12 najlepších lepidiel na plasty

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Lepidlá používa človek už od staroveku. Boli získané z rastlinných a živočíšnych produktov. Dnes sa tieto zmesi používajú pri stolárskych a tapetárskych prácach, ktoré súvisia s lepením tapiet. Na upevňovanie plastových materiálov sa používajú najmä anorganické zlúčeniny. Lepidlá sa klasifikujú ako tekuté, kontaktné, reaktívne.

Plastové výrobky sa široko používajú v domácnostiach a v priemysle. Na montáž a spoľahlivé spojenie sa používajú lepidlá od rôznych výrobcov. Na domácom trhu je približne 300 značiek lepidiel. Pri výbere zohrávajú rozhodujúcu úlohu parametre, ako je priľnavosť, rýchle schnutie, odolnosť voči vode a UV žiareniu, ako aj cena a jednoduchosť aplikácie.

Jednou z hlavných výhod plastového materiálu je jeho nízka cena. Trvanlivosť je daná kvalitou lepiacich švov, ktorá určuje celistvosť a monolitickosť celej konštrukcie. Odborníci z nášho zdroja vykonali prieskum trhu v segmente plastových lepidiel a vybrali tie najlepšie z nich.

Rebríček najlepších lepidiel na plasty

Nomináciamiestonázov článkucena
Najlepšie lepidlá na plasty1Súprava Q-Bond Profesional2 152 €
2UHU Plast Special344 €
3Teroson PU 9225 SF, 2×25 ml1 311 €
4DONEDEAL 15 min620 €
5Moment 88 Extra silný 0.75408 €
6Univerzálne aerosólové lepidlo SinTex (520 ml)584 €
7PERMATEX Plastic Welder 84115 0 epoxidové lepidlo.025561 €
8Vysokopevnostné lepidlo KRASS WG, 300 ml455 €
9Citadel: Lepidlo na plasty (20 ml)450 €
10Superlepidlo „KONTAKT“ na plasty, 4 g + 2 ml252 €
11Cosmofen Cosmoplast 500 sekundové lepidlo na gumu a plast, 20 g160 €
12Univerzálne lepidlo na plasty „Allplast“ 6 ml152 €

Súprava Q-Bond Profesional – 9 fľaštičiek

Hodnotenie: 4.9

Súprava Q-Bond Professional - kyanoakrylátové lepidlo Super Glue veľká súprava lepidla na plasty 9 fliaš

Prvé miesto patrí lepidlu, ktoré okamžite zaplní diery, praskliny a rozbité kusy takmer akéhokoľvek materiálu. Používajú ho profesionálni prestavbári a špecialisti na opravu poškodených plastových častí automobilov. Dvojzložkový výrobok je doplnený o niekoľko plnív s neobmedzenou použiteľnosťou.

Lepidlo nie je určené len pre profesionálov, pretože proces nie je zložitý a môže ho použiť každý. Voľne dostupné v maloobchodných predajniach. Súprava obsahuje prášky na čierne a sivé plasty, ako aj 6 fľaštičiek kyanoakrylátu Superglue. Výplne sa používajú ako výstužný materiál a spojovací prostriedok spája povrchy do jedného monolitu.

Vylieči za 10-15 sekúnd. Po uplynutí doby platnosti sa zlepené časti nedajú oddeliť. Môžu sa tiež pilovať alebo lakovať bez rizika poškodenia spojov. Lepené povrchy odolávajú teplotným výkyvom od – 50 °C do + 180 °C. Podľa recenzií zákazníkov použitie produktu Q-Bond nielenže spĺňa očakávania, ale výrazne ich presahuje.

Výhody

 • Okamžitá rýchlosť lepenia;
 • vytvára monolitické štruktúry;
 • možnosť pripojiť akékoľvek položky;
 • výplne pre tmavé a svetlé výrobky.

Nevýhody

 • neboli nájdené.

UHU Plast Special s dávkovacou ihlou, 30 g.

Hodnotenie: 4.8

Plastové lepidlo UHU Plast Special, 30 g, s dávkovacou ihlou, jeden blister s Eurohang

Na druhom mieste je univerzálne lepidlo, ktoré dokonale lepí plasty na papier, kožu a kovy. Odolný voči vode, alkoholu a olejom. Odoláva teplotám od -30 °C do +90 °C. Má mnoho výhod, napríklad schopnosť odstraňovať zvyšky bez zanechania stôp alebo škvŕn.

Priehľadná kvapalina je balená vo fľaši s dávkovacou ihlou, ktorá uľahčuje aplikáciu na spájané časti. Polyakrylát je hlavnou zložkou technologicky vyspelého superlepidla. Vynikajúca priľnavosť k materiálom na báze polystyrénu a pevným plastom. Tuba sa uzatvára tesniacim uzáverom a je opakovane použiteľná. Maximálny čas sušenia do 15 min.

Technické vlastnosti prípravku umožňujú, aby odolával všetkým čistiacim prostriedkom. Je odolný voči praniu, žehleniu a iným mechanickým zásahom. Podľa mnohých referencií zákazníkov sa toto lepidlo osvedčilo najmä pri lepení malých predmetov na ťažko prístupných miestach.

Výhody

 • priehľadná neviditeľná vrstva;
 • Tmel sa potom z povrchu úplne odstráni;
 • dávkovač je súčasťou balenia;
 • Opakovane použiteľný z 1 fľaše.

Výhody

 • nenájdené.

Teroson PU 9225 SF dvojzložkové polyuretánové lepidlo na opravu plastových dielov, 2×25 ml

Hodnotenie: 4.7

Teroson PU 9225 SF je superrýchle dvojzložkové polyuretánové lepidlo na opravu plastových dielov, 2x25 ml

Trojka je dvojzložkový produkt na lepenie plastových dielov na báze polyuretánu. Účinne sa používa na opravu nárazníkov automobilov a iných plastových dielov. Lepidlo je balené v dvoch dvojnádržkových systémoch so spoločným dávkovačom. Aplikuje sa pomocou ručnej pištole Teromix. Vďaka tomuto tipu sa komponenty automaticky zmiešajú.

Vytvrdzovanie výrobku prebieha pri bežnej izbovej teplote, ale na skrátenie čakacej doby sa odporúča ohrev. Pred aplikáciou sa musia lepené povrchy pripraviť a očistiť riedidlom Reiniger FL. Nastriekajte základný náter Terokal 150 z plechovky a nechajte ho 10-15 minút zaschnúť. Ak počas aplikácie zostane v kazetách lepidlo, dávkovač sa môže vybrať a uzavrieť tesniacimi uzávermi, potom sa môžu kazety znovu použiť.

Po nanesení zmiešaných zložiek dochádza k rýchlej polymerizácii, takže lepidlo možno úspešne použiť aj s polyuretánom, polykarbonátom a polyamidom. Ako potvrdili dlhodobí používatelia výrobku Teroson, funguje veľmi dobre a spĺňa deklarované vlastnosti.

Výhody

 • Dodáva sa so všetkým, čo potrebujete na prácu;
 • jednoduchá aplikácia pre neprofesionálov
 • zvyšky lepidla sú recyklovateľné;
 • Odolnosť voči pieskovaniu.

Nevýhody

 • neidentifikované.

DONEDEAL Lepidlo na plasty 15 min

Hodnotenie: 4.6

DONEDEAL 15 minút plastové lepidlo

Na štvrtom mieste je lepidlo americkej výroby v injekčnej striekačke, ktoré poskytuje odolné a vodotesné lepenie. Na báze epoxidovej živice a polymérkaptánu umožňuje bezpečné lepenie rozdielnych povrchov. Môže sa používať na materiály, ako je plast, keramika, porcelán, kov atď. Zvar sa nezmršťuje a do 15 minút stuhne, po polhodine stvrdne a jeden deň vytvrdzuje.

Pohodlné balenie v dvoch zváraných nádobách na viacnásobné použitie a zabraňuje úniku zmesi. Vysoké hodnoty priľnavosti zaručujú spoľahlivé spoje aj pri silných vibráciách, rýchlych zmenách teploty a striedavom zaťažení. Lepidlo nereaguje s rozpúšťadlami a je úplne neškodné.

Je potrebné poznamenať, že pevnosť lepiacich švov často prevyšuje pevnosť lepených povrchov. Monolitickosť výrobku je zabezpečená nielen dobrými adhéznymi vlastnosťami kompozície, ale aj jej vysokou penetračnou schopnosťou. Vynikajúci výkon a jednoduché používanie potvrdzujú mnohé pozitívne hodnotenia zákazníkov.

Výhody

 • Vysoká pevnosť švov;
 • praktické kompaktné balenie;
 • široké pokrytie materiálu;
 • Odolnosť voči agresívnym kvapalinám.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Univerzálne lepidlo Moment 88 Extra Strength 0.75

Hodnotenie: 4.5

Univerzálne lepidlo Moment 88 Extra Strength 0,75 l

Piate miesto patrí univerzálnemu lepidlu, ktoré je veľmi pevné a vodotesné. Môže sa používať v interiéri aj exteriéri, pretože je mrazuvzdorný. Výrobok vydrží dlhodobé pôsobenie agresívneho prostredia. Je odolný voči teplotným výkyvom od -40˚C do +110˚C. Jedinečné zloženie zaručuje vysokú kvalitu a jedinečnú lepiacu silu.

Zloženie lepidla má široké spektrum použitia. Dokáže lepiť materiály, ako je guma, koža, kov, plast, sklo a dokonca aj betón. Lepidlo môže zostať v obale 732 dní bez toho, aby stratilo svoju použiteľnosť. Objem nádoby 750 g je dostatočný pre veľké plochy.

Základom jednozložkového bezfarebného lepidla je polychloroprén, vďaka ktorému získava svoje jedinečné vlastnosti. Výrobok je odolný voči teplu. Môže sa používať v kúpeľniach, na výrobu alebo opravu obuvi. Široký záber výrobku a trvanlivosť sú podľa referencií zákazníkov hlavnými kritériami výberu výrobku značky „Moment“.

Výhody

 • veľký objem balenia;
 • Veľký rozsah akcií;
 • odolné voči všetkým teplotám;
 • univerzálne vlastnosti.

Nevýhody

 • žiadne známe dôvody.

Univerzálne lepidlo v spreji SinTex (520 ml)

Hodnotenie: 4.4

Univerzálne lepidlo v spreji SinTex (520 ml)

Na šiestom mieste je rýchlo pôsobiace univerzálne lepidlo v spreji. Lepidlo v spreji pevne drží plasty, penovú gumu, drevo a kov. Okrem toho sa dá spájať. Vysoká lepiaca sila je zabezpečená zložkami prípravku: nehorľavým rozpúšťadlom a syntetickým kaučukom.

Teplota pri aplikácii na povrch nesmie klesnúť pod +15˚C. Tepelne odolné lepidlo má bledožltý alebo červenkastý odtieň. Pred striekaním by sa mala plechovka 2-3 minúty pretrepávať. Po ukončení práce sa odporúča mechanizmy vyčistiť. Otočte fľašu hore dnom, stlačte ventil a počkajte, kým sa uvoľní plyn.

Sprej možno ľahko a v tenkej vrstve nanášať na všetky povrchy vrátane ťažko prístupných miest. A pre pevné spojenie stačí nastriekať ho na jednu stranu lepeného predmetu. šetrí čas, znižuje spotrebu lepidla a neovplyvňuje pevnosť spoja. Odporúča sa skladovať na mieste chránenom pred UV žiarením pri teplotách od +5°C do +25°C.

Výhody

 • jednoduchá a pohodlná aplikácia;
 • zloženie rýchlo schne;
 • pevnosť lepiaceho spoja;
 • vlastnosti odolné voči vlhkosti a teplu.

Nevýhody

 • nezistené.

PERMATEX Plastic Welder 84115 0 epoxidové lepidlo.025

Hodnotenie: 4.4

PERMATEX Plastic Welder 84115 epoxidové lepidlo 0,025 l

Siedme miesto pre plastové lepidlo so štruktúrou, ktorá dokáže vyplniť dutiny do 3 mm. Dokáže bezpečne a trvalo spojiť akúkoľvek kombináciu kompozitných materiálov. Univerzálny epoxidový výrobok je vhodný na lepenie keramiky, dreva, skla a dokonca aj elektronických prvkov na doskách plošných spojov. Má pastovitú konzistenciu, ktorá začne tuhnúť do 5 minút., Úplné vytvrdnutie trvá 10 minút.

Materiál je vodoodpudivý a odolný voči chemikáliám. Nevyžaduje si predbežné rezanie povrchov a je schopný odolať tlaku až 246 kg/cm². Teplotný rozsah: -51˚C až +110˚C. Pri vytváraní pevného spoja sa nemusíte obávať o celistvosť a životnosť konštrukcie, pretože vysoké hodnoty priľnavosti umožňujú pevné spojenie aj oceľových predmetov.

Praktická aplikácia nie je problém. Zmes sa nanesie na oba lepené povrchy a pevne sa pritlačí k sebe. Všetok prebytočný materiál sa dá odstrániť bez zvyškov čistou handričkou.

Výhody

 • pevnosť lepených spojov;
 • odolnosť voči chemikáliám;
 • dlhá trvanlivosť;
 • pohodlná štruktúra podobná paste.

Nevýhody

 • neidentifikované.

KRASS Lepidlo na plasty a obkladačky (keramika)300ml

Hodnotenie: 4.3

Lepidlo KRASS ZHG na plasty a keramiku (Keramika) biele 300ml

Na ôsmom mieste je obzvlášť silné lepidlo, ktoré je odolné a nenasiakne. Funguje dobre vo vertikálnych aj horizontálnych aplikáciách. Vďaka svojej tixotropii je výrobok vynikajúci vo vlhkých miestnostiach, nekvapká a ľahko sa nanáša na steny v kúpeľniach. Zmes zabezpečuje bezpečné spojenie s drevom, kameňom, omietkou a keramikou.

Výrobok je schopný viazať veľké a ťažké výrobky z drevotrieskových dosiek, MDF, preglejky a sadrokartónu, ktoré je potrebné pevne pripevniť. Môže sa používať na lepenie zrkadiel a keramických obkladov. Prípravok možno účinne aplikovať pri teplotách od +5˚C do +35˚C pomocou ručnej alebo pneumatickej pištole. Zasychá odparovaním vody, čo umožňuje natierať lepenú plochu farbami na báze vody.

Akrylová disperzia je hlavnou zložkou lepidla. Biela textúra je bez zápachu. Čas vytvrdzovania 24 až 72 hodín. Podľa recenzií zákazníkov lepidlo funguje perfektne pre menšie predmety aj pre veľké predmety.

Výhody

 • pevnosť a odolnosť švov;
 • bez rozpúšťadiel;
 • Vzorec odolný voči teplotám;
 • použitie vo vlhkých miestnostiach.

Nevýhody

 • žiadne zistiteľné.

Citadel:Lepidlo na plasty (20 ml)

Hodnotenie: 4.2

Citadel: Lepidlo na plasty (20 ml)

Toto špeciálne lepidlo, ktoré sa nachádza na deviatom mieste, poskytuje pevné spojenie medzi plastmi. Pohodlná rúrka s vývodom udržiava výrobok vo vnútri a zabraňuje jeho úniku do okolia. Pomáha úspornejšie používať kvapalinu a nezanecháva lesklé škvrny na cudzích veciach. Dávkovač uľahčuje použitie lepidla na ťažko prístupných miestach.

Výrobca zabezpečil, aby výrobok v obale nevyschol ani sa nerozlial. Na tento účel bola do dávkovacej jednotky integrovaná špeciálna ihla, ktorá účinne zabraňuje takýmto nehodám. Obmedzuje dodávku lepidla a prispieva k dlhšiemu času aplikácie. Zloženie má strednú, nie príliš hustú a nie príliš tekutú konzistenciu.

Lepidlo je ideálne na lepenie miniatúrnych predmetov a pri opatrnom používaní dlho vydrží. Okamžitá a stabilná priľnavosť plastových povrchov, vďaka čomu je výrobok vysoko cenený profesionálmi. Široko sa používa na najnáročnejšie úlohy. Je dostupný na domácom trhu a možno ho ľahko zakúpiť online.

Výhody

 • okamžité vytvrdnutie;
 • Pohodlná dávkovacia hubica;
 • Zátka proti úniku lepidla
 • stredná viskozita kompozície.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Superlepidlo „KONTAKT“ na plasty, 4 g + 2 ml

Hodnotenie: 4.2

Superglue KONTAKT Na plasty, 4 g + 2 ml

Desiata pozícia – pre dvojzložkové lepidlo na upevňovanie plastových dielov, ktoré nemožno upevniť inými zmesami. Jeho funkčnosť sa tým nekončí. Skvelé pre takmer všetky materiály v domácnosti. Vysokokvalitný prípravok na báze etylkyanoakrylátu/heptánu určený na „ťažké“ plasty z polyetylénu, polypropylénu, ABS a PVC.

Súprava obsahuje aktivátor a jedinečný uzáver, ktorý sa dá kedykoľvek ľahko otvoriť. Zabraňuje prenikaniu kyslíka do zloženia, čím sa eliminuje riziko zníženia tlaku a predčasného tuhnutia kvapaliny v obale. Predbežné ošetrenie lepených dielov aktivátorom zabezpečuje ich pevné spojenie lepidlom.

Na maximalizáciu procesu lepenia je potrebné plast očistiť a odmastiť. Potom použite dodané značkovacie pero na nanesenie aktivačnej zmesi. Potom môžete na povrch naniesť lepidlo a pevne ich k sebe pritlačiť na 10-15 sekúnd. Keď sa tekutina dostane na ruky, možno ju odstrániť čistiacim prostriedkom na ruky.

Výhody

 • Vysoká pevnosť spoja;
 • nemá štipľavý zápach;
 • aktivátor v praktickej značke;
 • rýchle nastavenie lepidla.

Nevýhody

 • žiadne viditeľné švy.

Cosmofen Cosmoplast 500 sekundové lepidlo na gumu a plast, 20 g

Hodnotenie: 4.1

Cosmofen Cosmoplast 500 okamžité fixačné lepidlo na gumu a plast, 20 g

Na jedenástom mieste je sekundové lepidlo, ktoré má širokú škálu aplikácií a vynikajúce vlastnosti. Používajú sa vo veľkej miere pri priemyselnej výrobe plastov a výrobe kovov. Vďaka svojej funkčnosti sa výrobok používa na inštaláciu drenážnych rúrok a na rezanie plastových spojov. Ako spoľahlivý fixačný prostriedok je žiadaný na lepenie tesnení na hliníkové a PVC profily.

Toto rýchlorozpustné jednozložkové lepidlo má niekoľko výrazných výhod, čo vysvetľuje jeho obľúbenosť medzi súkromnými remeselníkmi a technológmi vo firmách. Dokáže rovnako dobre lepiť plastové a gumové výrobky. Výrobok neobsahuje rozpúšťadlá, je priehľadný a má vývod bez kvapkania.

Vysokoúčinné lepidlo odoláva účinkom UV žiarenia. Nie sú citlivé na agresívne vonkajšie prostredie a teplotné výkyvy. Odolnosť voči chemikáliám bez straty účinnosti.

Výhody

 • Okamžite vyliečte;
 • vysoká priľnavosť;
 • odolnosť voči poveternostným vplyvom;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Univerzálne lepidlo Allplast na plasty 6 ml

Hodnotenie: 4.0

Univerzálne lepidlo na plasty Allplast 6 ml tuba

Univerzálny výrobok na báze akrylových esterov na konci zoznamu. Dokáže spájať bežné a mnohé vzácne druhy plastov. Zloženie sa používa v domácnostiach, pretože má vynikajúcu priľnavosť a je vhodné na modelovanie a zdobenie rôznych predmetov. Významnou výhodou je možnosť použitia na lepenie riadu, pretože po vytvrdnutí neuvoľňuje látky nebezpečné pre ľudské zdravie.

Lepidlo dokáže spoľahlivo spájať plastové diely s povrchovou úpravou z dreva, skla, kovu, kože a mramoru. Odoláva teplotným výkyvom od -30˚C do +90˚C, je odolný voči vode, alkoholu a olejom. Po nanesení vytvára tuhý, nerozťažný, ale ohybný lepený spoj. Neovplyvňujú ho slabé kyseliny, zásady a benzín.

Lepidlo je vysoko odolné a ľahko odoláva ponoreniu obnovených kuchynských predmetov do umývačky riadu. K dispozícii v 6 ml tube na opakované použitie. Podľa recenzií zákazníkov je výrobok veľmi účinný na domáce aj profesionálne použitie.

Výhody

 • univerzálne použitie;
 • Vysoká pevnosť spoja;
 • praktické vreckové balenie;
 • optimálna cena.

Nevýhody

 • neidentifikované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: