy majú motory s otáčkami až 20 000 ot/min.

Presné a jednoduché nastavenie.Moderné drevoobrábacie stroje umožňujú získať vysoko kvalitné výrobky. Musíte sa však naučiť používať stojany, zarážky, vodiace lišty a ďalšie funkcie. Presnosť rezu najčastejšie závisí od toho.

Bezpečnosť.Keďže aj domáce elektrické náradie sa otáča vysokou rýchlosťou, prácu obsluhy sprevádzajú viaceré nebezpečné faktory. Preto by ste pri kúpe stroja mali venovať pozornosť dostupnosti bezpečnostných zariadení a systémov núdzového vypnutia.

Náš výber 11 najlepších stolárskych strojov pre domácnosť. Môžete si ich zakúpiť v obchodnej sieti našej krajiny. Pri rozhodovaní o umiestnení expertológia zohľadňuje názory odborníkov, ako aj spätnú väzbu od Slovenskách spotrebiteľov.

Najlepšie drevoobrábacie stroje pre domácnosť

Hodnoteniemiestonázov výrobkucena
Najlepšie frézky na drevo pre domácnosť1Enkor Corvette 8334 544€
2

ROXXON 27112

53 315€
3Stavr SDF-150016 600€
Najlepšie pokosové píly na drevo pre domácnosť1Metabo TS 25453 600€
2DeWALT DW74544 998€
3Makita 270442 500€
4BOSCH PTS 1028 510€
5RYOBI RTS1800EF21 497€
Najlepšie hoblíky a stolárske stroje pre vašu domácnosť1JET JPT- 8B-M26 000€
2Zubr SR-330-180025 390€
3Enkor Korvet-20M20 084€

Najlepšie drevoobrábacie stroje pre domácnosť

Domáce frézy na obrábanie dreva pre náročné drevárske úlohy. Považujú sa za najzložitejšie a najdrahšie. Odborníci vyzdvihli niekoľko úspešných modelov.

Enkor Korvet 83

Hodnotenie: 4.9

Enkor Corvette 83

S frézou Enkor Korvet 83 môžete doma vykonávať širokú škálu frézovacích operácií. Patrí sem priečne hobľovanie, tvarové rezanie, drážkovanie, rezanie na pero a drážku atď. . Slovenská stroj je vybavený výkonným asynchrónnym motorom (750 W), ktorý pracuje z domácej elektrickej siete. Otáčky vretena až do 11000 ot/min pri voľnobehu. Priemer nástroja je obmedzený na 90 mm s výškou rezu 60 mm. Odborníci ocenili stabilitu a všestrannosť zariadenia. Súčasťou balenia sú dve upínacie klieštiny (8 a 12 mm) pre čelné frézy. Tento model je víťazom našej recenzie.

Používatelia chvália stroj pre jeho kompaktné rozmery, vhodnú hmotnosť (90 kg), spoľahlivosť. Jediné nevýhody, ktoré uvádzajú, sú vysoká cena.

Výhody

 • široká funkčnosť;
 • stabilita;
 • nenáročnosť;
 • nastavenie výšky stola.

Nevýhody

 • vysoká cena.

ROXXON 27112

Hodnotenie: 4.8

PROXXON 27112

Mikrofrézka PROXXON 27112 je pripravená na pripojenie číslicového riadenia. Pracuje s napätím 220-240 V a spotrebuje iba 100 W. Odborníkom sa páči plynulé nastavenie otáčok, ktoré sa pohybuje od 5000 do 20000 otáčok za minútu. Priečny zdvih je obmedzený na 150 mm a pozdĺžny a vertikálny pohyb nepresahuje 70 mm. Výrobca vyvinul špeciálnu upínaciu svorku Micromot, ktorá bezpečne drží vymeniteľné príslušenstvo. Víťaz je na druhom mieste po cene.

Domáci výrobcovia sú ohromení kvalitou výroby, moderným vzhľadom, presným spracovaním. Ako nevýhodu opisujú skromnú výbavu.

Výhody

 • moderný dizajn;
 • možnosť programovania;
 • spoľahlivé upínanie upínacieho puzdra;
 • vysokokvalitné spracovanie.

Nedostatky

 • vysoká cena;
 • skromný balík vybavenia.

Stavr SDF-1500

Hodnotenie: 4.7

STAVR SDF-1500

Frézka Stavr SDF-1500 sa predáva za najatraktívnejšiu cenu. Model je určený na stolnú inštaláciu, zariadenie je napájané zo siete 220 V. Pomocou tohto jednoduchého stroja môžu stolári hobľovať konce, rezať drážky, vytvárať zakrivené plochy. Aby sa zabránilo náhodnému spusteniu stroja, výrobca nainštaloval magnetický spínač. existujú limity a zarážky pre presné frézovanie. Model sa umiestnil na treťom mieste pre svoje kompaktné rozmery a nízku hmotnosť (20,5 kg).

Odborníci a používatelia sa zhodujú, že frézka je vhodná na domáce použitie. Nemožno očakávať vysokú presnosť, takisto sa veľmi rýchlo upchá dýza na odvod triesok.

Výhody

 • nízka cena;
 • ľahkosť a kompaktnosť;
 • dobrý výkon (1500 W);
 • vysokokvalitná montáž.

Nevýhody

 • bezohľadný systém evakuácie čipov;
 • plastové vodiace lišty.

Najlepšie píly na drevo pre domácnosť

Najobľúbenejšie drevoobrábacie stroje v domácnostiach sú píly. Umožňujú pozdĺžne a priečne rezanie dosiek a hrán, ako aj rezanie pod uhlom. Profesionálom sa páčia tieto modely.

Metabo TS 254

Hodnotenie: 4.9

METABO TS 254

Nemecká píla Metabo TS 254 sa vyznačuje maximálnym komfortom a presnosťou pri obrábaní. Odborníci mu udeľujú vavríny víťaza za vynikajúcu kvalitu konštrukcie, jednoduché nastavenie. Výrobca vyrobil praktické koľajnice, ktoré nie je potrebné ďalej upravovať. Stroj sa dostane do prevádzkovej polohy za niekoľko minút. Technické vlastnosti sú tiež na vysokej úrovni. Výkonný motor (2000 W) a veľký pílový kotúč (254 mm) umožňujú vykonávať rezy hlboké až 87 mm a široké 630 mm. Pílový list sa dá otáčať v uhle 47 stupňov. Zariadenie je vybavené modernými funkciami, ako je mäkký štart a elektronická ochrana motora.

Výkon, mobilita a flexibilita, ktoré používatelia oceňujú. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • Vysoký výkon;
 • vysoká kvalita montáže;
 • pohodlie pri práci;
 • prenosnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

DeWALT DW745

Hodnotenie: 4.8

DeWALT DW745

DeWALT DW745 je najľahšia píla v našom prehľade (22 kg). Americká konštrukcia vybavená výkonným elektromotorom (1850 W), otočným mechanizmom pílového kotúča (až 45 stupňov). Maximálny priemer rezu je obmedzený na 250 mm. Preto je hĺbka rezu (77 mm) menšia ako u lídra na trhu. Odborníci však výrobcu chválili za presné ostrie a mobilitu stroja. Hriadeľ je bez hádzania a vôle, čo je výhodné pre presnosť rezania. Jeho vynikajúci rovný stôl a rúrkový rám. Stroj získal striebornú medailu v našej recenzii.

Používatelia sú spokojní s paralelným dorazom, vysokou presnosťou rezania, ľahkosťou a mobilitou. Nevýhodou je vysoká cena, hlučná prevádzka a nepohodlne umiestnené tlačidlo vypnutia.

Výhody

 • kompaktnosť a ľahkosť;
 • pohodlné zastávky;
 • presný rez;
 • vysokokvalitná montáž.

Nevýhody

 • predražené;
 • hlučná prevádzka.

Makita 2704

hodnotenie: 4.7

MAKITA 2704

Dosiahnite dokonalú presnosť vo svojej malej dielni s drevoobrábacím strojom Makita 2704. Odborníci venovali pozornosť rekordnej hĺbke rezu (91 mm), ktorá sa dosiahla vďaka vysokootáčkovému motoru (4800 ot./min.) a veľkému pílovému kotúču (255 mm). Medzi výhody tohto zariadenia patrí presný a čistý rez, ktorý tesári veľmi oceňujú. Stroj nemohol prejsť vedúcimi revíznymi pracovníkmi z dôvodu chýbajúcej továrenskej kalibrácie. Predtým, ako začnete pracovať, budete sa musieť vyrovnať s nastavením.

Domáci mechanici oceňujú tento model pre jeho mobilitu, dobré odsávanie pilín a dlhú životnosť pôvodného disku. Nepáčila sa im hlučná prevádzka motora, potreba ďalších zariadení pre stabilnú presnosť.

Výhody

 • rýchle nastavenie výšky a uhla;
 • účinné odsávanie pilín;
 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • hlboký rez.

Nevýhody

 • Je potrebné nastavenie dorazov a koľajníc;
 • hlučný motor.

BOSCH PTS 10

Hodnotenie: 4.6

BOSCH PTS 10

Píla BOSCH PTS 10 bude užitočná na chate alebo v dielni. Model zaujal odborníkov svojou prijateľnou cenou. Nástroj je nižší ako tri najlepšie vo výkone motora (1400 W) a hĺbke rezu (75 mm). Stroj je tiež ľahký (26 kg), má pozvoľný štart a možno ho pripojiť k vysávaču. Robustná konštrukcia a kompletná súprava sú plusmi stroja. Súčasťou súpravy je hadica na vysávanie, paralelné dorazy, ochranný kryt, predĺženie stola, ďalšie dorazy a nástavce.

Počas prevádzky používatelia zistili niekoľko konštrukčných nedostatkov. Vodiace lišty sa zanesú pilinami a prestanú sa pohybovať. Systém odvádzania triesok nie je účinný a väčšina triesok padá na obsluhu.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • spoľahlivosť;
 • úhľadná montáž;
 • bohaté funkcie.

Nevýhody

 • Neefektívne odvádzanie triesok;
 • Prachotesné vodidlá.

RYOBI RTS1800EF

Hodnotenie: 4.5

RYOBI RTS1800EF

Japonský vývoj RYOBI RTS1800EF vyniká medzi lacnými pílami. Čiastočne je to spôsobené čínskou prefabrikáciou. Odborníci sa tiež domnievajú, že výrobca ušetril peniaze na ložiskách a vodidlách. Používatelia v recenziách však považujú kúpu stroja za užitočné úsilie, ak si dáte ruky trochu. Výkonný motor (1800 W) umožňuje použitie kotúčov s priemerom 245 mm, ktoré poskytujú hĺbku rezu 80 mm. Vybavený jemným štartom a elektronickou ochranou motora, vďaka čomu je stroj mimoriadne odolný a má dlhú životnosť. Hliníkový stôl je odolný proti korózii a robustný. Paralelné vodiace lišty, predné a zadné dorazy na presné rezanie.

Pred začatím práce skúsení majitelia odporúčajú skontrolovať presnosť nastavenia a zdokonaliť paralelný doraz.

Výhody

 • nízka cena;
 • výkonný motor;
 • mäkký štart;
 • hliníkový stôl.

Nedostatky

 • ložiská nie sú odolné;
 • chatrné zadné zábrany.

Najlepšie hoblíky a drevoobrábacie stroje pre domácnosť

Ak chcete dosiahnuť dokonale hladký a rovný povrch dreveného obrobku, nezaobídete sa bez hobľovania. Na tento účel je najlepšie zakúpiť si domáci hoblík na povrchovú úpravu. Dnes sa predávajú za prijateľné ceny. Tu je niekoľko zaujímavých modelov.

JET JPT- 8B-M

Hodnotenie: 4.9

JET JPT- 8B-M

JET JPT-8B-M švajčiarskej výroby určený na domáce použitie. Umožňuje vykonávať dve dôležité operácie: hobľovanie a hrúbkovanie. Odborníci ocenili najmä mobilitu stroja, jeho nízku hmotnosť (28 kg) a kompaktné rozmery. Výrobca inštaloval svoj produkt výkonný (1500 W) kolektorový motor s rýchlosťou až 9000 otáčok za minútu. Na stroji možno hobľovať drevené obrobky s hrúbkou až 120 mm, hĺbku hobľovania možno nastaviť v rozsahu 0 až 3 mm. V režime „hrúbkovač“ je rýchlosť jazdy 6 m/min, pričom pri jednom prechode sa odstráni 2 mm dreva. Maximálna šírka rezu je 200 mm.

Používatelia si pochvaľujú rám z tlakového odliatku, kompaktné rozmery a jednoduché používanie. Na druhej strane sa často odvolávajú na čínsku montáž.

Výhody

 • ľahkosť a kompaktnosť;
 • jednoduché ovládanie;
 • dobrá povrchová úprava
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • kvalita konštrukcie nie je taká dobrá, ako by mohla byť.

Zubr SR-330-1800

Hodnotenie: 4.8

ZUBR SR-330-1800

Vysoká presnosť spracovania ukazuje Zubr SR-330-1800. Slovenská výrobca ho vybavil elektronickým indikátorom, nastavenie hĺbky hobľovania pomocou otočnej rukoväte. Obrobky s hrúbkou do 150 mm sa do rezacieho priestoru vkladajú automaticky rýchlosťou 4 alebo 6 m/min. Maximálna hĺbka hobľovania je 3 mm pri šírke až 330 m. Model je poháňaný výkonným motorom (1800 W), ktorý dosahuje až 9000 otáčok za minútu. Nižšia hmotnosť (40 kg) ako u víťaza recenzie, čo sťažuje jeho premiestňovanie a prepravu.

Domáci remeselníci si model obľúbili pre jeho stabilitu, kvalitné hobľovanie, jednoduché nastavenie, výkonný motor. Medzi jeho nevýhody patrí vysoká hmotnosť a malá realistická hĺbka hobľovania (1 mm).

Výhody

 • elektronické pravítko;
 • výkonný motor;
 • Šírka spracovania je veľká;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť;
 • malá hĺbka hobľovania.

Enkor Korvet-20M

Hodnotenie: 4.7

Enkor Korvet-20M

Vysokokvalitný robustný dizajn priťahuje pozornosť odborníkov stroj Enkor Korvet-20M. Domáci remeselníci ho môžu používať na obrábanie drevených obrobkov po pripojení k domácej elektrickej sieti 220 V. Výhodou zariadenia by mal byť leštený stôl, stabilné oporné nohy, vodiaca lišta so sklonom 45 stupňov. Maximálna šírka hobľovania je obmedzená na 254 mm s hĺbkou 2 mm. Model je vybavený elektromotorom s výkonom 1500 W, ktorý otáča hriadeľ rýchlosťou 9000 otáčok za minútu. Zariadenie patrí do prvej trojky pre svoju nízku cenu a 3-ročnú záruku.

V procese prevádzky sa používateľom podarilo zistiť niektoré nevýhody. Väčšina sťažností na kvalitu montáže, pred prácou je potrebné skontrolovať všetky spojovacie prvky.

Výhody

 • Spoľahlivý stojan;
 • Udržateľnosť;
 • nízka cena;
 • 3 roky záruka.

Nevýhody

 • neefektívna evakuácia triesok;
 • kvalita montáže je chybná.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: